Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rezerwat Wysp Zawadowskich I Świderskich

Wisła Wyspy Zawadowskie Wyspy Świderskie Rezerwat Zezwolenia Warszawa Dolina Środkowej Wisły

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leitho

Leitho

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 08:53

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy człone PZW opłacający standardową składkę na wody nizinne może wędkować na terenie tych rezerwatów ?? Jak podaje wikipedia, dla np. Wysp Zawadowskich:

Na podstawie rozporządzenia powołującego rezerwat można wyróżnić następujące zakazy:

• polowania, chwytania, płoszenia i zabijania dziko żyjących zwierząt, niszczenia nor i legowisk zwierzęcych, gniazd ptasich i wybierania jaj

Co to znaczy, że się jest uprawnionym członkiem PZW ?

#2 zbynio_50

zbynio_50

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 10:28

Posiadający karte węd. i legitymacje z aktualnymi opłatami, również dodatkowe opłaty na tą wode jeżli takowe są potrzebne.
Nie Ważne Jakie Ryby
Ważne  w Jak
imTowarzystwie !

#3 Leitho

Leitho

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 11:43

Posiadający karte węd. i legitymacje z aktualnymi opłatami, również dodatkowe opłaty na tą wode jeżli takowe są potrzebne.

Ta odpowiedź jest banalna i nic nie wnosi.

Na pewno na forum sa ludzie, którzy tam łowią, bo to w okolicach Warszawy. Możecie mi powiedzieć, gdzie da się zdobyć inforamcję czy są zezwolenia i opłaty są potrzebne ?? Wiem, że mogę zadzwonić i zapytać, ale bardziej usatysfakcjonowany bylbym mając przed oczami jakąś tabelkę z listą rezerwatów przyrody i informacją gdzie i ile za co. Rezerwaty przyrody mają swoje różne ograniczenia, a ja nie mogę tego wygooglać w przypadku tych 2.

Użytkownik Leitho edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 14:20

#4 zbynio_50

zbynio_50

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 14:15

"Ta odpowiedź jest banalna i nic nie wnosi."

To powiedz, co należy odpowiedzieć na tak zadane pytanie:
"Co to znaczy, że się jest uprawnionym członkiem PZW ?"

Rozumiem, że w drugim poście pytasz o szczegóły więc życze Ci szybkiej odpowiedzi:)
Nie Ważne Jakie Ryby
Ważne  w Jak
imTowarzystwie !

#5 Leitho

Leitho

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 08:42

Czy naprawdę nikt na forum tam nie wędkuje ??

#6 Axel

Axel

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 11:07

Ja napisałem do straży rybackiej za trzy lata temu i dostałem odpowiedź że można tam wędkować mając opłacone składki PZW Mazowieckie (członkowską i wody nizinne) zachowując przepisy dot. rezerwatu - ochrony przyrody, śmiecenie, ogień itp

#7 Leitho

Leitho

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 08:49

Wielkie dzięki za odpowiedź! Do zobaczenia w takim razie na Wyspach ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wisła, Wyspy Zawadowskie, Wyspy Świderskie, Rezerwat, Zezwolenia, Warszawa, Dolina Środkowej Wisły

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych