Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zanęta Na Zimę

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopa

kopa

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 08:44

Czym nęcić płoć i leszcza z przerębla. Chętnie poczytam propozycje mieszanek amatorskich i zawodniczych.

#2 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 20 grudzień 2014 - 06:34

Zimą nęcenie zanętą często daje odwrotny skutek (ryby odrazu się najedzą i odpłyną). Ja w zimie nie nęcę wcale, a jeśli już to samą ochotką.

#3 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 12:48

Zanęta ciemna, drobno mielona i uboga. Pół na pół z ziemią. Lub sama ziemia z jokiem, lub sam jok z podajnkia jesli nie ma ruchów wody.
Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#4 kopa

kopa

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 11:26

Dzięki za odpowiedzi, a może jeszcze jakieś propozycje konkretnych zanęt? Nie mam zbyt dużego obycia z mieszankami zimowymi.

#5 Arrow

Arrow

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 12:03

CYTAT(kopa @ sob, 27 gru 2014 - 12:26) Wyświetl post
Dzięki za odpowiedzi, a może jeszcze jakieś propozycje konkretnych zanęt? Nie mam zbyt dużego obycia z mieszankami zimowymi.

Mieszanek jest wiele zasada niby jest jedna czyli ma być drobno, bardzo drobno. Od dawna wybieram zanęty dobre jakościowo. To kosztuje ale mam pewność, że w tej paczce jak jest napisane, że zanęta jest drobna to taka jest, bez niespodzianek. Na płotki używam dwóch zanęt. Na pewno słyszałeś o zanętach M.V.D.E, z całej serii mam już sprawdzone dwie. Pierwsza to Secret Black – Roach, druga jest jeszcze bardziej drobniejsza - Super Roach Black. Obydwie nawilżam minimalną ilością wody i mieszam w dwóch proporcjach z ziemią torfową. W środku zimy jest to stosunek 1:1 lub 2:1, dwie części ziemi - jedna zanęty. Na ostatni lód mieszam pół na pół, a czasami dodaję więcej zanęty.

#6 RomekFi

RomekFi

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 11:30

Też sypię do przerębla zanętę marcela super roach black, opakowanie starcza na bardzo długo. Grunt to żeby była mało sycąca.

#7 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 11 styczeń 2015 - 12:33

Ja używam zimowej zanęty sensas w proporcji 2 części ziemi na 1 część zanęty dosypuje ochotki zanęcam tylko trochę żeby nie przekarmić ryb a i czasem dodaje odrobinę ochotki w płynie do wody którą zwilżam zanętę i ryby biorą.

#8 mierzej83

mierzej83

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:46

Kilka lat temu sypałem do wody płatki owsiane i inne zanęty zimowe typu traper i coś tam, nie pamiętam już. Jakieś ryby się łowiło ale krótko i stop. Zacząłem dochodzić do wniosku, że chyba je przekarmiam. Zacząłem dodawać ziemię i trochę się poprawiło lecz to nie było jeszcze to co osiągali moi koledzy. W końcu poradzono mi kupić jakąś dobrą zanętę zawodniczą. W sklepie sprzedawca zasugerował mi zanętę MVDE super roach black. Znalazłem przepis jak to przygotować, czyli dodać niedomoczoną zanętę do ziemi torfowej. Efekty bardzo mnie zaskoczyły, zanęta bardzo pracowała i wabiła ryby przy tym nie nasycając ich. Wniosek jest prosty. Zimą nie oszczędzam, kupuję dobry towar , który i tak starcza na długo.

#9 julijka

julijka

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 12:31

Jak znalazłam ostatnio taki art http://www.wedkuje.p...kie,zanety,9386 na temat zanęt - co myślicie, jest okej?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych