Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kutry W Okolicy Kołobrzegu 2014/2015

314 odpowiedzi w tym temacie

#301 kolek

kolek

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 20:18

wędkuje się coś w Kołobrzegu? czy tylko rejsy wycieczkowe?

#302 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:33

W sobotę 26.08 pływałem na Jamesie Cooku. Był to mój trzeci wyjazd na dorsze, jak na razie najobfitszy i obawiam się, że szybko nie pobiję tego rekordu - złapałem 76 dorszy i nie było chyba na kutrze wędkarza, który nie złapałby przynajmniej 20-30 sztuk. Rozmiarem nie powalały (max 1 kg), ale większość była wymiarowa.

Na Jamesie Cooku bylem pierwszy raz i wszystko oceniam na plus - kuter wygodny, przestronne kajuty, dobre jedzonko, załoga sympatyczna i pomocna. No i co dla mnie było dużą zaletą, można było przenocować na kutrze w porcie przed wypływem.

#303 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 22:03

W sobotę 26.08 pływałem na Jamesie Cooku. Był to mój trzeci wyjazd na dorsze, jak na razie najobfitszy i obawiam się, że szybko nie pobiję tego rekordu - złapałem 76 dorszy i nie było chyba na kutrze wędkarza, który nie złapałby przynajmniej 20-30 sztuk. Rozmiarem nie powalały (max 1 kg), ale większość była wymiarowa.

Na Jamesie Cooku bylem pierwszy raz i wszystko oceniam na plus - kuter wygodny, przestronne kajuty, dobre jedzonko, załoga sympatyczna i pomocna. No i co dla mnie było dużą zaletą, można było przenocować na kutrze w porcie przed wypływem.

Byliscie pod Bornholmem czy moze juz blizej podeszly?

#304 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 20:57

Byliscie pod Bornholmem czy moze juz blizej podeszly?

Byliśmy na pierwszych kamieniach.

#305 kolek

kolek

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 21:13

Byliśmy na pierwszych kamieniach.

w końcu się coś ruszyło ;-) jakieś wieści z innych jednostek?

#306 stan

stan

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:40

29 sierpień Hydra. Wyniki od kilku / nieliczni / do 46, średnio 25-30 niestety wielkościowo słabo. Brania na pilkera i przywieszki. Również blisko brzegu. Z tego co opowiadała załoga kilka dni wcześniej było znacznie lepiej / do 100 sztuk/. W czasie rejsu trafił się rodzynek - troć / około 3 kg / złowiona przez młodego / pierwszy raz na kutrze/. pogoda była super a załoga i jedzenie jak zawsze pierwsza liga. Kolejny rejs w październiku.

#307 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 07:01

Informacja z drugiej ręki. Szukając miejsca na październik porozmawiałem chwilę z armatorem Nordyka. W niedzielę byli daleko (chyba trzecie kamienie) i połowili grubo - ok. 80 szt. na głowę. Rybka też bardzo przyzwoita. Wędkowało jakieś koło ze Szczecina i może ktoś się odezwie i przekaże info z pierwszej ręki. Reszta wędkowała na płytkim i bez specjalnych efektów.

#308 -michal-

-michal-

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 18:23

Dnia 26.08.2017 odbyłem 12 godzinny rejs kutrem m/y cormoran i z czystym sumieniem mogę te jednostkę gorąca polecić. O moim zadowoleniu może świadczyć fakt, iż w najbliższy weekend po raz kolejny wybieram się tym samym kutrem na dorsze. Jednostka w bardzo dobrym stanie, wyżywienie rewelacyjne a obsługa i załoga bardzo miła. Stanowisk do połowu nie brakuje, każdy z uczestników złowił podczas wyprawy od 40 do 70 dorodnych dorszy. Gorąco polecam    

#309 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 18:41

...

Użytkownik karollek edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 18:42

#310 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 04:45

Brawo Michał co tu się wyrabiania to już szkoda słów

#311 kubek

kubek

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 18 wrzesień 2017 - 07:16

Brawo Michał co tu się wyrabiania to już szkoda słów

A ja tym czasem nie byłem na dorszach ostatnio :razz:  Ale mój kolega, z którym wczoraj szukałem okoni wybrał się na Bałtyk w sobotę, tj. 16.09.2017r.

Kutra nie będę podawał, bo na innych były podobne wyniki, najlepsi mieli kilkanaście sztuk, zwykle kilka, on natomiast dwa...

Pływali na pierwszych kamieniach, bo w oddali było widać brzeg.

Ponoć przed wiatrami było lepiej, ale wiecie, że zawsze tak mówią :razz:

#312 jaw83

jaw83

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 19 październik 2017 - 08:55

Witam,

Co obecnie godne polecenia z kołobrzeskich łodzi, aby dobrze i kulturalnie połowić?

A jak tajemnica to priv  :wink:

Pzdr!

#313 jaw83

jaw83

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 22 październik 2017 - 20:12

Witam,

Co obecnie godne polecenia z kołobrzeskich łodzi, aby dobrze i kulturalnie połowić?

A jak tajemnica to priv  :wink:

Pzdr!

Hmm, cisza...

To może napisze ktoś gdzie obecnie pływa szyper Rysiek z Athlona (chyba zmiany były niedawno)??

pzdr.

#314 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 20:22

Wczorajsza wyprawa na pierwsze kamienie to totalny dramat. Co kilka napłynięć wpadał jeden dorszyk na cały kuter, po południu zaczęło padać i brania zanikły całkowicie. Wyniki - od zera do trzech sztuk.

#315 wędkarstwo z pasją

wędkarstwo z pasją

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:29

Na początku listopada byłem na Pegasus One. Po kilka, kilkanaście sztuk na głowę. Ja złowiłem 9 ale byłem pierwszy raz w życiu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych