Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Z Łeby 2015

406 odpowiedzi w tym temacie

#21 Darek3876

Darek3876

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 22 luty 2015 - 21:16

CYTAT(malutki71 @ sob, 21 lut 2015 - 22:04)  
Wtam, może ktoś mi napisać jak napływa Hydrograf, na obydwie burty czy na jedną. Proszę o informację bo zbliza sie rejsik i ładna pogoda w środę i czwartek icon_razz.gif

Hydrograf napływa na obie burty . Wybiram się w czwartek na Hantera do Jarka zobaczymy co w wodzie pływa. Ryba jak to wiosną daleko i głeboko jak wogóle jest.

#22 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 26 luty 2015 - 20:02

I jak tam panowie wypływał ktoś ostatnio z Łeby.Na jakiej głębokości teraz poławiamy.Jakieś info.

Użytkownik el-gappa edytował ten post 26 luty 2015 - 20:02

#23 duzy grzesio

duzy grzesio

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 luty 2015 - 22:43

CYTAT(el-gappa @ czw, 26 lut 2015 - 21:02)  
I jak tam panowie wypływał ktoś ostatnio z Łeby.Na jakiej głębokości teraz poławiamy.Jakieś info.

Witam. Z tego co wiem, to w środę pływał Hanter i Beti M. Ale jakaś podejrzana cisza, nikt nie melduje o wynikach.
Ja płynę w sobotę na Kanisie. Po rejsie odezwę się.
Pzdr.

#24 Darek3876

Darek3876

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 27 luty 2015 - 00:08

CYTAT(duzy grzesio @ pią, 27 lut 2015 - 00:43)  
Witam. Z tego co wiem, to w środę pływał Hanter i Beti M. Ale jakaś podejrzana cisza, nikt nie melduje o wynikach.
Ja płynę w sobotę na Kanisie. Po rejsie odezwę się.
Pzdr.

Rejs dzisiejszy na Hanterze przeszedł do histori jako jeden z tych wymarzonych , po dwugodzinnym dopłynięciu na łowisko pierwsza próba na 60 metrach z marnym wynikiem paru bolków ale po chwili korekta napłynięcia i staliśmy w jednym dryfie do końca dnia. ryba brała na przewieszki i pilkera jakościowo teź nie najgorzej kolor czerwony lub czarny. odnośnie śledzi rano kilka osób cos próbowało zlowic

#25 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 27 luty 2015 - 03:24

CYTAT(Darek3876 @ pią, 27 lut 2015 - 03:08)  
odnośnie śledzi rano kilka osób cos próbowało zlowic

Czyli wiosna całą gębą. Liczę na kolejne wieści o śledzikach bo wszystko przygotowane na wyjazd.

#26 Szczypa

Szczypa

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 27 luty 2015 - 07:24

CYTAT(Darek3876 @ pią, 27 lut 2015 - 01:08)  
Rejs dzisiejszy na Hanterze przeszedł do histori jako jeden z tych wymarzonych , po dwugodzinnym dopłynięciu na łowisko pierwsza próba na 60 metrach z marnym wynikiem paru bolków ale po chwili korekta napłynięcia i staliśmy w jednym dryfie do końca dnia. ryba brała na przewieszki i pilkera jakościowo teź nie najgorzej kolor czerwony lub czarny. odnośnie śledzi rano kilka osób cos próbowało zlowic

Za to w środe tak kolorowo nie było.. Wypłynięcie o 6, przelot na łowisko pół godziny i pierwszy dryf z efektem który nie zadziwił- 0. Kilka "bączków", kolejny dryf z wynikiem.. takim samym, i tak do 13 mieszanie wody do 35 metrów w celu znanym chyba tylko człowiekowi za sterem, na całej jednostce może z 10 ryb.. Później przelot na głębsze łowisko, i tam zaczeły brać ryby, ale o 15 trzy buczki, zero chęci przedłużenia rejsu, i powrót do portu.. W moim odczuciu szyper wyglądał na zagubionego w akcji.. Wiecej na Hanterze moja noga nie postanie, jedyny jego plus to prędkość icon_neutral.gif W moim odczuciu w Łebie obecnie nie ma poważnych jednostek, należałoby zaprosić armatorów/szyprów na rejs na niektóre z Władysławowskich kutrów żeby zobaczyli jak powinno wyglądać podejście do sprawy.. Jutro jadę na zaprzyjaźnioną jednostkę do Władka, odbić sobię niepowodzenia icon_mrgreen.gif

#27 zbikk24

zbikk24

Weteran

• Members
  • 442 postów

Napisano 27 luty 2015 - 07:44

CYTAT(Szczypa @ pią, 27 lut 2015 - 10:24)  
Za to w środe tak kolorowo nie było.. Wypłynięcie o 6, przelot na łowisko pół godziny i pierwszy dryf z efektem który nie zadziwił- 0. Kilka "bączków", kolejny dryf z wynikiem.. takim samym, i tak do 13 mieszanie wody do 35 metrów w celu znanym chyba tylko człowiekowi za sterem, na całej jednostce może z 10 ryb.. Później przelot na głębsze łowisko, i tam zaczeły brać ryby, ale o 15 trzy buczki, zero chęci przedłużenia rejsu, i powrót do portu.. W moim odczuciu szyper wyglądał na zagubionego w akcji.. Wiecej na Hanterze moja noga nie postanie, jedyny jego plus to prędkość icon_neutral.gif W moim odczuciu w Łebie obecnie nie ma poważnych jednostek, należałoby zaprosić armatorów/szyprów na rejs na niektóre z Władysławowskich kutrów żeby zobaczyli jak powinno wyglądać podejście do sprawy.. Jutro jadę na zaprzyjaźnioną jednostkę do Władka, odbić sobię niepowodzenia icon_mrgreen.gif

A kto ciebie zabierze jak ty taki maruda jestes icon_smile.gif

#28 rydzadam

rydzadam

Weteran

• Members
  • 104 postów

Napisano 27 luty 2015 - 07:53

W środę na Beti-M też szału nie było. Pływaliśmy od początku do końca rejsu dość chaotycznie, bez przerwy zmieniając pozycję w poszukiwaniu rybek. Po prostu ich nie było albo nie chciały brać icon_sad.gif Każdy wydłubał w końcu po 5 do kilkanaście sztuk, wymiary jak zawsze ostatnio - mizerne. Tylko kilka, może z dziesięć sztuk powyżej kilograma. Największy tym razem był mój icon_smile.gif 64 cm, ok. 2,5 kg. Pogoda wiosenna, wiatr całkiem ustał około południa, ciepło, słonecznie, ale co z tego, jak z rybami marnie. Dryf prawie zerowy, więc powiesiłem pilkera 80 g.
Głebokość 16-25 m. Oprócz nas pływały na pewno: Hanter, Hydrograf, Jurny.
Wracam do Łeby w kwietniu, a w marcu - śledzie na Zatoce.

#29 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 27 luty 2015 - 08:33

Do duży grzesio .koniecznie opisz jak było na Kanisie.Tylko tak poważnie bo ja mam też miejsce NS tej jednostce ale w późniejszym terminie.pozdro.będę wdzięczny.

#30 Szczypa

Szczypa

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 27 luty 2015 - 10:15

CYTAT(zbikk24 @ pią, 27 lut 2015 - 08:44)  
A kto ciebie zabierze jak ty taki maruda jestes icon_smile.gif

Jak to kto? Ty, żeby się troszke wędkowania poduczyć icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

#31 malutki71

malutki71

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 27 luty 2015 - 10:51

Witam. Właśnie się obudziłem po 2 dniowych połowach na Hydrografie, pisanie narazie słabo mi idzie bo boli mnie jeszcze obojczyk i ręce icon_biggrin.gif .
Zaczne od środy, wypływamy o 5.00 przelot 2h. z minutami i łowimy na 40m+. wyniki jak na innych jednostkach raczej słabe wiec zmienialiśmy łowiska w szukaniu ryby i tak przez cały dzień, po koniec dnia popłynelismy troszkę głębiej no tam było trochę lepiej. Wyniki tego dnia różne zależnie od umiejetności wędkującego, ja byłem zadowolony.
W czwartek startujemy o tej samej godzinie i szyper mówi, ze płyniemy ponad 3,5h. na głębsze łowisko za nami płynie Beti i Misisipi początek obiecujący ale p. mirek jednak odpływa od pozostałych 2-ch kutrów i po kilkunastu minutach pilki w dół i tak do końca dnia co jest powodem bólu mojego obojczyka i rąk, po jakims czasie dopłyneli do nas Beti i Misisipi. Jaka w tym miejscu była głebokośc nie wiem bo nie było czasu spytać icon_redface.gif . powrót do portu 4.5h.
w czwartek ryba brała na wszystko bez wzgledu co było w zestawie, wielkości standardowe, troche ponad wymiar chociaż złowiłem kilka większych sztuk w przedziale 2-4 kg.

#32 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 27 luty 2015 - 13:34

Czy może ktoś podać propozycje sprawdzonych kwater dla wędkarzy w Łebie. Chodzi o takie z których do portu można z klamotami na plecach przyjść na pieszo. Planuję wypływ na dorsza połączyć ze "śledziobraniem" i to wszystko rekreacyjnie bez nocnych podróży. Najlepiej żeby taka kwatera wyposażona była w zamrażarkę.

#33 malutki71

malutki71

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 27 luty 2015 - 18:33

CYTAT(Piotr86022 @ pią, 27 lut 2015 - 16:34)  
Czy może ktoś podać propozycje sprawdzonych kwater dla wędkarzy w Łebie. Chodzi o takie z których do portu można z klamotami na plecach przyjść na pieszo. Planuję wypływ na dorsza połączyć ze "śledziobraniem" i to wszystko rekreacyjnie bez nocnych podróży. Najlepiej żeby taka kwatera wyposażona była w zamrażarkę.

Jakim kutrem chcesz płynąć?

#34 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 27 luty 2015 - 20:58

CYTAT(malutki71 @ pią, 27 lut 2015 - 21:33)  
Jakim kutrem chcesz płynąć?

Jeszcze nie wiem i nie mam doświadczenia z Łebskiego portu. Kieruję się opiniami z forum i na tej podstawie będę dzwonił do wyselekcjonowanych przez forum armatorów. Mam nadzieję, że w tygodniu nie będzie aż tak strasznie znaleźć 2 miejsca, nawet na tych pierwszoligowych. Ubiegłoroczne połowy śledzia tak mnie wciągnęły, że w tym roku mam zamiar w marcu powtórzyć a przy okazji wyjazdu zaliczyć jakiś rejsik. Stąd moje pytanie o noclegi. Zezwolenie na rok i w dodatku jeszcze za tanie pieniądze już jest w kieszeni.

#35 malutki71

malutki71

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 28 luty 2015 - 00:05

CYTAT(Piotr86022 @ pią, 27 lut 2015 - 23:58)  
Jeszcze nie wiem i nie mam doświadczenia z Łebskiego portu. Kieruję się opiniami z forum i na tej podstawie będę dzwonił do wyselekcjonowanych przez forum armatorów. Mam nadzieję, że w tygodniu nie będzie aż tak strasznie znaleźć 2 miejsca, nawet na tych pierwszoligowych. Ubiegłoroczne połowy śledzia tak mnie wciągnęły, że w tym roku mam zamiar w marcu powtórzyć a przy okazji wyjazdu zaliczyć jakiś rejsik. Stąd moje pytanie o noclegi. Zezwolenie na rok i w dodatku jeszcze za tanie pieniądze już jest w kieszeni.

My często śpimy na ul. Abrahama 13, moim zdaniem na wypady wedkarskie nic lepszego nie potrzeba, nr. telefonu masz w niecie wpisz w wyszukiwarke i znajdziesz. Przechodzac przez ulice to jest około 10 metrów masz kutry. Z topu polecam Betii i Hantera, jesli wybierzesz Missisipi lub Jurnego to stoją z drugiej strony kanału i bedziesz miał spory kawałek a na Hydrografa musisz dojechać autem.

#36 lukasz5012

lukasz5012

Weteran

• Members
  • 123 postów

Napisano 28 luty 2015 - 11:14

CYTAT(malutki71 @ sob, 28 lut 2015 - 01:05)  
My często śpimy na ul. Abrahama 13, moim zdaniem na wypady wedkarskie nic lepszego nie potrzeba, nr. telefonu masz w niecie wpisz w wyszukiwarke i znajdziesz. Przechodzac przez ulice to jest około 10 metrów masz kutry. Z topu polecam Betii i Hantera, jesli wybierzesz Missisipi lub Jurnego to stoją z drugiej strony kanału i bedziesz miał spory kawałek a na Hydrografa musisz dojechać autem.

oj tam zaraz spory kawałek, raptem z 250m.(jurny/missisipi) icon_wink.gif

#37 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 28 luty 2015 - 12:36

CYTAT(lukasz5012 @ sob, 28 lut 2015 - 14:14)  
oj tam zaraz spory kawałek, raptem z 250m.(jurny/missisipi) icon_wink.gif

Dziękuję koledzy za przydatne porady. Na pewno z nich skorzystam. Masz rację, 250 m to niewiele szczególnie jak się ma uniwersalną torbę w dodatku na kółkach. Zdam relację z wypadu.

#38 duzy grzesio

duzy grzesio

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 17:29

CYTAT(el-gappa @ pią, 27 lut 2015 - 09:33)  
Do duży grzesio .koniecznie opisz jak było na Kanisie.Tylko tak poważnie bo ja mam też miejsce NS tej jednostce ale w późniejszym terminie.pozdro.będę wdzięczny.

Witam forumowiczów. Napiszę kilka słów o rejsie 28.02 na Kanisie. Wypłynięcie z portu o godz. 6.00. Długa droga na łowisko,
bo ok. 3,5 godz. Po drodze trzy próby na głębokościach od 26 do 40m bez rezultatów. Pan Krzysztof serwował kawkę i mówił, że popłyniemy głębiej. Około godziny 10-ej, 26 mil od brzegu głębokość 55m, lekko pomarszczona woda, Krzysio woła: chłopaki pilki w dół. Dawno nie wdziałem takiego dobrego zapisu. No i zaczęło się.Łowiłiem na pilka 150 gram srebrno-niebieskiego,na przewieszce twister marchewka, a drugi czarno-czerwony, ale to mało ważne. Brało na wszystko. Wielkość rybek różna, od 1-2kg, największe 3 kg.Cały czas staliśmy w jednym dryfie o długości pona pół mili. Krzysztof powiadomił inne jednostki o ławicy.Po kilkunastu minutach pojawiły się i widziałem, jak zdiwieni wędkarze przepływajcy obok patrzyli na nasze wygięte wędki. Niestety Neptun pozwolił wędkować tylko do 12-ej. Zmienił się kierunek wiatru na zachodni i bardzo szybko wzmagał się. Zmieniłem pilka na 200 gr, zrzuciłem przewieszki, ale niestety dryf był tak duży, że to nic nie pomogło. Niektórzy próbowali jeszcza walczyć-ekipa z Częstochowy- my daliśmy sobie spokój.O 14-ej decyzja wracamy do portu. Ja złowiłem przez ok. dwie godziny na kolację z obiadem i z dziesięć sztuk niewymiarów puściłem do wody. Z tego co widziałem nikt nie miał poniżej kolacji. Miałem kilka dubletów, 2 triplety.W drodze powrotnej z powodu strsznego bujania nie dało się zjeśc ciepłego posiłku, kilka osób oddało pokłon Neptunowi. Dopiero w porcie rozliczyliśmy się za bardzo udany rejs i zjedliśmy bardzo smaczny żurek, taki ja u mojej babci. Żurek przyżądzony był na "bogato"-chodzi o ilość kiełbaski i jajeczka.
Gdyby pogoda utrzymała się jszcze z dwie godz. to napewno padły by rekordy życiowe w ilościach złowionych ryb.
Teraz wiadomośc do kol. el-gappa. Możesz być spokojny co do wyboru jednostki Kanis. Będziesz zadowolony. Ja byłem pierwszy raz na dorszach w Łebie. Po powrocie do portu zamówiłem następny termin na wyprawę z Kanisem na 25.04.2015.
Pan Krzysztof, właściciel jachtu to bardzo uprzejma osoba, zawsze służyła pomocą podczas łowienia, uczyła naszego nowicjusza jak łowić dorsze - wstyd, że my nie mieliśmy czasu dla niego, bo się ciagało..
I jeszcze jedna ciekawostka. Pakując nasz sprzęt do samochodu poszedł wędkarz i zapytał się o wyniki. Powiedzieliśmy mu o ilościach to się wkurzył. Był na jednstce ....... i złowił 2xL, a byli tacy co mieli po trzy sztyki.
Pozdrawiam wszystkich, jeszcze raz ogromne dzięki dla właściciela Kanisa, Krzysztofa i sternika Ryszarda ( chyba dobrze pamiętam). Następna relacja z wyprawy z dnia 6.03.2015. ze Zbyszkiem Biernackim, jeżeli pogoda pozwoli.

#39 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 18:23

Dzięki za dobry opis.A mógłbyś napisać gdzie poławisłeś mam na myśli rufa czy dziób.Ja mam rezerwacie na 3.04.2015.myślę że pogoda dopisze chodzi o wiatr bo na inne meteorologiczne niespodzianki jestem przygotowany.Pozdrawiam.

#40 duzy grzesio

duzy grzesio

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 19:04

CYTAT(el-gappa @ nie, 01 mar 2015 - 19:23)  
Dzięki za dobry opis.A mógłbyś napisać gdzie poławisłeś mam na myśli rufa czy dziób.Ja mam rezerwacie na 3.04.2015.myślę że pogoda dopisze chodzi o wiatr bo na inne meteorologiczne niespodzianki jestem przygotowany.Pozdrawiam.

My akurat byliśmy na rufie, ale przy tej ławicy było bez znaczenia. Wszyscy dobrze połowili. Na buratach jest trochę ciasno, na rufie
zalatuje spalinami, a na dziobie wysoko i czasami może być mokro. Tak więc wybór należy do Ciebie, co wolisz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych