Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsza Z Ustki 2014/2015

534 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vicyn

Vicyn

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 16:31

Witam!

Czyżby nikt z Ustki nie pływał ostatnio na dorsze, że taka cisza? Mam z kolegami rejsy na 1 i 2 maja, oby tylko pogoda psikusa nie zrobiła, a Neptun morzem nie zamieszał.
Pływał może ktoś ostatnio Amelią Bis? Opinie mile widziane.
Pozdrawiam.

#2 zbyflo

zbyflo

Weteran

• Members
  • 166 postów

Napisano 15 maj 2014 - 20:10

Wybieram się na dorsza na kuter Hunter,nie znalazłem nic na jego temat w opisach więc moje pytanie;
czy ktoś pływał na nim?może kilka słów na co się przygotować i co można oczekiwać po załodze?
za każdą informację będę wdzięczny a po rejsie opiszę wrażenia.Pozdrawiam

#3 caban13

caban13

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 17:32

sobota 31 maj. najlepsze wyniki oscylowały wokół 3 kompletów, ale i byli tacy co nie doszli do 7 szt. Ryby nawet ładne, trafiały się takie 1-3 kg, Mały gryzł od ok. 12 do 14 - jak naszła mgła, ochłodziło się i zaczęło mocniej wiać. Do 12 pogoda była piękna z małą falą i przyzwoitym dryfem. na 30 metrach. Ogólnie pierwszy mój rejs w Ustce udany.

#4 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 21:08

A nie możesz się pochwalić jaką jednostką płynęliście ? Mam wyjazd służbowy do Ustki i zamierzam za jednym pociągnięciem zaliczyć mały rejsik. Ja również z Ustki nigdy nie płynąłem i stąd moje pytanie. Poza tym może ktoś poleci jakąś jednostkę z Ustki na której można przyjemnie spędzić czas.

#5 caban13

caban13

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 07:02

Byliśmy na Amelii Max. Innej jednostki niestety nie znam w Ustce. O tej jednostce można jedno na pewno powiedzieć, że jest wygodna i pachnie nowością (zbudowany w 2013r.) i można spokojnie przenocować na kutrze, tylko kazali nam dotrzeć do 22h. Na ich stronie można znaleźć trochę zdjęć i informacji. To tyle pozytywów jakie mogę o tej jednostce napisać. Co do pozostałych elementów składowych całego rejsu, opinię zachowam dla siebie, jak już wcześniej pisałem ja jestem zadowolony przynajmniej co do wyniku, bo dzień był taki sobie a dorsze rozproszone, oczywiście uważam, że przy większej inwencji szypra mógłbym spokojnie złowić więcej.

#6 Piotr86022

Piotr86022

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 08:32

Dzięki caban 13 za odpowiedź.

#7 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 335 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 18:25

Witam. Na szybko krótki wypad z rodziną do Ustki. Sezon plażowy się zapowiada, ale może się zdecyduje na wypadzik dorszowy. Ustka
jak dla mnie czarna magia. Do tej pory tylko Władek. Z kim warto popłynąć? Pozdrawiam.

#8 melex

melex

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 10:02

Ja pływałem kilka razu z Ustki na Baltic Lady II i jak do tej pory byłem zadowolony. Jednostka duza, przestronna i prysznicem. załoga doświadczona i wie co robić. Często pływaja po większj głebokości (70-80 m.) no i na wraki tez zaglądaja...
To tyle, tak na szybko...

#9 OLO10

OLO10

Weteran

• Members
  • 335 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 06:29

Witam. Tak jak pisałem krótki wypadzik z rodzinką do Ustki. Pamiętając mój pierwszy rejs w życiu na dorsza zdaje się 2004r rok
właśnie z Ustki, po którym na całe 2 lata odechciało mi się wędkarstwa morskiego, zastanawiałem się czy warto zabierać ze
sobą sprzęcik na wyjazd. icon_evil.gif No ale do rzeczy. Czwartek i piątek spacery po porcie celem zasięgnięcia języka, jednak pojedyncze
informacje nie są zbyt optymistyczne. Dzwonię po kolejnych jednostkach stojących w porcie, albo nie płyną, lub nie odbierają
telefonu. Odbiera " Amelia", wypływają i są miejsca. Armator bądź osoba odbierająca tel. robi na mnie dość dobre wrażenie
tym właśnie, że " nie wkręca" mnie na siłę do wypłynięcia, ale informuje że ostatnio "szału nie ma" i pod moją rozwagę pozostawia
decyzję o wypłynięciu. Decyduje się wieczorkiem i dzwonię, mała zmiana w tym że płyniemy "Amelią max" bo doszło jeszcze
kilka osób. 4.40 zbiórka w porcie i ok 5 wypływamy. Skład na kutrze zdecydowanie turystyczny, może 5-7 osób posiadających
własny sprzęt, reszta wczasowicze będący w Ustce. Kilka słów o jednostce. Duża, wygodna do łowienia /trochę wysoko dziób do
lustra wody/ tam łowiłem, ale do wytrzymania, czysta, wielka mesa z kilkoma stolikami, dodatkowo ławki na pokładzie tak że
miejsca nie brakowało no i niestety do "demonów prędkości nie należy" co jak się później okazało na szczęście nie miało
dużego znaczenia bo tu po ok. 30min płynięcia zawrotka i buczek. Pierwsze opuszczenie pilka głębokość ok 15m i czuje branie, nie tylko
ja. Rybki wchodzą takie 15-25cm, szyper daje sygnał i płyniemy dalej. Po ok 40min. stajemy i wchodzą w końcu wymiarowe
dorsze u mnie tak po 2-3 na napływ. Przeloty b. krótkie praktycznie kręcimy się w kółko, tak gdzieś do 9.30."Dłuższy" przelot
ok 20min opuszczenie pilka i wczodzi ładny dub
lecik, drugie powtórka z tym, że jeden ok 2,kg jest dobrze myśle oby tak dalej icon_wink.gif niestety ciężkie splątanie z sąsiadem w czasie
holu ryb dodatkowo dość głęboko rozcięty mój paluch przy cięciu zestawu na dobre 15min wyeliminowało mnie z dalszego
łowienia icon_evil.gif Na końcówce dryfu wchodzi jeszcze jeden ładny dublecik i rodzynek pod 2.5-3kg. Decyzja płyniemy na wraczek
ale tam bez szału. Później kręcimy w kółko po kilka dorszy na kuter, zmiana i powtórka. Dopływamy do innej jednostki i
motorówki z każdym dryfem wyniki coraz słabsze i tak do 13. 15.Trzy buczki i spływamy. Podsumowanie. Rejsik jak na sezon
wczasowy jak najbardziej udany. Wynik kolacja prawie z obiadem u mnie /drugi na kutrze/ pozostałe w zależności od umiejętności
łowiących. Dorsze w większości bolki ale fajne o dziwo grubiutkie 'upasione". Przyjemne łowienie na głębokości ok 25m lekki dyfik
czasami bez dryfu. Szyper się starał, kilka razy kuter uciekał mu jednak z dryfu, ale na tej płytkiej wodzie nie było problemu
z szybkim skorygowaniem zestawu i przerzuceniem. Rejs 10godz. 160zł, na powrocie zupa rybna b.smaczna ze złowionych
przez załoganta dorszy, kawa, herbata i woda do picia ,pijaków na pokładzie brak. Łowiłem miodową "Borą"180gr / ciężko
ale ja tak preferuje ze znanych sobie powodów/ z jedną przywieszką. Po jednym rejsie ciężko jest o obiektywną opinie o
jednostce, ale jak dla mnie rejs zaliczam do udanych, jeżeli jest tak zawsze to mogę polecić.
przywieszką

#10 Drops

Drops

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 17:17

Wyjazd dzis tj 07.08.2014 z Rowów. Kuter Starfish. Długość rejsu 9h. Cena 150 zl
Na morzu totalna flauta, zero dryfu, głębokość 30-40m.
Rybki totalnie rozproszone, jednym słowem dlubanina icon_neutral.gif
Brały na pilki i przywieszki. Przywieszki to czerwony standard acz ja łowiłem tez na bialo-srebrnego gumowego tubiska. Ilościowo od 0 do 15 (szyper). Ja 8 szt z czego udalo mi się zrobić życiówkę i wydlłubać takiego 75-80 cm icon_biggrin.gif Wziął na miodowego Tobiasza 150g ( nie mialem lżejszych bo tylko we Władku łowiłem)
Szyper na pewno nie oszczędzał paliwa i robił co mógł , ale sorry taki mamy klimat icon_razz.gif
U innych podobnie było !
Jak ktoś ma pytania to odpisze za 2 tyg. bo z telefonu pisze.

Szacuneczek Drops

Użytkownik Drops edytował ten post 07 sierpień 2014 - 17:18

#11 Vicyn

Vicyn

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 20 październik 2014 - 12:11

Witam.

Pływał ktoś ostatnio z Ustki? Jak tam sytuacja z rybką wygląda? Planujemy znów z kolegami wyjazd, ale patrząc na prognozy na ten weekend, jakoś chyba nie jestem pewny czy się uda wypłynąć.... No ale dopiero początek tygodnia i jestem dobrej myśli, że pogoda się poprawi i będzie wypłynięcie, bo już się stęskniłem za morskimi połowami icon_biggrin.gif

#12 ADI27

ADI27

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2015 - 18:00

Ostatni wypad z Ustki w lutym kuter hunter - ustka. 22.11.2014. Kilka słów o jednostce. Kuter ogólnie ok. Kibelek czysty to dla mnie to ważne. Obsługa bardzo dobra. Jak ktoś się poplącze - pomagają przy rozplątywaniu zestawów i osęką pomogą wyciągnąć jakąś większą sztukę . Jedzenie smaczne. Odnośnie szypra się wstrzymam bo pierwszy raz byłem na tym kutrze. Ale od początku..... Godz 5.00 zaokrętowanie na łodzi. Przygotowanie sprzętu i zajęcie miejsc ja miałem na dziobie prawa burta. Godz 6.00 wypłynięcie na łowisko nie trzeba było długo czekać już po 20 min. pierwszy postój i już na pokładzie pojawiło się parę rozmiarowych bolków ale potworów nie było icon_smile.gif. Przeloty krótkie tylko jeden dłuższy ok 50 min. Na kolejnym postoju było lepiej zaczęło się dziać dookoła wszyscy uśmiechy na twarzach icon_smile.gif. Trafiło się kilka większych sztuk także dłużej tutaj zabawiliśmy sąsiad większą sztukę trafił ja walczyłem ale przy samej burcie mi poszedł całkiem spory musiał być.... jednak spotkania oko w oko nie było icon_wink.gif. Łowiliśmy głównie na głębokości 30 metrów. Ja miałem branie na niebieskiego szczęśliwego mojego tobiaszka icon_smile.gif na efekty długo nie trzeba było czekać. Kolejne napłynięcie aż na sadzie było kolorowo i zaczeło się eldorado... dublety dubleciki leciały pierwszy raz miałem tripleta icon_smile.gif Wracaliśmy już o zmierzchu zmęczeni.... ale zadowoleni, ręce troszkę bolały ale warto było. Ilościowo śniadanie z obiadem także uważam ze ok. Ogólnie bardzo pozytywny rejs. Rejs 10 godzinny 160 zł. Pijaków nie było na pokładzie. Następny rejs koniec lutego lecimy jak wyniki dam znać.
-----------------------------------------------------------------
Dzieki Robertowi fotki z wyprawy na kutrze hunter z ustki, jak obiecałem wstawiam 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg 39.jpg 40.jpg 41.jpg 42.jpg 43.jpg 44.jpg 45.jpg 46.jpg

Użytkownik korgan edytował ten post 18 luty 2015 - 11:35

#13 hakfinus

hakfinus

Wędkarz

• Members
  • 91 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 12:44

Wiadomości z pierwszej ręki.
Rejs Czarnym Kormoranem 25.03.2015. Po 3 godzinach płynięcia na łowisku pierwszy buczek o 6:30 .
Rybki pięknie współpracowały każdy połowił od 35 sztuk do 70. Głębokość łowiska 25 m, rybki ładne waleczne.
O 12 ej z powodu pogarszających się warunków spłynięcie do portu.

#14 romkle

romkle

Weteran

• Members
  • 171 postów

Napisano 18 lipiec 2015 - 22:16

Witam.pływają na wyprawy wędkarskie jakieś motorówki z ustki? Niestety w necie nic nie mogę znaleźć. A może jakiś namiar na w miarę szybki kuter?.dzięki pozdrawiam r.k

#15 Vicyn

Vicyn

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:20

CYTAT(romkle @ nie, 19 lip 2015 - 01:16) Wyświetl post
Witam.pływają na wyprawy wędkarskie jakieś motorówki z ustki? Niestety w necie nic nie mogę znaleźć. A może jakiś namiar na w miarę szybki kuter?.dzięki pozdrawiam r.k

Nie kojarzę by jakieś motorówki z Ustki wypływały. Prędzej Darłówko (Darłowo). Z Ustki raczej same kutry.

#16 romkle

romkle

Weteran

• Members
  • 171 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 21:08

Witam,znajdę w Ustce bezpłatny parking w pobliżu portu?

#17 Vicyn

Vicyn

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:58

My parkowaliśmy w samym porci, za free.
Co do wyprawy. Wypływaliśmy 02.08. o 5 rano. Pogoda piękna, słoneczko rozpieszczało. Wiatru prawie nie było, dryf coś ok. 0,5-0,7. Szyper się dwoił i troił aby znaleźć rybki, które nie bardzo chciały współpracować. Ale w końcu się udało i każdy kto chciał, coś tam złapał. Szału ilościowego może nie było, ale większość wymiarowa. Jak na tą porę roku to i tak uważam, że było dobrze. Atmosfera jak zwykle super, kawa i herbata do oporu, na obiad pyszna grochówka z boczkiem i kiełbaską.

#18 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 05 sierpień 2015 - 17:02

CYTAT(Vicyn @ śro, 05 sie 2015 - 13:58) Wyświetl post
My parkowaliśmy w samym porci, za free.

Potwierdzam , zarówno po wschodniej jak i zachodniej stronie portu parkowałem auto zawsze w pobliżu kutra .
Jest to bardzo wygodne , zwłaszcza w chłodniejszych porach roku kiedy " bambetli " jest zdecydowanie więcej . icon_wink.gif
Pozdrawiam i połamania ....

#19 robertn

robertn

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:55

Witam

czy w sobotę i niedzielę wypływały kutry z Ustki??/

#20 karollek

karollek

Wędkarz