Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metoda Jaxon? Czy Skuteczna

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 06:36

Witam
Mam zamiar kupić metodę fedder jaxon ale czy ona działa(wiecie o co chodzi) a cena jest 2 razy mniejsza niz drennana? A i co sądzicie o żyłce Maver River Stoun ale do matcha? czy tonie lepiej niż inne ?

#2 szaman02

szaman02

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 16:54

co do pierwszej rzeczcy jest tak samo dobra ale troche nie trwały

#3 matchless

matchless

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 07:39

Metod feeder jaxon nie stosowałem więc nie wiem na ile jest skuteczny. Używam drennanów, są skuteczne i trwałe. Kupiłem kilka kompletów i używam cały czas od kilku lat. Warto również rozejrzeć się za prestonami, mają nieco inaczej skonstruowaną foremkę co może być korzystne w przypadku nieumiejętnie dobranej mieszanki do metody. Przy drennanach, jeśli ktoś jest mało doświadczony, przy wyjmowaniu z formy zanęta/mix może się rozpadać.
Odnośnie żyłki Maver Stone River, jest dobra i nadaje się zdecydowanie do odległościówki. Poleca ją wiele osób i z tego co wiem, to jest w czołówce jeśli chodzi o żyłki do tej metody. Reszta to osobiste preferencje.

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 16 lipiec 2014 - 18:35

#4 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 14:29

Hmmm co do żyłki to może myć tak: o patrz to maver to napewno będzie dobra ;/ żyłkę zamówiłem i zobaczę czy to naprawde stone, a metod się wstrzymałem bo się nudziłem i zrobiłem arcydzieło( wygląd taki sam jak drennan ale moja jest większa)- miałem chwile i pojechałem nad wode i rzut i branie-leszcz ale tylko raz więc może przypadek. Kiedyś zrobiłem method z koszyczka zanetowego i było skuteczne a mianowicie rzut 5-10min branie leszczyk chodziłem przez niecały tydzień i wyniki się powtarzały (woda dzika icon_smile.gif ) A kolega miał klasycznego koszyka i NIC. a zniego zrezygnowałem bo walną w pomost z dużym impetem i sie troszenke wygią icon_twisted.gif

#5 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 17:03

Jak walną i wygią klasycznego koszyka to ja nie mam więcej pytań....

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 15 lipiec 2014 - 17:04

www.carpholic.pl

#6 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 15 lipiec 2014 - 20:28

Czarny, bo Ty to już zboczony jesteś na punkcie wytrzymałosci sprzętu icon_mrgreen.gif
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#7 matchless

matchless

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 06:43

CYTAT(daniel_lisek @ wto, 15 lip 2014 - 17:29) Wyświetl post
Hmmm co do żyłki to może myć tak: o patrz to maver to napewno będzie dobra ;/

Ona nie jest dobra bo to Maver, tylko dlatego, że jest dobra. Spełnia wszystkie wymagania jakie spełniać powinna żyłka do metody odległościowej. Gdybym miał kierować się tutaj firmą, to akurat Maver nie jest dla mnie wyznacznikiem "zaje[cenzura]". To wysoka półka ale nie najwyższa. Sama żyłka jest wyjątkowo udanym produktem.

Można powiedzieć przefajności icon_wink.gif / UM

#8 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 363 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 17:58

CYTAT(daniel_lisek @ pon, 14 lip 2014 - 07:36) Wyświetl post
Witam
Mam zamiar kupić metodę fedder jaxon ale czy ona działa(wiecie o co chodzi) a cena jest 2 razy mniejsza niz drennana? A i co sądzicie o żyłce Maver River Stoun ale do matcha? czy tonie lepiej niż inne ?

method feeder , jaxon drenan behr trabucco icon_smile.gif

jaxon - plusy cena icon_razz.gif mozna skompletowac rozne wagi koszyczkow i rozne wielkosci foremek icon_smile.gif lecz trzeba przy tym popracowac
- minusy : koszyczki lubia sie rozpadac ( odpada obciazenie mozna podklejic na kropelke srobki mocujace i jest git ) zamiast koreczkow w koszykach sa kretliki na stale jak sie wyluzjac mozemy stosowac tylko methode przelotowa a foremki sa z strzasznie twardego silikonu co utrudnia wyjmowanie koszyczka z peletem

behr - plusy koszyczek dobrej jakosci relatywnie niska cena foremka plastikowa ale z klipsem pomajacym wyjac koszyczek
-minusy konstrukcja koszyczka ( ciezko usytuowac np kulke pomiedzy zeberkami )

drenan - plusy dobrej jakosci koszyczki i foremki z miekiego silikonu
-minusy cena icon_smile.gif

trabucco - koszyk slabej koncyji a foremka tez nie zachwyca jak za ta cene

Co do zylek sie nie wypowiadam bo sam zmieniam zylke 2-3 razy na sezon po kilku wypadach i wole kupic nieco tansza wersje i wywalic po 5-6 wypadach nawet jak jest dobra niz kupowac w pip droga i meczyc sie caly sezon czy dwa i tracic ryby z powodu zylki

2-3 stracone koszyki = 400-500 metrow zylki icon_smile.gif + ryby

pozdrawiam icon_smile.gif

#9 mikrofalowka

mikrofalowka

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 07:57

Witam

Są dwa rodzaje koszyczków Jaxona, tutaj są opisane przeze mnie koszyczki na rok 2015 (blog wędkarski) i szybkie porównanie do wcześniejszego modelu.

Jeśli chodzi o te nowe, to zdecydowanie są lepsze od poprzedniego modelu (są wzorowane na koszyczkach Foxa :) ), jednak gumki zabezpieczające na rurce

są bardzo ale to bardzo nietrwałe, ale można to obejść. Forma jest dużo lepsza niż w starym modelu, nie wiem jak sobie radzi z małym peletem ale zanęte formuje bardzo dobrze.

Koszyczki Jaxona są tańsze o połowe od drenana i dla mnie na plus jest to że żyłka jest łączona za pomocą krętlika a

nie tak jak u konkurencji za pomocą plastikowego łącznika.

Jeśli chodzi o ich skuteczność to dają naprawdę dobre wyniki, zdecydowanie polecam na wodach do 2-2,5 metra.

#10 Jedziemynaryby

Jedziemynaryby

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 18:26

Motoda od jaxona może się pochwalić o niebo lepszą foremką niz te drenanowskie , niestety koszyczki po kilku holach lubią sie rozlatywać ---> dosłownie.

Foremka Jaxona przyjechała ze maną do UK .Na jednej z zasiadek moj synek niestety wyrzucił je do wody i tyle po niej zostało. Jazda do sklepu , kupno drenana, powrót nad wodę  i już problem z foremką , są one wykonane z dużo sztywniejszego materiału niż te Jaxonowskie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych