Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lin I Płoć W Łowisku.

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 12:45

Witam bo bardzo długim czasie icon_biggrin.gif
Koledzy potrzebuje małej pomocy.... mam zezwolenie na pewien zalew... byłem tam wczoraj pospiningować w woderach ale niestety szczupły nie chciał współpracować. Stojąc w wodzie (bardzo zarośnięta liliami i glonami) obławiałem oczka wolne od zarośli. Po chwili zorientowałem się ze pod moimi nogami pływa bardzo dużo białorybu, płocie w granicach 30 cm oraz sporo lina 30 - 50cm (to nie żarty ) białej ryby jest tam od groma bo ludzie jezdza tam głównie na drapieżnika. Moje pytanie jest następujące.... jakiej użyć przynęty żeby baedzie przyciągała lina niż płoć? Jutro chyba znów tam pojade to wrzuce kilka fotek

Pozdrawiam

#2 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 30 lipiec 2014 - 13:30

Jadłospis lina jest bardzo podobny do płoci, oba gatunki zbierają ślimaczki i inne robaczki z dna i roślin, choć płoć je jeszcze same rośliny. Oba gatunki świetnie reagują na białe robaki (mięsko) ale na kuku (roślinka) lin nie chce brać. Ja bym próbował kombinować z zapachami, a jak to nie wyjdzie to pozostanie tylko zastosowanie większej przynęty na większym haku.

Użytkownik OLO edytował ten post 30 lipiec 2014 - 13:31

#3 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:23

Głównie po głowie chodzi mi czerwony robak... ale znów z tym jest problem... jest mnóstwo drobnicy, która jak sie dorwie do mieska to za dużo z niego nie zostanie.... Myślalem żeby podnęcić surową kuku i przyzwyczaic troche lina do niej.... nie wiem brak mi pomysłu.... najbardziej będzie mnie drażnić drobnica bo w sumie zabawa z duzą płocią też jest fajna icon_smile.gif ale głównie zależy mi na linie icon_smile.gif

#4 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:25

Ależ Olo - lin bardzo dobrze reaguje na kukurydzę, o ile ją zna. To samo inne gatunki, jak np. płoć. Jeżeli nęci się kuku, to jest to bardzo dobra przynęta. Jeżeli nie łowi nikt tam białorybu, to faktycznie ryba może nie znać kuku, ale ja bym bez niej nie jechał w takie miejsce. Jeżeli jest tam duża ilość drobnicy, to założenie "mięska" na hak może spowodować szybkie zniechęcenie.

Użytkownik mikeus edytował ten post 31 lipiec 2014 - 07:45

Michał, 79', Okręg Konin

#5 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 14:38

No wlasnie o to chodzi.... żeby drobnica mnie do szału nie doprowadziła icon_smile.gif a jaki zapach kuku polecacie? Bo zwykłej konserwowej nie mam tam zamiaru stosowac z powodu drobnicy icon_smile.gif

#6 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 22:57

A inny zapach kuku powoduje, że dronica nie będzie skubała? Gwarantuje tylko duże ryby? Jak na jedną kuku bierze drobnica, to załóż dwie lub więcej.
Michał, 79', Okręg Konin

#7 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 31 lipiec 2014 - 06:55

Koledzy dobrze prawią- o dużym haczyku i dużej przynęcie. Duży czerwony robak może trochę zniechęcić drobnicę, ale i tak co ciekawsze sztuki będą go skubały. Kilka ziaren konserwowej kuku na haku powinno zdać egzamin, no i są jeszcze kulki proteinowe.
Poza tym nęcenie surową kukurydzą uważam za pomyłkę. Czemu nie chcesz jej ugotować czy choćby zaparzyć?

#8 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 07:48

Zgadzam się z korganem - nęcenie surową kukurydzą to jakieś nieporozumienie. Surowego ziarna nie zakładasz na haczyk, bo to nie zadziała. Wrzucanie go do wody dla zwabienia ryb jest podobnie bezpodstawne.
Michał, 79', Okręg Konin

#9 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 18:32

Spróbowałbym starą sprawdzoną rosówkę .

#10 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 07:43

Jednak przerwa w łowieniu robi swoje icon_smile.gif macie racje koledzy wiekszy hak i więcej kuku powinno dac rade icon_smile.gif nazbieram też dzisian rosówek... a do nęcenia kupiłem gotową kuku jaxona bo niestety nie miałem czasu ugotować własnej. Jesli nic nie pokrzyżuje moich planów to jutro tam pojdę i zrobie obiecane fotki icon_smile.gif no i oczywiście dam znać o efektach icon_smile.gif mam jeszcze jedno pytanko co do gitowania kuku.... polecacie dodać jakiegoś aromatu?

#11 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:00

Co do "gitowania" qq icon_wink.gif to kwestia dodania aromatu jest Twoją sprawą. Przez nęcenie karmisz ryby i przyzwyczajasz do danej karmy. Jeśli użyjesz aromatu teoretycznie ryba powinna kojarzyć dodany zapach jako jedzenie. Wówczas powinieneś łowić na przynętę o zapachu zbliżonym.
Dodawanie aromatów do qq nie jest konieczne, ryby i tak jak obczają stołówkę to będą w niej gościć.

#12 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:24

W sumie to najlepiej wyjdzie jak qq bedzie "gitowana" icon_biggrin.gif bez aromatu icon_smile.gif

#13 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 07 sierpień 2014 - 19:17

Jest jeszcze kilka opcji z tym łowieniem lina. Jak zaopatrujesz się przynęty wędkarskie w sklepie wędkarskim to zapytaj o łubin. To takie kulki jak groch i drobnica tego nie weźmie a poza tym wracając do czerwonego robaczka, to rozumiem że mówimy o największej dendrobenie i nie zawieszonej w pół wody tylko położona na dnie. Drobnica raczej do dna nie schodzi tylko stoi wyżej, więc jak skupisz obciążenie lub dasz większy spławik, to jest szansa, że przeleci przez toń szybciej.
Można też łowić liny gruntówką lub na drgającą szczytówkę i też zestaw z przynętą zbyt szybko będzie przez toń schodzić do dna żeby Ci go objadła drobnica. Chyba , że to miejsce gdzie łowisz to 1,5m ale jak coś głębszego, to możesz sobie podnęcić przez kilka dni i trochę te iny przyzwyczaić.
Jest sierpień, więc możesz spokojnie sięgnąć także po makaron kolanka. Łatwy w przygotowaniu, można nim nęcić i potem na niego łowić. To także przynęta dziebko za duża na małe pyszczki drobnych rybek. A lin jak podje sobie makaronu i rozsmakuje się w nim to nie będziesz potrzebował myśleć o dodatkowych aromatach.
Jeżeli już, to chyba najbardziej powszechny aromat, to wanilia ale jak tam chcesz icon_smile.gif

#14 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:02

nie wiem dlaczego ale nie moge dodać zdjęcia.... wyskakuje mi "Internal Server Error" kij wie o co chodzi... łowisko jest dosyć płytkie i bardzo porośnięte icon_smile.gif w sumie to może bardziej jest to podobne do rozlewiska, w miejscu, w którym łowię jest gdzies wody max do pasa, zresztą jak na 3/4 zbiornika. najgłębszym miejscem jest stare koryto rzeki, która kiedyś tam przepływała. Dzisiaj padł mój pierwszy lin icon_biggrin.gif:D pokusił się na qq miodową z białym robakiem (hak owner nr 10, nie za mały??). żyłkę mam dosyć mocną (25) ale niestety bez takiej grubości można potracić wszystkie zestawy.... oczywiście złowiłem też kilka płoci w granicach 30 cm icon_smile.gif

P.S
jak dodac te zdjęcia?? ktoś wie w czym problem?>

Użytkownik HANI edytował ten post 07 sierpień 2014 - 21:34

#15 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 07:49

Zmniejsz rozmiar zdjęcia.

Haczyk masz za mały. Większy rozmiar haczyka wyeliminuje chęć brań części drobnicy.

#16 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 19:48

Koledzy dodaje obiecane zdjęcia "mojego" łowiska icon_smile.gif będę bardzo wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi uwagami oraz spostrzeżeniami icon_smile.gif dodam, że łowię głownie w tych kołach wolnych od zarośli (pomiędzy liliami jest strasznie dużo glonów)

P.S
Dziękuję Korgan za pomoc w problemie z dodawaniem zdjęć icon_smile.gif
------------------------------------------------------------------------------
Koledzy powiem, że najlepszy rezultat jest na kuku z biedronki icon_smile.gif

Załączone miniatury

• CAM00260.jpg
  • CAM00261.jpg
  • CAM00262.jpg
  • CAM00264.jpg

#17 Adam86

Adam86

Wędkarz

• Members
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Lekki spinning, Mepps+okoń, Kleń na małe woblery, Rzeczny feeder Narew i Wisła

Napisano 17 sierpień 2014 - 20:37

Ja zawsze nęcę najtańszą kukurydzą (1-2 puszki w trakcie łowienia i po łowieniu), na haczyk kupuję kukurydzę droższą. Ostanio przez przypadek pomyliłem puszki i w trakcie wieczornych łowów lina mordowałem się wybierając całe ziarna z taniej puszki. Duża strata cennego czasu. Po tygodniu nęcenia co drugi dzień miałem bardzo dobre efekty i pewne brania linów i średnich leszczy. Polecem również dendrobenę nr. 4. ( Rsówki cholernie drogie, jeśli ktoś nie ma gdzie zdobyć)

#18 matchless

matchless

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 12:22

Fajna woda. Można spróbować kombinować z zanętą itp. Można również spróbować prosto. Ja byłbym skłonny wybrać tą drugą opcję i zanęcił samą kukurydzą z gotowanymi konopiami oraz strzelał grubym, białym robakiem. Można również podać odrobinę siekanego, czerwonego w ziemi bełchatowskiej. Na haczyk kombinacje - sama kukurydza, kukurydza z białym, kukurydza z czerwonym, sam biały lub sam czerwony.

#19 młodszy

młodszy

Weteran

• Members
  • 362 postów

Napisano 31 sierpień 2014 - 14:49

To na co bierze lin, zależy od łowiska, w którym łowisz.
Większy hak i większa przynęta/ większa ilość, jest stosunkowo dobrym pomysłem.
Staraj się nęcić grubo- rosówki, kukurydza, groch. Fatkem jest, że lin i płoć ma podobny jadłospis i tak na prawdę nie wykluczysz w 100 % brań płoci.
Jedyną rzeczą, którą możesz dobrze zrobić jest wyeliminowanie brań drobnicy. Pęczek czerwonych robaków, rosówka czy 2 ziarna kuku z kilkoma białymi robakami zdadzą egzamin icon_smile.gif

Użytkownik młodszy edytował ten post 31 sierpień 2014 - 14:50

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych