Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karp Na Talerzu.

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 11 grudzień 2014 - 10:23

Witam.

Zblizaja sie swieta. W wiekszosci na stolach polskich i nie tylko polskich, podanie karpia ma duze znaczenie. Pytanie do Wszystkich forumowiczow ktorych temat ten interesuje. W jakiej pstaci chcialbys miec podanego do stolu karpia? ( w galarecie na slodko, smazony itp.) Jakie znasz przepisy kulinarne na przyrzadzenie tej ryby?

Użytkownik daskis edytował ten post 11 grudzień 2014 - 10:26

#2 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 17 grudzień 2014 - 20:41

Jak na razie moje kulinarne wyzwanie na karpia, jakie będę próbował w tym roku, to galareta na czterech korpusach z głowami pozbawionymi oczek i skrzeli a filety, które wcześniej pościnałem częściowo ugotuję do galarety a częściowo usmażę czyli klasyka westernu icon_smile.gif
Nie piszę o innych sposobach, bo ich nie praktykowałem i na te święta nie przewiduję. Jedyne co jeszcze pamiętam a robiłem z karpiem, który mi pozostał po świętach, to zupa rybna , gotowana z rozmrożonych kawałków karpia, wywarze z jarzyn, zakwaszona i zabielona przed jedzeniem. Dużo tych zup rybnych nie jadłem i nie przyrządzałem ale ta o dziwo zaskoczyła mnie smakiem (w sensie, że wychodzi całkiem smacznie i nie trzeba szukać jazgarza dla jej wzbogacenia).

#3 alfredzik

alfredzik

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2015 - 08:25

Bez karpia nie wyobrażam sobie świąt, zawsze na to czekam :) Aczkolwiek fajnie jest też w trakcie roku przypomnieć sobie świąteczną atmosferę wyciągając kawałek karpika z zamrażarki ;) U mnie z karpiem jest standardowo - smażony w panierce, ale jeśli trafię na ciekawy przepis to kto wie... może ukochana przyrządzi? :D

WedkarskiKrakow.pl internetowy sklep dla wędkarza - kołowrotki, wędki, plecionki, buty, kamizelki, parasole i inne!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych