Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsza Z Ustki 2014/2015

533 odpowiedzi w tym temacie

#521 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 30 październik 2017 - 19:04

Wlasnie rozmawialem ponoc ciezko sie dodzwonic ale jest to możliwe wiec cierpliwosci zycze. Aha a rozmawial z nim w poniedzialek

Użytkownik karollek edytował ten post 30 październik 2017 - 19:05

#522 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 156 postów

Napisano 30 październik 2017 - 19:07

Właśnie się dodzwoniłem

#523 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 30 październik 2017 - 19:13

Poprostu zapracowany facet

#524 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 156 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 23:07

06.11. Amelia bis. Start o 4, po 4 godzinach przelotu pierwsze rzuty i zaczyna coś wychodzić. Dorsz raczej w dobrej kondycji, około kilogramowe sztuki. Mało niewymiarowych, kilka diabłów też było. Do południa miła dłubanina. Koło 12 zaczyna mocniej bujać i brania coraz słabsze. Generalnie kto pierwszy na dnie, ten ma rybę. O 15 koniec i znów 4 godz do portu. Łowiliśmy na ok 25 metrach. Dorsz raczej rozproszny, po kilka sztuk z napływów. Raz szyper trafił, że każda wędka wygięta. Trafiały się dublety. Ilościowo to od 0 do 52 sztuk. Jeden z kolegów nęcił. Co do samej łodzi, to po przebódowie jest naprawdę fajnie, jest jak usiąść w środku, niestety kosztem miejsca na rufie. Szyper wie, co robi, jednak robi trochę za długie postoje, gdy nikt nic nie łowi. Ogólnie rejs zaliczam do udanych.

#525 Robertent

Robertent

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 11:51

06.11.2017r rejs na kutrze Pilker

Mieliśmy płynąć na z kolegą na Sea Angler ale po namowach armatora zmieniliśmy na bliźniacza jednostkę Pilker. Początek nie ciekawy… po wyjściu z portu okazało się że mamy problem z silnikiem (spaliny dostawały się do pomieszczeń dla załogi i wędkarzy). Była lekka adrenalina bo trochę bujało. Załoga stanęła na wysokości zadania i awaria została usunięta (40 minut postoju ale za to rejs przedłużony o godzinę) Do rzeczy. Na łowisko płynęliśmy około 4h. Pierwsze napłynięcie i wszystkie wędki wygięte, wpadają dorsze różnej wielkości, trafiają się dublety i trójeczki. Jak tylko przestawał gryźć to szybkie hasło do szypra i płyniemy dalej, i tak do godziny 16-stej przyjemna dłubanina.  Dorsz w dobrej kondycji i generalnie ładny, padło kilka dwójek, reszta wymiarowa i tak w okolicy kilograma. Wyniki na kutrze o 9 do 50. Najlepsze wyniki na rufie, chociaż i na dziobie było najwięcej 41 szt. Ja trafiłem 21 szt. a po zważeniu bez łbów wyszło 20 kg (łowiłem na prawej burcie). Pogoda ładna trochę wiało i momentami była dość wysoka fala, dryf 2,5m bujało ale bez przesady, taki urok jesiennych wypraw J Brały na pilkera (generalnie błękit i srebro, choć ja łowiłem miodową borą 120g) i przywieszki (przeważnie czerwień ale też czerwone z czarnym) Generalnie rejs uważam za udany, mimo początkowych trudności. Załoga pomagała przy splataniach i zaczepach oraz dawała cenne rady odnośnie techniki łowienia. Podczas powrotu flaczki. Na pewno wrócę jeszcze na Pilkera.

Pozdrowienia dla kolegów z którymi miałem przyjemność być podczas tego rejsu. Atmosfera przyjemna bez zbędnych spięć i zawiści. 

#526 r_gawel

r_gawel

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Głównie wędkarstwo spławikowe, ale także chętnie powiercę kilka dziur w lodzie oraz przesąduję morze Bałtyckie.

Napisano 08 listopad 2017 - 12:46

Cześć,

na jakiej głębokości łowiliście?  Czy były brania na Ławicy?

#527 Robertent

Robertent

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 13:05

Cześć,

na jakiej głębokości łowiliście?  Czy były brania na Ławicy?

Cześć

Nie bylismy na Ławicy Słupskiej. Łowiliśmy 30 - 40m max.

#528 klikon

klikon

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 16:03

Cześć

Nie bylismy na Ławicy Słupskiej. Łowiliśmy 30 - 40m max.

Witam .7 11 .17 Amelia Bis wypłynięcie 4 00. Byliśmy na ławicy głębokość od 7m do 20m rybka jest :razz: .dużo zerwań zestawów pogoda słonko :wink: .u nas do 50szt ,pozdrawiamy obsługę i szypra :razz: .aaaaaaaa łowisko  Kominy.

#529 Facet41

Facet41

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 15:55

Witam może był ktoś na kutrze HUNTER w Ustce ? Warty polecenia czy szukać coś innego

#530 Zybi12345

Zybi12345

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 16:06

Nie polecam,chyba że jako statek wycieczkowy bo o rybach nie mają pojęcia. Byłem u nich w marcu i wyniki od 0 do 13 sztuk na innych jednostkach 25-50 sztuk.Najbardziej bolało to że zamiast szukać ryby to postoje po 15 minut gdzie nikt nie miał kontaktu z rybą.Porażka!

#531 zbynio63

zbynio63

Weteran

• Members
  • 123 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 16:23

Witam.Wczoraj na "dużej" Amelii.Do godz.13 piękna pogoda.Potem coraz gorzej.Ostatnie 40 min rejsu odpuściłem.Głębokość 15-25 m.Zrobiłem błąd zostawiając pudełko z pilkerkami 80-100g.Cały dzień przyjemna dłubanina.Nasza ekipa 4 osób od 23 do 54 szt(moje 34).Najważniejsze,że fajna,w dobrej kondycji rybka i całkiem spora.Moje fileciki ważyły prawie 16 kg.Mało niewymiarowych(u mnie dosłownie 4-5 szt poszło do wody).Królowała przywieszka-ja najwięcej złowiłem na dropshota z czerwoną "larwą ważki" :wink: (w/g producenta)

Wodom Cześć i Chwała!

#532 brixonqat

brixonqat

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 09:28

Witam może był ktoś na kutrze HUNTER w Ustce ? Warty polecenia czy szukać coś innego

Kategorycznie nie polecam. Byłem jeden raz i nigdy w życiu!! Już wiem dlaczego ta jednostka dzień przed nie miała pełnej ekipy. Najgorzej wydane 2 stówy w życiu.

#533 tytus966

tytus966

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 20:46

Witam,wyprawa 13.11 na Amelii max,dla mnie było to pierwsze wypłynięcie które doszło do skutku w tym roku i pierwsze na tym kutrze,dorsze bardzo rozproszone pojedyncze brania rozmiarowo też średnio,każdy po parę ładniejszych większość bolków,wyniki średnio 20-30, max chyba 45 ja 25 (chyba mój najsłabszy wynik w Ustce)pogoda całkiem przyjemna jak na okienko między sztormami,kuter wygodny,czysty dużo miejsc do spania

#534 klikon

klikon

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 20:37

Witam 16 11 Amelia Bis okienko pogodowe  rybka gryzie od 40,,,74 szt   2,5 kg też się trafiły  Pozdrowienia dla uczestników .obsługi i szypra . :roll: .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych