Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy Feeder

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartus1612

bartus1612

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 02 maj 2015 - 10:29

Witam.
Planuję złożyć taki zestaw i chciałbym poznać opinie na temat kija i kołowrotka, czy ktoś go używa, jak pracuje.

Wedka to Konger Carbomaxx Team Feeder 390cm cw do 120 ( własnie nie wiem czy nie za dużo i czy wędka bedzie...ładnie pracowała)
Kołowrotek Express Pro Baitfeeder Dragon rozm chyba 50, Hamulec przedni jakoś przeżyje, posiada wolny bieg, dla mnie to zbędne, no ale jak jest to jest. 6 łożysk.
To będzie pierwszy zestaw, raczej do przyuczenia się do feedera, musi wybaczyc wiele moich błędow. Jeżeli macie jakies sprawdzone alternatywy to prosił bym o nie.

Mam jeszcze pytanie o pewną żyłkę Rock, dokładnej nazwy nie pamiętam, podkusiło mnie i kupiłem bo i cena dobra. Korzystaliście z niej ?

#2 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 03 maj 2015 - 12:36

Kijek zbiera dużo dobrych opini na internecie, sam nie posiadam aczkolwiek internety mówią dużo dobrego o tym, CW 120 również używam kijków z takim CW - trzeba jedynie wymieniać szczytówki (są trzy w komplecie zielona, żółta i czerwona).

Co do kołowrotka - jeśli już dysponujesz takim budżetem popatrz może na okuma travertine trb 45-50 również z wolnym biegiem i przednim hamulcem.
Co do wolnego biegu - przydaje się przy połowie sandaczy czy karpii.

Co do żyłki - nie znam, ale ostatnio kupiłem 150m sufixa za 12zł...
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#3 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 363 postów

Napisano 29 maj 2015 - 12:49

CYTAT(bartus1612 @ sob, 02 maj 2015 - 11:29) Wyświetl post
Witam.
Planuję złożyć taki zestaw i chciałbym poznać opinie na temat kija i kołowrotka, czy ktoś go używa, jak pracuje.

Wedka to Konger Carbomaxx Team Feeder 390cm cw do 120 ( własnie nie wiem czy nie za dużo i czy wędka bedzie...ładnie pracowała)
Kołowrotek Express Pro Baitfeeder Dragon rozm chyba 50, Hamulec przedni jakoś przeżyje, posiada wolny bieg, dla mnie to zbędne, no ale jak jest to jest. 6 łożysk.
To będzie pierwszy zestaw, raczej do przyuczenia się do feedera, musi wybaczyc wiele moich błędow. Jeżeli macie jakies sprawdzone alternatywy to prosił bym o nie.

Mam jeszcze pytanie o pewną żyłkę Rock, dokładnej nazwy nie pamiętam, podkusiło mnie i kupiłem bo i cena dobra. Korzystaliście z niej ?

2 lata temu kupiłem znajomemu na 1 wędke kongera carbomax feedera , do tej pory lowi na nim i jest zadowolony choć powoili przeżuca sie na wędki karpiowe jak ja icon_smile.gif ale co do wedki 1 wada 3 szczytówki a pozatym same + jak na kijek w tej cenie wtedy kosztował 189:)

Co do kręcioła widziałem te kołowrotki ale ich nie uzywałem niby 5 lag gw jest kuszące ale chyba raczej poszedł bym w kierunku Okuma Travertine Baitfeeder 55 tez 5 lat gw i tutaj mogę polecić bo znam chłopaka ktory sobie go zachwala i czasem jeździ z nami na zasiadki , a wolny bieg przyda ci sie nie np przy metchodzie icon_smile.gif i od tego polecał bym zacząć na poczatek .

Co do żyłki nie ma co patrzeć na cene bo dobry koszyczek np do methody bedzie cie kosztował 12-15 a zerwanie całego zestawu to koszt 20 zl wiec polecił bym ci np Prologic Interceptor Long Distance za od 25 do 35 grubosci za 300 m 30 zl to nie zła cena przytoczę opis z jednego ze sklepów "Nowa żyłka firmy Prologic przeznaczona do dalekich rzutów. Wykonana z kopolimeru, posiada bardzo niski efekt "pamięci", bardzo małą rozciągliwość i jest niezwykle gładka. Kolor Chameleon Green w 100 % maskuje ją w wodzie."

Co do polecenia methody to kup sobie np koszyczki esp z foremka wielkość taka jak bedzie tobie pasować a nastepne koszyczki mozesz juz kupować jaxona bo to idealna podruba tylko maja jedna wadę ze czasem obciążenie moze odpaść można to naprawic wykrecając srubki i na każda dać po kropelce kleju typu cjanopan kropelka

pozdrawiam

#4 bartus1612

bartus1612

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2015 - 20:14

Otóż sprawa rozwinęła się w ten sposób że kupiłem Larus Enigma Feeder 3.90 cw 120. Przyznam że łowienie na feeder bardzo mi podpasowalo. Sama metoda już nie koniecznie. Kupiłem złe koszyczki i miałem problemy, bo a to haczyk zaczepiał sie o żeberka koszyczka itp itd. Więc zmieniłem na zwykłą rurkę, i koszyk 40gram, wtedy zaczęła się zabawa. Teraz kupiłem koszyczki drenana. Zobaczymy może wyjdzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych