Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spławik Wykonany Własnoręcznie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekch973

tomekch973

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 22:02

Witam.

Jestem młodym wedkarzem, moja ulubiona metoda polowu to splawik, na zbiornik ktory jezdze, lowie przewaznie karasie lecz trzeba daleko rzucac (ok.15-20 metrów) dlatego tez potrzebuje spławika 4-5g.
Postanowiłem ze zrobie cos samemu i oto efekt mojej pracy:

Jak wam sie widzi taki spławik?
Czy będzie on odpowiedni na karasia?

Jesli ktos chce moge dodac instrukcje wykonania tego spławika.

#2 Ignus

Ignus

Weteran

• Members
  • 252 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 14:20

Witam

Kiedyś za młodu to spławiki robiłem z gęsich piór. Były naprawdę bardzo dobre. Spławik jak to spławik będzie się sprawdzać, to tylko sygnalizator brań.

Osobiście unikam spławików z bojką, chodzi o to że stawiają większy opór wody przy zanurzaniu i moim zdaniem są mniej czułe niż proste spławiki.
Ceterum censeo Calisia delendam esse

#3 Sagemik

Sagemik

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 10 sierpień 2014 - 15:48

Możesz napisać jak i z czego go zrobiłeś ?? robię swoje spławiki z korków i drewna i wychodzą zadowalające icon_biggrin.gif

#4 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 10:57

Kiedys jako dziecko jak to na wsi dziadek robil mi splawiki z piora I korka, ale wtedy marzyly mi sie takie splawiki kolorowe ze sklepu nie mniej
jednak w latach osiemdziesiatych niewiele bylo w sklepach. bedac starszym juz sam zaczalem robic z kolega. Zrobilismy niby
tokarke z silnika od wentylatora I wychodzily naprawde fajne splawiki.
Ale wtedy czlowiek byl mlody I robil to w ramach walki z nuda.
Odpowiedz sobie na pytanie czy jest sens I ile splawikow w sezonie zuzywasz I jaki jest koszt wytworzenia?
Na swoim przykladzie wiem ze od jakis osmiu lat lowie na te same splawiki I nadal nic im nie dolega.
To tyle.
Odpowiadajac na Twoje zapytanie odnosnie czy bedzie on dobry na karasia to ujme to w ten sposob iz karasiowi jest wszystko jedno
jaki masz splawik wazne abys mial cos smacznego na haczyku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych