Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filmy Instruktażowe Nt. Metody Bolońskiej

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin-metoda bolonska

Marcin-metoda bolonska

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 19:48

Witam serdecznie forumowiczów!

Chciałbym wszystkich fanów Metody Bolońskiej zaprosić do zapoznania się z nowymi filmami instruktażowymi, jakie ostatnio ukazały się na Youtube.pl dotyczącymi tej techniki wędkarskiej. Autor prezentuje w nich i szczegółowo omawia techniki nęcenia stosowane na wodach bieżących, używając do tego powszechnie dostępnych zanęt oraz glin, które nie uderzają drastycznie po kieszeniach oraz udostepnia materiał filmowy pokazujący pracę kul zanętowych pod wodą!! . Udziela cennych wskazówek dotyczących przygotowania zanęty oraz zestawu, które dają w efekcie piękne ryby.

Od wielu lat śledzę nowinki w technice bolońskiej i udoskonalam swoje umiejętności. Polskie Filmy w których omawiana jest ta metoda można policzyć na palcach u jednej dłoni. Zapraszam wszystkich do obejrzenia produkcji matsfishing.pl Pana Mateusza Sudera

http://www.youtube.c...3bBCp7hxoNVdTcg

i najnowsza produkcja gdzie można podziwiać hol pięknych brzan icon_wink.gif

Pozdrawiam serdecznie

#2 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 05 listopad 2014 - 16:13

CYTAT(Marcin-metoda bolonska @ pon, 03 lis 2014 - 20:48) Wyświetl post
Witam serdecznie forumowiczów!

Chciałbym wszystkich fanów Metody Bolońskiej zaprosić do zapoznania się z nowymi filmami instruktażowymi, jakie ostatnio ukazały się na Youtube.pl dotyczącymi tej techniki wędkarskiej. Autor prezentuje w nich i szczegółowo omawia techniki nęcenia stosowane na wodach bieżących, używając do tego powszechnie dostępnych zanęt oraz glin, które nie uderzają drastycznie po kieszeniach oraz udostepnia materiał filmowy pokazujący pracę kul zanętowych pod wodą!! . Udziela cennych wskazówek dotyczących przygotowania zanęty oraz zestawu, które dają w efekcie piękne ryby.

Od wielu lat śledzę nowinki w technice bolońskiej i udoskonalam swoje umiejętności. Polskie Filmy w których omawiana jest ta metoda można policzyć na palcach u jednej dłoni. Zapraszam wszystkich do obejrzenia produkcji matsfishing.pl Pana Mateusza Sudera

i najnowsza produkcja gdzie można podziwiać hol pięknych brzan icon_wink.gif

Pozdrawiam serdecznie

Hallo Marcin.

Na temat metody bolonskiej mam duzo filmikow wedkarzy z prawdziwego zdarzenia. (nie ma tam cwaniactwa i przechwalania sie )
Wersja niemiecka i nie tylko.

Pozdrawiam.

Użytkownik daskis edytował ten post 28 listopad 2014 - 21:19

#3 Hellmen

Hellmen

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 16:04

CYTAT(daskis @ śro, 05 lis 2014 - 19:13) Wyświetl post
Hallo Marcin.

Na temat metody bolonskiej mam duzo filmikow wedkarzy z prawdziwego zdarzenia. (nie ma tam cwaniactwa i przechwalania sie )
Wersja niemiecka!

Pozdrawiam.

Kolego jak masz inne ciekawe materiały na temat metody bolońskiej to wrzuć lub podaj żródło.Chętnie popatrzymy.

#4 Marcin-metoda bolonska

Marcin-metoda bolonska

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 09:17

CYTAT(daskis @ śro, 05 lis 2014 - 17:13) Wyświetl post
Wersja niemiecka!

Jest bardzo dużo innych produkcji zagranicznych dotyczących metody bolońskiej, nie tylko niemieckich, ale włoskich, francuskich, a nawet na Youtubie kiedyś widziałem czeską (i wiele innych). Trzeba tylko dobrze poszukać. Ale nie o to w tym chodzi!! Wreszcie POLAK zajął się realizacją filmową, która charakteryzuje tą technikę. Mamy własną produkcję!! Po kilkanaście razy oglądałem te filmy, aby uchwycić i zapamiętać cenne rady i wskazówki Pana Mateusza. Łowienie na rzekach o bystrym nurcie nie jest prostą sprawą, jeden błąd i zanęta będzie kilkadziesiąt metrów od miejsca nęcenia, wraz z rybami. W tych filmach nie ma cwaniactwa. Autor pewnie mówi, co świadczy o jego wieloletnim doświadczeniu na danym polu wędkarskim. Jakby było inaczej to ciągle by się poprawiał, bo tego zapomniał, tego nie pokazał i ciągle wracał do początku. Widać, że człowiek jest przygotowany, wie co robi. Nakręcenie takiego materiału nie jest prostą sprawą, ani dla prezentera, ani dla operatora kamery, który musi się znać na rzeczy, żeby wiedzieć co uchwycić, na co zrobić zbliżenie itd. Osobiście nie mogę się doczekać kolejnych produkcji. I trzymam kciuki za ekipę z matsfishing, bo robią dobrą robotę, czego efektem są piękne ryby.

Pozdrawiam serdecznie
i połamania kija!!

#5 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 21:33

CYTAT(Hellmen @ wto, 11 lis 2014 - 17:04) Wyświetl post
Kolego jak masz inne ciekawe materiały na temat metody bolońskiej to wrzuć lub podaj żródło.Chętnie popatrzymy.

Te dwa filmiki to wersja wegierska.
www.youtube.com/watch?v=Ndc4Z5FVT0k
www.youtube.com/watch?v=3n1vNusMxg4

Czeska czy slowacka wersja, przeplywanka jest ciekawa. www.youtube.com/watch?v=cR7KVmuZ2pwy

Użytkownik daskis edytował ten post 29 listopad 2014 - 14:27

#6 Marcin-metoda bolonska

Marcin-metoda bolonska

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 20:54

CYTAT(daskis @ pią, 28 lis 2014 - 22:33) Wyświetl post
Te dwa filmiki to wersja wegierska.
www.youtube.com/watch?v=Ndc4Z5FVT0k
www.youtube.com/watch?v=3n1vNusMxg4

Czeska czy slowacka wersja, przeplywanka jest ciekawa. www.youtube.com/watch?v=cR7KVmuZ2pwy

Oczywiście znam te produkcje i skomentuję to w następujący sposób:
swego nie znacie, cudze chwalicie!
Te produkcje, załóżmy że są węgierskie, też nie wiem na 100%, są bardzo trudne do odtworzenia, w szczególności dla osób z portfelem mniej zasobnym w pieniążki. Prezenter używa bardzo drogich zanęt i dodatków. Znam je bo były w moim regionalnym sklepie i bardzo długo stały na półkach – już ich nie sprowadzają. Są przeznaczone na wędkarstwo typowo wyczynowe. W naszej polskiej produkcji prezenter (Pan Mateusz Suder) stosuje zanęty ogólnodostępne, proste, które są tanie i na każdą kieszeń, a jednocześnie skuteczne! Amatorskie wędkowanie nie musi być drogie. Poza tym w tej węgierskiej produkcji prezenter robi zanętę i widać że nie ma w niej robaków, a zbliżenie, w którym zanęta jest w wodzie występuje robactwo, jest też inny odcień zanęty – nie znam się, nie stosowałem sam tych zanęt, może taka jest jej praca, ale wyglądało mi to na fotomontaż icon_razz.gif potem jest krótkie ujęcie jak robaki są w zanęcie… szkoda że było to zrobione po łebkach. Na uznanie na pewno zasługuje w tym materiale fragment zakładania ciężarków na koszulkę sylikonową. Wcześniej tego nie znałem, potem widziałem to może jeszcze w materiałach dotyczących metody odległościowej. Ciekawy sposób na zmniejszenie ryzyka osłabienia żyłki. Jednak, jest zawsze jakieś ale icon_neutral.gif Dla osób mających mniejszą wprawę zaleca się stosowanie oliwek w metodzie bolońskiej. Ponoć sposób prowadzenia zestawu jest inny. Nie wiem ile w tym prawdy, sam tego nie testowałem, przyzwyczaiłem się do oliwek i mam już wprawę do zestawu jaki stosuję, jest skuteczny i na razie nie mam zamiaru nic zmieniać. Wymaga to na pewno dłuższej lektury i chęci jej znalezienia icon_wink.gif Również te spławiki Cralusso nie są tanie. Jakieś dwa lata temu po obejrzeniu tych materiałów miałem się z zamiarem ich kupna, ale cena mnie odstraszyła. Wiecie sami, że nad wodą różnie bywa i czasami się zdarza, że cały zestaw szlak trafi… Wolę nie ryzykować, jak zerwę bombkę za 4-5 zł to nie będzie tak bolało.

Zgadzam się z kolegą Daskis, przepływanka jest ciekawa i każdy materiał jest ciekawy i dziękuję za udostępnienie ich, ale będę się upierał i chwalił i reklamował wśród osób ceniących tą metodą, produkcję polską Pana Mateusza. Jest w niej pokazany wyczynowy sposób podejścia do wędkarstwa, przy niewielkich kosztach.

Pozdrawiam

#7 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 22:13

CYTAT(Marcin-metoda bolonska @ nie, 30 lis 2014 - 21:54) Wyświetl post
Oczywiście znam te produkcje i skomentuję to w następujący sposób:
swego nie znacie, cudze chwalicie!
Te produkcje, załóżmy że są węgierskie, też nie wiem na 100%, są bardzo trudne do odtworzenia, w szczególności dla osób z portfelem mniej zasobnym w pieniążki. Prezenter używa bardzo drogich zanęt i dodatków. Znam je bo były w moim regionalnym sklepie i bardzo długo stały na półkach – już ich nie sprowadzają. Są przeznaczone na wędkarstwo typowo wyczynowe. W naszej polskiej produkcji prezenter (Pan Mateusz Suder) stosuje zanęty ogólnodostępne, proste, które są tanie i na każdą kieszeń, a jednocześnie skuteczne! Amatorskie wędkowanie nie musi być drogie. Poza tym w tej węgierskiej produkcji prezenter robi zanętę i widać że nie ma w niej robaków, a zbliżenie, w którym zanęta jest w wodzie występuje robactwo, jest też inny odcień zanęty – nie znam się, nie stosowałem sam tych zanęt, może taka jest jej praca, ale wyglądało mi to na fotomontaż icon_razz.gif potem jest krótkie ujęcie jak robaki są w zanęcie… szkoda że było to zrobione po łebkach. Na uznanie na pewno zasługuje w tym materiale fragment zakładania ciężarków na koszulkę sylikonową. Wcześniej tego nie znałem, potem widziałem to może jeszcze w materiałach dotyczących metody odległościowej. Ciekawy sposób na zmniejszenie ryzyka osłabienia żyłki. Jednak, jest zawsze jakieś ale icon_neutral.gif Dla osób mających mniejszą wprawę zaleca się stosowanie oliwek w metodzie bolońskiej. Ponoć sposób prowadzenia zestawu jest inny. Nie wiem ile w tym prawdy, sam tego nie testowałem, przyzwyczaiłem się do oliwek i mam już wprawę do zestawu jaki stosuję, jest skuteczny i na razie nie mam zamiaru nic zmieniać. Wymaga to na pewno dłuższej lektury i chęci jej znalezienia icon_wink.gif Również te spławiki Cralusso nie są tanie. Jakieś dwa lata temu po obejrzeniu tych materiałów miałem się z zamiarem ich kupna, ale cena mnie odstraszyła. Wiecie sami, że nad wodą różnie bywa i czasami się zdarza, że cały zestaw szlak trafi… Wolę nie ryzykować, jak zerwę bombkę za 4-5 zł to nie będzie tak bolało.

Zgadzam się z kolegą Daskis, przepływanka jest ciekawa i każdy materiał jest ciekawy i dziękuję za udostępnienie ich, ale będę się upierał i chwalił i reklamował wśród osób ceniących tą metodą, produkcję polską Pana Mateusza. Jest w niej pokazany wyczynowy sposób podejścia do wędkarstwa, przy niewielkich kosztach.

Pozdrawiam

Ciesz mnie ze znalazles w tych filmikach czastke czegos co Ciebie zainteresowalo. Niczego nie zachwalam "tak krawiec kraje jak mu materialu staje" Wiadomo nie kazdego stac na drogie rzeczy. Mysle tak samo jak Ty, kazdy material jest ciekawy. Wysle w krotkim czasie jeszcze cos co moze zainteresuje Ciebie.

Pozdrawiam

#8 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 22:58

CYTAT(daskis @ nie, 30 lis 2014 - 23:13) Wyświetl post
Ciesz mnie ze znalazles w tych filmikach czastke czegos co Ciebie zainteresowalo. Niczego nie zachwalam "tak krawiec kraje jak mu materialu staje" Wiadomo nie kazdego stac na drogie rzeczy. Mysle tak samo jak Ty, kazdy material jest ciekawy. Wysle w krotkim czasie jeszcze cos co moze zainteresuje Ciebie.

Pozdrawiam

#9 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 13:26

@daskis co Ty robisz?
Nie cytuje się postów, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nimi.
Nie pisze się pod swoimi własnymi postami, tylko edytuje i dopisuje.
Ty nawet sam sobie odpowiadasz i cytujesz sam siebie. icon_eek.gif

http://www.splawik.com/register.html

Zapoznaj się z regulaminem i nie rób na forum śmietnika.
Вода это колыбель разумной жизни.

#10 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 13:57

CYTAT(wahlul @ pon, 01 gru 2014 - 14:26) Wyświetl post
@daskis co Ty robisz?
Nie cytuje się postów, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nimi.
Nie pisze się pod swoimi własnymi postami, tylko edytuje i dopisuje.
Ty nawet sam sobie odpowiadasz i cytujesz sam siebie. icon_eek.gif

http://www.splawik.com/register.html

Zapoznaj się z regulaminem i nie rób na forum śmietnika.

Zgadza sie, raczkuje jeszcze. W koncu jestem tu nowym i w dodatku na polskiej "bezplatnej" Stronie gdzie funkcje sa troche inne niz na zachodnich. Ucze sie i probuje sprawnie poruszac sie. Czy wszystko w Twoim zyciu wychodzilo od razu dobrze?
Mimo wszystko dziekuje Tobie za bardzo wazne wskazowki, postaram sie poprawic. icon_redface.gif

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych