Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Z Władysławowa 2015

1672 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 335 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 08:58

Aaaaaa ty blisko byles pozdro . W takiej mechatej czapce to ty

Tak. W tej " mechatej czapce uszance" to ja :mrgreen: 

#1642 Gradix

Gradix

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 10:13

Wczorajsza wyprawa na Maximuss całkiem udana. Ryba rozproszona ale udało mi się nadłubać 24 szt. Pozostałe wyniki to od 15 do 25 szt.

#1643 Rusek123

Rusek123

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 12:19

Witam może ktoś wyrazić opinie na temat kutra Irena bo jeszcze z nimi nie plywalem.

#1644 Kristofer

Kristofer

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 13:06

Na Maszoperii kilka razy dane mi było łowić. Niestety od kiedy zabrakło Andrzeja to już nie ta sama "łódka".

Myślę, że nada się na dziewiczy rejs i pewnie nie tylko. Andrzej (mechanik) zawsze pomoże przy rozplątywaniu zestawów. Jedzonko na wypasie, a i  przespać się jest gdzie. Minus to długie przeloty (wolna jednostka).

Powodzenia na rejsie.

A połów był udany? Z jakiego portu wyruszyliście? Wiesz może czy ten kuter jest ogrzewany? Bo mamy dwóch wygodnickich panów, którzy boją się zmarznąć. Zdążyłem się już dowiedzieć, że na tym kutrze bez problemu można wypożyczyć sprzęt. A jak łowiłeś na Maszoperii to szyprem był Kot? Jutro już wyruszamy, trzymajcie kciuki! 

#1645 spidi23ff

spidi23ff

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 17:52

Kolego Gradix  to Was spotkałem na parkingu w Władku,rozmowa dotyczyła Warlubia.

Mój wynik to 23 szt w tym dniu rekordzista u nas miał 39  ale to zawodowiec..Pozdrawiam.

Jutro wypad do Darłowa na małą łódke.zobaczymy co Bałtyk tam pokaże.

#1646 rybakk

rybakk

Weteran

• Members
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,kobiety,

Napisano 08 listopad 2017 - 18:55

Kilka fotek z okazałymi rybami złowionymi wczoraj na Alvanie Pogoda jak w lato bez mała trochę słaby dryf ale spokojnie ponad 20 szt. udało mi się wyczesać.Szyper Piotr jak zwykle nie zawiódł.Ma swoje miejscówki gdzie można jeszcze grubsze ryby połowić. Głebokości do 35m. pilker 120 -150 gr wystarczał.

Załączone miniatury

• DSC_4865.JPG
  • DSC_4872 - Kopia.JPG
  • DSC_4874.JPG
  • IMG_0174.jpg
  • IMG_0176.jpg

#1647 manius2209

manius2209

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 19:17

Piekne dorsze kolego rybakk.Widac ze masz wzgledy u szypra bo jakos nikt oprucz ciebie nie chwali sie takimi dorszami widac robisz dobra reklme Alwana.

#1648 MarcinL.

MarcinL.

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 20:58

Wczoraj Nautic1. Start 6:30, głębokość ok30m. Ja 23 ale 3 trafiły do wody +śledź. Jeden ładny dryf z ładnymi rybkami. Rybka najpierw na przywieszkę ale później na pikera. Kilka ładnych rybek miałem jak na te czasy ale bez szału. Wyniki od kilku do20pare. Wiadomo Szyper i Drugi mieli najwięcej razem nałapane. Dryf praktycznie 0. Pierwszy na dole miał szanse na rybę. Dużo jednostek koło nas pływało w jednym miejscu. Szału NI MA. Ale rybka wczoraj na świeżo wciągnięta aż TRZESZCZAŁO  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

#1649 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 08:19

Piekne dorsze kolego rybakk.Widac ze masz wzgledy u szypra bo jakos nikt oprucz ciebie nie chwali sie takimi dorszami widac robisz dobra reklme Alwana.

Nie kumam ukrytej ironii w Twoim poście. Kolega rybakk opisał swój rejs, pochwalił się fotkami z pięknymi rybami a tu przytyki o reklamie. Czy uważasz, że takie ryby można złowić tylko z "pomocą" szypra, czy może sądzisz, że te dorsze kupili w markecie a cały ten pic to ustawka ??? Brawo dla rybaka, brawo dla szypra i jak najwięcej takich postów. A że inni nie koledzy się nie chwalą swoimi połowami to ich wybór. Sam kolego też "nie zasypujesz" forum opisami swoich dokonań a raczej skupiasz się na komentowaniu. Gratulacje dla kolegi rybakk.

#1650 bocian-krasna

bocian-krasna

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 08:47

Wczoraj 8.11. Kuter Orka Hel. oprócz nas wypływa jeszcze Ma.....ro (cham jakich mało) oraz Zehir b. Cała reszta w porcie. O 7 wypływamy z portu. Po godzinie 1 napływ i wychodzi kilka ryb na łajbe. i tak przez większość dnia. Po 13 trochę lepsze żerowanie i z napłynięcia po kilka sztuk szło wyciągnąć. Ogólnie dłubanina. Wielkościowo całkiem ok chociaż takich jak na alvanie nie mieliśmy :wink:. Dryw trochę przeszkadzał bo 1,7-1,8, na 30m 150g niosło jak cholera.

Wyniki od ok 15 szt do 28. Większość ok 20.

Jeśli chodzi o samą łajbę to socjal zaje....bisty, dużo miejsca żeby schować się w środku. Załoga również ok.

Użytkownik bocian-krasna edytował ten post 09 listopad 2017 - 08:47

#1651 Gradix

Gradix

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 17:51

Kolego Gradix to Was spotkałem na parkingu w Władku,rozmowa dotyczyła Warlubia.
Mój wynik to 23 szt w tym dniu rekordzista u nas miał 39 ale to zawodowiec..Pozdrawiam.

Kolego Gradix  to Was spotkałem na parkingu w Władku,rozmowa dotyczyła Warlubia.
Mój wynik to 23 szt w tym dniu rekordzista u nas miał 39  ale to zawodowiec..Pozdrawiam.

Nie kolego to nie ze mną rozmawiałeś

#1652 rybakk

rybakk

Weteran

• Members
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,kobiety,

Napisano 10 listopad 2017 - 11:24

Zostałem wywołany do tablicy więc ci odpiszę szanowny kolego manius2209. Dzięki że doceniłeś piękne ryby tylko nie rozumiem twojej nietrafionej aluzji co do reklamy Alvana. Czy jest to moja wina że inni nie chwalą się swoimi osiągnięciami i spostrzeżeniami ??? To po co w takim razie jest to forum??? Nie rozumiem malkontentów.

Użytkownik rybakk edytował ten post 10 listopad 2017 - 11:26

#1653 zbynio63

zbynio63

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 13:01

Zostałem wywołany do tablicy więc ci odpiszę szanowny kolego manius2209. Dzięki że doceniłeś piękne ryby tylko nie rozumiem twojej nietrafionej aluzji co do reklamy Alvana. Czy jest to moja wina że inni nie chwalą się swoimi osiągnięciami i spostrzeżeniami ??? To po co w takim razie jest to forum??? Nie rozumiem malkontentów.

Rób swoje i nie przejmuj się.Jeżeli ktoś pisze''oprucz'' to szkoda słów.

Pozdrowienia

#1654 spidi23ff

spidi23ff

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 10:42

To w takim razie sorry ale  na parkingu spotkałem ekipe która też wybierała się na Maksimussa.a rejestracje mieli z Kujaw i dlatego takie pytanie.Jeszcze raz xsorry i połamania kija.Jesli pogoda pozwoli to w poniedziałek ponownie Władek.

#1655 Kristofer

Kristofer

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 22:47

Melduję owocny powrót z Maszoperią Helską. Dorsz bierze jak szalony. Każdy z nas złowił około 40 sztuk, wydaje mi się, że jak na pierwszy raz to całkiem ładny wynik. Rzeczywiście wędkowanie na morzu to niezła przygoda. Chociaż nie wiem jak poradzilibyśmy sobie bez doradztwa ekipy tej jednostki. Na początku byliśmy jak ''dzieci we mgle'', ale dzięki dobrym wskazówkom daliśmy radę wdrążyć się w temat. Ledwo wróciliśmy i już planujemy kolejny wypad. 

#1656 spidi23ff

spidi23ff

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 12:11

Wypad z Władka 13 11. Poczatkowo ryba brała bardzo słabiutko ale wraz z upływem dnia rozkrecało sie.Trafił mi sie najwiekszy dorszyk w tym dniu  5,6 kg no i mniejszych tez troche było w kascie.Nastepny wypad po 1 grudnia.Połamania kija.

Załączone miniatury

• 20171113_132135.jpg

#1657 adam5

adam5

Wędkarz

• Members
  • 97 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 13:21

Wygląda na rufę Admirała?

Użytkownik adam5 edytował ten post 14 listopad 2017 - 14:07

#1658 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 858 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 15 listopad 2017 - 07:59

A połów był udany? Z jakiego portu wyruszyliście? Wiesz może czy ten kuter jest ogrzewany? Bo mamy dwóch wygodnickich panów, którzy boją się zmarznąć. Zdążyłem się już dowiedzieć, że na tym kutrze bez problemu można wypożyczyć sprzęt. A jak łowiłeś na Maszoperii to szyprem był Kot? Jutro już wyruszamy, trzymajcie kciuki! 

Trochę po fakcie, ale może komuś się przyda.

Połowy były od słabych po rekordowe (ilościowo), jakościowo niestety podczas tych kilkudziesięciu wypraw nic ciekawego nie zahaczyłem. Maszoperia wychodziła z Helu, później z Władka. Kuter jest ogrzewany. Zimą w mesach na dole nieraz ciężko wytrzymać w kombinezonie.

PS. Kristofer, gratuluję udanego pierwszego rejsu.

#1659 spidi23ff

spidi23ff

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 17:12

Wygląda na rufę Admirała?

#1660 spidi23ff

spidi23ff

Wędkarz

• Members
  • 39 postów