Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Na Bornholm 2014/2015

opinie kutrów i szypra

82 odpowiedzi w tym temacie

#21 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 28 luty 2015 - 09:15

Witam,-pytanie do kolegów którzy pływają na Atholnie:-wybieram się na rejs dwudniowy na Bornholm,-jak napływa jednostka,- czy jedną burtą, czy naprzemian dwoma????, oraz jakie pilkery są tam preferowane -gramatura, kolor, przywieszki????, oraz jaka głębokość łowiska???, z góry dziękuję za informacje.

#22 Pablo1970

Pablo1970

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 28 luty 2015 - 09:30

Byłem raz, w lutym, czy w marcu zeszłego roku. Chyba byliśmy na trzecich kamieniach. Według mnie, w tamtym czasie sterujący krypą olał nas totalnie. Błądził woził nas bezskutecznie. A jak napłynął na łowisko gdzie można było połapać usłyszeliśmy trzy buczki i do domu. Ja odradzam, choć wiem że na Borholmie może być inaczej. Jak chcesz połapać z kołka to tylko Hydra. Pozdrawiam i połamania kija.

#23 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 28 luty 2015 - 12:01

CYTAT(robson5 @ sob, 28 lut 2015 - 12:15) Wyświetl post
Witam,-pytanie do kolegów którzy pływają na Atholnie:-wybieram się na rejs dwudniowy na Bornholm,-jak napływa jednostka,- czy jedną burtą, czy naprzemian dwoma????, oraz jakie pilkery są tam preferowane -gramatura, kolor, przywieszki????, oraz jaka głębokość łowiska???, z góry dziękuję za informacje.

Witam!
- Jednostka napływa na OBIE burty, naprzemiennie.
- Wielkość i kolor zależy od tych samych warunków jak na pozostałych bałtyckich łowiskach. To samo dotyczy przywieszek. Tak naprawdę to co Ci się sprawdza lub na co lubisz łowić na pozostałych łowiskach, sprawdzi się i w okolicy Bornholmu.
- Podstawowa głębokość to 50-60 m. Łowiłem po obu stronach wyspy i nie przypominam sobie by głębokości odbiegały od podanego przedziału.

Nie łowiłem na Athlonie, ale w gronie znajomych mam takich, którzy zaliczyli tą jednostką nie jeden rejs i mają odmienne zdanie od kolegi, który swą opinię wystawił po jednorazowym rejsie.
Powodzenia!

#24 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 28 luty 2015 - 14:39

CYTAT(esox2b @ sob, 28 lut 2015 - 13:01) Wyświetl post
Witam!
- Jednostka napływa na OBIE burty, naprzemiennie.
- Wielkość i kolor zależy od tych samych warunków jak na pozostałych bałtyckich łowiskach. To samo dotyczy przywieszek. Tak naprawdę to co Ci się sprawdza lub na co lubisz łowić na pozostałych łowiskach, sprawdzi się i w okolicy Bornholmu.
- Podstawowa głębokość to 50-60 m. Łowiłem po obu stronach wyspy i nie przypominam sobie by głębokości odbiegały od podanego przedziału.

Nie łowiłem na Athlonie, ale w gronie znajomych mam takich, którzy zaliczyli tą jednostką nie jeden rejs i mają odmienne zdanie od kolegi, który swą opinię wystawił po jednorazowym rejsie.
Powodzenia!

Dziękuję kolego za informację, ja wybieram się na rejs dwudniowy i mam nadzieję że połowimy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

#25 tytto62

tytto62

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 17:05

[quote name='robson5' date='sob, 28 lut 2015 - 17:39' post='364802']
Dziękuję kolego za informację, ja wybieram się na rejs dwudniowy i mam nadzieję że połowimy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
[/quote
Witam
Czyżby nikt nie pływał na Bornholm...taka cisza.
Miałem rezerwację na jutro ale lipa pogoda,może w przyszłym tygodniu wypali icon_wink.gif icon_wink.gif
Pozdrawiam.

#26 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 23:26

Ja płyne 14-15 na Bornholm. Już niemogę sie doczekać telefonu z kutra czy jest pogoda. Jak możesz napisz z jakiego portu płyniesz i jakim kutrem?? pozdrawiam

#27 darecki883

darecki883

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 22 wrzesień 2015 - 17:53

Nadal  nie polecam  kutra Kolias z Kołobrzegu.03-04.09.Kierunek Bornholm.Po raz czwarty  więcej pływania niż łowienia w przeciągu 2 lat.(wiosna -jesień).Dziwi mnie tylko to,że jesteśmy stałymi klientami którzy rezerwują cały kuter,więc armator powinien o nas dbać.Może się zdarzyć że jeden rejs,dwa są nieudane.Zawsze jest nadzieja ze następny będzie bardziej udany.Jednak nadzieja podobno jest matką głupich i chyba tak do tego podchodzi szyper.Dwudniowa wyprawa na Bornholm kończy się praktycznie o godz.9 drugiego dnia.Potem spływanie i co jakiś czas zamoczenie pilkera ,i dalej do przodu.W Kołobrzegu o 18.Jedzenie w miarę(menu się nie zmienia:) :smile::))Kajuty brudne,kibelki też.Nikt tego nie sprząta.Załoga praktycznie niewidoczna,zero zainteresowania wędkarzami.Szyper raczej nie zezwala na pobyt w sterówce i zerknięcie na przyrządy.(Proponuję zmienić załogę,odświeżyć kajuty i WC wtedy może przyjedziemy po raz kolejny bo w tej chwili już nie:( :sad::(:(Dodam że w ciągu tych dwu dni wyniki średnio od 15-30 dorszyków.(Kiedyś chwaliłem ten kuter,był to pierwszy rejs na nim.Wyniki były przyzwoite,obsługa też.Może to była tylko zachęta aby pływać na nim ponownie.Obecnie odradzam każdemu.Szkoda kasy i zdrowia).

Użytkownik darecki883 edytował ten post 22 wrzesień 2015 - 17:54

#28 lukasz dwojak

lukasz dwojak

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 14 październik 2015 - 19:10

Byliśmy na ATHLONIE 5 raz.Szyper Rysiek mistrz w swoim fachu(najlepszy w Kołobrzegu) Koku ok. W .2dni złapałem 172 dorsze wszyskie wymiarowe!!!!! .Chłopcy filetowali ryby do północy,zapieprz i zaangarzowanie na maksa.Rejsy z taką załogą to czysta przyjemność.Na pewno wrócimy na ten kuter.Pozdrowienia chłopaki z świętokrzyskiego!!!!!!! 

ps niezawsze łapaliśmy tyle ryby ale szyper zawsze się starał

#29 kubek

kubek

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 15 październik 2015 - 07:23

Byliśmy na ATHLONIE 5 raz.Szyper Rysiek mistrz w swoim fachu(najlepszy w Kołobrzegu) Koku ok. W .2dni złapałem 172 dorsze wszyskie wymiarowe!!!!! .Chłopcy filetowali ryby do północy,zapieprz i zaangarzowanie na maksa.Rejsy z taką załogą to czysta przyjemność.Na pewno wrócimy na ten kuter.Pozdrowienia chłopaki z świętokrzyskiego!!!!!!! 

ps niezawsze łapaliśmy tyle ryby ale szyper zawsze się starał

a teraz wszyscy na forum hip hip huurrrraaa!!!

/ temat na śmietnik

#30 lukasz dwojak

lukasz dwojak

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 16 październik 2015 - 20:30

Jak niewierzysz zadzwoń 507098304

#31 ozzy732

ozzy732

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 17 październik 2015 - 09:28

Od i fart wędkarski:):):) ale gratki za wyniki .

#32 michal223

michal223

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 18 październik 2015 - 10:13

witam kolegów:)

Co to taki spokój? Nikt nie pływa na Bornholm?

Ja wybieram na wyspe z Kołobrzegu Pelicanem 20.X na 3 dni i pytanko mam jak tam pogoda się kształtuje i rzecz jasna jak z rybką?

pozdrawiam

#33 jerome2

jerome2

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 18 październik 2015 - 11:28

michal223 a jaki koszt takiego wypadu na 3 dni?

#34 michal223

michal223

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 18 październik 2015 - 12:55

900zł sam rejs doliczyć trzeba dojazd do Kołobrzegu i ewentualnie Swój prowiant:D

#35 jerome2

jerome2

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 18 październik 2015 - 13:06

Dzięki,chodziło mi wlasnie o samą cenę rejsu,reszta kosztów to juz podstawa. Z daleka jeździsz do Kołobrzegu,ja mam rzut beretem z Gdanska,ale planuje taki rejs dwudniowy z Władka,tylko szukam odpowiedniej jednostki.

#36 michal223

michal223

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 18 październik 2015 - 13:14

Władek to nie mój port. Ze Śląska jeżdżę więc cała Polske musimy przejechac

#37 jerome2

jerome2

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 18 październik 2015 - 14:02

Ze śląska,to cała wyprawa co ? Jak szyper da znać że jest ok,i wypływa,to wy od razu w auto i jazda co ? Ale czego sie nie robi dla dorszyka

#38 TheDorsz

TheDorsz

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 15:11

Wybieramy się z kolegami w kwietniu na Bornholm i mamy 5 miejsc wolnych. Jeśli jest ktoś chętny i zdecydowany to zapraszam na priv.

#39 michal223

michal223

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 06 luty 2016 - 22:13

Wybieramy się z kolegami w kwietniu na Bornholm i mamy 5 miejsc wolnych. Jeśli jest ktoś chętny i zdecydowany to zapraszam na priv.

kolego TheDorsz skąd jedziecie?

#40 TheDorsz

TheDorsz

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 06 luty 2016 - 22:38

No niestety już nie jedziemy. Nie zebrałem składu i już odwołałem rezerwację. Wolałem nie robić tego w ostatniej chwili żeby jeszcze kogoś znaleźli na ten  termin. A my jedziemy za to do Łeby po raz pierwszy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych