Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prezent Dla Wędkarza

64 odpowiedzi w tym temacie

#41 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:26

Witam wszystkich icon_smile.gif

Wytrwale przeczytałem cały temat i zaproponuję coś co sam bardzo chciałbym mieć na rybach a mianowicie : lornetka i tu od razu dodaję , że nie chodzi o jakąś wielgachną i ciężką landarę ale coś lekkiego i małego, co po zawieszeniu na szyi nie będzie się szczególnie odczuwać odczuwać i tak np. powiększenie nie mniejsze niż 10 i zewnętrzny okular 25 lub 30 czyli w opisie lornetki 10x25 lub 10x30 i prezent naprawdę w dechę, bo nie zajmie miejsca i wagą mały a przybliżenie jest fest żeby np. zobaczyć jakiegoś gamonia w motorówce, nadpływającą policję albo pitaszka lub wyderkę icon_wink.gif Do 200 zł na pewno nie będzie to jakiś wypas ale podstawowy zestaw bym tak to określił icon_smile.gif Modeli ani linku nie podaję bo kluczowa sprawa to w opisie mieć powiększenie 10 i średnicę zewnętrznego okularu 25 lub 30 czyli 10x25 lub 10x30. Do 200zł na pewno coś znajdziesz i jeszcze Ci zostanie na chusteczkę z mikrofibry do przecierania soczewek i płyn do okularów, co by jakieś zabrudzenia lub paluchy przecierać icon_smile.gif

Odnośnie wcześniejszych propozycji to pudełka versus są fajne ale plano to amerykany, więc osobiście te bym celował na prezent.
Latarki czołówki to też świetny pomysł, bo mają niezłą wytrzymałość na zużycie baterii i światło nie zostawia mroczków a poza nockami przydaje się także w domu lub w samochodzie w trasie (nawiasem mówiąc kompaktowa lornetka o mocnym powiększeniu także icon_wink.gif ).

Co się tyczy noży, to także ciekawy prezent można wybrać z bogatej oferty scyzoryków szwajcarskich firmy Victorinox, które mają w sobie dużo różnych narzędzi, mniej lub bardziej przydatnych w różnych sytuacjach (także na rybach). Związana jest z nimi historia użytkowania ich przez armie szwajcarską , niemiecką i pewnie ktoś jeszcze się znajdzie w zależności od modelu. Oficerskie itp., itd. W każdym razie nie sądzę żeby był jakiś facet po 40-stce, co by o nich nie słyszał lub nie chciał takowego posiadać (przynajmniej za młodu, bo teraz to różnie). Ich ceny są zróżnicowane ale do 200zł także można coś wyszukać icon_smile.gif

Pozdrowionka i udanych łowów ( mikołajkowo świątecznych )
Wojtek icon_smile.gif

#42 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:40

A ja sądzę że po tych wszystkich opisach naszych tak zamąciliśmy dziewczynie w głowie że już nie wie co kupić icon_mrgreen.gif
Cóż dla wędkarza jest dużo rzeczy przydatnych jedne mniej inne bardziej. Co nie zmienia faktu że każdy chciał by mieć je wszystkie razem icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#43 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:50

tiaa, pomarzyć dobra rzecz a koniec końców przy kluczach pojawi się nowy brelok z rybą i wszyscy będą zadowoleni icon_biggrin.gif hihi

#44 charlotte1991

charlotte1991

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 11:44

Hej!
Udao mi się znaleźć torb trzykomorową na http://wedkarz.pro/k...y-namioty,sl,40 za 94 złote i bon podarunowy za 100. Możecie mi powiedzieć co o ty sądzicie? Torba chyba tacie się przyda a jak będzie potrzebował coś jeszcze to sobie dokupi. Nie chcę kupować mu czgoś co już ma albo mu się nie przyda...

Użytkownik charlotte1991 edytował ten post 02 grudzień 2014 - 12:20

#45 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 12:32

Hej. Jeśli masz na myśli tę:
http://wedkarz.pro/p...trall,sp,40,382
To ne jest dobry pomysł. Tam się zmieści wędka 240 cm, ale dłuższa już nie. To by trzeba było wiedzieć, jakiej długości kije ma tata.
Вода это колыбель разумной жизни.

#46 Arti/W-wa

Arti/W-wa

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:11

CYTAT(charlotte1991 @ wto, 02 gru 2014 - 14:44) Wyświetl post
Hej!
Udao mi się znaleźć torb trzykomorową na http://wedkarz.pro/k...y-namioty,sl,40 za 94 złote i bon podarunowy za 100. Możecie mi powiedzieć co o ty sądzicie? Torba chyba tacie się przyda a jak będzie potrzebował coś jeszcze to sobie dokupi. Nie chcę kupować mu czgoś co już ma albo mu się nie przyda...

Z tych wszystkich rzeczy, o których tu mówiliśmy ja chyba najbardziej nie chciałbym dostać takiej torby. W tym przypadku wolałbym sam dokonać zakupu, z wielu powodów.

Odnośnie różnorakich pierdółek, wszedłem przed chwilą na stronę decathlona i wywaliło mi reklamę takiego cuda http://www.decathlon...id_8032616.html

#47 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 03 grudzień 2014 - 14:08

Zestawik przydatny, tylko czy wart swojej ceny....

#48 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 822 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 17:23

Podsumowując. Z fajnego markowego noża, każdy wędkarz byłby zadowolony... icon_wink.gif
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#49 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 03 grudzień 2014 - 18:55

CYTAT(terminator @ śro, 03 gru 2014 - 17:23) Wyświetl post
Podsumowując. Z fajnego markowego noża, każdy wędkarz byłby zadowolony... icon_wink.gif

Witam .
Kilkanaście lat temu dostałem w prezencie scyzoryk Victorinox w wersji wędkarskiej . Mam go do dzisiaj i towarzyszy mi na każdej wyprawie . Jak do tej pory , był to najbardziej " trafiony " prezent , świetna jakość i wielofunkcyjność robi z niego super narzędzie , przydatne każdemu wędkarzowi . icon_wink.gif
Można zamawiać takie nożyki w różnych konfiguracjach , jest u nas firma w kraju ( wystarczy poszperać w necie ) która je składa na zamówienie . Za 200 zł. można już mieć zupełnie przyzwoity zestaw .
Pozdrawiam .

#50 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 21:04

Sprawdziłem model wędkarski i koszt jest 129zł + koszt wysyłki. Ten model nazywa się Victorinox Fisherman 1.4733.72 (poniżej link do sklepu). Możliwe, że są jeszcze inne wersje ale ten ma całkiem przyzwoitą cenę i z tego co tam piszą dożywotnią gwarancję icon_smile.gif

http://scyzoryki.net...swiss-army.html

Edit.:
W tym samym sklepie jest jeszcze inny model interesujący pod względem wędkarskim : Victorinox Angler 1.3653.72
za 161,90zł + koszt wysyłki z czymś przypominającym szczypczyki do zaciskania ciężarków albo pomocny do zaginania jakichś drutów lub oczek (poniżej link).
http://scyzoryki.net...swiss-army.html

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 03 grudzień 2014 - 21:15

#51 Arti/W-wa

Arti/W-wa

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 22:02

jak nóż wędkarski to tylko http://allegro.pl/ge...4867192121.html

Perełka... ech, szkoda, że już takich nie robią..

#52 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 05 grudzień 2014 - 07:23

Ja ośmielę sie nie zgodzić, moim zdaniem Victorinox jest lepszy niż Gerlach icon_smile.gif. A i tak na ryby ja nadal będę polecał Morkę icon_wink.gif, tym nożykiem zrobisz nie tylko drobne prace ale i grubsze, nawet takie jak porąbanie starych gałęzi na ognisko (z pomocą batonowania):

np. http://www.military....oor-2000_12717t

Nożyk ten dla mnie to rewelka, po naostrzeniu trzyma ostrość przez grube miesiące cały czas pracując. Tylko uwaga, bardzo ostry icon_smile.gif, a z ostrym nożem jest jak z papierem toaletowym ... chwila nieuwagi i palec ujeb....ny icon_wink.gif

Użytkownik OLO edytował ten post 05 grudzień 2014 - 07:31

#53 Arti/W-wa

Arti/W-wa

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 10:40

OLO tylko ta Mora to zupełnie inny nóż, do nieco innych zastosowań i nie mówię wcale, że jest zły icon_smile.gif
A ten Gerlach to klasyka gatunku. Kiedy byłem mały ojcu podbierałem do strugania patyków icon_razz.gif
Teraz ciężko trafić oryginał z nitowanym korpusem. Większość to polska produkcja - dobra, choćto już nie to wykonanie, inne etui..

Użytkownik Arti/W-wa edytował ten post 06 grudzień 2014 - 20:42

#54 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:51

CYTAT(OLO @ pią, 05 gru 2014 - 08:23) Wyświetl post
Ja ośmielę sie nie zgodzić, moim zdaniem Victorinox jest lepszy niż Gerlach icon_smile.gif. A i tak na ryby ja nadal będę polecał Morkę icon_wink.gif, tym nożykiem zrobisz nie tylko drobne prace ale i grubsze, nawet takie jak porąbanie starych gałęzi na ognisko (z pomocą batonowania):

np. http://www.military....oor-2000_12717t

Nożyk ten dla mnie to rewelka, po naostrzeniu trzyma ostrość przez grube miesiące cały czas pracując. Tylko uwaga, bardzo ostry icon_smile.gif, a z ostrym nożem jest jak z papierem toaletowym ... chwila nieuwagi i palec ujeb....ny icon_wink.gif

OLO. Wspaniale to z tym nozem i papierem toaletowym. Mialem niesamowity ubaw, nigdy te icon_biggrin.gif go powiedzenia nie slyszalem. icon_biggrin.gif

#55 charlotte1991

charlotte1991

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 12:43

Dziękuję Wam bardzo za porady icon_smile.gif Zdecydowalam się ostatecznie na tą torb, bon i dokupię jeszcze nóż. Myślę, że tata będzie zadowolony.

#56 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 13:10

Daj znać jak zareagował icon_wink.gif

#57 Arti/W-wa

Arti/W-wa

Weteran

• Members
  • 204 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 13:37

koniecznie icon_biggrin.gif

Chyba, że wymyślamy prezent od nowa? icon_razz.gif

#58 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 13:41

PS. mogłem się domyślić, że dziewczyna raczej nie wybierze noża tylko torebkę (torbę) icon_smile.gif {oczywiście nie twierdzę, że to zły wybór}

Użytkownik OLO edytował ten post 09 grudzień 2014 - 13:49

#59 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:45

CYTAT(charlotte1991 @ wto, 09 gru 2014 - 15:43) Wyświetl post
tą torbę,

@charlotte1991, z tą torbą, która jest właściwie pokrowcem na wędki, bardzo dużo ryzykujesz. To tak jak by kupić komuś za małe buty, za krótkie spodnie, sweter z za krótkimi rękawami, albo stanik o dwa numery za mały icon_smile.gif . Mogą być super wypasione i najlepsze na świecie, ale nie do użycia dla obdarowanego.
Standardem przy spinningu, jest ciągle długość wędziska 270 cm. Takie kije się w tym pokrowcu nie zmieszczą! Krótsze są używane głównie przez wędkarzy łowiących z łodzi, czyli raczej nie przez Twojego tatę icon_wink.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#60 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 03:49

Masakra jest z tym podpowiadaniem co komu kupić na prezent. Czy nie można z takim zapytaniem zwrócić się bezpośrednio do kolegi lub znajomego , z którym tata jeździ na ryby? Poprosić o dyskrecję i podpytać, bo w końcu widzą czym łowi i co używa i wymieniają się uwagami i spostrzeżeniami co komu się podoba lub nie i jakie przynęty są ulubione itp., itd.
Kupienie pokrowca na wędki przez Ciebie, to tak samo jakby tobie Twój tata próbował wybierać jakąś torebkę bez bladego pojęcia do jakiej kreacji może Ci ona przypasować albo w ogóle jakie są Twoje upodobania (projektanci, materiały itp.) lub czy w ogóle używasz torebek.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 10 grudzień 2014 - 03:59

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych