Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niebezpieczne.

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:34

Witam.

Moze ktos wie ktora z pospolitych ryb polskich i nie tylko polskich rzek ma trujaca ikre?

Pozdrawiam

#2 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 01 grudzień 2014 - 22:10

Ikra Brzany
A co szykujesz danie wigilijne dla teściowej icon_twisted.gif

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 01 grudzień 2014 - 22:10

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#3 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 23:05

CYTAT(jaguar56 @ pon, 01 gru 2014 - 23:10) Wyświetl post
Ikra Brzany
A co szykujesz danie wigilijne dla teściowej icon_twisted.gif

Brawo. Ale ja nie mam tesciowej. Cieszy mnie ze jestes aktywny.

Pozostaje takze dodac, trujaca krew wegorza.

Pozdrawiam

Użytkownik daskis edytował ten post 02 grudzień 2014 - 20:54

#4 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:26

Nie wiem na ile to trucie jest niebezpieczne, bo tego nigdzie nie podają i czy przy kontakcie z ranami czy w spożyciu i czy na surowo czy po obróbce cieplnej też. Z tego co w TV wpadło mi w oko o trującej rybie, to jest jeszcze taka rozdymka , potocznie zwana fugu. Poza wybrzeżami Japonii podobno gdzieś ją wyłowili ale nie pamiętam czy ruscy czy gdzieś indziej. Morska w każdym razie. W niej to dużo rzeczy jest trujących i to na śmierć ale jako ciekawostkę powiem, że trujące są tylko te dziko żyjące a te hodowlane już nie icon_rolleyes.gif Podobno te toksyny przyjmują wraz z pokarmem i potem już je magazynują poprzez krew w narządach wewnętrznych.

P.S. Jeżeli interesuje Ciebie toksyczność ikry, to domyślam się, że myślisz o przygotowywaniu jakichś dań z ikrą ryb. Próbowałeś już jakichś ? Masz swoje sprawdzone przepisy ? Jesteśmy w wątku kulinarnym, więc mógłbyś się czymś podzielić jak masz.
Ja do tej pory próbowałem ikry z piklinga wędzonego czyli śledzia. Z cytrynką na bułeczce z masełkiem.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 02 grudzień 2014 - 22:32

#5 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 09:49

[/size]
CYTAT(Wojtek@ @ wto, 02 gru 2014 - 23:26) Wyświetl post
Nie wiem na ile to trucie jest niebezpieczne, bo tego nigdzie nie podają i czy przy kontakcie z ranami czy w spożyciu i czy na surowo czy po obróbce cieplnej też. Z tego co w TV wpadło mi w oko o trującej rybie, to jest jeszcze taka rozdymka , potocznie zwana fugu. Poza wybrzeżami Japonii podobno gdzieś ją wyłowili ale nie pamiętam czy ruscy czy gdzieś indziej. Morska w każdym razie. W niej to dużo rzeczy jest trujących i to na śmierć ale jako ciekawostkę powiem, że trujące są tylko te dziko żyjące a te hodowlane już nie icon_rolleyes.gif Podobno te toksyny przyjmują wraz z pokarmem i potem już je magazynują poprzez krew w narządach wewnętrznych.

P.S. Jeżeli interesuje Ciebie toksyczność ikry, to domyślam się, że myślisz o przygotowywaniu jakichś dań z ikrą ryb. Próbowałeś już jakichś ? Masz swoje sprawdzone przepisy ? Jesteśmy w wątku kulinarnym, więc mógłbyś się czymś podzielić jak masz.
Ja do tej pory próbowałem ikry z piklinga wędzonego czyli śledzia. Z cytrynką na bułeczce z masełkiem.

Witaj.

Nie rob mi smaku z buleczka z maslem, ikra itd. Juz czuje ten smak. Nie mam praktyki w sprawach kulinarnych ale lubie smacznie zjesc. Skad temat o ikrze? Otoz koncze "moja prace magisterska" na temat wedkowania od podstaw, oparta na moich osobistych doswiadczeniach jak i najnowszych wiadomosciach w tym temacie.[size="2"]

Użytkownik daskis edytował ten post 03 grudzień 2014 - 11:34

#6 macbull

macbull

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:53

CYTAT(daskis @ pon, 01 gru 2014 - 22:34) Wyświetl post
Witam.

Moze ktos wie ktora z pospolitych ryb polskich i nie tylko polskich rzek ma trujaca ikre?

Pozdrawiam

Słyszałem, że i mięso brzany w okresie godowym nie jest zbyt zdrowe, ale nie wiem czy to prawda. Co do węgorza to paskudnie jest gdy cię ugryzie - rany goją się bardzo długo (to sprawdzone). Pozdrawiam

#7 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 17:29

CYTAT(macbull @ sob, 20 gru 2014 - 15:53) Wyświetl post
Słyszałem, że i mięso brzany w okresie godowym nie jest zbyt zdrowe, ale nie wiem czy to prawda. Co do węgorza to paskudnie jest gdy cię ugryzie - rany goją się bardzo długo (to sprawdzone). Pozdrawiam

Napisz cos wiecej o tym ugryzieniu przez wegorza to moze byc ciekawe.

#8 macbull

macbull

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 09:58

CYTAT(daskis @ sob, 20 gru 2014 - 18:29) Wyświetl post
Napisz cos wiecej o tym ugryzieniu przez wegorza to moze byc ciekawe.

Jako dziecko złapałem takiego i chciałem go wziąć do ręki jak jakąś płotkę i wtedy ojciec mnie uświadomił icon_smile.gif, bo jak go raz ugryzł, to goiło mu się dwa tygodnie. Nauczyłem się wtedy chwytania ich tak aby się nie wyśliznęły. Mnie zahaczył tylko zębami mały szczupaczek, gdy wyjmowałem haczyk - tak fajnie kłapnął pyskiem - ale tutaj ranka była niewielka i nie było kłopotu z gojeniem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych