Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kutry W Okolicy Kołobrzegu 2014/2015

338 odpowiedzi w tym temacie

#41 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 26 maj 2014 - 11:38

W piątek ok. godz. 20 rezerwuję miejsca na kutrze James Cook (miał być Miętus II - ale brak kompletu) gdzie już dotarła ekipa z Poznania. Od obsługi dowiaduję się, że startujemy o 4,00 a celem są "trzecie kamienie" gdzie nieźle połowili w piątek. Rano (po 3,5 h przelocie) pilkery wędrują do wody i NIC. Kolejne napłynięcia i to samo. Gdy myślę, że będzie lipa - jako pierwszy na kutrze wyjmuję bolka 0,5 kg. Była to jednak jaskółka co wiosny nie uczyniła. Kolejne dorszyki są wydłubywane z pumeksowych skałek trzecich kamieni. Zięć, który pierwszy raz był na morzy, dorsza złowił dopiero ok. 10,00. Przez radio sygnały od innych jednostek potwierdzają, że dorsz się wyniósł a nawet gdy znajdzie się grupkę to szybko się rozprasza. Szyper robi co może ale ryb na pokładzie nie przybywa. Po informacji, że dryf wynosi 0,1 knota postanowiłem zmienić taktykę. Od obsługi dostałem kilka śledzi, które miały iść "do octu", pocięte w kosteczkę założyłem na haki. Za obciążenie posłużyła oliwka 120 gr. Taki zestaw posyłałem maksymalnie daleko i "na leniwca" ściągałem do kutra. Brania były doskonale wyczuwalne i tym sposobem złowiłem ok. 10 szt. Gdy i śledzie nie pomagały przeszedłem na tradycyjny zestaw by w ostatnim rzucie (oczywiście b. daleko) wyjąć tripleta (sorry za tą drugą przywieszkę - ale w taki dzień trudno nie być kłusownikiem).
Ogólnie rejs bardzo ciężki wędkarsko, wyniki od 0 do moich 19-tu przy dominującej ilości 3 - 4 ryby. Pogoda fajna (pochmurno, mały wiatr, w miarę ciepło), głębokość przyzwoita (38 - 42 m). Bardzo życzliwa i pomocna załoga, szyper profesjonalista (widać po napłynięciach, ustawianiu kutra itp.), jednostka bardzo czysta i wygodna (zabiera 12 wędkarzy). Niestety część wędkarzy nie dotrzymała poziomu jednostki i silnie zmorzona trunkami wprowadzała pewien zamęt (splątania, kotwica wbita w dłoń jednego z wielbicieli ognistej czy gość, który nawet nie zarzucił wędki - może i lepiej). Rejs 12 - to godziny w cenie 200 zł.
P.S. Na dużą pochwałę zasłużył armator jednostki, który po przybiciu do kei zaproponował naszej trójce (łowił ze mną także mój szwagier) i ekipie z Poznania darmowe dorsze. Podjechaliśmy pod chłodnię i z ogromnego pojemnika zasypanego lodem mogliśmy sobie wziąć tyle ryb ile chcieliśmy (poznaniacy odrobili swoje niepowodzenie pakując w skrzynie ok. 100 kg. dorsza). My zadowoliliśmy się limitem na osobę, całkiem zgrabnych dorszy. Byłym na tej jednostce pierwszy raz i zapewne jeszcze na nią wrócę.

#42 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 27 maj 2014 - 19:31

Witam ponownie . Pisałem wcześniej że płyniemy Nordykiem.. icon_eek.gif Ryby od począdku ( z rana bardzo dobrze.. icon_wink.gif ) do końca gryzły.. brania też na przewieszki jak sie miało.. icon_biggrin.gif Osobiście w środku rejsu troszke na nie pociąglem a początek i koniec sam pilker z 1 kotwicą .Tak się łapie mi najlepiej .. icon_wink.gif Pozdrawiam i do następnego razu.. icon_cool.gif

#43 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 23:50

Witam. Panowie jak wyniki na kolonrzegu?? Daleto teraz trzeba za ryba gonic?? W sobote wyplywam wiec troszke chcialem sie dowiedziec.
Pozdtawiam

#44 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 15 czerwiec 2014 - 19:48

Witam .
Rejs 3-dniowy 9 -11.06 kuter " Nordykk " .
Dzień pierwszy : wychodzimy z Kołobrzegu o 24.00 , sześcio - godzinny przelot i już widać Bornholm . Buczek , pilkery w dół i zaczynamy wędkować , głębokość ok. 70 m , pogoda wymarzona do wędkowania . Wyniki 30 - 60 szt.
Dzień drugi : piękna pogoda ..... ale do opalania , totalna flauta , wyniki słabsze niż w dniu poprzednim - zero dryfu .
Dzień trzeci : ruszył się wreszcie wiaterek ( 2-3 bFt ) rybki chętnie współpracują , wyniki 30 - 60 szt .

Ogólnie bardzo udana wyprawa , dobra wygodna jednostka ( jestem na niej po raz drugi ) , super załoga no i rzecz najważniejsza kapitalne towarzystwo . Humor dopisywał wszystkim , główny " rozrabiaka " Zbyszek z Krakowa zadbał o to by nikt się nie nudził . icon_biggrin.gif
Mój wynik ok. 100 szt. był jednym z gorszych ( rekordzista miał coś ok. 200 szt, ) i wynikał nie z braku umiejętności , tylko wolałem " popracować w grupach " , opuszczałem dryfy . icon_wink.gif
Alkohol oczywiście był ale w odpowiednich ilościach , nie było ani jednego trunkowca przekładającego picie nad wędkowanie , oby tak było zawsze . icon_neutral.gif
Do Kołobrzegu wracaliśmy zadowoleni bez stresu o ewentualną kontrolę limitową ( na duńskich łowiskach limit nie obowiązuje ), w porcie przywitał nas armator Waldek ze skrzynkami lodu .
Pozdrawiam .
Ps. Z przykrością muszę stwierdzić , że dopóki nie zmienią się nasze durne przepisy dot. limitu będę planował rejsy tylko na Bornholm lub Litwę .... a szkoda . icon_evil.gif

#45 kamtom

kamtom

Weteran

• Members
  • 396 postów

Napisano 15 czerwiec 2014 - 20:59

Napisz kolego jaka jest cena 3-dniowej wyprawy. Chodzi mi tylko ile bierze armator i co wchodzi w cenę. Z gory dziękuje.

#46 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 15 czerwiec 2014 - 21:06

Mówisz masz , cena rejsu 3 - dniowego 900 PLN
W tym : wyżywienie
nocleg na pokładzie ( koje )
opłata licencji duńskiej
Pozdrawiam .

#47 Z_PL

Z_PL

Wędkarz

• Members
  • 86 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 15:13

Za dwa tygodnie wybieram się do Szczecina i pewnie chciałbym ruszyć na jednodniowy wypad na pomuchla. Czy ktoś z okolic Szczecina pływa na dorsza? Jeśli tak, to gdzie? Wrzucam temat do wątku Kołobrzegu bo podejrzewam, że stad najlepiej będzie wypłynąć. Przy okazji - jak z rybką ostatanio na kołobrzeskich wodach?

Użytkownik Z_PL edytował ten post 28 czerwiec 2014 - 15:14

#48 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 17:36

Najblizej masz do Kolobrzegu! Ja mam termin na 3 sierpnia. Nie wiem jak bedzie z terminami tak na ``juz``. Pozdrawiam

Okres urlopowy czy kolobrzeg wycofal sie z wedkarstaw morskiego???? W niedziele plyne i chcial bym sie dowiedziec jak na kolobrzegu z ryba??? I czy daleko teraz sie plywa??? Pozdrawiam

#49 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 21:15

Witam. Jakby można było skrobnąć kilka słów co i jak i gdzie w kołobrzegu to było by miło... icon_biggrin.gif z góry dzięki i pozdrawiam icon_eek.gif .

#50 wujson77

wujson77

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:55

Witam
W drugiej połowie lipca płynąłem trzy razy z Kołobrzegu - kuter Hydra.
Pierwszy rejs po sztormie , ryba rozproszona, więcej pływania niż łowienia. głebokość do 20m z krótką próbą na 40m.
Drugi rejs po trzech dniach , morze spokojne praktycznie bez dryfu , głebokość do 20m ( ok. godziny od portu - wschody), można było połowić bardzo delikatnie - ja osobiście łowiłem na borę 70g. Ilości bardzo zadowalające, nawet debiutanci morscy połowili b. przyzwoicie . Z jakością trochę gorzej . Przeważająca wielkość ryb około 40-45cm. Na kutrze wyszo kilka 2, największy dorsz ok. 3kg ( oczywiście kolega który płynął pierwszy raz ) + belona i kilka fląder.
Trzeci rejs po tygodniu , również po sztormie . Sytuacja podobna do tej z pierwszego rejsu. Dorsz rozproszony , pojedyncze brania. Ryba brałą głównie na przywieszkę. głębokość do 20m, ok. 1h płynięcia od portu. Kierunek początkowo wschody , później zmiana na zachód.
Podsumowując , ryba w Kołobrzegu była bardzo blisko, ale ciężko było trafić z pogodą . Po kilku dniach spokoju wyniki były jednak b. dobre.

#51 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 30 sierpień 2014 - 07:07

Witam. rejs 28.08. Kuter Hydra- z rana spora fala.. icon_eek.gif i kilku wędkarzy zielonych... icon_mrgreen.gif na szczęscie ja nie...kręciliśmy się w okolicach 40-42m. Ryby z rana brały himerycznie ale na to co się miało .. Około południa zaczeło siadać morze i zaczeły brać jak lubie.. :grin:Większość ryb wielkość i jakość ok. icon_wink.gif Co do jednostki to jak zwykle zawodowo..Pozdrawiam.

#52 arturek43

arturek43

Wędkarz

• Members
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo pod różną postacią

Napisano 03 wrzesień 2014 - 07:05

02.09.2014 Rejsik 12h kuter Nurek port Kolobrzeg.Wyplyniecie o 5 rano. Z informacji szypra Leszka dowiadujemy sie ze plyniemy po plytkim i na wschod. Po ok 1h juz zaczelismy lowic.Pierwsze rzuty i na pokladnie laduja pierwsze rybki tylko nie u mnie icon_sad.gif nie moglem cos sie wstrzelic,ale po drugim najsciu i u mnie sie melduja dorsze a nawet pierwszy dublet:)Co najciekawsze lowilismy na glebokosci od 11 do 15 m. Przez caly dzien krecimy sie i lowimy rybki.Pogoda sie troszke zaczela pogarszac i wiatr przybieral na sile oraz dryf.Co nie przeszkadzalo dorszakom bo brania byly bardzo agresywne i czeste:)Na koniec rejsu czyli ok godz 15.30 bylo juz calkiem wesolo bo morze bylo dosc mocno rozbujane.Podsumowujac rejs bardzo udany jak zawsze,ryb kazdy polowil i mysle ze byl bardzo zadowolony:)

#53 pawwil

pawwil

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 07:12

Witam,
chciałbym się dowiedzieć o aktualnych połowach w Kołobrzegu, bo jakoś nikt nic nie pisze a z tego co dzwoniłem do kilku armatorów to miejsca o tej porze na kutrach jest jak na lekarstwo, więc na pewno dużo jednostek wychodzi (w szczególności sobota i niedziela)
Ja mam wypad w niedziele (05-10-2014) na Spinio i już się nie moge doczekać, oby tylko pogoda dopisała no i aby dorsze pogryzły nasze pikerki

Proszę o info

#54 MichałSzczecin

MichałSzczecin

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 12 październik 2014 - 18:25

11.10 kuter Merlin One
wypływamy o 6 kierunek wschody. Po godzinie pierwszy sygnał i zaczyna się łapanie.
Przez cały dzień zlowilem 38 sztuk. Największy miał 60 cm, dwa po 55 reszta też całkiem przyzwoite.
Czapkę zgarnął sąsiad za sztuk 65 cm--

#55 pewniak01

pewniak01

Wędkarz

• Members
  • 91 postów

Napisano 12 październik 2014 - 19:07

No to widzę, że połowiliście, ja tylko auto przegoniłem przez pół kraju, żeby na łodzi usłyszeć, że nagle prognozy się zmieniły i nie popłyniemy.
W Kołobrzegu mocno bujało ?

Użytkownik korgan edytował ten post 13 październik 2014 - 12:24
Proszę nie cytować treści znajdującej się bezpośrednio nad postem (funkcja "odpowiedz" zamiast "odpisz")

#56 jeziorowiec

jeziorowiec

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 12 październik 2014 - 19:47

Witam byłem w kołobrzegu co prawda nie na rybach ale morze gładkie wię coś ci ktoś o zmianie pogody ściemnia co najwyżej drobne opady
Pozdrawiam

#57 MichałSzczecin

MichałSzczecin

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 12 październik 2014 - 19:53

Pogoda była bardzo dobra. Fala mała czasami lekki deszcz.
Z Kołobrzegu wyszło bardzo dużo kutrów.
Napisz jakim kutrem miałeś płynąć bo ktoś chyba was zrobił... Takich to lepiej omijać bokiem.

#58 pewniak01

pewniak01

Wędkarz

• Members
  • 91 postów

Napisano 12 październik 2014 - 20:02

szkoda klawiatury strzępić, jednostka z Darłowa (może 50 km na wschód od Kołobrzegu byłsztorm icon_smile.gif

Użytkownik korgan edytował ten post 13 październik 2014 - 12:25
Proszę nie cytować treści znajdującej się bezpośrednio nad postem (funkcja "odpowiedz" zamiast "odpisz")

#59 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 13 październik 2014 - 07:10

Po to jest to forum. Trzeba o tym pisać i nie ma co ukrywać jaka to jednostka.

Użytkownik korgan edytował ten post 13 październik 2014 - 12:26

#60 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 13 październik 2014 - 12:32

@kondziu81 ma rację.

@pewnia01, nie kusi Cię by sprawdzić czy "Twoja" łajba wyszła jednak z kimś w morze? Zapytaj w temacie dot. Darłowa, czy ktoś nią płynął tego dnia.
Miałem raz styczność z podobną uczciwością, na szczęście dotyczyło konkretnego czarterującego, nie konkretnej jednostki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych