Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsze Na Bornholm 2014/2015

opinie kutrów i szypra

82 odpowiedzi w tym temacie

#1 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 09:29

A więc tak. Kuter Kamel, wypływ w piątek 21.03 około godziny 24:00, na łowisku jesteśmy o 5:30. Pogoda super, ciepło i fajny dryf, ale dorsz nie chciał współpracować. Łowiliśmy do godziny 15:00 i spłynęliśmy do portu Nexo. Maksymalna ilość to 10 dorszy na głowę, ja miałem 7 sztuk. Na kolację oddalismy po dwa dorszyki więc kolacja była przednia. Spędzilismy troch czasu spacerując po porcie gdzie natrafiliśmy na wracające łodzie z trolingu. Na każdej łajbie po kilka - kilkanaście dorodnych łososi.
Drugi dzień był lepszy, ale też bez rewelacji. Dwa dni zakończyłem z wynikiem 41 sztuk, także średnio na jeża. Najwiekszy dorsz złowiony w niedziele miał 4,5kg a reszta to drobnica ledwo ponad wymiar. Padł też jeden diabeł, jedna flondra i kilka śledzi. Kto chciał i zamówił sobie rybę to czekała juz na niego w porcie w Kołobrzegu. Szczerze powiem, że to był chyba mój ostatni wypływ na Bornholm, lepsza opcja to Władysławowo nawet na dwa dni z noclegiem wyjdzie taniej a mozna lepiej połowić.

#2 zbynio63

zbynio63

Weteran

• Members
  • 125 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 15:13

Powody tak ,,obfitych''połowów mogą być dwa:Duńczycy wyłowili całe stado z Bornholmu albo winni są ,,fryzjerzy'' z Polski.

#3 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 09:21

CYTAT(zbynio63 @ czw, 03 kwi 2014 - 18:13) Wyświetl post
Powody tak ,,obfitych''połowów mogą być dwa:Duńczycy wyłowili całe stado z Bornholmu albo winni są ,,fryzjerzy'' z Polski.

Obstawiałbym to drugie.

#4 darecki883

darecki883

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 05 maj 2014 - 07:18

Witam.Był ktoś ostatnio na Bornholmie.?Wybieramy się z ekipą 10.05.Jeżeli ktoś był to niech coś napisze czy dorszyk gryzie:)icon_smile.gif

Użytkownik darecki883 edytował ten post 05 maj 2014 - 07:19

#5 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 05 maj 2014 - 12:22

CYTAT(darecki883 @ pon, 05 maj 2014 - 10:18) Wyświetl post
Witam.Był ktoś ostatnio na Bornholmie.?Wybieramy się z ekipą 10.05.Jeżeli ktoś był to niech coś napisze czy dorszyk gryzie:)icon_smile.gif

Na jakiej jednostce płyniecie?? Zdaj relację po powrocie.

#6 darecki883

darecki883

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 05 maj 2014 - 14:22

Kuter Kolias.Na jesieni było pięknie z dorszykiem.Jak pogoda dopisze i wypłynięcie dojdzie do skutku na pewno napiszę:)

#7 darecki883

darecki883

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 13 maj 2014 - 20:13

Witam wszystkich.Właśnie wróciłem z wyprawy na Bornholm.Cóż połowy nieudane:(icon_sad.gif:(Wypłynięcie 10.05.wieczorem.Połowy zaczęliśmy rano .Pogoda nie rozpieszczała.Deszcz,wiatr,z dorszykiem cienko.Przez cały dzień na koncie 11 sztuk średniej wielkości dorszyków.Koledzy też od kilku do kilkunastu sztuk.Wieczorem spłynięcie na Bornholm,miny nie za tęgie.Dowiadujemy się że wypływamy o 1 w nocy żeby zacząć łapać o 6 rano.Było to praktycznie spłynięcie do Kołobrzegu.Pogoda jeszcze gorsza jak w niedzielę.Wielu kolegów nęciło,dorsza jak na lekarstwo:(icon_sad.gif:(Przez pół dnia praktycznie zero ryb.Mój dorobek to ponownie 11 sztuk.Połowy trwały 12 godzin jak można nazwać to połowami.Moim zdaniem był to rejsik turystyczny,tylko że za drogo i nie przy takiej pogodzie.Średnio na kutrze przez 2 dni od 5 sztuk do ok.30 średniej wielkości dorszyka.Moim zdaniem trochę za mało.Wszyscy doszli do wniosku że wypłynięcie było tylko po to żeby zarobić kasę.Tym bardziej że inna grupa kolegów była miesiąc temu i było to samo co teraz.Chyba naprawdę lepiej jeżdzić do Władka bo za kasę jaką się płaci na Bornholm we Władku można wypłynąc 3 razy na dobrym kutrze.Podsumowując cała ekipa niezadowolona,większość schorowana przez paskudną pogodę,totalna klapa.Kuter który zafundował nam taką wycieczkę to Kolias.

#8 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 14 maj 2014 - 08:48

CYTAT(darecki883 @ wto, 13 maj 2014 - 23:13) Wyświetl post
Witam wszystkich.Właśnie wróciłem z wyprawy na Bornholm.Cóż połowy nieudane:(icon_sad.gif:(Wypłynięcie 10.05.wieczorem.Połowy zaczęliśmy rano .Pogoda nie rozpieszczała.Deszcz,wiatr,z dorszykiem cienko.Przez cały dzień na koncie 11 sztuk średniej wielkości dorszyków.Koledzy też od kilku do kilkunastu sztuk.Wieczorem spłynięcie na Bornholm,miny nie za tęgie.Dowiadujemy się że wypływamy o 1 w nocy żeby zacząć łapać o 6 rano.Było to praktycznie spłynięcie do Kołobrzegu.Pogoda jeszcze gorsza jak w niedzielę.Wielu kolegów nęciło,dorsza jak na lekarstwo:(icon_sad.gif:(Przez pół dnia praktycznie zero ryb.Mój dorobek to ponownie 11 sztuk.Połowy trwały 12 godzin jak można nazwać to połowami.Moim zdaniem był to rejsik turystyczny,tylko że za drogo i nie przy takiej pogodzie.Średnio na kutrze przez 2 dni od 5 sztuk do ok.30 średniej wielkości dorszyka.Moim zdaniem trochę za mało.Wszyscy doszli do wniosku że wypłynięcie było tylko po to żeby zarobić kasę.Tym bardziej że inna grupa kolegów była miesiąc temu i było to samo co teraz.Chyba naprawdę lepiej jeżdzić do Władka bo za kasę jaką się płaci na Bornholm we Władku można wypłynąc 3 razy na dobrym kutrze.Podsumowując cała ekipa niezadowolona,większość schorowana przez paskudną pogodę,totalna klapa.Kuter który zafundował nam taką wycieczkę to Kolias.

Głowa do góry kolego !!! To nie market, tu nie ma gwarancji, że dorsze zawsze będą gryzły przy pięknym i spokojnym morzu. We Władysławowie także bywają bezrybne dni mimo intensywnego "nęcenia" z burty. Martwi mnie tylko ten ton goryczy co kutra. Byłeś przecież na nim już na takiej wyprawie i bardzo go chwaliłeś. No ale może się mylę !!! Za parę dni Ci wszystko przejdzie i znowu będziesz kombinował nad nową wyprawą. Pozdrawiam i życzę udanych połowów. Dla ścisłości - nie pływałem na Kolosie i na Bornholm (choć z Kołobrzegu - tak).

#9 Lego

Lego

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 14 maj 2014 - 11:16

CYTAT(darecki883 @ wto, 13 maj 2014 - 21:13) Wyświetl post

A ktoś kazał płynać? Wczesniej chwalisz kuter, a teraz objezdżasz, bo ryby nie było? Jesteś włascicielem sklepu rybnego? Chciałes zrobić zaopatrzenie?

Ludzie, ryba raz dopisze, a innym razem nie. Wędkarstwo to przygoda, a nie wyprawa po mieso dla całej rodziny i sasiadów.

#10 darecki883

darecki883

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 14 maj 2014 - 19:47

CYTAT(Lego @ śro, 14 maj 2014 - 14:16) Wyświetl post
A ktoś kazał płynać? Wczesniej chwalisz kuter, a teraz objezdżasz, bo ryby nie było? Jesteś włascicielem sklepu rybnego? Chciałes zrobić zaopatrzenie?

Ludzie, ryba raz dopisze, a innym razem nie. Wędkarstwo to przygoda, a nie wyprawa po mieso dla całej rodziny i sasiadów.

Opisałem tylko swoje wrażenie z wyprawy.Jak się komuś to nie podoba to trudno.Właścicielem sklepu rybnego nie jestem ,jednak nie po to jadę ponad 500 km i płacę dość sporą kasę żeby popływać po Bałtyku tym bardziej przy takiej pogodzie która praktycznie uniemożliwiała połapanie.Widzę jednak że jak ktoś ponarzeka to znajdzie się duszyczka żeby zaraz dopiec.Dlatego lepiej chyba nic nie pisać.

#11 Papcio

Papcio

Weteran

• Members
  • 181 postów

Napisano 14 maj 2014 - 20:26

CYTAT(darecki883 @ śro, 14 maj 2014 - 20:47) Wyświetl post
Opisałem tylko swoje wrażenie z wyprawy.Jak się komuś to nie podoba to trudno.Właścicielem sklepu rybnego nie jestem ,jednak nie po to jadę ponad 500 km i płacę dość sporą kasę żeby popływać po Bałtyku tym bardziej przy takiej pogodzie która praktycznie uniemożliwiała połapanie.Widzę jednak że jak ktoś ponarzeka to znajdzie się duszyczka żeby zaraz dopiec.Dlatego lepiej chyba nic nie pisać.

Masz racje kolego, niestety coraz mniej opisów z wypadów w poszczególnych wątkach. Zawsze się znajdzie ktoś komu poszczególny post się nie spodoba.

#12 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 15 maj 2014 - 08:10

CYTAT(Papcio @ śro, 14 maj 2014 - 23:26) Wyświetl post
Masz racje kolego, niestety coraz mniej opisów z wypadów w poszczególnych wątkach. Zawsze się znajdzie ktoś komu poszczególny post się nie spodoba.

Kolego Papcio.
Nikt nie ma pretensji, powiem więcej - chwała koledze za opisanie swojej wyprawy na Bornholm. Jest to rzeczywiście coraz rzadszy przypadek. Zwróciłem tylko uwagę, na pewną (w mojej ocenie) niekonsekwencję. Raz kuter jest OK raz FRYZJER. Na coś trzeba się zdecydować albo ograniczyć opis do faktów, pozostawiając wnioskowanie czytającym. Pozdrawiam i zachęcam do opisywania naszych wypraw.
P.S. Ja swoją planuję na 24.05. kuter Miętus II (pierwszy raz na tej jednostce) z Kołobrzegu. Jak wyprawa wypali to bez wątpienia ją opiszę.

#13 a4_avant

a4_avant

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 16:27

rejs 2 dniowy na Bornholm 30-31 maja
wypłynięcie z portu 24.00 o 6 rano okolice wyspy , przez cały dzień miła dłubanina, każdy kto łowił to po kilka kolacji wyciągnął , spłyniecie do porty Nexo około 17.00. Nastepny dzień podobnie rybka współpracowała miło, głębokość około 50m.
Najlepsi na kutrze w granicach 100 szt. kuter Flamenco- szyper , załoga ok.

#14 melex

melex

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 20:46

A co tu taka cisza?
Nikt już na wyspę nie pływa ???

#15 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 16:48

Witam. Widze ,że mały zastój w temacie! Chciał bym z paroma znajomymi wybrac sie z Bornholm i szukam jakiejś fajnej jednostki.
Mam 4 osoby i w grę wchodzi tylko kuter który zabierze te pare osób i nie trzeba wynajmować całego!! Myślałem o Zenicie ale bardzo mało opinii jest na temat tego kutra. prosze o jakieś podpowiedzi
POZDRAWIAM

#16 sułtan

sułtan

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 19:01

Np.Pelican lub Hydra

#17 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 19:24

CYTAT(sułtan @ nie, 30 lis 2014 - 20:01) Wyświetl post
Np.Pelican lub Hydra

na Hydrze pływam na 12g i wiem ze trzeba cały kuter rezerwować. a o pelikana sie dowiem dzieki za zainteresowanie

#18 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 20:15

Polecam Athlona, ale bardzo ciężko sie do niego dostać.
Dzwoń i pytaj bo warto.

#19 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 16:36

CYTAT(kondziu81 @ nie, 30 lis 2014 - 21:15) Wyświetl post
Polecam Athlona, ale bardzo ciężko sie do niego dostać.
Dzwoń i pytaj bo warto.

Dzwoniłem na Athlona i pan wlasnie powiedział mi ze jedyna weekendy to wakacje kiedy ma wolne!:/
Powiedzcie mi coś prosze na temat ZENIT-a. jedyna opinie jakie znalazłem są z 2011-2012 roku. pozdrawiam i dziekuje za wiadomośc

#20 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 19:08

Mój kumpel był Zenitem w październiku na Bornholmie. Zachwalał sobie jednostkę za wygląd wygodę, posiłki ale łowienie kiepskie za dwa dni przywiózł 14 dorszy - lipa na maxa. Jest to bardzo duza jednostka i takich jednostek osobiście nie polecam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych