Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bytom I Okolice - Ze Wskazaniem Na Komercję

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 retroX

retroX

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 16:39

Serdeczne Czołem wszystkim forumowiczom!

Planuję powrócić (a nawet zacząłem powracać) do wędkarstwa po długiej przerwie i zastanawiam się gdzie w okolicy Bytomia (tak plus minus do pół godziny jazdy samochodem, aby opłacał się wypad na kilka godzin czy pół dnia) można znaleźć ciekawe łowiska. Ze wskazaniem na komercyjne - mam nie opłaconą kartę wędkarską, a mamy prawie październik, nie uśmiecha mi się roczna opłata, żeby połowić 2 czy 3 miesiące, "dzikie" stawy z rybami po 10 cm też mnie nie pociągają.

Jeśli chodzi o gatunki ryb na łowiskach i metody połowu jestem bardzo elastyczny, chcę znów próbować wszystkiego i zobaczyć co tym razem najbardziej mi się spodoba, zresztą zawsze lubiłem różnorodność.

Jak dotąd sprawdziłem 2 łowiska komercyjne SUM-MIEDARY w Miedarach oraz RYBOLÓWKA w Mikolowie, oba moim zdaniem ciekawe, kazde ma swoje lepsze i gorsze strony, jesli ktos bedzie zainteresowany chetnie podziele sie opiniami.

Pozdrawiam i z niecierpliwoscia wyczekuje odpowiedzi !

PS (przepraszam za brak niektórych polskich znaków od pewnego momentu - jakaß awaria klawiatury)

#2 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 13:06

Jadąc z Pyskowic w kierunku Kędzierzyna naprzeciw " Energetyka" otwarto łowisko komercyjne.Po drodze masz sklep wędkarski Samol,gdzie możesz zakupić wszelkie zanęty i przynęty.Dojazd z Bytomia ok.30min. Byłeś tam?

#3 retroX

retroX

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 01 październik 2015 - 18:05

Po pierwsze - dzięki za odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Nie byłem w miejscu, o którym mówisz, ale już zapisuje do sprawdzenia.

Jak dotąd, w ostatnim okresie odwiedziłem tylko 2 łowiska, o których pisałem wcześniej, przy czym to w Mikołowie już dwa razy i to za drugim razem, lepiej przygotowany miałem mnóstwo zabawy - wyholowane 6 "jesiotrow" od 90 do 115cm, 2 sie sczepily i 2 male karpie.

Jak już mi się uda wykombinować następny cały dzień wolny chcę się wybrać na zbiornik LIN w zabrzu, woda PZW, więc 40 pln za łowienie, ale wygląda ciekawie.

Strasznie mnie irytuje, że PZW nie daje możliwości wykupu opłaty miesięcznej albo kwartalnej w rozsądnej, adekwatnej do rocznej cenie. Często mam 4-5 h wolnego czasu rano, idealnie żeby wyskoczyć na Żabie, albo Brantke,ale niestety, dopiero od przyszłego roku

#4 zbynio_50

zbynio_50

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 01 październik 2015 - 19:00

http://www.wedkuje.p...y-zalesie,53894

Tego łowiska przy Dzierżnie M. nie polecam, za świeże jak dla mnie, brak tej wędkarskiej "otoczki".
Zresztą jadąc z Bytomia przez Pyskowice do Zalesia, można zerknąć. Na Zalesiu byłem z bratem(bez karty), był sierpień, prawie 40st.karpie słusznych rozmiarów spławiały sie sakramencko:)), ale przynęty nie podjęły. Miejsce cudowne.

Użytkownik zbynio_50 edytował ten post 01 październik 2015 - 19:07

Nie Ważne Jakie Ryby
Ważne  w Jak
imTowarzystwie !

#5 retroX

retroX

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 05 październik 2015 - 16:18

Dzięki za informację, chętnie sprawdzę miejsce, zwłaszcza że po wczorajszym wypadzie nagrzałem się na karpie, od 15 do 19 udało się wyciągnąć dwa takie o 4 kg i jedną 5teczkę, trzeba korzystać z resztek bajkowej pogody:)

#6 silvanus

silvanus

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 05 październik 2015 - 22:42

Witam, można jeszcze sprawdzić stare wyrobisko cegielni w Kozłowej Górze http://www.facebook....90807/timeline/ oraz staw komercyjny w Tarnowskich Górach http://www.klub22.ar...tawy_w_Sowicach

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych