Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kutry W Okolicy Kołobrzegu 2014/2015

356 odpowiedzi w tym temacie

#341 ☆Krzyś☆

☆Krzyś☆

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:30

Kuter Hydra zaliczam do najlepszych w Kołobrzegu. Już  kiedyś o tym pisałem i może dlatego obecnie nie mogę się załapać na wolne miejsce. No cóż taka cena popularności i mogę się wypowiadać tylko o sytuacji powiedzmy rok temu. Trzyosobową obsługę kutra stanowili Irek - szyper i armator, Zbyszek - mechanik i pomoc wędkarzom oraz Robert - kucharz i pomoc wędkarzom. W trakcie moich pobytów na kutrze nigdy nie było odmowy pomocy czy to przy zaczepach, splątaniach itp. Nawet Irek jak był w pobliżu to radził jak "odstrzelić" zaczep. Często jednak (zwłaszcza na trzecich kamieniach) to próżny trud i zestaw zostawał na dnie. Gluteus pisze o "młodym pomocniku" i tu jest moje zastanowienie bo żadnego z w/w trójki nie zaliczył bym do młodzieńców. Może feralnego dnia Zbyszka zastępował ktoś inny lub nastąpiła zmiana na tym stanowisku i "nowy" załogant (np. Krzyś) jeszcze nie dostosował się do kultury organizacyjnej panującej na tej jednostce? Bez wątpienia wpis Gluteus-a byłby lepszy gdyby był zamieszczony bezpośrednio po rejsie (do czego go namawiam) ale każdy z nas ma prawo do swobodnej wypowiedzi w czasie mu dogodnym. Rejsów są setki a wpisów jak na lekarstwo.  Zapał Krzysia w obronie "młodego" pomocnika jest "trochę podejrzany" i może oznaczać, że jest coś na rzeczy. Całą dyskusja ma dla mnie ten efekt, że chyba zadzwonię i podpytam małżonkę p. Irka o terminy na koniec stycznia czy początek lutego.

Podpytaj przy okazji o młodego pomocnika jak już tam dzwonisz a nie snujesz bezzasadne domysły. Racja stanąłem w obronie mlodego pomocnika bo nie zrozumiale jest dla mnie że można mieć pretensję o zerwany zestaw przy zaczepie; to tak jakby miec pretensje do szypra że ryba nie żeruje.... To jest właśnie mentalność nasza tylko narzekać i szukać dziury w całym.

#342 Zybi12345

Zybi12345

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:46

Dziękujemy za wypowiedź która chyba rozwiała wszystkie wątpliwości ,pomoc przy splątaniach to coś normalnego i na porządnych jednostkach standard !...!Też wydaje mi się że coś się zmieniło w załodze ,a "Krzyś "broni się bo jest biedny i zapracowany:)

Kuter Hydra zaliczam do najlepszych w Kołobrzegu. Już kiedyś o tym pisałem i może dlatego obecnie nie mogę się załapać na wolne miejsce. No cóż taka cena popularności i mogę się wypowiadać tylko o sytuacji powiedzmy rok temu. Trzyosobową obsługę kutra stanowili Irek - szyper i armator, Zbyszek - mechanik i pomoc wędkarzom oraz Robert - kucharz i pomoc wędkarzom. W trakcie moich pobytów na kutrze nigdy nie było odmowy pomocy czy to przy zaczepach, splątaniach itp. Nawet Irek jak był w pobliżu to radził jak "odstrzelić" zaczep. Często jednak (zwłaszcza na trzecich kamieniach) to próżny trud i zestaw zostawał na dnie. Gluteus pisze o "młodym pomocniku" i tu jest moje zastanowienie bo żadnego z w/w trójki nie zaliczył bym do młodzieńców. Może feralnego dnia Zbyszka zastępował ktoś inny lub nastąpiła zmiana na tym stanowisku i "nowy" załogant (np. Krzyś) jeszcze nie dostosował się do kultury organizacyjnej panującej na tej jednostce? Bez wątpienia wpis Gluteus-a byłby lepszy gdyby był zamieszczony bezpośrednio po rejsie (do czego go namawiam) ale każdy z nas ma prawo do swobodnej wypowiedzi w czasie mu dogodnym. Rejsów są setki a wpisów jak na lekarstwo. Zapał Krzysia w obronie "młodego" pomocnika jest "trochę podejrzany" i może oznaczać, że jest coś na rzeczy. Całą dyskusja ma dla mnie ten efekt, że chyba zadzwonię i podpytam małżonkę p. Irka o terminy na koniec stycznia czy początek lutego. [/quote]

#343 ☆Krzyś☆

☆Krzyś☆

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:51

Zybi, piszesz o splataniach a ja o zerwanym zestawie Zaczepie ps jak splatanie wynika nie z mojej winy tylko ktos sie zapuszcza pod kuter za daleko to radze uważać bo tne zestaw odrazu (w przypadku jak jest solidnie naplatane)

#344 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:08

Zybi, piszesz o splataniach a ja o zerwanym zestawie Zaczepie ps jak splatanie wynika nie z mojej winy tylko ktos sie zapuszcza pod kuter za daleko to radze uważać bo tne zestaw odrazu (w przypadku jak jest solidnie naplatane)

Krzyś ty jesteś tak samo nienormalny zeby nie napisać ( pierdolnięty zakłamany itd).jak gość z twojego zdjęcia i jego partia PISuarów

Użytkownik dorsz82 edytował ten post 15 grudzień 2017 - 11:30

#345 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:09

Zibi12345 znam ten ból tak samo mam teraz na Sea angler z miejscami

#346 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:10

A trochę wcześniej byłem w Ustce na Sea Angler. Zaczepów było 3 razy więcej. Udało się uratować z 90% zestawów. Szyper nie potrzebował do tego pomocnika. Podpłynął kutrem 10m czy od drugiej strony napłynął zaczep i się wszystko fajnie odhaczało. Wystarczy tylko chcieć szczególnie że on był tam tylko od tego. Kuchnią zajmowac się ktoś inny. On tylko patroszył ryby i "pomagał" w łowieniu.

Potwierdzam na Sea angler tak właśnie jest z pomocą szypra

#347 jeziorowiec

jeziorowiec

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:50

Witam Panie Krzyś

Podsumowując dyskusję myślę że nam wędkującym zależy żeby poszczególne jednostki i załogi "mierzyły" do najlepszych a nie odwrotnie

Życzę Wszystkim i Załogą kutrów jak i Wędkującym Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku .

Ps. i tylko takich problemów  

Pozdrawiam

#348 ☆Krzyś☆

☆Krzyś☆

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:35

Krzyś ty jesteś tak samo nienormalny zeby nie napisać ( pierdolnięty zakłamany itd).jak gość z twojego zdjęcia i jego partia PISuarów

łolaboga, wyczuwam ból zadka :D

#349 Zybi12345

Zybi12345

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 15:05

Zaklepałem termin na 13 stycznia oczywiście na Sea Anglera a Ty planujesz coś na styczeń?Pytam bo jak coś to chcemy Was wyprzedzić i zająć rufę :):)

Zibi12345 znam ten ból tak samo mam teraz na Sea angler z miejscami[/quote]

#350 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 17:16

Musi opierano z dostać Michał bo mówi że nie ma notesu jeszcze i nie zapisuje

#351 Zybi12345

Zybi12345

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 18:04

Nie miał, ale już ma :)Terminy wiosenne też mam zarezerwowane:)

Musi opierano z dostać Michał bo mówi że nie ma notesu jeszcze i nie zapisuje[/quote]

#352 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 00:40

Nie miał, ale już ma :)Terminy wiosenne też mam zarezerwowane:)

Musi opierano z dostać Michał bo mówi że nie ma notesu jeszcze i nie zapisuje[/quote]

Witam, a to SEA ANGLER teraz pływa z Kołobrzegu? :roll:

#353 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 07:47

Zibi 12345 to jakie masz terminy to też takie zapisze

#354 Zybi12345

Zybi12345

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:40

3 i 10 marzec oraz 7 i 14 kwietnia,no i 13 stycznia. Zastanawiam się jak z rybą może być w styczniu bo jeszcze nie byłem .

Zibi 12345 to jakie masz terminy to też takie zapisze[/quote]

#355 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 01:23

Ją dzisiaj jestem zobaczę co słychać

#356 Quisisana

Quisisana

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 08:05

Bida z nędzą w Kołobrzegu. Kuter Kolias, 15 wędek, złowione 62 dorszyki, najlepszy wynik- 6 sztuk. Wrzucasz pilkera jak do studni, dłubiesz, dłubiesz i nic. Szyper się stara, krąży, szuka, ale pusto. Nie ma ryby w Kołobrzegu.

#357 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 300 postów

Napisano 07 maj 2018 - 10:57

Kilka słów o pobycie nad morzem.
Wtorek 01.05.18 rejs kutrem Hydra na "trzecie kamienie". Rejs 12 h cena 200 zł, filetowanie 1,5 zł/szt. Start 4.40, na łowisku 7.30. Pierwsze napłynięcia, głębokość 33 m i są pojedyncze brania. Niestety rybki małe albo bardzo małe. Kolejne godziny wędkowania nie zmieniają sytuacji, rybki biorą przeważnie na pilkera. W wodzie zostają pierwsze zestawy choć załoga pomaga (często skutecznie) uwolnić zestaw z zaczepów. Koło południa trafiają mi się rybki w okolicach 1 - 1,5 kg. Ogólnie rejs udany, pogoda super, dryf znośny, na powrocie nieźle pobujało. Rybki ilościowo nieźle (każdy coś połowił). Najlepszy wynik 28 szt. (rufa) i moje 26 wymiarowych i z 15 szt., które wróciły do wody. O kutrze nie muszę pisać bo każdy kto był to wie. Kucharza Roberta (zmarł w zeszłym roku) zastąpił Zbyszek a pokład obsługuje młody nabytek Adam. W porcie o 17.30.
W czwartek, piątek i sobotę jeździłem za śledziem do Mrzeżyna. Efekty: czwartek - 1 szt., piątek - 5 szt., sobota 10 kg.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych