Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śledź 2015 Trójmiasto i reszta wybrzeża

240 odpowiedzi w tym temacie

#221 Dawidson86

Dawidson86

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:54

w swinoujsciu juz tydzien temu sie zaczely sledzie , bylem wczoraj niedaleko gazoportu to nalapalem ale tylko na koncu przy ujsciu do morza

#222 aalbatross

aalbatross

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 22:19

Świnoujście - gdzie najlepiej szukać śledzia od strony zachodniej? Dziś rano próbowałem na początku falochronu z wiatrakiem, ale zero efektu. Tylko pół godziny byłem od świtu bo się rozpadalo. Wczoraj widziałem faceta probujacego łowić w okolicy przeprawy promowej Warszow. Czy to dobre miejsce? Gdzie ewentualnie polecacie w tej okolicy usiąść że splawikiem?

#223 Dawidson86

Dawidson86

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 14:13

na sledzie to najliepiej na koncu falochronu przy ujsciu niedaleko gazoportu na glowkach betonowych , chyba ze wejdzie juz dalej to na kazdym miejscu

#224 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 296 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 08:59

Czy ktoś ma wieści o śledziach w Mrzeżynie !!!

#225 stockfish

stockfish

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 13 maj 2017 - 18:35

A to niespodzianka, po długiej przerwie wrócił śledź w Górki Zachodnie. Na echosondzie czarno a nad wodą żadnego wędkarza. W 2h miałem limit i może ze 2 puste przeloty tylko  :smile: Większość drobna ale było też sporo b.dużych. Pewnie w N.Porcie też są. Próbowaliśmy też belony i fłądry na spina ale bez rezultatu

Załączone miniatury

• 20170513_151247.jpg

eat... sleep... go fishing

#226 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 607 postów

Napisano 16 maj 2017 - 20:39

Witam.

W Usteckim porcie wczoraj i dziś kolega złowił kilka śledzi. Szału na razie nie ma.

A któryś z wędkarzy chwalił się podobno  pojedynczą beloną.

#227 r_gawel

r_gawel

Wędkarz

• Members
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Głównie wędkarstwo spławikowe, ale także chętnie powiercę kilka dziur w lodzie oraz przesąduję morze Bałtyckie.

Napisano 16 marzec 2018 - 20:21

Witam,

co słychać u śledzi?

Jak myślicie, jest szansa żeby w lany poniedziałek zamoczyć zestaw śledziowy?

#228 Borys426

Borys426

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 08:25

Na obecną chwilę prognoz pogody nie zapowiada się na to. Myślę że dopiero za jakieś 2-3 tygodnie coś się ruszy.Woda musi mieć chociaż 6 stopni.

#229 Marial

Marial

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 22:01

Witam , nieciekawe info dla łowiących śledzie w Łebie (jeżeli gdzieś to było to przepraszam).

Dzwoniłem dziś do Inspektoratu w Słupsku, odnośnie terminu zamknięcia portu dla wędkarzy .

Informację  jako uzyskałem  z Inspektoratu to 3-27 kwiecień 2018. Według Pani z inspektoratu daty jeszcze nie potwierdzone ale raczej nie ulegną zmianie. 

#230 mirek66

mirek66

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 05:54

W Nowym Porcie w Gdańsku bierze śledź

#231 kabul777

kabul777

Weteran

• Members
  • 123 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 09:26

Sporadyczne sztuki czy większe ilości?

#232 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 10:22

Kamera nie działa. Dużo ludzi, można się wcisnąć ?

#233 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 243 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 19:38

Kamera nie działa. Dużo ludzi, można się wcisnąć ?

Jak się rozpędzisz i kilku strącisz do wody to miejsce się znajdzie, zanim reszta wypełni powstała lukę ... :)

#234 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 296 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 07:02

Koledzy - mam prośbę !!! Podajcie namiary na szyprów wypływających na śledziki z Gdańska i okolic (kuter, motorówka itp.). Po świętach chciałbym wyskoczyć na rybki a przepychanie się na nabrzeżu i walka o każdy centymetr powierzchni to nie moja bajka. Przerzuciłem internet i raczej nic ciekawego nie znalazłem. Pozdrawiam i spokojnych Świąt.

#235 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 224 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 19:38

Zaznaczam, że to nie reklama jednostki tylko odpowiedź na powyższe. Polecam jednostkę " Traf " ze Świbna. Łowimy na Zatoce Gdańskiej w ujściu rzeki Wisły, bynajmniej tak było w poprzednich latach z pominięciem ubiegłego roku, gdzie śledzia raczej nie było.  Kontakt znajdziesz w necie a jak nie to pisz na priv. Czytając ostatnie posty na temat śledzia zadzwoniłem do armatora tej jednostki z zapytaniem czy przypadkiem już nie namierza się na jakiś wypływ. Otrzymałem odpowiedź, że ten śledź który pojawia się obecnie koło Gdańska to jest do namierzenia na ok 1 godz lub trochę dłużej i dalej trzeba czekać na ponowną ławicę lub ławiczkę. Zaproponował aby podać swoje namiary SMS i jak będzie sensowny wypływ (po świętach) to oddzwoni i się omówimy. Dobrze by było aby zgrać przynajmniej 2 ekipy tzn. moje 4 osoby +  Twoje 4 osoby i umówić taki wspólny rejsik. Mam jeszcze namiary na fajną jednostkę z Jastarni ale na śledzia z Zatoki Puckiej to trzeba trochę poczekać (o ile się tam pojawi w tym roku). Tam to raczej na belonę się nastawiam. Wszystkiego dobrego na Święta w oczekiwaniu na wędkarski śledziowy wypad.

#236 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 296 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 17:24

Dzięki za namiary i dużo informacji. Teraz zajmę się organizacją ekipy i zobaczymy. Pozdrawiam i połamania kija.

#237 r_gawel

r_gawel

Wędkarz

• Members
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Głównie wędkarstwo spławikowe, ale także chętnie powiercę kilka dziur w lodzie oraz przesąduję morze Bałtyckie.

Napisano 03 kwiecień 2018 - 07:53

witam,

W temacie śledzia to jestem prawdziwie początkujący tak więc poprosiłbym o kilka rad.

Czy w Świnoujściu można swobodnie łowić z falochronu, tzn czy nikt się nie przyczepi i jakiś mandat wypisze?

Gdzie najlepiej się wybrać na  zachodnim wybrzeżu na śledzia? Czy pływają jakieś łódki na śledzia w okolicy Świnoujścia?

Pozdrawiam

Paweł

#238 hakfinus

hakfinus

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 14:43

Darłówek ładnie dzisiaj z śledziem. Osobiście widziałem .....

#239 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 224 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 21:14

Wypadzik na śledziki w dn. 9.04.2018. Wypływ z portu rybackiego w Świbnie o godz. 8,00 kutrem TRAF. Takiej chlewni jaka jest w tym porcie to chyba nie ma na całym wybrzeżu. Po wyjściu z tego zasyfiałego basenu Wisłą (przekopem) płyniemy do ujścia i wychodzimy na Zatokę Gdańską. Mały rekonesans zaraz za ujściem i decyzja płyniemy na Górki Zachodnie. Towarzystwo doborowe 8 chłopa z Nowego Miasta Lubawskiego i nas 4 z Bydgoszczy. Na pokładzie luzik, miejsca do stania i siedzenia wystarczająco. Po dopłynięciu na miejsce nie ma gdzie wcisnąć się kutrem, aby nie staranować którejś małej łódki lub pontonu. Stajemy jako ostatni lub jak kto woli pierwsi od strony morza. Chętnych na śledzika tego dnia (mimo że poniedziałek) sporo. Na brzegu widać jak wędkarze ocierają się łokciami aby tylko mieć dla siebie miejsce. Dłubiemy ze 3-4 godziny po jednym dwa śledzie. Widzimy jak z łódek stojących bliżej brzegu brania są zdecydowanie lepsze i bardziej obfite ilościowo. Gdy każdy już miał po ok pół wiaderka i nic się nie zapowiadało, że będzie coś więcej, szyper za naszą zgodą przedłuża rejs o jedną godzinę i podpływa bliżej brzegu rzucając w nowym miejscu kotwicę. No i zaczęło się eldorado. W godzinę wszyscy dobili do limitu.  Przy jednym zarzuceniu 4 - 5 śledzi nie należało do rzadkości. Wielkość również zadowalająca. Pełne zadowolenie u wszystkich i z bananami na twarzy wracamy do portu. Kuter czysty zadbany z przyzwoitą toaletą. Widać, że właściciel i szyper w jednej osobie stara się i dba o łajbę i zadowolenie wędkarzy. W domu byliśmy wraz z synem ok godz 17 i wtedy dopiero dostaliśmy w kość. Dwa limity ukończyliśmy czyścić po północy. Dzisiaj te większe już uwędzone, część przeznaczona do smażenia a pozostałe zasolone. Myślę, że jeszcze ok 2 tygodni ( a może dłużej) śledzik pokręci się przy naszym wybrzeżu. 

#240 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 243 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 06:45

"Takiej chlewni jaka jest w tym porcie to chyba nie ma na całym wybrzeżu."

Kiedyś to chociaż butelki po alkoholu mieli poukładane w skrzynkach - osobno po wódce, winie i piwie, mimo że trzeźwego kolesia w porcie ze świeczką szukać. Widzę że teraz jest jeszcze gorzej...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych