Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsza Z Ustki 2014/2015

508 odpowiedzi w tym temacie

#81 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 12:29

Jutro Ustka. Jest potwierdzenie :razz:  3.30 wypłynięcie rejs 15h. Amelia Bis. 

#82 Mirol

Mirol

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 11 kwiecień 2016 - 15:43

Witam panowie czy ktoś mi może cokolwiek napisać na temat kutra Starfish? Pozd.

#83 Gaczynski67

Gaczynski67

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 14:12

Ja byłem 8 i 10 pierwszy hunter 46 Bogdan 49 mocno bujalo w sobotę mieli od 33 do 60 w niedzielę Amelia max 64 byli lepsi

#84 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 08:57

Witam. Krótka relacja z wczorajszego wypadu z Ustki kuter Amelia Bis.Ok 2-ej w porcie i ostatnie 3 miejsca wolne. Rufa i dziób zajęte, wędki w uchwytach i 3 " czujnych strażników" którzy zaraz po naszym przyjeździe wyszli z zaparkowanych samochodów. Krótka wymiana zdań odnośnie ostatnich wyników  i my się pakujemy ze sprzętem. W nawiązaniu do ostatnich wpisów dot. zajmowania miejsc na kutrze,  jednak można normalnie bez nerwów, żadnych blokad łańcuchów , połamanych starych Germin czy trzonków od mopa. Swoje zdanie na ten temat mam i go nie zmienię. 3.30 wypłynięcie i ok 3.5h przelotu, pierwsze napłynięcia i pojedyncze dorsze na pokładzie i tak do 15.15. Jedno napłynięcie ok 12 takie że większość kijów wygięta i każdy po 3-4 dorsze wyjął. Głębokości 0d 12 do 23-24m. Co do kolorów pilkerów i przywieszek nie zauważyłem jakiejś reguły , brania ok 80% na przywieszki ,decydująca była technika łowienia o czym się naocznie przekonałem. Łowiący na rufie kolega / najlepszy na kutrze ok 60 dorszy/ łowił super lekkim zestawem można by powiedzieć sandaczowym. Zestaw 2 przywieszki  dalej nieuzbrojony pilker 80-90gr i dobiegacz seledynowy twister na małej główce na którego miał prawie wszystkie brania. Bardzo dalekie rzuty za rufę i bardzo wolne, delikatne jigowanie jak przy łowieniu okoni w jeziorze. Ta technika i sprzęt dały efekty. Mój sprzęt "zestaw Władkowy" nie miał szans jak i u większości kolegów. Ważna była też idealna miejscowka na rufie umożliwiająca bardzo dalekie rzuty za kuter i powolne ściąganie zestawu. Co do reszty wyników od kilku, kilkunastu dorszy średniacy 25 /26 moje/ -30 najlepszy jak pisałem na rufie ok 60. Co denerwujące to sposób napływania przez szypra, tj jakiś zapis na echo, dalej max wsteczny, później max do przodu czasami 2-3krotne korygowanie kutra, nie wiem czy przy głębokości 12 m dorsze " nie wymiatały" z takiej miejscówki?  W porcie ok. 18.30. W trakcie rejsu zupka rybna, plus kutra kilka koi pod pokładem które sprawdziły się na długim powrocie na regeneracje sił przed podróżą do domu. :wink:

Użytkownik OLO10 edytował ten post 18 kwiecień 2016 - 12:56

#85 Thomas

Thomas

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 13:02

Witam wszystkich byłem na Hunterze w Ustce w sobote 09.04 wyniki były znacznie lepsze jak podajesz Gaczynski ok 80 sztuk. najlepsi Pozdrawiam

#86 patrykb

patrykb

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:20

Potwierdzam na Hunterze z Ustki połowiliśmy nieźle wyniki od 50 do ponad 80 sztuk szyper dobrze napływał a i łajbka niczego sobie.

Krótki film z połowów tego dnia pod adresem:

https://youtu.be/4u9ixJGg0zA

#87 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:27

Widać że szyper zmęczony, ledwo kręci kołowrotkiem  :roll:

Byłem jesienią na Hunterze, pływał blisko brzegu i nie było takich wyników

#88 patrykb

patrykb

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 12:00

Szyper siedział akurat w sterówce nie został objęty w kadrze, ręce bolały tego dnia  weszło jeszce kilka grubszych sztuk. Tego dnia Szyprował Pan Miron młody ambitny ale i konkretny Szyper,  bardzo dobre napłynięcia. Pływaliśmy kawał drogi od brzegu bo ok 3,5 - 4 godz. drogi, w okolicy widziałem Amelie, Baltic Lady, Angeline jeszcze jakieś były bo każdy się krecił tego dnia obok siebie. Głębokości od. 15- 25 metrów.      

#89 przemx

przemx

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 14 kwiecień 2016 - 13:12

Jeden z kwietniowych dni poświęciłem na łowienie z Ustki. Na pierwszy raz wybrałem kuter Amelia Bis. Wypłynięcie wczesne koło 3, ponad 4 godziny na łowisko. Płyniemy jak większość floty na Ławicę Słupską. Pierwszy rzut przynosi pojedyńcze sztuki. Caly rejs obfitował głównie w napłynięcia na małe ławice, pojedyńcze sztuki. Jeśli nie złapałeś czegoś przy pierwszych dwóch rzutach po dzwonku, raczej nie złapałeś. Ryby małe po średnie, praktycznie duża ryba koło 1 kg i więcej to naprawdę wyjątek. Wygrywali tu ci, co łowili na twistery i ciągnęli bardzo małe sztuki. Co z tego, że ilościowo dużo, jak rozmiarowo to bardzo słabo. Wrażenia w porównaniu do innych szyprów na minus pozostaje fakt, że łowi on z mechanikiem, pozostawia kuter Neptunowi, co jest nieporozumieniem dla mnie. Dopiero po uwagach, zaczął siedzieć w sterówce. Sztuki od 15 do 50, ale bardzo małe.

#90 teodor2424

teodor2424

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 14:42

Witam.
Jaka zapowiada się pogoda na wtorek. Bo mam rezerwacje na Amelia Bis. Pływał ktoś ostatnio tym kutrem? Chcę pierwszy raz wybrać się z Ustki bo tak to tylko Łeba. I słyszałem że Ustka w tym momencie ma dużo rybki. A Łeba słabiutko.

#91 lukasz5012

lukasz5012

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 07:44

Witam

Piątek 15,04,2016 USTKA kuter  SEA ANGEL.

Start 4,00 powrót 19,00 głębkośc do 30m. Wyniki od kilkunastu do 70szt. Pogoda fajna , atmosfera również. Trafiały się również rybki wielkości pilkera (u mnie jedna która wróciła oczywiście do wody, niestety mewa nie dała jej szans). 98% rybek zapięta za pysk.Co do jednostki-wolna ale czysta ,nawet w kibelku pachniało-jest równierz gdzie się przespać.

czteroosobowa ekipa z którą jechałem skończyła dzień z wynkiem -sąsiad-32. ja 33 kolega z pracy 41 no i piotrek organizator wyprawy 70szt.

Pozdrawiam

Łukasz

#92 danielpce

danielpce

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 13:03

W dniu wczorajszym obdzwoniłem większość kutrów w Ustce z zamiarem rezerwacji 1 miejsca na 2 maja 2016 r. Amelie, Czarny Kormoran, Hunter wszystko zajęte :neutral: Już zrezygnowałem z poszukiwań, najwyżej w dniu wypłynięcia miałem przyjść do portu i liczyć na szczęście, że może się ktoś nie zgłosi na któryś kuter i wskoczę na jego miejsce. Ale wpadł mi jeszcze Feliks i o dziwo się okazało, że na 2 mają jeszcze wolne miejsca. Pani przez telefon oświadczyła, że 1 i 3 maja ma już pełną rezerwację ale 2 świeci pustkami. Także tego i tamtego po powrocie z weekendu majowego naskrobię co i jak brało.

#93 Mirol

Mirol

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 17:03

Panowie nie byłem jeszcze nigdy w Ustce więc mam pytanko odnośnie parkingu. Gdzie w miarę bezpiecznie w okolicy portu  zaparkuję samochód i jak to wygląda cenowo?

Pozdrawiam Mirek!

#94 Baldor

Baldor

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 23 kwiecień 2016 - 20:09

Ustka, 23 kwietnia, kuter Amelia Bis. Przyjemny rejs z fajną obsadą i korzystną pogodą (oprócz braku dryfu w godzinach okołopołudniowych). Rejs piętnastogodzinny, w tym 4 godziny dojazdu i tyleż samo powrotu z ławicy słupskiej. Nie było ławicy, ale dało się wydłubać pojedyncze, czasami rdzawoczerwone dorsze spośród gąszczu czerwonych wodorostów. Jak rosną wodorosty w ciemnicy dorszowych głębin? Otóż głębiny te oscylowały pomiędzy 12 a 23 metrów, co oprócz światła dla roślinności pozwalało na bardzo komfortowe (w porównaniu do Władka) poławianie i w szczególności hol ryb. Dorsze ładne, tłuściutkie, całkiem sporo było około kilogramowych, zdarzały się rodzynki ok. 2,5 kg.
Średnia na kutrze to około 25 sztuk, najwyższy wynik to ok. 60 wymiarowych dorszy.

#95 Mirol

Mirol

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 18:13

Panowie nie byłem jeszcze nigdy w Ustce więc mam pytanko odnośnie parkingu. Gdzie w miarę bezpiecznie w okolicy portu  zaparkuję samochód i jak to wygląda cenowo?

Pozdrawiam Mirek!

Dziękuję wszystkim za odpowiedz tylu ludzi jeździ a nikt nie odpisał w sprawie parkingu. No cóż poradziłem sobie i bez tego parking jest bezpłatny w okolicach kutrów miejsc jest sporo, a i nie doczytałem wcześniejszych postów tam info jest na ten temat. 

#96 Baldor

Baldor

Weteran

• Members
  • 103 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 18:31

Dziękuję wszystkim za odpowiedz tylu ludzi jeździ a nikt nie odpisał w sprawie parkingu. No cóż poradziłem sobie i bez tego parking jest bezpłatny w okolicach kutrów miejsc jest sporo, a i nie doczytałem wcześniejszych postów tam info jest na ten temat. 

Myślę że odpowiedzi było brak, bo i ciężko poradzić... Niby mówi się, że można stawać w porcie i przyległościach, ale formalnie do portu i uliczek przyległych jest zakaz wjazdu i jakby jakaś służba miała ochotę się wykazać, może "walić mandaty". Pewnikiem nikt nie chciał brać odpowiedzialności za poradę, która hipotetycznie mogła zaskutkować karą...

A jak połowy?

#97 Mirol

Mirol

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 18:56

Niedziela 24 kwietnia kuter Starfish. Wypływamy kilka minut przed godz 4 . Kuter wolny jak cholera około 5 godz płynięcia na ławice słupską. Po dopłynięciu pilki w dół i przyjemna dłubanina. dorszyki wchodziły praktycznie cały czas.

Pogoda dziadowska zimno bujało trochę deszczu  śniegu  gradu no i słońca też nie zbrakło jak to w kwietniu. Pierwszy raz nęciłem podczas rejsów  :evil:  :evil:  :evil: nigdy nie było z tym problemów. Wyniki od 20 do 66. Ja 62 a moi koledzy 30, 31 i 37.

Maluchów bardzo mało rybka wymiarowa. Trafiły się dwa dorsze tak na oko 4-5 kilowe niestety ale nie mi :cry: .

Około 15-20 sztuk zeszło podczas holu , złowiłem dwa diabły morskie i chyba z 40 tobiaszy nadziało się na kotwiczkę i przywieszki.

Dryf był spory głębokość na moje to z 15 metrów. splątań niewiele.

Co do szypra pana Tadzia to nie ma o czym wogóle gadać, wie doskonale od czego jest  na kutrze po prostu SUPER , Pomocnik szypra też fajny gość niestety nie pamiętam imienia.

Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne mimo słabej prędkości,wc małe ale jest, kiełbacha na ciepło byłą a  na powrocie kanapki. Kawę i herbatę to wiadrami szło pić pomocnik robił ją na zamówienie.

Polecam Starfish-a na pewno tam wrócimy jesteśmy bardzo zadowoleni :razz: Pozdrawiamy!!!

#98 ZbynioSTG

ZbynioSTG

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 12:16

Trochę spóźniona relacja z rejsu 25.04.2016 .Pierwszy raz płyniemy z Ustki więc w porcie meldujemy się trochę wcześniej ok. 2:30 żeby odszukać nasz kuter którym jest Hunter .Okazuje się że jesteśmy pierwsi więc  zajmujemy stanowiska na dziobie i zwiedzamy kuter i okolicę .jednostka jest mała ale sprawia dobre wrażenie.Wypytujemy się wędkarzy z innych jednostek jak z rybą w Ustce ? Podobno dzień wcześniej nie było za różowo ok. 20 do 30 szt !To na ostatnie  Władkowe połowy prawdziwe eldorado :smile: Kilka minut po 3:00 zjawia się pomocnik i możemy zejść do mesy i kajut co jest też miłym zaskoczeniem jak na tą małą jednostkę .Wypytujemy się pomocnika jak długo będziemy płynąć jakie głębokości itd.Głębokość ma być od 12 m do 20m co nas cieszy ale dopłyniecie może zająć ok 4 godz więc idziemy do kajuty trochę pospać o 4:00 startujemy a my w najlepsze przysypiamy .A tu niespodzianka niespełna po 2godz silniki zwalniają i szyper napływa na pierwszą miejscówkę :smile: Za nim zdążyliśmy się wygramolić z kajuty kolega który nie spał miał już w skrzynce dwa ładne wymiarowe dorsze.Więc kije w dłoń pilker 80g głębokość nie całe 20m i do dzieła .Drugi rzut i miły oczekiwany opór :smile: I tak sobie dłubiemy bardzo miło bo płytko a ryby nie dość że przyzwoite to przepięknie ubarwione ,kolory brunatne z czerwonawym odcieniem nie samowite.I takimi skokami szyper zbliża się do planowanej ławicy Słupskiej a my napełniamy nasze skrzynki :)Około południa docieramy w pobliże pozostałych jednostek i dalej czeszemy z dobrymi efektami tylko głębokość jeszcze mniejsza w granicach 15m sama przyjemność .Oprócz dorszy tego dnia trafia się dużo diabłów morskich każdy miał ich złowione kilka .Ja 6szt. O godzinie 15 zawracamy w stronę portu szyper informuje nas że jak będzie dobry zapis to jeszcze się zatrzyma.Pomocnik wydaje nam przygotowaną zupkę a my z bananami na twarzach bo skrzynki pełne po brzegi ze smakiem zajadamy się zupką .Ok 1,5 mili od portu dosłownie na wyciągnięcie ręki szyper zatrzymuje kuter ze zdziwieniem wychodzimy na pokład i zarzucamy zestawy .A tu jeszcze większe zdziwienie są ryby i to dublet bardzo ładnych dorszy :smile: Na tym napłynięciu udało mi się złowić 6szt wymiarowych dorszy .W ciągu całego dnia ze sztukami które wróciły do wody złowiłem ok 80szt dokładnie nie liczyłem wszystkich.Koledzy również mieli podobnie nałowione .Jedynie kolega którego dorwała choroba morska ze zrozumiałych względów miał mniej . Rejs jak najbardziej mogę zaliczyć do udanych.Jednostkę jak i szypra również polecam znają się na fachu.Kuter ze względu na swój mały rozmiar jest dość podatny na bujanie się na fali ale jeśli to komuś nie przeszkadza z czystym sumieniem polecam :smile:

Pozdrowienia dla ekip z Chojnic i Warszawy.

Załączone miniatury

• 20160425_151014.jpg

Użytkownik ZbynioSTG edytował ten post 30 kwiecień 2016 - 13:20

#99 zbyszko

zbyszko

Wędkarz

• Members
  • 41 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, sport, turystyka

Napisano 03 maj 2016 - 07:21

Rejs kutrem Sea Angel rozpoczął się o godz. 4.00.

Celem była Ławica Słupska. Po dopłynięciu, zaczelismy łowić

na głębokosci 10 m. Pogoda od samego rana była sloneczna, morze lekko zmarszczone i powiewał

wiaterek ok 2B.Dorsze żerowały. Udawalo się wyciągać pojedyńcze dorsze.

O 10.50 znależlismy się na 30 m.Nastąpiło bingo. Wszystkie wędki wygięte. Dorsze, kolejno lądują na pokładzie.

Są różnej wielkosci, ale wszystkie wymiarowe. Takie szaleństwo trwało do godz. 12.00.

Póżniej już do końca rejsu, raz było lepiej, raz gorzej. Od czasu do czasu komus udawało się złowić diabła

morskiego.Trafiło się również kilka dorszy w okolicy 2 kg.

Powoli kończy się więc promocyjne łowienie na Ławicy Słupskiej. Wyniki poszczególnych wędkarzy miesciły się w przedziale

od 10 szt. do 41 szt.

Załączone miniatury

• Sea Angel 2016.05.01 001.jpg

#100 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 03 maj 2016 - 15:32

02.05. Rejs 20 h. Wyjście z portu coś koło 2 w nocy . Na łowisku coś przed 6. Na morzu praktycznie flauta.Głębokość 18- 25 metrów.  Pierwsze rzuty i wychodzą jakieś rybki . kolor pilkera bez znaczenia, ciężar od 60 do 140 gram . Generalnie większość ryb na przywieszki koloru czerwonego, ze szczególnym upodobaniem OCTOPUSA. do południa miła dłubanina, kilka dubletów. Sporo podhaczeń i mnóstwo zaczepów. Sporo niewymiarowych , wracających do wody. Kilka diabłów morskich i parę tubisów na haczykach. Koło południa wyraźna poprawa żerowania i coraz lepsze wyniki . Sporo ryb w przedziale 1-2 kg. Na pokładzie melduje się mój, jak się później okazuje największy tego rejsu dorszyk trochę ponad 3 kilo. Po południu spadek aktywności ryb. Brak dużych ławic. Szyper wykazał się inwencją i mimo braku dryfu dał połowić. w drodze powrotnej pyszna zupka. Wyniki od 30 do grubo ponad 100. Kto umiał i chciał, ten połowił. Ja zakończyłem dzień z 51 sztukami . Sporo wypuściłem. Narwałem zestawów, ale to przez własną głupotę. Atmosfera na łajbie super.

Załączone miniatury

• DSC_0847.JPG
  • DSC_0852.JPG
  • DSC_0859.JPG

Użytkownik matek1 edytował ten post 03 maj 2016 - 15:34

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych