Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsza Z Ustki 2014/2015

573 odpowiedzi w tym temacie

#441 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 156 postów

Napisano 04 maj 2017 - 08:22

Łajba to angelina. Z zajmowaniem miejsc od zawsze były zgrzyty . Ja bynajmniej zawsze staram się dopytywać , gdy zaklepuje termin. Raczej zawsze zostaje na łajbie gdy jestem wcześniej. Czasem jednak , gdy mam kwaterę , zajmuję wieczorem. We władku nigdy to nie było problemem.

#442 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 226 postów

Napisano 04 maj 2017 - 08:52

We wladyslawowo na czołowych jednostkach wiszą kartki ze wedkarz ma pilnować miejsca inaczej można wyjąć wędkę z dulki i wsadzić swoją
Jak ja bym miał taką sytuację ze armator każe mi wpuścić kogoś na swoje miejsce które pilnuje od kilku godz to bym więcej na tej jednostce nie popłynął i wystawił mu odpowiednią opinię w sieci
Niewiele czy by miał wtedy tylu chętnych bo nikt nie chce marznąć 5 godz a później stracić swoje miejsce

#443 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 156 postów

Napisano 04 maj 2017 - 09:20

Niestety tak było.

#444 Urwis1409

Urwis1409

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 04 maj 2017 - 09:44

Niestety tak było.

Ja bym wysiadł od razu z takiej łajby i podziekowal za rejs a do tego napewno stosowne opisy wystawił gdzie sie tylko da

#445 krabon74

krabon74

Wędkarz

• Members
  • 52 postów

Napisano 04 maj 2017 - 10:16

Łajba to angelina. Z zajmowaniem miejsc od zawsze były zgrzyty . Ja bynajmniej zawsze staram się dopytywać , gdy zaklepuje termin. Raczej zawsze zostaje na łajbie gdy jestem wcześniej. Czasem jednak , gdy mam kwaterę , zajmuję wieczorem. We władku nigdy to nie było problemem.

Kolego matek1 raczej zawsze zostaj przy wędce albo bądź gdzieś w pobliżu albo poproś kogoś o popilnowanie gdy np.chcesz iść do sklepu . A jak jesteś wieczorem i masz kwaterę to możesz sobie zająć łózko.
Kiedyś zatrzymaliśmy się w Pomorzance zrezygnowaliśmy o 1 w nocy ze spania żeby zająć miejscówki. Aa ze śniadania też no ale coś za coś.

#446 marek67

marek67

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 04 maj 2017 - 10:45

Szyper się wygłupił.

Użytkownik marek67 edytował ten post 04 maj 2017 - 10:46

#447 zbyszko

zbyszko

Wędkarz

• Members
  • 44 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, sport, turystyka

Napisano 07 maj 2017 - 15:26

Rejs z Ustki na Sea Angel 7.07.17. Po 3,5 godz. dotarliśmy na Ławicę Słupską.
Pogoda słoneczna, wiatr ok. 3B. Łowiliśmy na głębokości ok. 20 m. Pierwsze dryfy i pierwsze dorsze
zostają złowione. Są w bardzo dobrej kondycji i w wymiarze 40+. Po okolo godzinie łowi nam sie coraz lepiej.
Co rzut to praktycznie dorsz, Nie wymiarów bardzo mało. Wokół nas kręci sie tez kilka jednostek - najbliżej
Amelia Bis. Pojawiają się dorsze 50+. Mieliśmy zawody na najdłuższą złowioną rybę. Początkowo był to dorsz
o długości 59 cm , ale ostatecznie wygrał wędkarz , który złowił dorsza o długości 63 cm. Około południa wiatr
się wyciszył i zapanowała flauta. Dorsze przestały już tak intensywnie żerować i rzadziej udawało się je złowić.
Wyniki kształtowały się od 15 szt. do 85 szt. - najczęściej ok. 35 szt na wędkarza, który chciał i potrafił łowić.
Reasumując, rejs odbył się w przepięknej pogodzie i z sukcesami wędkarskimi.
Pozdrawiam,

--------------------------------------

Przepraszam rejs oczywiście odbył się 6.05.17.

#448 Mirol

Mirol

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 15 maj 2017 - 19:02

14.5.2017 Amelia Bis
W porcie byliśmy o północy cały kuter wolny oczywiście wybieramy dziób.Start około 3.30 . Idę spać pod pokład Amelia ma tam kilka łóżek. Budzą mnie przed godz 8 pora łowić. Napływy różne raz coś wejdzie a raz studnia. Trafiło mi się z jednego napłynięcia siedem sztuk wytargać. Pomocnik łapie dorsza i robi z niego zupkę, nawet smaczna i gorąca jak diabli!
Wynik mojej ekipy to Krzychu 53 sztuki ja 41 szt Leszek świeżak 39 i Sylwek 17 szt. Reszta ludzi na kutrze podobnie do nas , nie łaziłem im po kastach ślepiać. Czapkę zgarnia dorsz około 70 cm. Pogoda marzenie czasami brak dryfu. Teraz to do zobaczenia w listopadzie!

#449 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 16 maj 2017 - 12:48

14.5.2017 Amelia Bis
W porcie byliśmy o północy cały kuter wolny oczywiście wybieramy dziób.Start około 3.30 . Idę spać pod pokład Amelia ma tam kilka łóżek. Budzą mnie przed godz 8 pora łowić. Napływy różne raz coś wejdzie a raz studnia. Trafiło mi się z jednego napłynięcia siedem sztuk wytargać. Pomocnik łapie dorsza i robi z niego zupkę, nawet smaczna i gorąca jak diabli!
Wynik mojej ekipy to Krzychu 53 sztuki ja 41 szt Leszek świeżak 39 i Sylwek 17 szt. Reszta ludzi na kutrze podobnie do nas , nie łaziłem im po kastach ślepiać. Czapkę zgarnia dorsz około 70 cm. Pogoda marzenie czasami brak dryfu. Teraz to do zobaczenia w listopadzie!

Witam, jednak Amelia, a kuzyna nie zabrałeś?

ja mam na niedzielę , aby pogoda sie nie zepsuła

Pozdrawiam

#450 Mirol

Mirol

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 16 maj 2017 - 20:51

Witam, jednak Amelia, a kuzyna nie zabrałeś?

ja mam na niedzielę , aby pogoda sie nie zepsuła

Pozdrawiam

Hej!! Nie no Krzysio był i  Sylwek też to ich znasz ale doszedł Leszek też kuzyn ale dalszy. Jak pierwszy raz na Bałtyku to myślę ze jego wynik 39 sztuk nie był zły. Krzychu nie pił kierował i stąd tak słabo mu poszło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  

Czym płyniesz?

#451 malutki71

malutki71

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 18 maj 2017 - 18:22

Witam. Wczorajszy rej z Ustki 17.05.2017. Przyjechaliśmy w 8 osób + 2 osoby które armator dołożył aby było 10. Z tego portu płyniemy pierwszy raz, przeważnie pływaliśmy z Łeby . Wypływamy o  3,30 i przelot na łowisko 3 i pół godzinki, pogoda super prawie bezwietrznie i słaby dryf, łowiliśmy płytko około 15 metrów. Brania z rana zależnie od napływu ale coś się łowiło, moim zdaniem najlepiej brały od godziny 9 do 12 trafiały się dublety i triplety, ktoś wyciągnął raz 4. Moim zdaniem najlepiej spodobał się dorszom kolor czerwony lub czerwono miodowy pilkera jak i przywieszki  z dodatkami czerwieni. po południu dryf osłabł i ryba zaczęła się płoszyć więc czyj pilk pierwszy był na dnie miał rybę potem trzeba było rzucać dalej od kutra. Sporym utrapieniem była spora ilość zaczepów o czym szyper wcześniej ostrzegał, nie było wędkarza co by nie miał strat w sprzęcie. Kończymy łowienie o 15.30 i do portu szybko musieliśmy spływać ponieważ od 19 wojsko miało manewry na morzu.

Teraz coś o rybach które były w fajnej kondycji fajne tłuściutkie, większość takich że było z czego zrobić fileta. Ilościowo i wielkościowo  nie mierzyłem i nie liczyłem ale jestem zadowolony. Taka ciekawostka kolega złowił fioletowego dorsza nie widziałem jeszcze takiego sporo było czarnych ale to raczej nic nowego.

Jednostka Sea Angler kasa zbierana zaraz przed wypłynięciem nie lubię takich praktyk ale wiedziałem o tym czytając wcześniejsze wpisy o tej jednostce, trochę za wolna i za wąska moja ocena kutra taka 3+, ale szypra mają na 5, dzięki jego staraniom uratowaliśmy sporo pilkerów rzadko któremu szyprowi chce się pływać wokół zaczepu aby uwolnić zestaw    :razz: Na tym kończę mój wpis, teraz przerwa z morzem do jesieni.

Użytkownik malutki71 edytował ten post 18 maj 2017 - 18:27

#452 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 18 maj 2017 - 22:22

Hej!! Nie no Krzysio był i  Sylwek też to ich znasz ale doszedł Leszek też kuzyn ale dalszy. Jak pierwszy raz na Bałtyku to myślę ze jego wynik 39 sztuk nie był zły. Krzychu nie pił kierował i stąd tak słabo mu poszło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  

Czym płyniesz?

Czym płyniesz?

Hej

ponoć Sea Angler, a Krzysiowi nie dawaj kierowac to więcej dorszy nalapie :razz: :razz:

A wy kiedy nastepny wyjazd?

Pozdrawiam

#453 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 21 maj 2017 - 08:53

No i nic z tego rejs odwołany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

czekamy do połowy czerwca

#454 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 335 postów

Napisano 21 maj 2017 - 12:31

Mam potwierdzenie na jutro☺ Sea Angel . po powrocie bedzie notka z rejsu.

#455 Cips

Cips

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 21 maj 2017 - 20:03

Witam

Rejs z Ustki 20.05.2017 jednostka Sea Angler

wyjscie w morze godzine wczesniej czyli o 3 ze wzgledu na nieciekawe prognoze pogody i do tego rejs mial byc skrocony o godzine armator sie pyta czy liczyc mniej odrazu czy zwrocic mam kase po powrocie decyjza nasza ze pogadamy jak wrocimy bo moze nie bedzie tak zle. Po 3.5h docieramy na miejsce i zaczynamy lapnie. Dryf nie za duzy, dorszyk bierze roznie chwilami czesto sa brania czasami trzeba dluzej poczekac jednak wyjatkiem jest moj ojciec ktory ciagnie co chwile same ladne sztuki (najwieksza 2kg zlowiona na koniec i sporo takich po ok 1kg). Brania bardzo delikatne i spora ilosc schodzi po dwoch podciagnieciach Po godzinie 9 wiatr zaczal sie obracac i dobierac. godzina 11 juz dryf bardzo duzy fala tez coraz wieksza (jakies 4b). przy naplywach trzeba bylo sie chowac ale w dawalo sie rade ustac i tak do godziny ok 13 gdzie na morzu zrobila sie 6stka decyjza wszystkich ze to nie ma sensu i wracamy do portu. wyniki tego co zostalo w skrzynkach bo czesc wypadla za burte: tata 47 ja 25 znajomy 23 reszta wedkarzy okolice 20 z czego dwoch wrocilo bez rybki do domu bo ich skrzynki z dorszami wypadly za burte. Po powrocie do portu ok godz 17 mila niespodzianka armator liczy za rejs jak za 12h i oddaje kazdemu 40zl. 

#456 Pablo1970

Pablo1970

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 21 maj 2017 - 21:57

Witam

Rejs z Ustki 20.05.2017 jednostka Sea Angler

wyjscie w morze godzine wczesniej czyli o 3 ze wzgledu na nieciekawe prognoze pogody i do tego rejs mial byc skrocony o godzine armator sie pyta czy liczyc mniej odrazu czy zwrocic mam kase po powrocie decyjza nasza ze pogadamy jak wrocimy bo moze nie bedzie tak zle. Po 3.5h docieramy na miejsce i zaczynamy lapnie. Dryf nie za duzy, dorszyk bierze roznie chwilami czesto sa brania czasami trzeba dluzej poczekac jednak wyjatkiem jest moj ojciec ktory ciagnie co chwile same ladne sztuki (najwieksza 2kg zlowiona na koniec i sporo takich po ok 1kg). Brania bardzo delikatne i spora ilosc schodzi po dwoch podciagnieciach Po godzinie 9 wiatr zaczal sie obracac i dobierac. godzina 11 juz dryf bardzo duzy fala tez coraz wieksza (jakies 4b). przy naplywach trzeba bylo sie chowac ale w dawalo sie rade ustac i tak do godziny ok 13 gdzie na morzu zrobila sie 6stka decyjza wszystkich ze to nie ma sensu i wracamy do portu. wyniki tego co zostalo w skrzynkach bo czesc wypadla za burte: tata 47 ja 25 znajomy 23 reszta wedkarzy okolice 20 z czego dwoch wrocilo bez rybki do domu bo ich skrzynki z dorszami wypadly za burte. Po powrocie do portu ok godz 17 mila niespodzianka armator liczy za rejs jak za 12h i oddaje kazdemu 40zl. 

Ktoś już pisał że tam jest problem ze organizacją. Armator to olewa. Szkoda bo cały czas ktoś pozytywnie się o tej jednostce wysławia.

By kiedyś klienta nie zgubili!

Użytkownik Pablo1970 edytował ten post 21 maj 2017 - 21:59

#457 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 22 maj 2017 - 21:52

Witam wszystkich.

Jestem początkującym wędkarzem morskim, dotychczas zaliczyłem dwie wyprawy kutrem z Kołobrzegu. Z postów przeczytanych na forum, odnoszę wrażenie, że w Ustce wyniki są lepsze. Następną wyprawę chciałbym odbyć mniejszą łodzią motorową. Czy ktoś może polecić i podać namiary na taką łódkę wypływającą z Ustki?

Ewentualnie, jeżeli z Ustki nie pływają mniejsze motorówki, to mam pytanie - który z kutrów oferuje spanie na jednostce w porcie? Wolałbym uniknąć przenoszenia się w nocy po kilku godzinach spania w hotelu na jednostkę i przespać się na jachcie.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

#458 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 335 postów

Napisano 23 maj 2017 - 09:09

Witam. Wczorajszy rejs na Sea Angel z Ustki. Wypłynięcie 04.00 i przelot ok 4h. Do 11.00 rybki współpracowały nawet nieźle, binga nie było ale z każdego napłynięcia coś tam się dorzucało do skrzynki. Wielkości różne od niewymiarków do dwóch rodzynków u mojego brata / ważonych/ po 3.70 i 3.80kg kilka 1.5-2.kg reszta bolki. Atmosfera na kutrze super towarzystwo nie trunkowe, pogoda bajka, czasami przeszkadzał kompletny brak dryfu. Od południa jakby ktoś rzucił klątwę  z każdym napłynięciem coraz gorzej. Ostatnie 7-8 napłynięć to pustaki lub 1-2 dorsze na cały kuter. W porcie o 19. Wyniki na kutrze od 10 do ok 30 dorszy najlepszy niestety / brał jak leci :evil: /. U mnie 16 sztuk takich w pełnym wymiarze ok 7-8 niewymiarków  poszło do wody. Mogło by być lepiej ale co robić. Kuter tak jak wcześniej opisywano, czysty, załoga ok. Czy wrócę ? Na pewno jeszcze tak :wink: pomimo nie najlepszych w tym dniu wyników mam pozytywne odczucia. Z portu wyszły także Amelia Max i Baltic lady ale nie było okazji z nikim porozmawiać w porcie jak  z wynikami na tych kutrach. Tak króciutko w temacie. Pozdrawiam.

Użytkownik OLO10 edytował ten post 23 maj 2017 - 13:32

#459 Snifer

Snifer

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 23 maj 2017 - 15:15

19.05.2017 rejs z Ustki - po raz pierwszy na Amelii bis. Przyjechalismy zorganizowaną ekipą,zajęliśmy cały kuter. Kuter całkiem przyzwoity,znalazło sie kilka miejsc do spania. Docieramy na łowisko a szyper z pomocnikiem pierwsi przy wędkach. Pogoda była sloneczna, falia bardzo mała. Wiekszosc zatrzyman niestety bezowocnych. Wyniki od 4 do 24 szt. Moje to 10szt. Największy okaz 4.72kg. Ogólnie bardzo słabo.

#460 matek1

matek1

Weteran

• Members
  • 156 postów

Napisano 24 maj 2017 - 20:44

Koledzy, co możecie powiedzieć o motorówce CEMIR? Nie mogę nic znaleźć o tej łodzi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych