Skocz do zawartości

Zdjęcie

Połów Śledzia W Trójmieście 2014

69 odpowiedzi w tym temacie

#21 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 18:20

Łowienie śledzi to żadna filozofia.Sprzęt nie musi być wyszukany.Z tego co zauważyłem to rozrzut jest spory czyli od radzieckich teleskopów i podobnych bazarowych kołowrotków aż do specjalistycznych kijków dedykowanych do określonych metod a tylko okazjonalnie używanych na śledzia jak spiningi,karpiówki czy kije do surfcastingu.Długość 3m(sam łowię na wklejankę sandaczową 2,7m)z brzegu.Do tego kołowrotek ze stałą szpulą.Żyłka 0.25 i ciężarek z krętlikiem 25-40g.
Gotowe zestawy(przywieszki)są szeroko dostępne w cenie ok.5zł.Można też samemu skomponować "choinkę"

a1018_CHOINKA_4.jpg

#22 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 19:18

CYTAT(zbynio63 @ czw, 13 mar 2014 - 20:41) Wyświetl post
-domyślam się że śledzia łowisz nie od dzisiaj.Możesz napisać na priva żeby nie było.... .

No to bardzo źle się domyślasz.... icon_biggrin.gif W zeszłym roku był mój "pierwszy raz" x4 w ciągu tygodnia. Było to po kilku przypadkach bycia nad morzem w innym celu, kiedy okazywało się, że śledzia można łowić, jest czas, miejsce, a tu człowiek śledziowe zabawki zostawił w domu....

CYTAT(zbynio63 @ czw, 13 mar 2014 - 20:41) Wyświetl post
Czy mozesz opsać jaka jest Twoja ,,śledziówka".Ja śledzia łowiłem tylko raz i to przypadkowo.W ubiegłym roku pojechałem z kolegą na dorsza do Łeby na trzy dni.Pierwszego dnia byliśmy na kutrze i nastąpiło załamanie pogody.Rano polazłem na spacer do portu,sprawdzić czy ktoś wyszedl w morze.Faktycznie cała flota Łebska stała w porcie.W basenie portowym(taki mały koło kapitanatu)wedkarze dłubali sledzia.Zadzwoniłem do kolegi na kwaterę,żeby przyjechal ze sprzętem.Od około godz.9 zaczęło się eldorado.Śledzie brały jak opętane.Nie będę podawał ilości złowionych ryb z wrodzonej skromności(i trochę ze wstydu że tyle zabrałem do domu),ale opiszę mój sprzet.Wędka Cormoran Red Pilk do 150 g-3,0 m.Kołowrotek Okuma salina 55.Plecionka 0,15 mm.Jedynie przywieszki na śledzia.

Z przypadku wiele ciekawych rzeczy się dzieje icon_biggrin.gif
Plany były już dużo wcześniej i jak zwykle, przygotowywałem się zarówno teoretycznie, jak i sprzętowo. Miałem teleskopa 330 cm do bodajże 80 g cw. Nie użyłem go nigdy w tym celu przez kilka lat, a jak przyszło co do czego, to miałem przy sobie tylko wędki dorszowe. Generalnie podobnie, jak u Ciebie: Kij 300 cm o maksymalnym cw od 110 do 180g, w zależności od wymiennej szczytówki, MIKADO Temptation Sea Feeder. Kręcioł z plecionką 0,10 i przyponem strzałowym 0,14, a do tego gotowe zestawy śledziowe. Teraz mam tylko plecionkę 0,16 bez przyponu. Łowiło mi się super komfortowo, i raczej nie będę zmieniał tego zestawu. Teleskopa się pozbyłem, bo nie był mi do niczego potrzebny, a drobnicę uzupełniłem o cięższe oliwki, na wypadek trudniejszych warunków pogodowych. Myślę, że tutaj sprzęt powinien być dopasowany jedynie do Twojej wygody użytkowania, a na wyniki może wpłynąć tylko to, co z tym sprzętem zrobisz, kiedy i gdzie.
Tak mi się wydaje, a jak chcesz mieć pewne informacje, to musisz zapytać kogoś bardziej doświadczonego niż ja.
Вода это колыбель разумной жизни.

#23 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 09:09

Wyszło pięknie, aż d..a mięknie icon_biggrin.gif
Zameldowaliśmy się w sobotę o 8:30 na przeciwko Westerplatte, no i do roboty.
Koledzy woleli poczekać w samochodzie na pierwsze efekty, ze względu na pogodę, a ja walcząc z zimnem i wiatrem od razu zacząłem rzucać. Na początku trzy śledzie w sześciu rzutach, potem dłuższa przerwa. Później z przerwami, ale brały pięknie. Dwa razy kwintet, jeden kwartet, no cały czas po dwie lub trzy sztuki. Jeden z kolegów się przełamał i wyciągnął wędkę, a drugiego zatrudniliśmy do zdejmowania śledzi z haczyków.
Niestety rano zaspałem i nie zdążyłem się porządnie ubrać. Normalnie to by mi niezbyt przeszkadzało, ale tego dnia przy porywach wiatru, które przestawiały ludzi z miejsca w miejsce, zmarzłem całkowicie po niecałej godzinie. Zimno zmusiło mnie nawet do pożyczenia od kolegi tej wieśniackiej czapki, którą widać na zdjęciu. Po niecałej godzinie miałem 48 szt, co uznałem za ilość całkowicie wystarczającą. Zdecydowaliśmy, że kończymy łowienie, bo szkoda zdrowie tracić w taką pogodę.
Wygląda na to, że jestem w te klocki całkiem niezły, bo patrząc po sąsiadach, to tylko dwóch z około 30-tu, miało wyniki zbliżone do moich icon_twisted.gif W momentach, kiedy wiało troszkę słabiej i dało się wyczuć pierwsze branie, przestawałem na chwilkę zwijać i dawało się "odliczać" kolejno do piątego brania. icon_biggrin.gif
Ogólnie było super, tylko pogoda koszmarna. Gdybyśmy tak nie zmarzli, to spokojnie mogliśmy połowić jeszcze ze dwie godziny. Tyle, że przy ładnej pogodzie pewnie nie było by gdzie stanąć icon_wink.gif

Załączone miniatury

• sledzie.png

Użytkownik wahlul edytował ten post 16 marzec 2014 - 11:15

#24 miguel8

miguel8

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:53

Witam
Dopiero chciałbym rozpocząć przygodę z połowem śledzi na Zatoce i zaintereoswany jestem wypłynięciem jakimś kuterkiem. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry i uczciwy kuter wypływający z Trójmiasta? Kiedy jest najlepsza pora na połowy. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

#25 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 17:33

Dzisiaj w Nowym Porcie przez cały dzień stoją i widocznie coś łowią. Co jakiś czas wchodzę na stronę z kamerą. Niewielu, ale jednak. Może jutro po pracy pojadę.

miguel8 poczytaj posty z przed roku. Tam będą namiary.

#26 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 17:55

CYTAT(miguel8 @ nie, 16 mar 2014 - 18:53) Wyświetl post
Witam
Dopiero chciałbym rozpocząć przygodę z połowem śledzi na Zatoce i zaintereoswany jestem wypłynięciem jakimś kuterkiem. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry i uczciwy kuter wypływający z Trójmiasta? Kiedy jest najlepsza pora na połowy. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

W zeszłym roku widziałem dwa kutry,które poławiały śledzia.Tyle,że one nie wypływają na Zatokę a ustawiają się w ujściu Śmiałej Wisły.Koszt to około 40zł.Stając na plaży w Górkach złowisz śledzia bez problemu i bez dodatkowych kosztów.
Większa część floty przeniosła się z Zatoki do Władysławowa więc nie wiem kto pływa na bieżąco.

Tu masz linki do obydwu.

http://www.wedkarstw...e.turystyka.pl/

http://www.dorsze-beryl.pl/

#27 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 18:04

CYTAT(wahlul @ nie, 16 mar 2014 - 11:09) Wyświetl post
Wyszło pięknie, aż d..a mięknie icon_biggrin.gif
Zameldowaliśmy się w sobotę o 8:30 na przeciwko Westerplatte, no i do roboty.
Koledzy woleli poczekać w samochodzie na pierwsze efekty, ze względu na pogodę, a ja walcząc z zimnem i wiatrem od razu zacząłem rzucać. Na początku trzy śledzie w sześciu rzutach, potem dłuższa przerwa. Później z przerwami, ale brały pięknie. Dwa razy kwintet, jeden kwartet, no cały czas po dwie lub trzy sztuki. Jeden z kolegów się przełamał i wyciągnął wędkę, a drugiego zatrudniliśmy do zdejmowania śledzi z haczyków.
Niestety rano zaspałem i nie zdążyłem się porządnie ubrać. Normalnie to by mi niezbyt przeszkadzało, ale tego dnia przy porywach wiatru, które przestawiały ludzi z miejsca w miejsce, zmarzłem całkowicie po niecałej godzinie. Zimno zmusiło mnie nawet do pożyczenia od kolegi tej wieśniackiej czapki, którą widać na zdjęciu. Po niecałej godzinie miałem 48 szt, co uznałem za ilość całkowicie wystarczającą. Zdecydowaliśmy, że kończymy łowienie, bo szkoda zdrowie tracić w taką pogodę.
Wygląda na to, że jestem w te klocki całkiem niezły, bo patrząc po sąsiadach, to tylko dwóch z około 30-tu, miało wyniki zbliżone do moich icon_twisted.gif W momentach, kiedy wiało troszkę słabiej i dało się wyczuć pierwsze branie, przestawałem na chwilkę zwijać i dawało się "odliczać" kolejno do piątego brania. icon_biggrin.gif
Ogólnie było super, tylko pogoda koszmarna. Gdybyśmy tak nie zmarzli, to spokojnie mogliśmy połowić jeszcze ze dwie godziny. Tyle, że przy ładnej pogodzie pewnie nie było by gdzie stanąć icon_wink.gif

Podziwiam za wytrwałość...W sobotę pizgało niemiłosiernie.Podjechałem z kolegą w piątek około 19stej do New Port i z rozmowy z dziadkami wynika,że coraz regularniej się wiesza,ale rano a potem po 13-14stej.
Jednak jak zobaczyłem jaki balet tam trwa(wódczany piknik)goście nachlani,jedną ręką łowi drugą trzyma za łańcuch.Jeden zniecierpliwiony lub zniesmaczony ilościami wrzucił wędkę do kanału a jego kompani porzuciwszy plastikowe kubki rzucili się na ratunek.Ot taki lokalny folklor...

#28 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 19:21

Nic mi nie mów. Do tej pory jest mi zimno, chociaż siedzę w chałupie i już dwie gorące kąpiele wziąłem icon_biggrin.gif
Jak się z kimś umawiam, to nie ma lipy. Nie może być tak, że nawalam i ktoś na mnie czeka. W piątek dużo robiłem do późna, nie przygotowałem ubrań no i skoro zaspałem, to nie było czasu na szukanie kalesonów po szufladach. W cieplejszym ubraniu, nie było by nawet tak źle, bo wiało w plecy.

Folklor powiadasz......... icon_biggrin.gif Ja tam ludziom nie żałuję, a w taką pogodę sam chętnie bym się czymś "rozgrzał". Pytanie tylko, jakich ludzi to dotyczy? Jak ktoś trzyma fason i nie uprzykrza innym łowienia, to niech sobie pije na zdrowie. Niestety najczęściej słoma zaczyna wychodzić z gumofilców.... no i jest, jak jest. Ci co stali koło nas byli weseli i mili. Nie mogę narzekać. Jeden z wędkarzy wspominał też zeszłoroczne rękoczyny icon_mrgreen.gif i gości z kilkoma beczkami na pace samochodu dostawczego, które udało im się zapełnić. Myślę, że częstsze kontrole bardzo by oczyściły atmosferę.

Już planujemy następny wypad, ale tym razem taki stricte wędkarski, a nie "przy okazji". Mam nadzieję, że uda się trafić lepszą pogodę, no i że śledziki zdążą się wytrzeć. Jakoś tak głupio patroszyć rybki z ikrą i mleczem icon_wink.gif

#29 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:14

Też lubię się napić-nikomu nie bronię.W taką ekipę jednak nie "wejdziesz"nie ważne,że nie łowią(usiłują komicznie)rozstawią się szerokim łukiem i nie masz tam czego szukać.Druga sprawa to jak taki koleś strzeli"samobója" to koniec z łowieniem w takim miejscu bo prokurator łapę położy na łowisku jak w przypadku jednej fajnej miejscówki w Gdańsku gdzie miała miejsce taka
akcja.Czytam równolegle wieści z innego forum i łowienie w dwóch rzędach gdzie drugi rząd stoi na wiadrach nie należy do przyjemności.
Poczekam aż śledź zamelduje się na Górkach.Tam teren rozleglejszy.
Jak "zgubi"ikrę to już będą ostatki ale za to flądra zajmie jego miejsce.

#30 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 21:20

Niestety, prawo musi traktować wszystkich równo, chociaż nie zawsze jest to mądre. To tak samo, jak z ograniczeniami prędkości na drogach: Z jednej strony mają zapewnić bezpieczeństwo każdemu kierowcy, a z drugiej nikt nie sprawdza czy ktoś, kto się zabił w danym miejscu, w ogóle powinien mieć prawo jazdy icon_wink.gif
Mój kolega z pomorskiego zainwestował w łódkę, żeby nie być skazanym na tego typu dyskomfort. Z tego co mówi, na wodzie też już się robi ciasno. Tak, jak już chyba wszędzie.....
Ja tam narzekać nie zamierzam. To co złowiłem, to i tak dobrze. Jeśli uda się cokolwiek więcej, to już tak jakby w promocji icon_biggrin.gif

#31 Bartek_Eg_23

Bartek_Eg_23

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 19:56

Witam , mam pytanko , może nie rejon trójmiasta ale i o śledzia chodzi więc nie będę zakładał nowego tematu .
Wiem, że śledź pojawił się również na zalewie wiślanym , orientuje się ktoś czy występuje już w portach zalewu bądź blisko brzegów , np Frombork , Tolkmicko , Kadyny ? Czy jak na razie z dala od brzegu ?

#32 wanciak

wanciak

Wędkarz

• Members
  • 86 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 21:46

ja byłem z ciekawości w porcie ostatnio, na oko.. z 200 głów icon_smile.gif może więcej.
No i te zestawy.. 12 haków icon_smile.gif zdarzało się, że więcej.
Byłem tam tylko 20 minut, ale budżet miasta dzięki właśnie takim cymbałom, plus tych bez pozwoleń - znacząco się wzbogacił.

#33 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 08:13

Ja byłem wczoraj w Nowym Porcie. Po południu przez dwie godziny 12 szt.(1,64 kg) Ludzi dużo ale śledzi niewiele.

#34 DarekSTG

DarekSTG

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 09:18

Witam wczorajszy wypad na Górki tak na szybko trafił mi się transport od godz 17 do 18.30 wynik 11 śledzi brat 1 jak przyszliśmy nikogo nie było po chwili jeszcze 2 grupki po 3 osoby doszli jak odchodziliśmy 3 osoby jeszcze stały miały po 3 4 śledzie

#35 Krasnad

Krasnad

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 11:31

Witam koleżeństwo po kiju icon_smile.gif Ma ktoś może jakieś wieści z Łeby? Koleżka połowił jakoś tydzień temu przy słoneczku. Zjeżdżam na weekend w rodzinne strony i chętnie bym jakiegoś śledzika smażonego posmakował icon_smile.gif

#36 tupik1

tupik1

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 20:24

Tak to już jest jak coś się dzieje to nikt nie pisze "bo przyjadą i nam wyłowią wszystko". Wypływając na dorsza w sobotę z łeby ludziska trzepali śledzia na potęge.

#37 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 21:51

Temat to "Śledź Trójmiasto"gdybyś nie zauwarzył.Głównie info tutaj pada odnośnie New Port i Górek Zachodnich.
Słabo z wiedzą o innych łowiskach na "otwartym"
Od trzech dni w Górkach "zniwa"na całego.Śledź w tym roku okazały i sporadycznie trafia się "narybek"

Dzisiaj słabiej ze względu na pogodę i północny wiatr.Od 10-12stej około 3kg.Nachodził falami z dużymi przerwami.
Ci co pojawili się skoro świt połowili obficie.

#38 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 11:13

A jak tam sytuacja w New Port?
Wybieram się w piątek i akurat tutaj najbardziej by mi było po drodze.

#39 qr4k

qr4k

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 12:39

Witam a gdzie najlepiej jechac i jak dojecgac? Chcialbum jutro kolo 5 sobie wyskoczyc na 2-3 godzinki na tego sledzia a przuznaje ze to bedzue moja pierwsza przygoda sledziowa nie liczac oczywiscie jakis pojedynczych sztuk na kutrze a niechcialbym bladzic pomorze ktos ? I czy to dobra godz czy nie zaszybko?

#40 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 14:10

Do tego miejsca dojedziesz samochodem.
https://maps.google....19.165,12.416,0

Dalej idź na falochron (będzie tam tyle samochodów i ludzi, że łatwo trafisz icon_smile.gif

Tylko uważaj na dziki na ostatnich kilometrach icon_wink.gif

Użytkownik Darek9634 edytował ten post 26 marzec 2014 - 14:13

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych