Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposoby Na Poprawę Stanu Polskich Wód

26 odpowiedzi w tym temacie

#21 simon123

simon123

Weteran

• Members
  • 196 postów

Napisano 20 październik 2014 - 15:39

Cześć moje zdanie jest takie za mało kontroli łowie od około 6 lat głównie na warcie i ogulnie w okrągu częstochowskim i nigdy niezostałem skątrolowany, no kątrole i policje widziałem tylko na poraju ale raczej zwracali uwage zaparkowane nad wodą samochody.
Druga sprawa zwiększyć wymiary niektórych ryb np. okoń jego wymiar jest śmieszny powinien miec z 25cm.
Trzecia sprawa to mętalność wędkarzy no ale...

#22 zbynio_50

zbynio_50

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 22 październik 2014 - 11:03

Dobrze gadasz Simon, tylko nie bądż już taki "ę ą " icon_smile.gif)
Nie Ważne Jakie Ryby
Ważne  w Jak
imTowarzystwie !

#23 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 22 październik 2014 - 11:17

Każde koło powinno mieć obowiązek codziennych (lub coś w tym stylu) kontroli, u mnie dużo częściej widuję kontrolę z Opola (25km odemnie) niż z Lewina, czyli na miejscu.

#24 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 29 październik 2014 - 11:15

Pozwolę sobie podzielić się moimi spostrzeżeniami, po tygodniowym pobycie na Ebro:
Zbiornik pod wieloma względami wyjątkowy bo to po pierwsze kawał grubej wody, a po drugie klimat bardziej sprzyjający szybkim przyrostom ryb. Populacja sumów karpi i sandaczy jest wprost imponująca. Karpie po 20kg w biały dzień spławiają się jak delfiny, sandaczy można złowić nawet 30 jednego dnia, a po dobrym przygotowaniu miejscówki sumowej wyciągaliśmy wąsate od 160 do 220 cm praktycznie co godzinę. W międzyczasie 10 karpi dziennie pomiędzy 10 a 18 kg jako przyłów. Czy jednak w tym tkwi cały klucz do sukcesu? A no nie. W końcu w Szwecji jest klimat jeszcze zimniejszy niż u nas, a ryb też mają mnóstwo, tylko inne gatunki.
Na Ebro są Niemcy, Cyganie, Bułgarzy, Rumuni i niestety spora grupa Polaków, którzy beretują wszystko jak leci. Nie przestrzegają regulaminu, łowią na niedozwolone metody itd. Kontroli tam wcale nie ma dużo i można bez większego strasu coś skłusować. No to w czym tkwi ten sukces? Zapytacie... A no w tym, że ci wymienieni przeze mnie mięsiarze i kłusownicy stanowią tylko margines wszystkich łowiących. To miejsce przyciąga głównie pasjonatów z całego świata, którzy podchodzą do łowienia sportowo. Właściciel bazy powiedział, że Ebro to studnia bez dna, która nigdy się nie wyczerpie, bo bez względu na wszystko, ponad 90% złowionych ryb wraca do wody. I nie kontrole, nie kary, tylko podejście wędkarzy pozwala utrzymać taki stan rzeczy, jaki jest.
A co jest u nas? Odwrotnie: Ze wszystkich łowionych ryb ponad 90% dostaje w beret.
Ja jestem jak najbardziej za kontrolowaniem i karaniem kłusowników, ale przy obecnym RAPR i podejściu większości wędkarzy i tak nic to nie da.

Użytkownik wahlul edytował ten post 29 październik 2014 - 13:18

Вода это колыбель разумной жизни.

#25 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 29 październik 2014 - 11:57

No właśnie. Gdzie te zmiany?
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#26 pawel737

pawel737

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 29 październik 2014 - 14:08

Ja mam tylko nadzieję że tak jak z fotoradarami znajdą się też ludzie którzy będa chcieli dołączyć się do tej akcji, temat także powędruje na inne fora i może jak by sie zrobiło krajowe zamieszanie to coś się ruszy. Uważam że kazdy powinien mieć mozliwość złowienia ryby, zabrania do domu (jeżeli chce) i zjedzenia świeżej bo za to też płacimy. Ale do póki nie poradzimy sobie z mięsiarzami, kłósownikami to do takiego etapu prędko nie dojdziemy.

#27 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 29 październik 2014 - 14:27

CYTAT(pawel737 @ śro, 29 paź 2014 - 15:08) Wyświetl post
Ja mam tylko nadzieję że tak jak z fotoradarami znajdą się też ludzie którzy będa chcieli dołączyć się do tej akcji, temat także powędruje na inne fora i może jak by sie zrobiło krajowe zamieszanie to coś się ruszy. Uważam że kazdy powinien mieć mozliwość złowienia ryby, zabrania do domu (jeżeli chce) i zjedzenia świeżej bo za to też płacimy. Ale do póki nie poradzimy sobie z mięsiarzami, kłósownikami to do takiego etapu prędko nie dojdziemy.

Mylisz pojęcia.
Nie płacisz za możliwość złowienia świeżej ryby do zjedzenia. To się nazywa sklep, albo łowisko komercyjne.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych