Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kutry W Okolicy Kołobrzegu 2014/2015

356 odpowiedzi w tym temacie

#301 kolek

kolek

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 20:18

wędkuje się coś w Kołobrzegu? czy tylko rejsy wycieczkowe?

#302 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:33

W sobotę 26.08 pływałem na Jamesie Cooku. Był to mój trzeci wyjazd na dorsze, jak na razie najobfitszy i obawiam się, że szybko nie pobiję tego rekordu - złapałem 76 dorszy i nie było chyba na kutrze wędkarza, który nie złapałby przynajmniej 20-30 sztuk. Rozmiarem nie powalały (max 1 kg), ale większość była wymiarowa.

Na Jamesie Cooku bylem pierwszy raz i wszystko oceniam na plus - kuter wygodny, przestronne kajuty, dobre jedzonko, załoga sympatyczna i pomocna. No i co dla mnie było dużą zaletą, można było przenocować na kutrze w porcie przed wypływem.

#303 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 22:03

W sobotę 26.08 pływałem na Jamesie Cooku. Był to mój trzeci wyjazd na dorsze, jak na razie najobfitszy i obawiam się, że szybko nie pobiję tego rekordu - złapałem 76 dorszy i nie było chyba na kutrze wędkarza, który nie złapałby przynajmniej 20-30 sztuk. Rozmiarem nie powalały (max 1 kg), ale większość była wymiarowa.

Na Jamesie Cooku bylem pierwszy raz i wszystko oceniam na plus - kuter wygodny, przestronne kajuty, dobre jedzonko, załoga sympatyczna i pomocna. No i co dla mnie było dużą zaletą, można było przenocować na kutrze w porcie przed wypływem.

Byliscie pod Bornholmem czy moze juz blizej podeszly?

#304 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 20:57

Byliscie pod Bornholmem czy moze juz blizej podeszly?

Byliśmy na pierwszych kamieniach.

#305 kolek

kolek

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 21:13

Byliśmy na pierwszych kamieniach.

w końcu się coś ruszyło ;-) jakieś wieści z innych jednostek?

#306 stan

stan

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:40

29 sierpień Hydra. Wyniki od kilku / nieliczni / do 46, średnio 25-30 niestety wielkościowo słabo. Brania na pilkera i przywieszki. Również blisko brzegu. Z tego co opowiadała załoga kilka dni wcześniej było znacznie lepiej / do 100 sztuk/. W czasie rejsu trafił się rodzynek - troć / około 3 kg / złowiona przez młodego / pierwszy raz na kutrze/. pogoda była super a załoga i jedzenie jak zawsze pierwsza liga. Kolejny rejs w październiku.

#307 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 296 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 07:01

Informacja z drugiej ręki. Szukając miejsca na październik porozmawiałem chwilę z armatorem Nordyka. W niedzielę byli daleko (chyba trzecie kamienie) i połowili grubo - ok. 80 szt. na głowę. Rybka też bardzo przyzwoita. Wędkowało jakieś koło ze Szczecina i może ktoś się odezwie i przekaże info z pierwszej ręki. Reszta wędkowała na płytkim i bez specjalnych efektów.

#308 -michal-

-michal-

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 18:23

Dnia 26.08.2017 odbyłem 12 godzinny rejs kutrem m/y cormoran i z czystym sumieniem mogę te jednostkę gorąca polecić. O moim zadowoleniu może świadczyć fakt, iż w najbliższy weekend po raz kolejny wybieram się tym samym kutrem na dorsze. Jednostka w bardzo dobrym stanie, wyżywienie rewelacyjne a obsługa i załoga bardzo miła. Stanowisk do połowu nie brakuje, każdy z uczestników złowił podczas wyprawy od 40 do 70 dorodnych dorszy. Gorąco polecam    

#309 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 73 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 18:41

...

Użytkownik karollek edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 18:42

#310 dorsz82

dorsz82

Weteran

• Members
  • 246 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 04:45

Brawo Michał co tu się wyrabiania to już szkoda słów

#311 kubek

kubek

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 18 wrzesień 2017 - 07:16

Brawo Michał co tu się wyrabiania to już szkoda słów

A ja tym czasem nie byłem na dorszach ostatnio :razz:  Ale mój kolega, z którym wczoraj szukałem okoni wybrał się na Bałtyk w sobotę, tj. 16.09.2017r.

Kutra nie będę podawał, bo na innych były podobne wyniki, najlepsi mieli kilkanaście sztuk, zwykle kilka, on natomiast dwa...

Pływali na pierwszych kamieniach, bo w oddali było widać brzeg.

Ponoć przed wiatrami było lepiej, ale wiecie, że zawsze tak mówią :razz:

#312 jaw83

jaw83

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 19 październik 2017 - 08:55

Witam,

Co obecnie godne polecenia z kołobrzeskich łodzi, aby dobrze i kulturalnie połowić?

A jak tajemnica to priv  :wink:

Pzdr!

#313 jaw83

jaw83

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 22 październik 2017 - 20:12

Witam,

Co obecnie godne polecenia z kołobrzeskich łodzi, aby dobrze i kulturalnie połowić?

A jak tajemnica to priv  :wink:

Pzdr!

Hmm, cisza...

To może napisze ktoś gdzie obecnie pływa szyper Rysiek z Athlona (chyba zmiany były niedawno)??

pzdr.

#314 franek_1986

franek_1986

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 20:22

Wczorajsza wyprawa na pierwsze kamienie to totalny dramat. Co kilka napłynięć wpadał jeden dorszyk na cały kuter, po południu zaczęło padać i brania zanikły całkowicie. Wyniki - od zera do trzech sztuk.

#315 wędkarstwo z pasją

wędkarstwo z pasją

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 20:29

Na początku listopada byłem na Pegasus One. Po kilka, kilkanaście sztuk na głowę. Ja złowiłem 9 ale byłem pierwszy raz w życiu

#316 gluteus

gluteus

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 14:58

Witam.

Opiszę krótko wakacyjną wyprawę z Kołobrzegu.

Kuter Hydra.

Szyper- fajnie szuka ryby ale jest jeden problem. Nie wiem czy to było jednorazowo i po prostu nam się tak trafiło czy to u niego reguła. Fajnie trafiał na rybki ale ustwiał kuter cały dzień pod skosem co doprowadzało do tego że było mnóstwo splątań i bardzo szybko uciekaliśmy z ławicy. Jeszcze nie byłem nigdy na takim rejsie by było tyle splątań mimo słabiutkiego dryfu. Za każdym razem żyłki uciekały na boki. Ogólnie raczej pozytywnie bo mimo środku lata i niesprzyjających warunków każdy te co najmniej 10 dorszy złapał.

Największy plus łajby to socjal. Kucharz rewelacja. Nigdzie jeszcze nie spotkałem takich warunków. Dwa ciepłe dania (śniadanie i obiad). Między tym jeszcze sałatka śledziowa.

Toaleta bardzo czysta i pachnąca. Sama przyjemność korzystać.

Natomiast największy minus to młody pomocnik szypra. Przy zaczepach w ogóle mu nie zależało na uratowaniu zestawu. Po prostu zawijał plecionkę na rękawicy i wszystko zrywał.

Opisałem kilka minusów Hydry ale polecam jednostkę z czystym sumieniem. Ryby złapałem choć pewnie przy lepszym ustawianiu mogło być trochę lepiej stąd pewien niedosyt.

#317 ☆Krzyś☆

☆Krzyś☆

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:39

Z tym pomocnikiem to wyleciałes jak filip z konopi jak Ci zależy tak bardzo na zestawie to sobie proszę wędkę odłożyć i samemu sobie radzić.

#318 gluteus

gluteus

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:48

Na innych kutrach jakoś potrafią pomóc inaczej i szanują sprzęt wędkarzy.

Użytkownik gluteus edytował ten post 11 grudzień 2017 - 20:50

#319 Zybi12345

Zybi12345

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:54

To od czego jest pomocnik na kutrze jeśli nie pomóc w takich sytuacjach ?,zerwać zestaw to każdy głupi potrafi ,a czasami warto popracować nad tym aby uratować zestaw który trochę jednak kosztuje .Nie uda się trudno,ale często przy odrobinie chęci udaje się ..!

#320 ☆Krzyś☆

☆Krzyś☆

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 07:45

Pomocnik czyści rybę nie raz sie się zdaza ze jest i mechanikiem, kucharzem. A kolega tak serio? Bez pomocnika nie wyczepi? "Przecież wystarczy sie postarać"

Użytkownik ☆Krzyś☆ edytował ten post 12 grudzień 2017 - 07:48

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych