Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Z Łeby 2015

414 odpowiedzi w tym temacie

#1 kostek4466

kostek4466

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 17:02

Witam ,wiem ze Neptun morzem mieszał dość długo ,ale jakby ktoś miał chec to proszę o wpisy z wypadów na morskie lamparty icon_biggrin.gif

Użytkownik kostek4466 edytował ten post 17 styczeń 2015 - 22:01

#2 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 14:58

A w Łebie to chyba nikt nie wypływał w sobte lub niedziele.Może jakieś chociaż szczątkowe informacje panowie posiadają.Wiem że ryba cienko ale może może coś więcej.

#3 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 21:38

Kolega był w niedziele na Księżnej czy jakoś tak. Dzwonił do mnie jak wracali, mówił że 7-8 szt na głowe. To było w niedziele. W sobote byli w Darłówku na Capti. mieli średnio kolację ze śniadaniem. I wspominał że wymiarowo na Capti było nie źle.

#4 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 12:38

Skrobnijcie coś tam o dorszykach w Łebie.Poprawiło się trochę.

#5 rydzadam

rydzadam

Weteran

• Members
  • 104 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 15:07

CYTAT(el-gappa @ pią, 23 sty 2015 - 14:38)  
Skrobnijcie coś tam o dorszykach w Łebie.Poprawiło się trochę.

... ale to pytanie, czy stwierdzenie ?

Ja płynę w niedzielę na Hydrografie i ciekawi mnie, jak wygląda sytuacja. Na pewno nie będzie wiało w weekend, ale czy są ryby ? Jak daleko od brzegu ? Wiecie coś ?

#6 bogi124

bogi124

Wędkarz

• Members
  • 90 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 18:09

Ja płynę w niedzielę na Hydrografie i ciekawi mnie, jak wygląda sytuacja. Na pewno nie będzie wiało w weekend, ale czy są ryby ? Jak daleko od brzegu ? Wiecie coś ?
[/quote]
Hydrograf klasa sama w sobie ,byłem na nim wiele razy,ale słychać ze ryby nie ma i raczej nie ma co liczyć na dobre efekty w najbliższym czasie.
Ja płynę dopiero w lutym ,zapisałem sie pierwszy raz na łódź motorową Zbyszka B.Może ktoś napisze jakieś doswiadczenia i opoinie o tej łajbie ,będę wzięczny.W necie mało o nim.

#7 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:10

A ja płynę na początku kwietnia dopiero. Jednostka Kanis też pierwszy raz na niej.Myślę że do tego czasu dorszyk po grupuje się w trochę większe ławice i będzie co połapać.Ale miło poczytać o połowach na innych jednostkach .

Użytkownik el-gappa edytował ten post 23 styczeń 2015 - 19:11

#8 KrzysztofT

KrzysztofT

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:25

CYTAT(bogi124 @ pią, 23 sty 2015 - 21:09)  

Hydrograf klasa sama w sobie ,byłem na nim wiele razy,ale słychać ze ryby nie ma i raczej nie ma co liczyć na dobre efekty w najbliższym czasie.
Ja płynę dopiero w lutym ,zapisałem sie pierwszy raz na łódź motorową Zbyszka B.Może ktoś napisze jakieś doswiadczenia i opoinie o tej łajbie ,będę wzięczny.W necie mało o nim.

cześć

Pływam bardzo często u Zbycha - dobry wybór-jeśli ryba zacznie brać to siłkę Ci Zbychu zagwarantuje.Motorówka bardzo szybka,Szyper to pasjonat wędkarska i jak ja to nazywam "kormoran" icon_mrgreen.gif na ryby.Przelot na łowisko-nawet nie zauważysz(przelot to frajda sama w sobie)Nie ma rybek to hasło Zbycha"chłopy do góry szukamy dalej" albo "przygotować się"
Poczytaj moje posty w poprzednim temacie o Łebie to wszystko będziesz wiedział.
pzdr
Krzysiek

#9 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:21

Dzięki .Poczytałem na forum kutry opinie pl.Internet jesz wszechmocną pomocą.Kiedyś pływałem na motorówkach 6 osobowych w Darłowku to wiem jak szybko się przemieszcza.Fajnie jest jak jest pogoda słoneczko itd.ale jak pogoda nie dopisze to porażka nawet wc nie ma.S ta jednostka z opisu wygląda mi na fajną pod względem miejsca i opinii o szyprze.A z rybą to jak z żoną jak ma okres to też nie ma bran.hi hi.

#10 rydzadam

rydzadam

Weteran

• Members
  • 104 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:03

Hydrograf to klasa sama w sobie, oczywiście dzięki p.Mirkowi i po trosze też - jego Załogantom. Wypłynięcie o 6, powrót o 17. Biegaliśmy cały czas w poszukiwaniu dorszy, których prawie nie było (jak to przeważnie w styczniu). Zmienialiśmy miejscówki (nie przesadzam) ze sto razy, przesuwając się co kawałek w poszukiwaniu kolejnych górek, bo zapisów z rybami praktycznie nie było. Ratunkiem były właśnie nierówności dna. Na tych wszystkich po kolei górkach udało się każdemu dociągnąć od limitu do ok. 3 limitów, co uważam za i tak dobry, jak na "brak" ryb, wynik. Oczywiście każdy zabrał tylko limit i to sztuk wymiarowych icon_smile.gif
Pogoda jak na zimę przyzwoita. Wiatr słaby do umiarkowanego, zmienny, co rusz inny kierunek i siła. To samo z dryfem. Czasami minimalny, czasami dość spory. Wystarczyły pilkery 100-150 g. Fala nieduża, ok. pół metra+. Od zera do kilku stopni w plusie. Dorsze, jak już je znaleźliśmy, wychodziły po kilka sztuk w napłynięciu (na całą łódź), raz wyszło po kilka sztuk na osobę (jakaś zagubiona ławica, która i tak się zaraz rozproszyła). Raczej mało było podczepionych, łykały pilkery i twisterki różnej maści. Wielkość - typowa jak na ostatnie czasy - od dzieci po 1, może 1,5 kg icon_sad.gif
Towarzystwo, jak to na porządnych łodziach - na poziomie, żadnego alkoholizowania się, fermentu, itp.
Generalnie - nie żałuję, ale czekam na lepsze miesiące. Teraz będzie, o ile pozwoli pogoda, BetiM w połowie lutego.
Pozdrawiam Szypra i m.in. towarzystwo z Chojnic.

#11 Szczypa

Szczypa

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 21:09

Witaj! Gratuluje udanego rejsu. Zdradz tajemnicę, jak głęoko łowiliście? Pozdrawiam!

#12 rydzadam

rydzadam

Weteran

• Members
  • 104 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 23:28

CYTAT(Szczypa @ nie, 25 sty 2015 - 22:09)  
Witaj! Gratuluje udanego rejsu. Zdradz tajemnicę, jak głęoko łowiliście? Pozdrawiam!

20-30

#13 caban13

caban13

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 07:19

CYTAT(Szczypa @ nie, 25 sty 2015 - 22:09)  

Koledzy byli w sobotę na Hydrografie. Każdy po naście ledwo wymiarowych dorszyków. W zasadzie jak opowiadali, ciężko było złowić wymiarowego.

#14 el-gappa

el-gappa

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 12 luty 2015 - 10:21

Panowie co tam słychać na Łebskich kutrach.Poławia ktoś tam.Jakieś info o dorszykach.
------------------------------------
Czy ktoś ostatnio poławiał na Kanisie.Na jakich głębokościach teraz poławiany.Jakieś info.

#15 tubi5

tubi5

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 14 luty 2015 - 23:20

Panowie meldować trochę icon_smile.gif) Co nikt nie pływał ???

#16 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:spining, wędkarstwo morskie - dorsze

Napisano 15 luty 2015 - 23:04

CYTAT(tubi5 @ nie, 15 lut 2015 - 02:20)  
Panowie meldować trochę icon_smile.gif) Co nikt nie pływał ???

Byłem 14 w sobotę na Hunterze Głęboko 60-70 m jak we Władku, ryby małe, praktycznie prawie same przedszkole, było trochę ryb 1-2 kg ale w porównaniu z promocją władkową to lipa.
Co do kutra największy plus to prędkość przelotu jak będę kolejny raz to wyrobie sobie zdanie na temat szypra. Bo umiejętności co niektórych wędkarzy porażka ( potrafili nawet 20-30 m pod kuter wpuścić swój zestaw i bardzo skutecznie plątać się z drugą burtą.
Ja na tej łajbie widział bym max. 12 wędkarzy a nie jak teraz 14 bo jest ciasnawo szczególnie na rufie.

#17 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 16 luty 2015 - 10:20

Witam kolegów. Może trochę za szybko to pytanie, ale kto pyta ten nie błądzi. Proszę kolegów którzy wypływają z Łeby o informację na temat śledzi. W ubiegłym roku śledź w Łebie pojawił się w drugiej połowie marca, ale nie powiedziane, że w przypadku utrzymującej się słonecznej i ciepłej pogody może pojawić się wcześniej. Sprzęt w pogotowiu tak że jak ktoś zauważy grupujących się wędkarzy na główkach to proszę o info.

#18 malutki71

malutki71

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 21 luty 2015 - 20:04

Wtam, może ktoś mi napisać jak napływa Hydrograf, na obydwie burty czy na jedną. Proszę o informację bo zbliza sie rejsik i ładna pogoda w środę i czwartek icon_razz.gif

#19 rydzadam

rydzadam

Weteran

• Members
  • 104 postów

Napisano 22 luty 2015 - 19:24

Raczej napływa na obydwie, na zmianę, ale czy to ma tak na prawdę jakieś znaczenie... icon_smile.gif

Przyjemności życzę na Hydrografie.

Przy okazji - w środę płyniemy na Beti M. Pogoda na 95% będzie. Jak zawsze, zdam relację.

#20 malutki71

malutki71

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 22 luty 2015 - 21:10

CYTAT(rydzadam @ nie, 22 lut 2015 - 22:24)  
Raczej napływa na obydwie, na zmianę, ale czy to ma tak na prawdę jakieś znaczenie... icon_smile.gif

Przyjemności życzę na Hydrografie.

Przy okazji - w środę płyniemy na Beti M. Pogoda na 95% będzie. Jak zawsze, zdam relację.

W sumie masz racje, albo będzie się rzucać pod burtę lub daleko. Ważne, że pogoda zapowiada się fajna i wyjazd wypali bo ostatnio byłem w pazdzierniku wiec sezon czas zacząść. Ciekawy jestem tylko czy już pływa się na głębokie łowisko to znaczy około 4h. icon_eek.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych