Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Z Władysławowa 2015

1599 odpowiedzi w tym temacie

#41 jurek100

jurek100

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 18:59

CYTAT(krzysztof.admiral @ śro, 07 sty 2015 - 16:02) Wyświetl post
Była III i I ,wyniki u mnie od par szt do kolacji średnio obiad ,ryby drobne poza dwoma rodzynkami ,na I gorzej Krzysztof

Potwierdzam
Na Admirale pierwszym gorsze wyniki ( dużo gorsze) . Średnio na kutrze może 5 szt. Bardzo długie przeloty. Zastanawiam się czy nie byłoby dla wszystkich lepiej ( przewidując takie łabe wyniki - że to po sztormie i pełnia itp. ) dać przynajmniej ludziom połowić . A tak - długi przelot - 5 min łowienia ( nie było czasu drugi raz zarzucić ) i już płyniemy dalej . Nie jest moją intencją kogoś pouczać , pytam tylko czy to są stałe schematy, może czas to zmienić . Zapewne powinienem napisać : szyper bardzo się starał . rejs przedłużony , cena rejsu z rabatem .
Co do kutra : rzeczywiście 1 klasa , wygodny , stabilny dobrze utrzymany.

#42 Szczypa

Szczypa

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:10

Kolego jurek100, Twoje podejście to troche tak, jak iść ze spiningiem na szczupaka, stanąć w jednym miejscu i przez cały dzień rzucać przed siebie.. Przy takim krótkim dniu nie można sobie pozwolić na dlugie dryfy, z nadzieją a może akurat coś wyjdzie.. Moim zdaniem ten sport jest tak wciągający przez tą niepewność, i ciągłe szukanie "swojego miejsca na dziś".
Nikogo nie bronie, żeby nie było, to moje prywatne zdanie icon_wink.gif

#43 jurek100

jurek100

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:25

CYTAT(Szczypa @ śro, 07 sty 2015 - 22:10) Wyświetl post
Kolego jurek100, Twoje podejście to troche tak, jak iść ze spiningiem na szczupaka, stanąć w jednym miejscu i przez cały dzień rzucać przed siebie.. Przy takim krótkim dniu nie można sobie pozwolić na dlugie dryfy, z nadzieją a może akurat coś wyjdzie.. Moim zdaniem ten sport jest tak wciągający przez tą niepewność, i ciągłe szukanie "swojego miejsca na dziś".
Nikogo nie bronie, żeby nie było, to moje prywatne zdanie icon_wink.gif

No tak ,za szczupakiem trzeba chodzić . Jednak półtorej godziny łowienia na 12 godzin ??? ( rejs przedłużony) . Dwanaście godzin to cyba nie jest krótki "dzień ".
To też moja prywatna opinia. Jednak przejechać 700km. żeby 1.5 godz pomoczyć kija to trochę mało . Też lubię pływać , ale bardziej łowić.

#44 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:32

CYTAT(jurek100 @ śro, 07 sty 2015 - 21:59) Wyświetl post
Potwierdzam
Na Admirale pierwszym gorsze wyniki ( dużo gorsze) . Średnio na kutrze może 5 szt. Bardzo długie przeloty. Zastanawiam się czy nie byłoby dla wszystkich lepiej ( przewidując takie łabe wyniki - że to po sztormie i pełnia itp. ) dać przynajmniej ludziom połowić . A tak - długi przelot - 5 min łowienia ( nie było czasu drugi raz zarzucić ) i już płyniemy dalej . Nie jest moją intencją kogoś pouczać , pytam tylko czy to są stałe schematy, może czas to zmienić . Zapewne powinienem napisać : szyper bardzo się starał . rejs przedłużony , cena rejsu z rabatem .
Co do kutra : rzeczywiście 1 klasa , wygodny , stabilny dobrze utrzymany.

Kolego w moim interesie jest jak najmniej spalić paliwa ale jeżeli trzeba ryby poszukać to u mnie na jednostkach zasadą jest szukanie aktywne ryby a nie czekanie na cud ,ja swoje ryby trafiłem o 13.40 do tej godz miałem na burcie łacznie może z 7 szt gdyby dzień był dłuższy wyniki byłyby lepsze a tak miałem niecałe 2 godz aby te znalezione ryby mogli złowić wedkarze ,wyście do mnie dopłyneli ale słońce chowało się już za horyzontem i było już po wszystkim ,odnośnie taktyki jest wpis kolegi który był na innej jednostce tam taktyka było łowienie w jednym miejscu ,która taktyka była lepsza nie mnie to oceniać łowienie to nie machanie kijem w miejscu w którym myślę że już jako tako doświadczony skiper nie ma większej szansy na jakiekolwiek przyzwoity wynik Krzysztof

#45 jurek100

jurek100

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 19:52

CYTAT(krzysztof.admiral @ śro, 07 sty 2015 - 22:32) Wyświetl post
Kolego w moim interesie jest jak najmniej spalić paliwa ale jeżeli trzeba ryby poszukać to u mnie na jednostkach zasadą jest szukanie aktywne ryby a nie czekanie na cud ,ja swoje ryby trafiłem o 13.40 do tej godz miałem na burcie łacznie może z 7 szt gdyby dzień był dłuższy wyniki byłyby lepsze a tak miałem niecałe 2 godz aby te znalezione ryby mogli złowić wedkarze ,wyście do mnie dopłyneli ale słońce chowało się już za horyzontem i było już po wszystkim ,odnośnie taktyki jest wpis kolegi który był na innej jednostce tam taktyka było łowienie w jednym miejscu ,która taktyka była lepsza nie mnie to oceniać łowienie to nie machanie kijem w miejscu w którym myślę że już jako tako doświadczony skiper nie ma większej szansy na jakiekolwiek przyzwoity wynik Krzysztof

To był po prostu kiepski dzień . Nie miałem tutaj na myśli łowienia ("machania kijem")w jednym miejscu po godzinie czy też około tego . Było jak było - następnym razem będzie lepiej

#46 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:12

CYTAT(krzysztof.admiral @ śro, 07 sty 2015 - 18:39) Wyświetl post
Myślę że mieliśmy okazje się poznać dlatego proszę o rozwinicię definicji wielkiej dupy, jężeli średnia u mnie to 14 szt to wielka dupa, to jaka bedzie ilośc przy średniej dupie oraz przy małej dupie Krzysztof

Mam na myśli to, że jak jest cienko, to "jest cienko" i i tak piszemy bez owijania w bawełnę. Co do tej "średniej" to może być tak
jak z naszą średnią krajową przy wypłacie.

Użytkownik OLO10 edytował ten post 07 styczeń 2015 - 20:47

#47 kamtom

kamtom

Weteran

• Members
  • 393 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:24

Panowie jeszcze kilka tyg i przywia nas "wiosenne wladkowe eldorado"

#48 Baldor

Baldor

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:48

Za kilka tygodni??? Ten @$%&@#$%&* sztorm powoduje, że mam ochotę odgryźć sobie rękę, usiąść w kącie i ssać kciuka (drugiej ręki)... Ostatnio na morzu byłem w październiku i już mnie po prostu roznosi...

#49 Ppawi1978

Ppawi1978

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:56

CYTAT(OLO10 @ śro, 07 sty 2015 - 22:12) Wyświetl post
Mam na myśli to, że jak jest cienko, to "jest cienko" i i tak piszemy bez owijania w bawełnę. Co do tej "średniej" to może być tak
jak z naszą średnią krajową przy wypłacie.

Jedno jest pewne, był to najlepszy rejs w tym roku z najlepszym tegorocznym wynikiem, który nie trudno będzie pobić. Z przekonaniem graniczącym z pewnością kolejny wyjazd przyniesie kolejny tegoroczny rekord. Na marginesie, trochę chumor nam poprawił SMS od kolegi, który tego dnia zaliczył 16 godzinny rejs z Ustki, zakończony wynikiem 1 (słownie jedna) sztuka
Pozdrawiam Paweł

#50 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:15

Drogi Kolego Ppawi 1978, nie jestem pewien ale chyba zostałeś "wykolegowany" prze właściciela łodzi Maxssimus. Wcześniej piszesz, że miałeś rezerwację na tej łodzi rejs w dniu 06.01.15 i po informacji, że stoi w porcie na szybcika załatwiałęś jakiś inny kuter. Natomiast kolega Olek Nautic opisuje wyprawę na łososie (zresztą uwieńczoną sukcesem) w dniu 06.01.15 także na łodzi Maximuss. To albo Maximusów jest więcej albo padło hasło: Biorą Łososie !!!! i ktoś wolał z kolegami szyprami pobawić się w wilków morskich niż płynąć za "zarobkiem".

#51 Baldor

Baldor

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:31

Re: amator52

Olek płynął z Łukaszem z Maksymalnego, ale nie kutrem Maximus. Jak widać na załączonej fotce płynęli jakąś mydelniczką.

#52 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:36

CYTAT(Ppawi1978 @ śro, 07 sty 2015 - 20:19) Wyświetl post
14 sztuk to miała nasza pięcioosobowa ekipa z której czwórka wedkowala

Może jakaś cięta riposta ze strony Krzysztofa Admirała?. Na "Admirale I" było jeszcze gorzej niż na III, więc jak to inaczej nazwać
jak nie
"wielką dupą". Odnoszę przekonanie graniczące z pewnością, że obecnie forum zamienia się w kółko różańcowe i towarzystwo
wzajemnej adoracji gdzie wszystko można pisać , byle nic złego o Admirałach. Także Armator/ szyper stał się "mocno elektryczny"
na swoim punkcie i swoich kutrów. Pisząc o wielkiej du....ie miałem na myśli ogólnie dzień 6 stycznia tego roku. Ale to Pan
Krzysztof Admirał strasznie mocno wziął to sobie do serca, dlaczego? co go tak zabolało w treści mojego postu? Co do wyników
w tym dniu na pańskich kutrach to koledzy, którzy płynęli opisali wyniki. Więc proszę nie koloryzować Krzysztofie Admirale.

#53 Ppawi1978

Ppawi1978

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:40

CYTAT(amator52 @ czw, 08 sty 2015 - 11:15) Wyświetl post
Drogi Kolego Ppawi 1978, nie jestem pewien ale chyba zostałeś "wykolegowany" prze właściciela łodzi Maxssimus. Wcześniej piszesz, że miałeś rezerwację na tej łodzi rejs w dniu 06.01.15 i po informacji, że stoi w porcie na szybcika załatwiałęś jakiś inny kuter. Natomiast kolega Olek Nautic opisuje wyprawę na łososie (zresztą uwieńczoną sukcesem) w dniu 06.01.15 także na łodzi Maximuss. To albo Maximusów jest więcej albo padło hasło: Biorą Łososie !!!! i ktoś wolał z kolegami szyprami pobawić się w wilków morskich niż płynąć za "zarobkiem".

Raczej nie zebrał składu o czym nas poinformował. Ta wiadomość uwiarygodniła się w chwili gdy zaczeliśmy szukac zastępstwa i pierwszy telefon wykonany został do armatora Admirałów, gdzie dostaliśmy odpowiedź że u nich miejsc brak ale Łukasz szuka ludzi. Ja bynajmniej nie czuję "wykolegowany" , bardziej zawiedziony bierną i bez wiary postawą szypra jednostki, którą tego dnia pływałem.
pozdrawiam Paweł

#54 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:52

CYTAT(OLO10 @ czw, 08 sty 2015 - 13:36) Wyświetl post
Może jakaś cięta riposta ze strony Krzysztofa Admirała?. Na "Admirale I" było jeszcze gorzej niż na III, więc jak to inaczej nazwać
jak nie
"wielką dupą". Odnoszę przekonanie graniczące z pewnością, że obecnie forum zamienia się w kółko różańcowe i towarzystwo
wzajemnej adoracji gdzie wszystko można pisać , byle nic złego o Admirałach. Także Armator/ szyper stał się "mocno elektryczny"
na swoim punkcie i swoich kutrów. Pisząc o wielkiej du....ie miałem na myśli ogólnie dzień 6 stycznia tego roku. Ale to Pan
Krzysztof Admirał strasznie mocno wziął to sobie do serca, dlaczego? co go tak zabolało w treści mojego postu? Co do wyników
w tym dniu na pańskich kutrach to koledzy, którzy płynęli opisali wyniki. Więc proszę nie koloryzować Krzysztofie Admirale.

Kolego gdzie ty widzisz koloryzowanie proszę o edycje tekstu gdzie było coś przerysowane niezgodne z rzeczywistością, wyniki u mnie na jednostkach to ja opisałem zgodnie z rzeczywistością bez koloryzowania ,nast sprawa ja prawie od dwoch lat plywam na III na I tylko czasami z doskoku,wszystko wrzucasz do jednego kotła nazywając wielką dupą i z tym się nie zgadzam,posiadam trochę zdolności ale myśli jeszcze nie potrafię odczytać
Krzysztof
ps proszę podać skład tego kółeczka różańcowego

#55 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:05

Jakie były wyniki w tym dniu opisał kolega będący w tym dniu na Admirale.

#56 max84

max84

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 13:33

CYTAT(amator52 @ czw, 08 sty 2015 - 12:15) Wyświetl post

Witam kolego AMATOR52 !!! Tak jak już napisał Paweł nikogo nie "wykolegowałem" Nie miałem składu i rejs został odwołany a moja jednostka, czyli MAXIMUSS stała w porcie. Nie wiem gdzie na tym zdjęci widzisz MAXIMUSSA, jeżeli nie masz pojęcia jak wygląda moja jednostka to się nie wypowiadaj i nie wprowadzaj zamętu na forum icon_evil.gif A na łososiach byłem moją drugą łódką, którą posiadam na własny użytek.

Pozdrawiam Łukasz

#57 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 13:40

CYTAT(OLO10 @ czw, 08 sty 2015 - 14:05) Wyświetl post
Jakie były wyniki w tym dniu opisał kolega będący w tym dniu na Admirale.

Była III i I ,wyniki u mnie od par szt do kolacji średnio obiad ,ryby drobne poza dwoma rodzynkami ,na I gorzej Krzysztof
To jest moj post w odp jakie wyniki 06.01.14 ponawiam pytanie gdzie w tym tekście jest koloryzowanie tego dnia

#58 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:07

CYTAT(Ppawi1978 @ śro, 07 sty 2015 - 20:19) Wyświetl post
14 sztuk to miała nasza pięcioosobowa ekipa z której czwórka wedkowala

Jeżeli potrafię liczyć to raczej trudno z tej ilości wyciągnąć średnią "obiad" tj. 2xL na osobę. Chyba, że koledzy byli 1 raz na dorszach
i nie mają pojęcia co to jest pilker i przywieszka. / wiem, że tak nie jest w ich przypadku/ to, że nie wszyscy za każdym razem nie
opisują swoich wypraw nie znaczy wcale, że nie mają pojęcia o WM>
Co do " kółka różańcowego" nie będę rozpisywał się kto w nim jest. Wystarczy że, na priva odpisali do mnie ci którzy w nim nie są
i mają często odmienne zdanie niż Krzysztof Admirał, który na każdą nawet najmniejszą uwagę pod swoim adresem reaguje
tak "elektrycznie". Kończąc temat, może trochę mniej napinania się Krzysztofie Admirale. Z tego co wiem / info potwierdzone/ to
w tym dniu nawet
na motorówkach tj. / Marinero/ była " wielka dupa" w dniu 6 stycznia i przy swoim zdaniu zostaje. Zaklinanie rzeczywistości
nic tutaj nie da.

#59 krzysztof.admiral

krzysztof.admiral

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:27

CYTAT(OLO10 @ czw, 08 sty 2015 - 17:07) Wyświetl post
Jeżeli potrafię liczyć to raczej trudno z tej ilości wyciągnąć średnią "obiad" tj. 2xL na osobę. Chyba, że koledzy byli 1 raz na dorszach
i nie mają pojęcia co to jest pilker i przywieszka. / wiem, że tak nie jest w ich przypadku/ to, że nie wszyscy za każdym razem nie
opisują swoich wypraw nie znaczy wcale, że nie mają pojęcia o WM>
Co do " kółka różańcowego" nie będę rozpisywał się kto w nim jest. Wystarczy że, na priva odpisali do mnie ci którzy w nim nie są
i mają często odmienne zdanie niż Krzysztof Admirał, który na każdą nawet najmniejszą uwagę pod swoim adresem reaguje
tak "elektrycznie". Kończąc temat, może trochę mniej napinania się Krzysztofie Admirale. Z tego co wiem / info potwierdzone/ to
w tym dniu nawet
na motorówkach tj. / Marinero/ była " wielka dupa" w dniu 6 stycznia i przy swoim zdaniu zostaje. Zaklinanie rzeczywistości
nic tutaj nie da.

Kolego napinasz się ty i do tego cytujesz rejsi i ilośc ryb która złowiona była na jednostce Dicman to chyba śmieszne że tak mylisz jednostki no tak obie niebieskie kolega który tam był nie podał celowo nazwy tej jednostki, ty na siłe próbujesz mi to wmówić, to twoja uczciwość i rzetelnośc ,ja do swoich porażek potrafie się przyznać co było na Marinero dokładnie wiem ale jeżeli masz takie dobre informacje to też powinienęś wiedzieć że pracujemy razem i że oni po prostu mieli do mnie za daleko aby wbić się w ryby które pod koniec dnia znalazłem
Tak jestem elektryczny jak ktoś próbuje zrobić ze mnie klamce i oszusta
Wiem kto był u Gufiego tego dnia może będzie miał ochote napisać i potwierdzić moje słowa ,wiem że słyszał co mówiłem na radiu

Użytkownik krzysztof.admiral edytował ten post 08 styczeń 2015 - 14:33

#60 dymek

dymek

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:11

CYTAT(krzysztof.admiral @ czw, 08 sty 2015 - 17:27) Wyświetl post
Kolego napinasz się ty i do tego cytujesz rejsi i ilośc ryb która złowiona była na jednostce Dicman to chyba śmieszne że tak mylisz jednostki no tak obie niebieskie kolega który tam był nie podał celowo nazwy tej jednostki, ty na siłe próbujesz mi to wmówić, to twoja uczciwość i rzetelnośc ,ja do swoich porażek potrafie się przyznać co było na Marinero dokładnie wiem ale jeżeli masz takie dobre informacje to też powinienęś wiedzieć że pracujemy razem i że oni po prostu mieli do mnie za daleko aby wbić się w ryby które pod koniec dnia znalazłem
Tak jestem elektryczny jak ktoś próbuje zrobić ze mnie klamce i oszusta
Wiem kto był u Gufiego tego dnia może będzie miał ochote napisać i potwierdzić moje słowa ,wiem że słyszał co mówiłem na radiu

Niczego nie będę koloryzował i jak dla nas dzień był słabiutki (oczywiście mam na myśli ilość i wielkość złowionych ryb bo atmosferka i możliwość spędzenia czasu na rybkach zawsze mnie pozytywnie nastraja) ale potwierdzę słowa Pana Krzysztofa, byłem z Arturem na Marinero i słyszałem na radiu komunikaty jakie były przekazywane. Akurat jemu powiało troszkę lepiej niż pozostałym.
U nas natomiast średnia około limitu, ja miałem 8 sztuk a najlepszy chyba z 10.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych