Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jezioro Turawskie

74 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polak

Polak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo , Wędkarstwo Morskie.

Napisano 15 czerwiec 2006 - 13:57

Zapraszam wszystkich na ryby nad Jezioro Turawskie które znajduje się ok. 20km od Opola.Bardzo dominujące gatunki ryb : Sandacz , Okoń , Szczupak , Leszcz w Okresie Maj , Czerwiec , Lipiec. Czasem w nocy można natrafić się na Węgorza lub Suma.Jezioro w okresie Wakacji często przy dużej Temperaturze zamienia się w "zieloną zupe" ponieważ kwitna glony , lecz nie przeszkadza to w łowieniu.Jest tam wiele górek i korzeni więc sandacze dominują icon_smile.gif.Oto i jezioro :

#2 szymekkk7

szymekkk7

Weteran

• Members
  • 193 postów

Napisano 17 czerwiec 2006 - 13:58

Ja byłem koło jeziora turawskiego.Dokladnie nad Srebrnym jeziorem.Mój tata złowił tam leszcza około 40 cm.Woda poprosru miodzio:)
Szanuje tych ktorzy nie maja wiele sprzetu ale dobre doswiadczenie:)

#3 Polak

Polak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo , Wędkarstwo Morskie.

Napisano 19 czerwiec 2006 - 09:10

No woda jest ładna musze powiedzieć ale z roku na rok coraz gorzej ;/ za dużo nieodpowiedzialnych turystow ;/
P.S:Srebne jest prywatne więc żeby tam łowić trzeba prawdopodobnie zgłosić lub wykupić licencje u właściciela jeziora na połów ryb.icon_razz.gif

#4 darekNS

darekNS

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 12 lipiec 2006 - 17:22

cześć.
byłbym wdzięczny jakby ktoś udpostępnił mapę batymetryczną tego zbiornika.
dzięki
pozdr.
Wodom cześć.

#5 BORYS_MEN

BORYS_MEN

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 14:11

czy jest ktos kto łowi na turawie?konkretnie chciał bym sie dowiedziec jak tam z sandaczem czy wogule bierze?jak tak to gdzie mozna sie ustawic?i jak z wypozyczeniem łodzi,gdzie i za ile?

#6 kubihondka

kubihondka

Weteran

• Members
  • 211 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 20:13

Bylem nad turawskim ale nie lowic tylko w innych celach .Jezioro jest przepiekne a domki kolo niego pierwsza klasa w lesie fajnie wyposazone .Mysle ze jak bedzie cieplo wybiore sie tam na polow

#7 BORYS_MEN

BORYS_MEN

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 12 listopad 2006 - 21:27

I jak nikt nie łowi na tym zbiorniku?
Czy poprostu niechce sie podzielic info!?
To powiem tak ja byłe i sprawdziłem sprawe jak wyglada!Sndacz bierze,ale nie rewelacyjnie lecz wyglada to o wiele lepiej niz na poraju!Moze poprostu ten rok trzeba zliczyc do słabych icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif Pozdro dla kolegów po kiju!!!

#8 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 13 listopad 2006 - 13:21

QUOTE(BORYS_MEN @ nie, 12 lis 2006 - 22:27) Wyświetl post

I jak nikt nie łowi na tym zbiorniku?
Czy poprostu niechce sie podzielic info!?
To powiem tak ja byłe i sprawdziłem sprawe jak wyglada!Sndacz bierze,ale nie rewelacyjnie lecz wyglada to o wiele lepiej niz na poraju!Moze poprostu ten rok trzeba zliczyc do słabych icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif Pozdro dla kolegów po kiju!!!

Dla większości wędkarzy z którymi rozmawiałem to zawsze mówią , że z roku na rok jest coraz gorzej icon_sad.gif

A co do tematu to ja nie bylem na turawie , ale moj wójek tak . Łowił sandacze na koguta z łodzi.
user posted image

#9 BORYS_MEN

BORYS_MEN

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 14 listopad 2006 - 06:30

szkoda,ze ty tez zawiele nie napisałes o tym zbiorniku bo nie tylko tam wedkarze tak mówia!wiec albo sie nichca podzielic info,albo niema tam ryb!!a ryby sa bo sam byłem i złowiłem !!!wiec wnioski sami wyciagnijcie

#10 Siwy_wroclaw

Siwy_wroclaw

Weteran

• Members
  • 158 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 09:07

moj tato kilka tam temu zlowil tam 3 szczupaki na biale robaki na splawik od 50 do 60 cm. wiem, ze to smieszne ale tak bylo icon_smile.gif

Użytkownik Siwy_wroclaw edytował ten post 26 listopad 2006 - 09:09

#11 BORYS_MEN

BORYS_MEN

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:08

CZE!TAK ŁADNY ZBIORNIK A TAK MAŁE POWODZENIE,ZE NIKT NIC NIECHCE DODAC OD SIEBIE?! icon_idea.gif icon_idea.gif ALE MYSLE,ZE WIEKSZOSC LUDZI KTÓRZY ŁOWIA NA TYM ZBIORNIKU SA ZADOWOLENI Z WYNIKÓW icon_cool.gif icon_cool.gif I PRZESTO TAKA CISZA!WYBIERAM SIE NA TURAWE JESZCZE W TYM ROKU! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif JAK BY KTOS COS CHCIAŁ DODAC TO ZAPRASZAM!!

#12 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 06 czerwiec 2007 - 14:41

Odświerzam temat. Wybieram sie na Turawe w najbliższy piątek,chce zostać do soboty. Był może ktoś ostatnio??, Proszę o wszelkie informacje na temat ryb i zbiornika wogóle (interesuje mnie stan na dzień dzisiejszy, ewentualnie na lekko wczorajszy icon_wink.gif )

dzięki

#13 enduro

enduro

Weteran

• Members
  • 274 postów
  • Zainteresowania:polski rap, informatyka, wędkarstwo

Napisano 24 czerwiec 2007 - 22:15

odnowię temat, do którego podano mi linka. icon_wink.gif
strasznie mało konkretów co do tego zbiornika w moim temacie, jak i w tym tutaj.
może jednak jakieś info sie pojawi icon_biggrin.gif?

#14 Grind_GND

Grind_GND

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 22 maj 2008 - 17:43

A ja mam pytanie z troche innej beczki mianowicie jestem z Częstochowy i chciałbym sie wybrać na dzien lub dwa nad to jeziorko wiec niech ktos powie co mam zrobić by LEGALNIE wędkować. Trzeba wykupic jakies dodatkowe licencje ?? Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o info. Dzięki i pozdro

#15 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 23 maj 2008 - 17:11

CYTAT(Grind_GND @ czw, 22 maj 2008 - 20:43) Wyświetl post
A ja mam pytanie z troche innej beczki mianowicie jestem z Częstochowy i chciałbym sie wybrać na dzien lub dwa nad to jeziorko wiec niech ktos powie co mam zrobić by LEGALNIE wędkować. Trzeba wykupic jakies dodatkowe licencje ?? Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o info. Dzięki i pozdro

jestem z zabrza i nasz okreg nie podpisal porozumienia z opolem gdzie lezy ten piekny zbiornik,wiec chcac tam lowic musze wplacic na pzw opole 10zl za dzien wedkowania,oplate wnosze na poczcie.O ile mi wiadomo to wasz okreg tez tego porozumienia nie posiada,wiec musisz zaplacic,ale powiem ci ze warto,10 zl to nie pieniadz a rybki tam fajne.Wypisujesz to tak :Polski Zwiazek Wedkarski 45-031 ul.Malczewskiego 1 , 64109021380000000556104298,reszte wypiszesz sam.Te kwity dostaniesz na poczcie,potwierdzenie wplaty dostaniesz do reki,to upowazni cie do legalnego wedkowania na wodach w opolu.Ale pamietaj,na tym kwicie musisz wpisac date jak juz zaczniesz lowic,na dole pod pieczatka poczty,bez tej daty w razie kontroli nie wiadomo ile nad woda juz siedzisz,kary sa srogie w tym okregu.Aha,10zl to doba ktora konczy sie po polnocy,nowy dzien,nowe zezwolenie....polamania kija na TURAWIE,,,,,,

Użytkownik daro22 edytował ten post 23 maj 2008 - 17:13

#16 Grind_GND

Grind_GND

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 25 maj 2008 - 14:39

Czyli jeśli chce łowić przez np. 3 dni to musze na poczcie zapłacic 30 zł odrazu ?? I jak rozpoczne lowienie to wpisac date, i bez problemu moge siedziec 3 dni legalnie bez strachu

Użytkownik Grind_GND edytował ten post 25 maj 2008 - 14:40

#17 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 25 maj 2008 - 14:44

dokladnie tak kolego,polamania zycze.....

Użytkownik daro22 edytował ten post 25 maj 2008 - 14:47

#18 sadi31as

sadi31as

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 19:22

Witam.Jak tam leszcz bierze bo chce ie wybrac na weekend POZDRAWIAM

#19 Essox

Essox

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 10:40

wie ktoś może co słychać na tym jeziorku? wybieram się tam na kilka dni, ale jeszcze tam wogóle niebyłem, może ktoś podpowiedzieć co i na co łowić, jakieś fajne miejscówki, także domki do wypożyczenia ale tylko nad samą wodą. (najważniejsze czy okręg katowicki ma podpisane porozumienie Opolem?)
Z góry dzięki

#20 SLayer

SLayer

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 11:39

Jedno mogę Ci powiedzieć, że okręg Katowicki nie ma podpisanego porozumienia z Opolem icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych