Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Z Łeby 2015

411 odpowiedzi w tym temacie

#41 lukasz5012

lukasz5012

Weteran

• Members
  • 123 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 12:11

Był na jednstce ....... i złowił 2xL, a byli tacy co mieli po trzy sztyki.

Zdradź kolego tajemnicę co to za jednostka.

#42 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 20:14

Panowie orientujecie się czy w piątek ktoś wypływa na dorsze.

#43 kostek4466

kostek4466

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 20:24

W piątek to raczej nikt nie wyjdzie przy 4 Bft ,nie ma szans.

#44 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 11:06

Jak tam panowie połapaliście coś tam na Łebskich wodach.

#45 Darek3876

Darek3876

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 18:37

CYTAT(el-gappa @ nie, 12 kwi 2015 - 14:06) Wyświetl post
Jak tam panowie połapaliście coś tam na Łebskich wodach.

Witam koledzy byli w czwartek zlapali po trzydzieści pare wymiarowych dorszy głębokość 65/70 metrów bardzo duży dryf jednostka hanter pozdrawiam.

#46 PrzemoL1916

PrzemoL1916

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 13:44

Witam panowie.
Co powiecie o jednostce Księżna Łeby? Warto się wybrać? Mam termin na następną niedzielę i jestem ciekawy czy to dobry wybór

#47 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 14:41

Byłem w zeszłym roku w czerwcu.Jak dlamnie ok.połapałem troszke no i pobiłem swój rekord może nie dużo ale było.Akurat w ten dzień byłem drugi na łajbie.Co prawda mam kilka zastrzeżeń ale ogólnie ok.

#48 PrzemoL1916

PrzemoL1916

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 14:49

Dzięki za odpowiedz. Mam nadzieję że pogoda dopisze i w końcu wypłynę w tym roku

#49 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 14:59

Podawana pogoda na Windguru następną niedzielę będzie według mnie dobra także połapiecie.Jeżeli szyper zacznie łapać z wam to będzie długi dryf i dużo pomuchla.Powodzenia.

#50 miras1204

miras1204

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:36

Witam!
Jak Panowie z dorszem w Łebie bo mało coś ostatnio w temacie? Jakie wyniki z ostatniego weekendu?
Pozdrawiam

#51 lukasz5012

lukasz5012

Weteran

• Members
  • 123 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 16:03

CYTAT(miras1204 @ pon, 27 kwi 2015 - 12:36) Wyświetl post
Witam!
Jak Panowie z dorszem w Łebie bo mało coś ostatnio w temacie? Jakie wyniki z ostatniego weekendu?
Pozdrawiam

z dorszykiem w niedzielę było krucho. dużo pojedynczych zapisów , dużo dłubania , a jak trafiła się ściana , to nie chciał gryźć za bardzo. nasza ekipa była podzielona . 2-jka na hanterze , 5-tka u zbycha. głębokośc ok. 25m . po południu padł dryf i skusić dorsza było jeszcze ciężej. u mnie sprawdziły się seledynowe twisterki. dłubanie skończyłem objadem , najlepszy ( oczywiście zbychu icon_wink.gif ) kolacją ze śniadaniem+, reszta od 10-24szt. na hanterze teściu 12 , wujek 13szt.
Wypad i tak jak dla mnie udany i przyjemny.
Dzięki dla zbycha i do zobaczenia.
Pozdrawiam
łukasz

#52 ZbynioSTG

ZbynioSTG

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:57

CYTAT(miras1204 @ pon, 27 kwi 2015 - 12:36) Wyświetl post
Witam!
Pozdrawiam

Witam w ramach odpowiedzi icon_smile.gif
Pozdrawim
https://www.youtube....ion_object_map=[960296440681542]&action_type_map=[%22og.shares%22]&action_ref_map=[]

#53 Szczypa

Szczypa

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 18:17

Tragedi zdecydowanie nie było na filmiku icon_mrgreen.gif A jak głęboko łowiliście?

#54 aandrzej3

aandrzej3

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 21:01

zawitam na Missisipi jak zwykle w wakacje
-----------------------------------------
CYTAT(ZbynioSTG @ wto, 28 kwi 2015 - 15:57) Wyświetl post
Witam w ramach odpowiedzi icon_smile.gif
Pozdrawim
https://www.youtube....ion_object_map=[960296440681542]&action_type_map=[%22og.shares%22]&action_ref_map=[]

super film

Użytkownik korgan edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 07:32

#55 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 22:07

Koledzy był ktoś na Kanisie .Jakieś info. może jakieś wiadomości.

#56 PrzemoL1916

PrzemoL1916

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 06:05

Rejs 26.04 na Księżnej Łeby.
Do portu docieramy o 2.30 i od razu kierujemy się w kierunku kutra, widząc że jesteśmy pierwsi na jednostce chcemy zająć rufę. Ku naszemu zaskoczeniu miejsca na wędki na rufie i dziobie są zajęte przez kawałki dolników od wędek z kłódką jak i kłódki do przyczepiania rowerów! Jak się później okazało były to miejsca zarezerwowane przez pomocnika szypra i reszty ekipy Księżnej Łeby, która to stanowiła prawie połowę wszystkich wędkujących. 5.00 wyruszamy z portu nie bez problemów, szyper ruszając zaczepia rufą o Beti M. Około 3,5 godzinny przelot i już jesteśmy na łowisku. Pierwsze napłynięcie na głębokości około 50m i...nic nie wychodzi. Płyniemy dalej bo podobno dzień wcześniej połowili ładnie na 64m . Następne napłynięcia były już lepsze, zaczęły wychodzić pojedyncze dorszyki i tak do około 12, podczas jednego napłynięcia wyszło kilka sztuk 2-3kg, które były tego dnia największe. Po 12(a może i trochę wcześniej) siadł całkiem dryf i do końca rejsu już prawie nic się nie działo. O 13.30 trzy buczki i powrót do portu. Mój wynik to 19 szt., najwięcej oczywiście miał pomocnik szypra około 30szt., byli też tacy co skończyli z 3 szt. Jeśli chodzi o socjal to warunki na kutrze nie należą do najlepszych nawet ciężko je zakwalifikować do średnich, do jedzenia kiełbasa z termosu, wc to tragedia woda po samą deskę i ten zapach..

#57 Drops

Drops

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 06:48

Filmik bardzo fajny. Ale mam jedno pytanie czy to wina obiektywu czy rzeczywiście staliście tak blisko że prawie
się łokciami trącaliście ??
Bo mi osobiście średnio pasuje łowienie gdy czuje czyjś oddech na plecach icon_smile.gif

Szacuneczek Drops

#58 ttommy70

ttommy70

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 11:02

CYTAT(Drops @ śro, 29 kwi 2015 - 10:48) Wyświetl post
Filmik bardzo fajny. Ale mam jedno pytanie czy to wina obiektywu czy rzeczywiście staliście tak blisko że prawie
się łokciami trącaliście ??
Bo mi osobiście średnio pasuje łowienie gdy czuje czyjś oddech na plecach icon_smile.gif

Szacuneczek Drops

A ja mam inne pytanie: czy ktokolwiek na tym rejsie złapał coś powyżej kilograma? Większość ryb, które widziałem wyglądały mi na niewymiarowe. Masakra. Odechciewa się jazdy przez pół Polski.
Kiedy wrócą czasy, gdy złowiona ryba wrzucona do kasty będzie miała z jednej strony kasty wystający łeb a z drugiej ogon? Jak ktoś nie wierzy że tak było jeszcze parę lat temu to podeślę fotki.

ps. filmik fajny.

#59 kubek

kubek

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:52

CYTAT(PrzemoL1916 @ śro, 29 kwi 2015 - 09:05) Wyświetl post
Rejs 26.04 na Księżnej Łeby.
...Ku naszemu zaskoczeniu miejsca na wędki na rufie i dziobie są zajęte przez kawałki dolników od wędek z kłódką jak i kłódki do przyczepiania rowerów! Jak się później okazało były to miejsca zarezerwowane przez pomocnika szypra i reszty ekipy Księżnej Łeby, która to stanowiła prawie połowę wszystkich wędkujących. ....

Zwykle po takim wpisie przypomina mi się moja przygoda z Hydrografa. Przyjeżdzam rano , myslę sobie jestem pierwszy icon_smile.gif Wchodzę w nocy na łajbę, a tam praktycznie zero miejsc na wędki, tylko pojedyncze po bokach. Jak się okazało rano przyjeżdzają dwie ekipy i przymocowują zabrane wieczorem miejscówki...Wiem co się robi jak jest kij od szczoty i nie ma właściciela...za burtę i płyń icon_wink.gif ale jak nie gdzie nawet wędki wsadzić to chyba muszę zacząć zabierać na dorsza skrzynkę z narzędziami albo nawet spawarkę do samochodu, to się zdziwią icon_biggrin.gif

#60 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 11:26

CYTAT(kubek @ czw, 30 kwi 2015 - 12:52) Wyświetl post
Zwykle po takim wpisie przypomina mi się moja przygoda z Hydrografa. Przyjeżdzam rano , myslę sobie jestem pierwszy icon_smile.gif Wchodzę w nocy na łajbę, a tam praktycznie zero miejsc na wędki, tylko pojedyncze po bokach. Jak się okazało rano przyjeżdzają dwie ekipy i przymocowują zabrane wieczorem miejscówki...Wiem co się robi jak jest kij od szczoty i nie ma właściciela...za burtę i płyń icon_wink.gif ale jak nie gdzie nawet wędki wsadzić to chyba muszę zacząć zabierać na dorsza skrzynkę z narzędziami albo nawet spawarkę do samochodu, to się zdziwią icon_biggrin.gif

Temat, jeszcze niedawno wałkowany i rozstrząsany na forum. We Władku jest kilka jednostek / szyprów, armatorów/ którzy
jasno się określili w tym temacie. Nie mówię już o takiej patologii jak w opisie kolegi z K.Ł kiedy to załoga robi takie jazdy. icon_evil.gif
Ostatnio pływam tylko na Maximie tam jasno stoi napisane przez szypra/ armatora / pozdrawiam/ co można zrobić z kijami i
innymi pseudo wędkami pozostawionymi bez nadzoru. Łukasz mała prośba. Trochę już to wyblakło i można wstawić nowe info w
tym temacie. Na tym kutrze nie ma z tym problemów, i myślę że jest to również w interesie armatorów. Wyłączając K.Ł. z Łeby
gdzie ważniejszy jest własny interes niż zdrowe uregulowanie tych spraw. icon_wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych