Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy Ds

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Maszkaron

Maszkaron

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 19:50

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum. Do tej pory łowiłem na prostą spławikòwkę i czasem spinning. W tym roku przez przypadek w sumie zainteresowałem się ds. Mianowicie znalazłem koszyczek 20g wraz z rurką anty i z ciekawości założyłem to na spinning mikado sensitive spin 23g. Powiem Wam, że ma to swòj urok. Akurat na spławik nie miałem kompletnie żadnego podbicia, a na ds coś tam ruszyło mimo, iż nie miałem bladego pojęcia z czym to się je. Byłem parę razy na rybkach z tym 'pickerkiem' i udało mi się nawet złapać płotkę i babkę icon_biggrin.gif .
Niestety ta wędka się nie nadaje z racji, że jest za sztywna węglowa szczytówka i jest zbyt finezyjna jak dla mnie. Boję się, że w końcu taka prowizorka się złamie.

Chcę kupić dwa feederki, właściwie to 1 picker/quiver/lekki feeder a drugi to ciężki feeder na główny nurt Wisły na płn Warszawy, Łomianki, Jabłonna. Quiver ma służyć na starorzecza, Zalew Zegrzyński, ale też Na Narew i Wisłę bliżej brzegu. Ostatnio rozmawiałem z dwoma wędkarzami i pokazali mi, że na 1 wędce c.w. 25 g mają koszyczek 100g + zanęta icon_eek.gif. Także w razie czego delikatnie go przeciążę.

Co do tej lżejszej wędki to myślę o czymś pokroju(250zł) np.
DAM gt4 feeder 20-75(poleca mi forumowicz z innego portalu),
Konger Imact quiver 330/60cm,
Trabucco precision xt pro quiver 330/70,
Daiwa fish collectrion 330/60
Berkley Cherrywood HD Quiver 272 /20-50g
Poważnie myślałem, żeby kupić mikado uv lub tachibana 390/90, ale akurat nie mieli w sklepie, jak szedłem nad wodę. Słyszałem dużo pozytywnych opinii o tych feederkach mikado, do tego mają ponoć dlikatne szklane szczytówki, także sprawa jest skomplikowana. Lżejszego pickera raczej nie kupię, aczkolwiek wszystko jest możliwe. Fajne ponoć jest mikado draft picker 300/40g.

Kołowrotek do tej wędki to będzie raczej moje shimano catana 2500, chyba że w końcu mi padnie icon_biggrin.gif.

Co do drugiej wędki(300zł), to pomyślałem o niej po rozmowie z doświadczonymi, miejscowymi wędkarzami jak powiedzieli mi, że kupują łódkę, żeby móc łowić ryby w głównym nurcie.
Myślę o czymś pokroju:
Mikado fishfinder 397/200g,
Cormoran Speciland 390/230 lub lepiej 420 cm, ale cięzko dostać.
Cormoran feeder ts 390/230.
Może też DAM sumo gt4 method feeder 390/ 100-200g.
Konger medalist heavy feeder 390/210

Chcę, żeby miała akcję szczytową ze względu na znaczną odległość, ale bez przesady, żeby nie spadały mi ryby z haka.

Skłaniam się poważnie ku Cormoranowi Speciland, ma bardzo dobre opinie, mocne przelotki na 3 nóżkach, kij jest w miarę sztywny, ale czuć także mniejsze ryby. No i czuć zapas mocy.

A może jakaś tradycyjna gruntówka pod dzwonek? Sam nie wiem, nie mam żądnego porównania. Myślałem też o zastosowaniu ciężarka morskiego z wąsami, ale w innym temacie ktoś napisał, że to jest tragedia.

Czy jest w ogóle sens myśleć o rzucaniu tak daleko w nurt? Raz, że jestem początkującym jeśli chodzi o feedera, a dwa, że w Wiśle jest pełno zaczepów i woda niesie dużo różnych gałęzi, etc.

Kołowrotek do tego wędziska(300zł), to coś mocnego, solidnego z wolnym biegiem. Poczekam na późno zimowe wyprzedaże. Na tą chwilę, myślę o spro lcs 555 super long cast. Może jakiś penn na promocji albo jakieś shimano. Zależy mi na szerokiej, dużej szpuli i żeby idealnie nawijał żyłkę. Najlepiej rozmiar 0,40/250m.

Jestem otwarty na propozycje w kwestii kołowrotka. Napiszcie mi na co mogę polować w okresie zimowym. Aukcje + wyprzedaże. Tylko nowy.

Pytanie czy stosować do tego żyłkę koniczną, czy wystarczy przypon z fluokarbonu?

Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik Maszkaron edytował ten post 13 listopad 2014 - 20:22

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych