Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lód, Sztuki, Sezon 2014/15

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 toma17

toma17

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 14:57

Witam. U mnie już pierwszy wypad zaliczny na lód województwo Podlaskie. Lód ma grubość 5-8cm ale przezroczysty i twardy. Co prawda okonie słabo brały ale pare wymiarowych sie trafiło. A jak u was?

Użytkownik toma17 edytował ten post 01 grudzień 2014 - 14:59

#2 Narewa

Narewa

Szajbus

• Members
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze sportem!!

Napisano 01 grudzień 2014 - 16:25

Siema gdzie łowisz w podlaskim i na co okoniki brały ?

YOU'LL NEVER WALK ALONE
FC LIVERPOOL !!
1892.

#3 toma17

toma17

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:09

Koło Hajnówki na stawach. Łowiłem na blaszkę w czwartek znów sie wybieram myślę że bedzie lepiej niż ostanio icon_biggrin.gif A lód ma już ponad 10cm

Użytkownik toma17 edytował ten post 02 grudzień 2014 - 10:15

#4 Narewa

Narewa

Szajbus

• Members
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze sportem!!

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:28

Może i ja się wybiorę w weekend na jakieś starorzecze podłubać okoników
YOU'LL NEVER WALK ALONE
FC LIVERPOOL !!
1892.

#5 neonek87

neonek87

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:11

Ja ostatnio kupiłem 5 mormyszek wolframowych i żyłkę. Resztę sprzętu mam.
Sporo przynęt z ubiegłych lat. Świder, kombinezon. Wszystko praktycznie posiadam.

Jednak mnie jakoś nie chęci iść. Ostatnio tyle czytało się o utonięciu...
Może jak będzie porządny przymrozek tak, aby lód był minimum 15 cm to pójdę.

Ogólnie to mormyszki wolframowe mocno w górę poszły... w pobliskich sklepach 12-13 zł.
Dobrze, że kupuję w Internecie... icon_razz.gif

Bardzo lubię łowić, prowadzę blog www.acy.pl

#6 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 265 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:20

Witam wszystkich "maniaków podlodowych" w nowym sezonie- mam pytanie wie ktoś jak wygląda sytuacja z pokrywą lodową na Śniardwach w Mikołajkach,- a konkretnie na zatoce ŁUKNAJNO?????- Z GÓRY dzięki za odpowiedz
---------------------------------
Ponownie witam-jakie wieści z nad wody????- jest gdzieś lód na akwenie???

#7 lech181

lech181

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 12:55

CYTAT(robson5 @ wto, 27 sty 2015 - 21:20) Wyświetl post
Ponownie witam-jakie wieści z nad wody????- jest gdzieś lód na akwenie???

Na Suwalszczyźnie lód jest na jeziorach grubość dość bezpieczna do 15 cm w sobotę kilka ładnych okoni z Wigier wczoraj około 30 płotek pozdrawiam

#8 rogalk

rogalk

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:51

Na całych śniardwach nire wiem jak jest .Od Okartowa Tartak lub strażnica można wejść i łowić. Lód ponad 10.
Jezioro Toczyłowo lód 12 woda pośniegowa zamarzająca z wieżchu. Jak dziś będzie minus 3 jak nadają to zamarzając utwoży około 20 cm pokrywy z czego 8 to śniegolód

#9 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 265 postów

Napisano 08 luty 2015 - 13:38

Witam,kolego orientujesz się jaka jest aktualnie grubość pokrywy lodowej na ŚNIARDWACH, w okolicy zatoki Łuknajno,albo od Okartowa???, i czy w Okartowie można kupić pozwolenie jednodniowe, czy trzeba kupić w samych Mikołajkach???- z góry dzięki za info
----------------------------------
Witam- 07.02.2015r. ,jezioro Śniardwy, zatoka od strony Łuknajna, lód ok. 25cm, więc jak najbardziej bezpieczny, a napewno w najbliższym czasie jeszcze parę cm. przybędzie, -połowy :- wędkuję tam kilkanaście lat i powiem tak- to był najgorszy połów jaki udało mi się uzyskać, ledwo 2 okonki w przedziale 15-20cm, 1 krasnopiórka ok. 20cm i kilkanaście płotek do 20cm, ani na "płytkim", ani na "głębokim- 3m-4m",z roku na rok coraz gorzej, no ale może do końca sezonu coś się tam poprawi, -no ale takie "wiosny" jakie tam bywały na "ostatnich lodach" to już chyba nie wrócą.

#10 buton

buton

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 19 luty 2015 - 08:15

Ten rok nie był dobry, na lód odważyłem się wejść tylko raz. Zazdroszczę chłopakom na wschodzie.

#11 rogalk

rogalk

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 21 luty 2015 - 20:03

Takie rybki złowiłem
Chciałem dodać zdjęcie drugiego lina złowionego wcześniej kilka minut w tej samej dziurze. Miał 1,2 kg. Łowisko to jezioro Toczyłowskie w Podlaskim. Miejscówka nęcona regularnie na leszcza ale podpływa też lin i karp. Połów na mormyszkę dużą miedzianą ''dyskotekę" z ochotką.

Użytkownik rogalk edytował ten post 26 luty 2015 - 12:19

#12 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 02 marzec 2015 - 13:43

01.03.2015 pierwszy i prawdopodobnie jedyny w tym roku wypad na łowienie z pokrywy lodowej.
Śniardwy, zatoka Łuknajno, grubość pokrywy lodowej ok 15cm. po godzinie 7 przeszliśmy przez Folwark i udaliśmy się w stronę trzcinowiska, gdzie początkowo byliśmy sami.
Do 12 kręciliśmy się od przerębla do przerębla szukając aktualnie żerującej krasnopióry. Około południa ruszyliśmy w kierunku rzeki w celu złowienia płotek (pyszne zimowe chrupiące chipsy). Niestety znalezienie żerującego stada do łatwych nie należało. Po kilku próbach i kilku wyciągniętych rybach zdecydowaliśmy się jeszcze na odwiedzenie trzcinowiska, które tego dnia okazało się dziewiczym. Dla mojego kompana okazała się to dobra decyzja- złowił 2 piękne, ok. 300g wzdręgi i trochę mniejszych. Mi na nowym miejscu poszło dużo gorzej, czego powodem może być przewiązanie haczyka na żyłkę główną, bez przyponu, który się poplątał.

Wypad udany, zimowe łowienie zaliczone.

W niedzielę mieliśmy dobrą pogodę- temperatura przez długi czas oscylowała koło 0, ale niedługo lód powinien osłabić się na tyle (szczególnie w trzcinach) by uniemożliwić wejście na jezioro.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych