Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabezpieczenie Drzew Ogrodowych Przed Zimą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 GBM

GBM

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 08 październik 2014 - 20:13

Czy orientuje się ktoś z Was w tematach ogrodnictwa-sadownictwa? Otóż nabyłem w spadku sad, wcześniej jakoś specjalnie nie przyglądałem się jego uprawie , tym bardziej, że mieszkałem w innej miejscowości. Jednak szkoda mi teraz go sprzedawać, bo raz, że to swego rodzaju pamiątka rodzinna-zawsze był związany z naszą rodziną, dwa że jest zaraz przy domu, a to wiązałoby się z tym, że miałbym obce osoby koło swojego domu. Postanowiłem tym samym zająć się nim. Na razie wszystko idzie bez większych problemów, ale obawiam się nadejścia zimy, i tego, że młode drzewa, które zostały niedawno posadzone po prostu będą obumierać i nie przetrwają jej. Trochę czytałem po internecie i na różnych forach, ale nic konkretnego tam nie wyczytałem, jednak znalazłem tutaj http://artelis.pl/ar...olii-babelkowej ciekawe rozwiązania co do możliwości wykorzystania zwykłej folii bąbelkowej, co nasunęło mi pewien pomysł. Mam zatem plan obwiązać na czas zimy te młode drzewka taką folią. Możecie mi powiedzieć, czy faktycznie tak należy robić, bo nie chcę uzyskać rezultaty odmiennego od zamierzonego.

#2 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 09 październik 2014 - 07:16

Folia bombelkowa nie przepuszcza powietrza a więc para wodna będzie się pod nią skraplała, jak szczelnie ją owiniesz stworzysz idealne środowisko dla wszelkich grzybów oraz śluzowców, co jest oczywiście niezdrowe dla drzewek. Jedno małe uszkodzenie w korze i grzyb zaatakuje całe drzewko. Jedyne ocieplenia jakie widziałem były zrobione ze słomy.

Poczekaj jeszcze na zdanie innych bo ja nie ogrodnik icon_smile.gif choć interesuję się ziołami i grzybami.

Użytkownik OLO edytował ten post 09 październik 2014 - 07:19

#3 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 09 październik 2014 - 09:00

CYTAT(GBM @ śro, 08 paź 2014 - 23:13) Wyświetl post
Czy orientuje się ktoś z Was w tematach ogrodnictwa-sadownictwa? Otóż nabyłem w spadku sad, wcześniej jakoś specjalnie nie przyglądałem się jego uprawie , tym bardziej, że mieszkałem w innej miejscowości. Jednak szkoda mi teraz go sprzedawać, bo raz, że to swego rodzaju pamiątka rodzinna-zawsze był związany z naszą rodziną, dwa że jest zaraz przy domu, a to wiązałoby się z tym, że miałbym obce osoby koło swojego domu. Postanowiłem tym samym zająć się nim. Na razie wszystko idzie bez większych problemów, ale obawiam się nadejścia zimy, i tego, że młode drzewa, które zostały niedawno posadzone po prostu będą obumierać i nie przetrwają jej. Trochę czytałem po internecie i na różnych forach, ale nic konkretnego tam nie wyczytałem, jednak znalazłem tutaj http://artelis.pl/ar...olii-babelkowej ciekawe rozwiązania co do możliwości wykorzystania zwykłej folii bąbelkowej, co nasunęło mi pewien pomysł. Mam zatem plan obwiązać na czas zimy te młode drzewka taką folią. Możecie mi powiedzieć, czy faktycznie tak należy robić, bo nie chcę uzyskać rezultaty odmiennego od zamierzonego.

Witam!
Zapewne w tej okolicy jest jeszcze parę innych sadów. Obejrzyj je czy w którymś stosuje się OCIEPLANIE drzew na zimę... Jeśli chcesz chronić drzewa na zimę to chroń młode drzewa przed ogryzaniem kory i pędów przez sarny i zające. O ile takie w okolicy są.

#4 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 14 październik 2014 - 13:55

OLO, jakimi Ty grzybami i ziołami się interesujesz? Niejednoznaczna kombinacja icon_wink.gif

Wracając do tematu to słoma jest ok, poza tym możesz użyć agrowłókniny. Do zabezpieczenia korzenia rośliny możesz użyć obornika, słomy, siana, czy nawet liści.

Kwestią istotną jest to, czy takie zabiegi mają sens. Esox słusznie poradził Ci, żebyś sprawdził jak i czy to (izolacja termiczna) robią w Twoich stronach.

Jak masz ogrodzony sad?

#5 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 15 październik 2014 - 03:15

korgan, icon_smile.gif faktycznie brzmi dwuznacznie icon_razz.gif. Interesuję się bushcraftem, sposobem życia słowian przed nadejściem ery rolnictwa, uczę się więc o wszystkim co można w lesie zjeść. Dzikie grzyby, owoce oraz zioła to były podstawy diety, obok mięska (w tym ryb) gdy udało się coś upolować, ale nie było u nas stad bizonów więc nie było tak lekko z tym mięskiem. Ale to nie ten temat, sorki za offtop icon_wink.gif

Ja również zgadzam się z powyższym, przejdź się do jakiegoś konkretnego hodowcy w okolicy i zwyczajnie spytaj jak on się zabezpiecza icon_biggrin.gif

Użytkownik OLO edytował ten post 15 październik 2014 - 03:17

#6 mormyszka

mormyszka

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 19:47

Folię bąbelkową można kupić w hurtowniach opakowań dla przykładu w http://www.rajapack....ropylenowa.html . Można potem owinąć stretchem białym , takim jak się owija kiszonki z trawy. dobra też jest geowłóknina.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych