Skocz do zawartości

Zdjęcie

Połów Śledzia W Trójmieście 2014

69 odpowiedzi w tym temacie

#41 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 14:52

Panowie, a w New Port już nie łowią? To bardzo ważna informacja dla mnie.

#42 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 15:30

Akurat łowię w Górkach(lub znajomi)Codziennie komplet ludzi.Śledzia jest dużo.Jadąc tam połowisz.Problem może byc jedynie z miejscem.Zależy kiedy zamierzasz się zjawić.
Co do Portu to nie mam żadnych wiarygodnych informacji.Z kamery nie wynika aby było oblężenie.

Spróbuj dowiedzieć się tutaj(link poniżej)Może akurat ktoś się wypowie,ale z tego co mi wiadomo to Górki obecnie są "Mekką"

http://www.pomorskip...-leba?start=160

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 11 czerwiec 2014 - 19:02

#43 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 15:46

Wielkie dzięki za informacje. Myślę, że gdyby w New Port rybki gryzły, to byłoby też gęsto od ludzi.
Muszę w takim razie zaplanować pętelkę na trasie i pojechać najpierw do Gdańska, a potem wrócić do Górek.Bez sensu wyrabiać zezwolenia dla dwóch osób i specjalnie zbaczać z trasy żeby po godzinie odpuścić i wracać o kiju. Niestety do Górek dojadę nie wcześniej niż w południe..... Chyba że akurat jakaś kontrola będzie, to i miejsce się zrobi icon_biggrin.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

#44 fasol

fasol

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 22:25

Byłem dzisiaj na szybkim wypadzie an sledziu ( GDAŃSK GÓRKI ZACHODNIE ) .Wyplynelismy na jednostce " STYNKA " z przystni AKMu adres bodajze stogi 20 i jest eldorado.

przepłyniecie czas ok 5 min łdoek troche stało na plazy nie było wolnego miejsca ludzie z plazy łowili pojedyncze na łodkach pelno....

Jednostce szypruje doskonale znany nam z passata VII z Jastarnii RYSZARD MĘDREK

Jakby ktos miał ochote popłynąć zamieszczam na jego prosbe nr telefonu ! w 2 h jakies 150 sztuk icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

STYNKA - RYSZARD MĘDREK - 516 476 359

Własnie jestem po kolacji ze sledzia osobiscie złapanaego panowie poprostu cudo - smacznego i połamania

Użytkownik fasol edytował ten post 26 marzec 2014 - 22:26

#45 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 23:35

Własnie jestem po kolacji ze sledzia osobiscie złapanaego panowie poprostu cudo - smacznego i połamania
[/quote]

Ja jestem po degustacji ikry,która "gryzła się w soli i cytrynie trzy dni...POLECAM icon_smile.gif
Taki lokalny "kawior" wyjątkowo smaczne i fajnie strzela pod zębami...

"FASOL" przy okazji reklamy zapodaj zainteresowanym cennik z ciekawości.

Użytkownik loco200 edytował ten post 26 marzec 2014 - 23:38

#46 qr4k

qr4k

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 06:53

Wlasnie jaka cena i od ktorej do ktorej godz rejs?

Witam panowie i jak tam śledz jest jeszcze? nikt nic nie pisze tzn ze wszyscy sa na gorkach?

#47 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 08:09

Wczoraj rano był. Ja byłem po 15 i ludzi mało a śledzia jeszcze mniej. Zrobiło się zimno i mglisto. Moze dlatego. Ale przez 3 godziny kilka kg nałapałem. Limitu jednak nie osiagnąłem.

#48 bodzio1303

bodzio1303

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 19:25

Byłem dzisiaj od godz.6:00. Już rano było trudno gdzieś się wcisąć ! Zimno , mgła i do tego brak śledzików !!! Nie było przyjemnie. Do godz. 11:00 złowilem kilkanaście sztuk. Sąsiedzi obok mnie podobnie. Część śledzi wytartych,bez mlecza i ikry, inne pełne.Jakieś anomalia . icon_eek.gif

Użytkownik bodzio1303 edytował ten post 28 marzec 2014 - 19:26

#49 KrzysztofT

KrzysztofT

Weteran

• Members
  • 195 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 11:21

witam

Koledzy widzę na kamerce w Górkach zachodnich przy ujściu Wisły Śmiałej duże zagęszczenie kutrów,motorówek itp i dużo wędkarzy czyżby śledź w pełni brań?Napiszcie proszę czy śledzik współpracuje bo nie mogę się doczekać wyjazdu
pzdr
Krzysiek

#50 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 17:23

Wracając do śledzia..... icon_biggrin.gif

W piątek byłem pierwszy raz w Górkach Zachodnich.
N parkingu zagadałem z facetem, po którym chcieliśmy przejąć miejsce parkingowe. Łowił od wschodu słońca, do około 14:00 i miał w granicach 4 kg. Poszliśmy i ujrzeliśmy około 150 osób i kilka łódek. Było trochę miejsca, ale jak się potem okazało, w całkowicie bezużytecznych częściach ujścia. Przez pierwsze 15 min nie zauważyłem, żeby ktokolwiek wyjął jakąś rybkę. Później jakieś sporadyczne pojedyncze sztuki. Naród zaczął się zbierać do powrotu. Zwolniło się trochę miejsca bliżej głównego koryta, co pozwoliło nam wreszcie rzucać na konkretną wodę. Wtedy zaczęło się coś dziać. Doszliśmy do tego, że praktycznie za każdym rzutem wyciągaliśmy rybkę. No i wtedy....... w kilku rzutach pod rząd pozrywaliśmy wszystkie zestawy icon_biggrin.gif Mieliśmy razem z 15 sztuk, z czego jeden taki wielki, że bałem się go wziąć do ręki icon_mrgreen.gif Szkoda trochę, bo koledzy którzy byli ze mną, łowili śledzie pierwszy raz icon_wink.gif No nic. Przynajmniej nie jechaliśmy przez pół Polski specjalnie, a tylko zajechaliśmy przy okazji.
Вода это колыбель разумной жизни.

#51 wanciak

wanciak

Wędkarz

• Members
  • 86 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 20:53

W Nowym porcie również nie ma śledzia. Kompletna pustka. Aby cokolwiek złapać, trzeba być około 5 rano - i w ciągu 3-5 godzin nałapie się.. około kilograma ryby:)

Póżniejsze godziny, to już dosłownie po 1 sztuce na godzine.

#52 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 03 kwiecień 2014 - 13:53

W niedzielę łowiłem śledzie z kutra. Wypływaliśmy z Górek zachodnich. Na wodę mieliśmy wyjść około 13, ale ta zamieniła się na 14 z groszem. Popłynęliśmy na wschód- około godziny od portu. Śledź nie współpracował rewelacyjnie, ale do +/- limitu jakoś dało się dobić. Rybki były fajnej wielkości, prawie nie było malizny.

Na 2. dzień śledzie zostały usmażone i w większości wylądowały w occie.
Z częścią ikry zrobiłem coś takiego: http://www.splawik.com/Ikra-I-Mlecz-Sledzia-W-Smietanie___40618 polecam icon_smile.gif

#53 MarcinL.

MarcinL.

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 17:12

Koledzy Wędkarze.
Mam pytanie?
Czy ktoś wie coś na temat wypadku z Górek Zachodnich?
Jacyś ludzie w wodzie? Kuter pociągnął jakąś łódkę za cumę z kotwicą.
Jak to dokładnie było i jak się skończyło?
Dziękuje i pozdrawiam icon_smile.gif

#54 miguel8

miguel8

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:38

Witam
Z przyjemnością opiszę swój pierwszy kontakt ze śledzikem.
środa, 6.30 wyjście spod Twierdzy Wisłoujście, kuter Beryl.
Atmosfera na kutrze znakomita, szyper z pomocnikeim bardzo sympatyczni, szybko wytłumaczyli jak machać wędą, koledze użyczyli akcesoria. Niecały godzinny rejs na łowisko umilony przy kawie i herbacie.
Zacumowanie na kotwicy na Górkach i od samego początku coś się działo. Zanim opanowałem technikę i wyczułem swój nieodpowiednio dobrany sprzęt, zdążyłem zapełnić dno skrzynki. U niektórych było juz po pół kasty. I tak do 11-ej. Później wiaterek zaczął kręcić i skubały tylko pojedycze sztuki.
Koniec rejsu przed 14, ręcę obolałe od dźwigania śledzika do auta.
Polecam takie wyprawy, kuter Beryl sprawdził się znakomicie i napewno jeszcze wrócę na takie łowy.

#55 tupik1

tupik1

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:30

Kolego daj znać jaka cena takiego rejsu na śledzia i ile godzin trwa? dzięki

#56 DarekSTG

DarekSTG

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 17:05

Śledzie chyba się kończą na górkach. Dzisiaj byli koledzy od godz 7.30 do 15 nałapali po 3-3,5 kg. Jutro sprawdzę osobiście. Tydzień temu od strony Sobieszewa było GRUBO

#57 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 17:34

Ja też dzisiaj wyskoczyłem na Górki Zachodnie. Byłem o 7 a zwinąłem się o 8.30. Zero brań. Ja szedłem łowić a inni wracali. Mówili, że od 5 siedzieli a mieli kilka śledzi. Ale śledź jest jeszcze. Zmieniła się pogoda, wiatr powiał z innej strony. Kolega był w środę rano przed pracą na 2 godziny to złapał ok. pół śniadania (to dla tych co pisanie w kilogramach razi icon_wink.gif ).
Jeszcze był niewytarty. Twarda ikra i mlecz, takze jeszcze będzie GRUBO.

Ps.

Pytanie retoryczne :"pół kasty" - ile to jest śniadań ? icon_wink.gif

Użytkownik Darek9634 edytował ten post 05 kwiecień 2014 - 17:39

#58 miguel8

miguel8

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 21:06

CYTAT(tupik1 @ czw, 03 kwi 2014 - 23:30) Wyświetl post
Kolego daj znać jaka cena takiego rejsu na śledzia i ile godzin trwa? dzięki

Witaj Kolego
Wypłynęliśmy o 6.20, 50 minut przelot na Górki i łowienie do 12.30. Koszt 60 zł

#59 essewissa

essewissa

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:05

Hej.
Jak tam sytuacja ze śledziem w Górkach, zostało coś jeszcze czy już odpłynął?
Pozdro

#60 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 224 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 11:49

Jak byłem w poniedziałek na śledzikach w Łebie (opis w temacie Łeba) to przyjechali mieszkańcy okolic Górek aby połowić. Pewnie na Górkach nie ma już śledzia i stąd ich wizyta w Łebie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych