Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fałszywe Branie Na Rzece

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ignus

Ignus

Weteran

• Members
  • 252 postów

Napisano 10 maj 2015 - 13:37

Witam !

Od niedawna zacząłem jeździć nad rzekę, spróbowałem też gruntu w którym jestem dość zielony i pojawił się pierwszy problem - chodzi o sygnalizacje brania.

W rzece często płyną jakieś gałęzie, patyki etc. które haczą o żyłkę sygnalizując branie. Parę razy się zrywałem i zacinałem a to był tylko patyk czy gałąź.

Tak samo bieg rzeki powoli podnosi mi ciągle policjanta jak by ściągał żyłkę w bok.

Jak sobie radzić z takim problemem? jakie Wy macie metody?

#2 CinCinek

CinCinek

Weteran

• Members
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Spławik, Spining

Napisano 12 maj 2015 - 09:57

Mówiąc "policjant" sądzę, że masz na myśli sygnalizator brań przyczepiany do żyłki, który na rzecze niestety się nie sprawdzi. Łowiąc z gruntu na rzece najlepiej sprawdzają się wędki z drgającą szczytówką, która sygnalizuje brania.

Co do fałszywych brań to trzeba obserwować wodę, ustawić szczytówkę blisko tafli wody czym zminimalizuje się ilość zahaczeń o żyłkę. Z biegiem czasu zaczniesz widzieć różnicę brania "patyka" od brania ryby.

#3 Ignus

Ignus

Weteran

• Members
  • 252 postów

Napisano 12 maj 2015 - 11:15

Dzięki za pomoc icon_smile.gif

Ostatnio trochę dociążyłem policjanta i było już lepiej. Ale przerzucę się na szczytówkę icon_smile.gif
Ceterum censeo Calisia delendam esse

#4 CinCinek

CinCinek

Weteran

• Members
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Spławik, Spining

Napisano 12 maj 2015 - 11:19

Widziałem kiedyś, że ktoś łowił na rzece ze swingerem:

#5 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 12 maj 2015 - 17:11

Niestety na rzece nie sprawdzaja sie podwieszane wskaźniki brań (policjant).
Wędkę trzeba ustawić jak najbardziej pionowo, służa do tego odpowiednie podpórki inne niż proste widełki, by jak najmniej żyłki było w wodzie. Miejszy napór wody na żyłkę i mniej śmieci moze się zawiesić.
Tradycyjnie do szczytówki tak ustawionej zwykłej wędki gruntowej zaczepia się dzwoneczek, ryba bierze szarpie szczyówką dzwoneczek dzwoni.
Nowoczesnym rozwiazaniem jest uzycie federa też sie ustawia pionowo ale za wskaźnik brań robi drgająca szczytówka federa.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych