Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta Powyżej Śremu.

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 15 listopad 2015 - 11:59

Mam pytanie, czy ktoś ma wiedzę w zakresie rybostanu w Warcie powyżej Śremu? Chodzi mi o zakola rzeki w okolicach mostu na trasie 434 i w okolicach miejscowości Kawcze?
Czy warto się tam wybrać na spinningowanie z brzegu marcowo-kwietniowych kleni i majowych boleni?

#2 maras5

maras5

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 16:32

Ładna woda, piękne zewnętrzne zakręty (po każdej stronie). Można spróbować zapolować na białego drapieżnika wiosną na przelewach bo później jest coraz gorzej.. Chociaż obecna Warta to już nie jest rzeka mojego dzieciństwa. Wtedy było czuć smrodek ścieków, ale ryby było tyle że masakra. Ale wtedy nie było Jeziorska, wody wylewały i na łąkach ryby odbywały tarło - było pięknie pomimo kłusownictwa które wtedy też było. Teraz woda wszędzie płytka, presja duża, zawody wędkarskie, kłusownictwo i brak możliwości normalnego tarła. Znam każdy km Warty od Nowej Wsi Podgórnej do Śremu. Od Śremu do Poznania już tak sobie.

Z Poznania to chyba lepiej jechać na Obrzycko, tylko zobacz w kalendarzu żebyś na zawody nie natrafił. A najlepiej to jechać za bolasami na Odrę.

Trzeba tylko unikać miejsc gdzie często są zawody.

#3 maras5

maras5

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 16:37

To jeszcze poczytaj tu: https://wedkarskiswi...1184&start=1975

#4 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów