Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Małego Stawku- O Czym Należy Pamiętać?

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 aldebaran

aldebaran

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 23:13

Witam, jako, że jestem nowy na forum jest mi tym bardziej miło.

Nie wiem czy w odpowiednim miejscu dodaję post, ale sądzę, że tak.

Od roku zmierzam się z pewnym problemem jakim jest chęć nabycia pewnego stawu niedaleko mnie.

Wygląda to tak, że kiedyś w jego miejscu był mały kawałek łąki dla pasania krowy. Krowa zdechła, łączka została sprzedana i wykopano tam stawek. 

Stawek jednak zarósł, wody w ogóle w nim nie ma, jedynie lekko bagnisty teren i właśnie w takowym złym stanie chciałbym go kupić. 

Zanim  jednak udam się do jego właściciela chciałbym Was zapytać, czy orientuje się ktoś jaki może być koszt takowego stawku? 

Powierzchnia nieco ponad 1000mkw, stan fatalny. Nie wiem jednak co decyduje o jego wartości (nie wiem jaki to rodzaj działki skoro wcześniej była t łączka. 

Nie wiem  też jakie byłyby koszty podatku rocznego.

A gdybym go wydzierżawił? Dzierżawę płaci się raz w roku czy w miesiącu? Czy wiązałaby się z warunkami- typu tego mi nie wolno a to wolno?

Jak to wszystko wygląda? 

Chciałbym znać orientacyjne ceny, czy do 10 000 można się zmieścić ? Wiadomo, że właściciel o tym decyduje ale nie orientuję się jaki może być średni koszt za np 1mkw. A koszty u notariusza? Chciałbym go nieco wyczyścić, kiedyś jako dziecko dostałem zgodę na zagospodarowanie go w dowolny sposób.Dziś jestem strasznie przywiązany do niego.

Prosiłbym o porady dotyczące szczegółów takich transakcji. Bo być może są warunki, które musi spełniać staw, lub inne koszty. 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych