Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kołowrotek Na Szczupaki W Jeziorze

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopa

kopa

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 08:49

Mam nie przekraczalną granicę dwóch stówek na w miarę dobry kołowrotek do łowienie szczupaków w jeziorze. Przynęty jakich będę używał to zazwyczaj gumy. Jeśli to istotne jestem sporadycznym spinningistą więc nie oczekuję jakiś bajeranckich kołowrotków.

#2 Arrow

Arrow

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 11:07

CYTAT(kopa @ pią, 19 gru 2014 - 09:49) Wyświetl post
Mam nie przekraczalną granicę dwóch stówek na w miarę dobry kołowrotek do łowienie szczupaków w jeziorze. Przynęty jakich będę używał to zazwyczaj gumy. Jeśli to istotne jestem sporadycznym spinningistą więc nie oczekuję jakiś bajeranckich kołowrotków.

Za niecałem dwie stówy kupisz Quartza 3010 a nawet 4010. Jest to jeden z flagowych i bardzo dobrych kołowrotków Robinsona. Ja i kilku moich znajomych jest zadowolonych z jego pracy. Jeżeli będziesz łowił na gumy w jeziorze to spokojnie posłuży Ci kilka dobrych sezonów.

#3 RomekFi

RomekFi

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 08:59

CYTAT(Arrow @ wto, 23 gru 2014 - 12:07) Wyświetl post
Za niecałem dwie stówy kupisz Quartza 3010 a nawet 4010. Jest to jeden z flagowych i bardzo dobrych kołowrotków Robinsona. Ja i kilku moich znajomych jest zadowolonych z jego pracy. Jeżeli będziesz łowił na gumy w jeziorze to spokojnie posłuży Ci kilka dobrych sezonów.

Też polecam ten kołowrotek (3010). W tej cenie jest na pewno jeszcze kilka innych fajnych propozycji ale tego mam osobiście a z zasady nie proponuję czegoś czego nie sprawdziłem. Czasami trafi się sucha rolka prowadząca i trzeba po kilku miesiącach ją przesmarować. Na jezioro i małe rzeki do szczupaka w sam raz.

Użytkownik RomekFi edytował ten post 27 grudzień 2014 - 09:00

#4 kopa

kopa

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 11:24

Dzięki za propozycje, oglądałem w sklepie ten kołowrotek i wygląda ciekawie. Sprzedawca chwalił go, chociaż brałem jego opinie z przymrużeniem oka, to inny klient potwierdził jego zdanie więc jak na razie chyba wezmę pod uwagę ten model. Czytałem też o innych kręciołkach takich jak shimano czy daiwa ale serwis jest makabryczny więc z góry odpuszczam te firmy.

Edit: gdyby kogoś interesował ten quartz to znalazłem fajną recenzję w necie http://www.rybazpoje...-spin-3010.html

Użytkownik kopa edytował ten post 06 styczeń 2015 - 09:08

#5 czadu

czadu

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 11:52

Polecam młynek sashima FD, łapałem zimą i teraz wiosną okonie ale często trafiały mi się szczupaki. Prezentuje się bardzo dobrze i pracuje jeszcze lepiej.

znalazłem taki opis

http://www.rybazpoje...ima-fd-310.html

Użytkownik czadu edytował ten post 15 kwiecień 2015 - 11:56

#6 kiwi

kiwi

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 01 maj 2015 - 08:35

Kupiłem taki sam robinson quartz ale model 4010 do gruntówki na wakacje poprzedniego roku. Do spinningu też go czasem biorę. Bardzo dobry sprzęt jak za te pieniądze. Troche z niego schodzi farba jak sie kładzie go na twardej powierzchni. przekładnia chodzi super. wyciągnął już trochę ryb i na razie nic się z nim nie dzieje. Jest tani i dobry

#7 spaniol

spaniol

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 04 maj 2015 - 04:08

wybor kolowrotka na spinning to chyba najwiekszy problem jaki maja wedkarze.Sam chcialem kupic cos na nowy sezon to jedni pisza ze dobre jest ryobi inni pisza ze jest nie za dobre.Myslalem zeby kupic Dawe jakas no to patrze jakas tania do 200 zl legalis ale na jej temat nie bylo opini.To patrze wyzszy model daiwa excelero.No i znowu szukam czy to dobre czy to zle a tu koles pisze ze tylko excelero-z jest dobre bo ma costam cos tam.Normalnie od czytania o kolowrotkach to mozna sie niezle zakrecic.W koncu zaryzykowalem w ciemno kupilem jakis tani do 200 zl kolowrotek bo normalnie tych opini jest tyle ze niewiadomo co kupic.3 dni czytalem o kolowrotkach na spinning i im wiecej czytalem tym bardziej bylem zdezorientowany.

#8 charliee

charliee

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 06 maj 2015 - 12:13

CYTAT(spaniol @ pon, 04 maj 2015 - 07:08) Wyświetl post
wybor kolowrotka na spinning to chyba najwiekszy problem jaki maja wedkarze.Sam chcialem kupic cos na nowy sezon to jedni pisza ze dobre jest ryobi inni pisza ze jest nie za dobre.Myslalem zeby kupic Dawe jakas no to patrze jakas tania do 200 zl legalis ale na jej temat nie bylo opini.To patrze wyzszy model daiwa excelero.No i znowu szukam czy to dobre czy to zle a tu koles pisze ze tylko excelero-z jest dobre bo ma costam cos tam.Normalnie od czytania o kolowrotkach to mozna sie niezle zakrecic.W koncu zaryzykowalem w ciemno kupilem jakis tani do 200 zl kolowrotek bo normalnie tych opini jest tyle ze niewiadomo co kupic.3 dni czytalem o kolowrotkach na spinning i im wiecej czytalem tym bardziej bylem zdezorientowany.

Dokładnie kupno młynka to duży problem. Mi się wydaje, że nie ma złych młynków. Są aby suche i źle smarowane.

#9 Arrow

Arrow

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 06 maj 2015 - 13:50

Wybór jest przeogromny i można się pogubić ale myślę podobnie jak kolega wyżej, że jak się kupi młynek spinningowy za te dwie stówki to posłuży nad jeziorem przynajmniej z trzy sezony. Jak się dba tak się ma. Jak mój Robinson Quartz zaczął ząbkować w drugi sezonie przesmarowałem go i w tym roku zaczyna czwarty. Grunt to dobra konserwacja. Nie przeciążałem też przekładni zbyt dużymi przynętami. Sądzę, że stosowanie prostych zasad przedłuży żywot nie jednego kołowrotka. Felernych egzemplarzy się nie ustrzeżemy, to się zdarza nawet w młynkach za grube pieniądze.

#10 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 06 maj 2015 - 20:57

Ja poszedłem w stronę ryobi, z racji tego że wydałem dość dużo na inny sprzęt to kupiłem ecusimę i jestem jak narazie bardzo zadowolony. Poszukaj może coś z ryobi.
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#11 trustek

trustek

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 11:51

Kupiłem Sashimę FD 3010 w maju, dwa miesiące szczupakowania w jeziorze wytrzymał i widzę, że ma się dobrze. Woda stojąca nie wymaga od nas wiele, odkąd pamiętam posługuję się tanim sprzętem. Wydawanie powyżej 250 zł za kołowrotek uważam za pomyłkę. Drogie zabawki zostawmy dla tych co zamiast łowić przecierają ściereczką co 5 minut swój sprzęt.

#12 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 361 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 25 czerwiec 2015 - 13:12

Ciekawe jak to możliwe, żeby kołowrotek wytrzymał tylko dwa lub trzy sezony, chyba, że wędkuje się codziennie, łowi same okazy i holuje kołowrotkiem zamiast wędziskiem. Jestem co prawda "niedzielnym" wędkarzem i wędkuję zaledwie około 150-180 godzin w roku, ale mam i nadal używam kołowrotek, który ma około 15 lat. Ponieważ mam jeszcze inne kołowrotki, to zakładam, że ten pracował około 1.000 godzin i nadal dobrze funkcjonuje, choć to "opluwany" przez wielu wędkarzy JAXON.
Panowie, kołowrotek to nie żona, trzeba o niego dbać jak o kochankę... icon_wink.gif

Użytkownik Sith edytował ten post 25 czerwiec 2015 - 13:19

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych