Skocz do zawartości

Zdjęcie

O Łowieniu Szczupaka Słów Kilka

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 staszek1

staszek1

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:53

Też popróbowałem swoich sił w pisaniu o wędkarstwie i postanowiłem się tym pochwalić  :wink:

Przyda mi się jakaś informacja, czy idę w dobrym kierunku:

http://rybka.waw.pl/...eniu-szczupaka/[Tekst stary, ale zamierzam w nowym roku wrócić do pisania]

#2 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 361 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 11 styczeń 2016 - 13:16

(...) Większe okazy złowimy natomiast już chyba wyłącznie na przynęty przypominające rybki.
Nie zgodzę się. Moje największe szczupaki złowiłem na wahadłówkę Alga 2.

Najlepszy okres na łowienie szczupaka to pierwsze miesiące wakacji, a więc czerwiec-lipiec, kiedy to najłatwiej złowić największe sztuki.
Nie zgodzę się, moje największe szczupaki złowiłem w maju i listopadzie.

Cytaty zaczerpnięte z Twojego linku.

#3 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:05

Sory Staszek1 ale trochę słaby ten artykuł i zbyt ogulny.

Ja największe szczupaki łowię w grudniu. To co napisałeś o przynętach to bzdury.

#4 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:51

Staszek - jak się bierzesz zapisanie to się do tego przygotuj bo później zamiast pochwał są różne uwagi.  Może i szczupak nie jest zbyt trudną rybą (choć na naszych przełowionych wodach coraz trudniejszą) to połowu szczupaka nie da się zamknąć w 3 podpunktach. A jak już piszesz o roślinach to wypadałoby wiedzieć że nazwane przez Ciebie "lilie" to grążel żółty i grzybień biały (ten drugi pod ochroną) oraz wymienić z nazwy roślinność zanurzoną (o której niestety piszesz "chwasty") moczarka, rogatek czy rdestnica wśród której szczupak lubi przebywać, szczególnie przy tej ostatniej.

Pozwolę się również nie zgodzić z Tobą jakoby szczupak odżywiał się owadami, może pomylił Ci się z pstrągiem....

Akurat w wakacje szczupak jest po intensywnym żerowaniu i żeruje coraz gorzej, ma to związek z coraz wyższą temperaturą wody. Intensywność żerowania zwiększy się we wrześniu jak temperatura wody spadnie do 17-15 stopni....  A największe sztuki najłatwiej złowić w maju i na początku czerwca a potem późną jesienią.

W jaki sposób szczupaki bawią się przynętą ?

Proponuję następnym razem lepiej się przygotować i poczytać swoich wędkarskich idoli (R. Taszarka i J. Kolendowicza) bo to skarbnice wiedzy i sympatyczni oraz pomocni ludzie...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych