Skocz do zawartości

Zdjęcie

Techniki Wędkarstwa(Wszystkie Czy Jedna)?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 23:46

Witam,moja ulubiona technika wędkowania to spinning ale łowie też na match, feeder i heavy grunt(karp,sandacz,sum),sporadycznie też na muchę.

Ostatnio zadałem sobię pytanie czy łowiąc wszystkim można być dobrym we wszystkim?Czy postawić na jedną technike i się w niej specjalizować?

Zamiast kupić sprzęt ze średniej pułki do wszystkich metod można kupić wysokiej klasy do jednej metody.Jednak odpuścić sobie nocne wypady z kolegami na sandacza(piwko ,ognisko itp.) to też trochę słabo?

Co wy o tym myślicie i co wybraliście w swoim przypadku? :?:  :wink:

#2 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 09 wrzesień 2015 - 05:06

(...)

Co wy o tym myślicie i co wybraliście w swoim przypadku? :?:  :wink:

Wypoczynek, relaks, aktywność...

Wyłącznie spinninguję (głównie z brzegu przemierzając kilometry), z wędką nie piwkuję.

#3 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:25

Łowię głównie tyczką, ale staram się znaleźć też chociaż trochę czasu na gruntowe zasiadki i spining. Łowienie matchem przy startach w zawodach po mału okazuje się wymogiem na niektórych łowiskach, więc tego też nie chciałbym zaniedbać.

Prawda jest taka, że jeżeli chcesz być najlepszy (w kole, okręgu, kraju, a może i na świecie!) w jakiejś określonej technice, to musisz jej poświęcić maksymalnie dużo czasu. Jeżeli jednak chcesz wędkarstwem się bawić, lto urozmaicenie moim zdaniem jest potrzebne, choćby te inne metody miały zająć tylko 5% czasu poświęcanego wędkowaniu.

Użytkownik mikeus edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 14:17

Michał, 79', Okręg Konin

#4 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:59

Zdecydowałem że będe łowił tylko na spinning nie dlatego że chcę być najlepszy bo wędkarstwo to nie wyścig.Mi zależy na poznaniu wszystkich tajemnic tej wspaniałej metody bo ona na to zasługuje.Tchnąć życie w kawałek drewna lub gumy i sprowokować tym wcześniej wytropioną rybe to coś niezwykłego :cry:

#5 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 05:26

Dokładnie tak. Brawo!

#6 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 14:24

Zdecydowałem że będe łowił tylko na spinning nie dlatego że chcę być najlepszy bo wędkarstwo to nie wyścig.Mi zależy na poznaniu wszystkich tajemnic tej wspaniałej metody bo ona na to zasługuje.Tchnąć życie w kawałek drewna lub gumy i sprowokować tym wcześniej wytropioną rybe to coś niezwykłego :cry:

Więc napisz mi proszę, po co w pierwszym poście piszesz:

ostatnio zadałem sobię pytanie czy łowiąc wszystkim można być dobrym we wszystkim?Czy postawić na jedną technike i się w niej specjalizować?

Skoro wędkarstwo to nie wyścig i nie masz ochoty porównywać się z innymi (temu służą zawody ;) ), to nie potrzebnie zaśmiecasz sobie głowę takimi skomplikowanymi pytaniami.

Michał, 79', Okręg Konin

#7 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:57

Ja w zawodach nie startuje ale chcę być skuteczny w tym co robię. Tak sam dla siebie :wink:

#8 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:45

... i tak trzymaj!

#9 piotrek6112

piotrek6112

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 23 luty 2016 - 08:16

Możesz być dobry w każdej technice wędkarskiej, pod warunkiem że dokładnie wiesz co chcesz złowić i jak chcesz to zrobić. Jeżeli chodzi o sprzęt to nie musi być on z górnej półki - ryba nie zastanawia się czy łowisz wędką za 100 czy 500zł. Sprzęt po prostu powinien spełniać wymagania techniki jaką chcesz zastosować.Liczy się wiedza i umiejętności.

dla mnie spinning to jest to

#10 zamark

zamark

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 13:28

no niby tak ale wiesz jak to jest... jak jesteś do wszystkiego to do niczego. jak chcesz być w czymś na prawdę dobry to powinieneś się temu poświęcić jak chcesz liznąć wszystkiego po trochu to nie wymasterujesz niczego ;)

#11 Copino

Copino

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 12:20

Moim zdaniem lepiej opanować jedną technikę wędkarską w dobrym stopniu i "odnosić sukcesy" niż znać kilka byle jak,bo na pewno nie zagwarantuje to powodzenia,wiem z własnego doświadczenia:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych