Skocz do zawartości

Zdjęcie

Połów Śledzia W Trójmieście 2014

69 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 10:56

Ktoś coś wie ?
Są śledzie w Zatoce w Górkach Zacodnich ?

#2 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 19:42

Kamera wszystko wie i prawdę Ci powie...

http://www.task.gda....mera_gorki_zach

Śledź jest obecny w Zatoce niemal nieprzerwanie,ale póki co trzyma się z dala od brzegu...

#3 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 22:18

Pierwszy raz udało mi się połowić śledzików we wrześniu w Darłówku i powiem, że bardzo mi się spodobało. Co prawda złowiłem tylko kilkanaście sztuk, ale tłuste trzydziestaki jeden w drugiego icon_smile.gif

Orientuje się ktoś, czy jest sens łowić i jaka ewentualnie średnia wielkość?
Вода это колыбель разумной жизни.

#4 wanciak

wanciak

Wędkarz

• Members
  • 86 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 00:37

akurat Ja się orientuje icon_razz.gif
Mój teściu dostał informację od kolegi, że śledź bierze. Pojechał na górki zachodnie dziś ( w zasadzie już wczoraj ) - i wrócił z ( około ) 3 kg śledzia. Szału nie ma, ale widać, że coś się POWOLI zaczyna dziać.

#5 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 10:59

Dzięki za info. A jak z "grubością" zdobyczy?
Trzepanie na ilość drobnicy poniżej 20 cm jest moim zdaniem bez sensu więc wolał bym wiedzieć.

#6 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 09:06

Wygląda na to, że śledzi jest dużo (chociaż z kamerki nie widać) :

http://wiadomosci.on...w-gdansku/yrhp1

#7 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 12:01

A mi się właśnie urodził darmowy transport w sobotę do Trójmiasta i z powrotem icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif icon_biggrin.gif

Chyba coś będzie grane...... icon_mrgreen.gif

#8 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 15:45

Na kamerze w Nowym Porcie widać jakie jest "oblężenie"Pomimo wnikliwej obserwacji nie widać co siedzi na haku(kiepska rozdzielczość kamery)
Na jednym z forum kolega opisał sytuację z wczoraj,gdzie amatorów śledzia w Nowym Porcie była cała masa i ocierali się łokciami.
Efekt-kilkanaście-kilkadziesiąt sztuk.Nagła kontrola OIRM w asyście Policji przetrzebiła gwałtownie smakoszy"opiekanych w occie"
Nie było litości i sypnęły się mandaty a nawet sprzęt poszedł do "depozytu"
Niewiele to jednak zmienia bo patologia nawraca ze zdwojoną siłą...

Na Górkach cisza(może przed burzą)
Sprawdzę jutro lub w piątek kontrolnie z ciekawości i napisze po powrocie.

#9 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 18:33

A nie wiesz przypadkiem, jak traktują osoby z potwierdzeniem złożenia opłaty, ale bez wyrobionego zezwolenia?
Ja nigdy nie kłusuję, zawsze wnoszę opłaty, ale będę miał tylko ze dwie lub trzy godziny w sobotę rano. Fizycznie niemożliwe jest, żebym dał radę wyrobić zezwolenie i połowić icon_evil.gif

#10 Darek9634

Darek9634

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 18:56

W ubiegłym roku najpierw łowiłem bez opłaty (Górki Zachodnie). Dzwoniłem tam, gdzie wydają pozwolenia i mówili, że je muszę mieć przy sobie. Kosztuje parę zł, wolę nie ryzykować. Też nie mieszkam w trójmieście. Zapłaciłem przelewem i miałem przy sobie tylko ten przelew potwierdzajacy złożenie opłaty. Nie miałem okazji sprawdzić jak to działa w praktyce bo nikt nie kontrolował.
Ale powinno wystarczyć do wytłumaczenia się (dokładnie opisany za co płacę i na ile płacę) a pozwolenia nie zdążyłem jeszcze odebrać.

Tak na moje oko, nikt z łowiących nie miał pozwolenia.

#11 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 19:27

Ja też już dwa razy, miałem tylko potwierdzenie przelewu, ale nie było okazji do sprawdzenia jego "mocy". W sumie to chcę wykupić na cały rok, bo to teraz śledzie, za dwa tygodnie pewnie znowu, potem ze dwa dni na belonę, no i nie wiadomo co jeszcze. Trzy opłaty tygodniowe kosztują tyle co roczna, no i cała procedura z głowy na rok. Tyle że tym razem nie zdążę. Wg przepisów potwierdzenie przelewu nie jest zezwoleniem. Przydało by się dowiedzieć, czy komuś w takiej sytuacji podarowali mandat?

#12 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 19:35

CYTAT(Darek9634 @ śro, 12 mar 2014 - 20:56) Wyświetl post
W ubiegłym roku najpierw łowiłem bez opłaty (Górki Zachodnie). Dzwoniłem tam, gdzie wydają pozwolenia i mówili, że je muszę mieć przy sobie. Kosztuje parę zł, wolę nie ryzykować. Też nie mieszkam w trójmieście. Zapłaciłem przelewem i miałem przy sobie tylko ten przelew potwierdzajacy złożenie opłaty. Nie miałem okazji sprawdzić jak to działa w praktyce bo nikt nie kontrolował.
Ale powinno wystarczyć do wytłumaczenia się (dokładnie opisany za co płacę i na ile płacę) a pozwolenia nie zdążyłem jeszcze odebrać.

Tak na moje oko, nikt z łowiących nie miał pozwolenia.

W zeszłym roku zaliczyłem 2 kontrole na Górkach na kilka wypraw około5-6.Popłoch był spory i chłopy poszły w las:)Akcje były dobrze zorganizowane bo przy wsparciu Policji z Komisariatu Wodnego(motorówka)dodatkowo panowie stali przy zejściu z plaży przy parkingu więc niewielu "zbiegło"

Mam jednak wrażenie,że służby mają podobne jak my podgląd na kamerze i wtedy "atakują"jak zbiera się tłum.Ludzi było mnóstwo
zarówno z brzegu jak i w ujściu na łódkach/pontonach.

Osobiście jestem za kontrolami bo jak widzisz barana,który bez słowa wpycha się tobie przed nos i plącze zestawy ze swoją 13sto hakową choinką to Cię szlag trafia.Rok temu było ciekawie bo ręce szły w ruch a wędki na bok:)Widok takiego matoła podczas kontroli...BEZCENNE!!!

"WAHLUL"

Dwa lata temu kontrolowany miałem przy sobie potwierdzenie przelewu+dodatkowo potwierdzenie nadania listem poleconym.
Nie miałem możliwości udania się do Gdyni wiec wysłałem komplet dokumentów z kopertą zwrotną i znaczkami a po około 7-8 dniach odesłali zezwolenie.
Kontrolujący uznał to bez przeszkód(wydruk i potwierdzenie z poczty)Musiał zaznaczyć przewagę więc pouczył mnie,że zezwolenie muszę mieć na przyszłość przy d...e.

Pozdrawiam

#13 qr4k

qr4k

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 19:58

Witam jestem tu nowy na forum czyli moge wyslac przelew na oirm i z tym isc "legalnie " lowic???

#14 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 20:05

CYTAT(qr4k @ śro, 12 mar 2014 - 21:58) Wyświetl post
Witam jestem tu nowy na forum czyli moge wyslac przelew na oirm i z tym isc "legalnie " lowic???

Cześć.

Przeczytaj powyżej...

Dla pewności zadzwoń http://www.oirm.gdynia.pl/

Jeżeli nie masz czasu a masz np. poprzednie zezwolenie z 2013/2014 + potwierdzenie wpłaty i tak jak ja potwierdzenie wysłania dokumentów do wyrobienia w OIRM to myślę,że przymkną oko zwłaszcza jeżeli nie mieszkasz w pobliżu miejsc gdzie takie pozwolenie możesz wyrobić od ręki...

#15 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 20:16

Ha, ha... O tych mordobiciach słyszałem od kolegi icon_biggrin.gif

Dzięki za odpowiedzi. Bardzo podniosły mnie na duchu, chociaż wiem, że to żadna gwarancja.
Zrobię przelew na rok i na następny raz załatwię temat korespondencyjnie, żeby się nie stresować.

EDIT:

A czy w portach w Gdańsku są jakieś miejsca objęte zakazem wędkowania?

Użytkownik wahlul edytował ten post 13 marzec 2014 - 12:00

#16 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 14:45

Zapewne są miejsca gdzie nie wejdziesz legalnie.Nadbrzeża portowe z przyległymi firmami,bezpośrednie ujścia,falochrony czy baseny portowe.Miejsca gdzie popularnie się łowi to Górki,Nowy Port,rejon Westerplatte ale tam od strony Zatoki jest płycizna i trzeba mieć sprzęt i i umiejętności aby ją ominąć.Jeśli jest gdzieś wyłom w ogrodzeniu to można spróbować pod warunkiem,że
niema kamer i za chwilę nie zjawi się ochrona lub inni nadgorliwi.

Z innej beczki...

Dzisiaj od godziny 11 do 13 Górki Zachodnie...Zero kontaktu z rybą.Było 4-5ciu łowiących.Nikt nie widział śledzia.Jedynie pogoda dopisała.Potem rzut oka na Nowy Port z pomnika na Westerplatte a tam tłum,ale bez efektów.Obserwowałem ich przez 15 minut i
dostrzegłem 2 sztuki.
Jeżeli,jak przewidują synoptycy pogoda się załamie od soboty(ma sypnąć śniegiem ponoć)to poczekamy jeszcze przynajmniej tydzień a może i dwa na regularne łowy na Górkach.

23.jpg

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 11 czerwiec 2014 - 18:59

#17 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 15:21

Ja tak czy siak w sobotę będę. Nie mam nic do roboty, transport darmowy, co mi szkodzi? Może to załamanie pogody je pobudzi do żeru? Nie znam niestety upodobań pogodowych śledzi. Jedyne co zaobserwowałem w Darłówku, to że brały rano jak było spokojnie, a po południu przy bardziej wzburzonym morzu już słabiej.

#18 loco200

loco200

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 15:31

W zeszłym roku jak zima przytrzymała do kwietnia to pierwsze sztuki zaliczyłem po 5tym.

#19 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 17:17

Ja natomiast łowiłem pod koniec września, chociaż normalnie to chyba stanowczo za późno. Pogoda wariuje, to i ryby głupieją.
Teraz postanowiłem, że będę wyrabiał zezwolenie na cały rok i zabierał śledziówkę za każdym razem, jak będę jechał nad morze. Nigdy nie wiadomo, jak się rozwinie sytuacja icon_biggrin.gif

#20 zbynio63

zbynio63

Weteran

• Members
  • 128 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 17:41

Czy mozesz opsać jaka jest Twoja ,,śledziówka".Ja śledzia łowiłem tylko raz i to przypadkowo.W ubiegłym roku pojechałem z kolegą na dorsza do Łeby na trzy dni.Pierwszego dnia byliśmy na kutrze i nastąpiło załamanie pogody.Rano polazłem na spacer do portu,sprawdzić czy ktoś wyszedl w morze.Faktycznie cała flota Łebska stała w porcie.W basenie portowym(taki mały koło kapitanatu)wedkarze dłubali sledzia.Zadzwoniłem do kolegi na kwaterę,żeby przyjechal ze sprzętem.Od około godz.9 zaczęło się eldorado.Śledzie brały jak opętane.Nie będę podawał ilości złowionych ryb z wrodzonej skromności(i trochę ze wstydu że tyle zabrałem do domu),ale opiszę mój sprzet.Wędka Cormoran Red Pilk do 150 g-3,0 m.Kołowrotek Okuma salina 55.Plecionka 0,15 mm.Jedynie przywieszki na śledzia.W tym roku z uwaga czytam tematy o łowieniu śledzia(tak mnie wcięło po pierwszym razie),ale jaki sprzęt skompletowac to nie mam pojęcia.Stąd moja prośba-domyślam się że śledzia łowisz nie od dzisiaj.Możesz napisać na priva żeby nie było.... .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych