Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cd Czy Batson ?jaki Blank Wybrać.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 12:57

Witam jestem na etapie budowania swojej pierwszej wędki z "pracowni" ale nadal nie jestem pewien jaki blank wybrać.Kij ma być na bolenie i szczupaki no czasem może sandacze .Łowisko to głównie warta i czasem odra.Szukam kija dł.275cm i cw.do 28g+- ,o akcji fast ale dość głebokim i ciepłym ugięciu.Kwota jaką przeznaczyłem na sam blank to 450-500zł .Mam już na oku kilka blanków a mianowicie 1.Composite developments Orka 275cm cw.do 25g 20lb cena 300zł 2.Composite developments Blue Rapid 275cm cw do 28g 17lb z Nowa Zelandia bez gwar. w cenie 500zł .3 Batson RX7 275cm cw do 28g 17lb cena 520zł .Który z tych blanków byłby najlepszy dla mnie ? Jeszcze jedno pytanie mam zamiar uzbroić go w przelotki alconite typu KL,Kt  jakie rozmiary ? napewno startowa #30 a dalej ?I czy jest sens w nie ubierać cz kupić zwykłe typu V są tańsze na komplecie z 50zł. Jeśli ktoś ma taki blank proszę o jakieś opinie ewentualnie inne propozycje z góry dzięki.

#2 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 09 styczeń 2016 - 23:37

Ciężko będzie pogodzić sandaczową szpadę z kijkiem na szczupłego, zwłaszcza że chcesz blank o głębokim, ciepłym ugięciu, co całkowicie kłóci się z dewizą kijka na mętnookie. Nie mam tych kijków/blanków, ale machałem nimi i żaden z nich w moim mniemaniu nie nadaje się na wielkorzeczny uniwersał - ale to tylko moje zdanie. Jeśli miałbym wybierać z tych podanych to stawiałbym na batsona.

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#3 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:38

dzięki za odpowiedz, kupiłem już CD orka 7-25g(używaną) i przy testach na sucho wypadła świetnie i myśle że będzie dość uniwersalna 

#4 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 23:06

Orka moim zdaniem, to niezły kijek szczupakowy, będziesz miał z niego pociechę.

#5 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 00:07

Orka moim zdaniem, to niezły kijek szczupakowy, będziesz miał z niego pociechę.

Na szczupaki wydaje się idealny oby dawał rade Rapą bo u mnie są naprawde spore.

#6 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:47

Jak zatniesz to wyciągniesz, gorzej moim zdaniem z b. szybkim prowadzeniem przynęt.

#7 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 22:24

Z tym nie powinno być problemów bardziej obawiam się uderzeń tuż pod nogami niewiem czy kij je zamortyzuje, wszystko wyjdzie w pramiu.

#8 Luki

Luki

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 15 luty 2016 - 23:43

dzięki za odpowiedz, kupiłem już CD orka 7-25g(używaną) i przy testach na sucho wypadła świetnie i myśle że będzie dość uniwersalna 

Jak połowisz dłużej tą wędką, napisz coś więcej, jak się sprawuje...też się przymierzam do tego blanku

#9 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 10 maj 2016 - 11:24

Kij już po testach co do samej charakterystyki blanku to przypomina wklejanke.Opad sygnalizuję od 10g do 25g plus guma 4" ,opad widać dobrze na szczytówce i czuć w dłoni.Złowiłem już na nią 4 szczupaki +-50 i 3 bolenie +-60cm puki co zero spadów.Kijek jest szybki z mocnym dolnikiem i czułą szczytówką.Blank jest nismodułowy przez co jest trochę kołkowaty ale nie każdy lubi wysoko modułowe blanki. Generalnie blank bardzo polecam za te pieniądze nie ma nic lepszego.Całą wędke da się zrobić za 600zł z robocizną .Podsumowując super kijek rzeczny na sandacza i szczupaka ale poradzi sobie też z boleniem a nawet przyłowem sumowym.Do gum i woblerów nie licząc sdr-ów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych