Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kutry W Okolicy Kołobrzegu 2014/2015

311 odpowiedzi w tym temacie

#1 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 20:38

CYTAT(stelmachowicz @ czw, 19 gru 2013 - 17:54) Wyświetl post
Witam. 18.Środa. Kuter hydra płynięcie na 3 kamienie( 3h)ryby brały ale dużo niemowlaków icon_wink.gif Zaloga jak zwykle profi.. icon_biggrin.gif Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt.

Witam ponownie icon_eek.gif Widać, że tylko Ja jeżdże na dorsze icon_wink.gif Rejs 14.01.14.(wtorek)Podobnie jak wyżej ..3kamienie ryb sporo ale dużo wielkości pilkera 120g. icon_biggrin.gif ale były też wymiarowe... icon_wink.gif Rejs jak ostatnio na Hydrze klasa bez zmian- 1liga..Pozdrawiam.

#2 wiechu66

wiechu66

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 05 luty 2014 - 11:26

Witam!
Niedziela. 02.02.2014, sezon rozpoczęty (WRESZCIE!), po kilku nieudanych próbach.
Kuter Spinio, godzina 6 rano, płyniemy i płyniemy bo trzecie kamienie. Pogoda idealna cały czas, aż do popołudnia.
Na początku pojedyncze sztuki, około południa trafiały się pierwsze dublety, limit od 3 do 6 hakiem. Ja 4 z hakiem. Sztuki małe lub śrdnie, bez szału. W 90% ryby brały na przywieszkach, koloru czerwonego.
Co tu więcej pisać?
Jak dla mnie rozpoczęcie sezonu udane, myslę, że dla reszty ekipy też.

Kolejna wyprawa z Darłówka na małej łódce, zdam relację.

Pozdrawiam, Wiechu.

#3 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 11 luty 2014 - 20:27

Witam.
Rejs 09.02. kuter Spinio, wyniki podobnie jak u kolegów wyżej.
Powrót z bananami na twarzy i o to przecież chodzi,
Tylko dorsz jest trochę głęboko, ponad 40 metrów, jak na Kołobrzeg to około 3godz. przelotu
Ale oby więcej takich wypadów.
Pozdrowienia dla ekipy z Legnicy od Krosna Odrz.

#4 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 15 luty 2014 - 08:34

icon_rolleyes.gif Witam.11.02.(wtorek)kuter hydra jak zwykle icon_lol.gif start 5rano. Po 8 zaczynamy walke i tak do końca rejsu.. icon_biggrin.gif ryb dużo wyniki dobre i bardzo dobre ..Jednostka jak zwykle zawodowo..Pozdrawiam.

Użytkownik stelmachowicz edytował ten post 15 luty 2014 - 08:35

#5 mums1916

mums1916

Weteran

• Members
  • 139 postów

Napisano 18 luty 2014 - 16:28

Witam
Na sobotę 22.02 są 3 wolne miejsca na dobrą jednostkę z Kołobrzegu.Wyjazd z Gorzowa W.,najchętniej dosiedli byśmy się we 2 z kologą do kogoś jadącego z okolic Gorzowa.Jak nie będzie kogoś z samochodem,to wezmę swój,którym jestem w delegacji,ale wolałbym nie.Więcej szczegółów na priv.lub tel. do mnie 508209059.
Przepraszam że piszę w dwóch tematach,ale zostało mało czasu.

#6 sułtan

sułtan

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 23 luty 2014 - 09:23

Sobota ,prawie wszystkie jednostki wyszły z Kołobrzegu i popłyneli na 3 kamienie ,wyniki od kilku szt do limit x 5 ale wielkość to prawie same bolki jeden gość miał 2 szt ok 3 kg ,ja byłem na Nurku .Wracając do portu szyper na radiu rozmawiał z kolegą który wracał z Borholmu to tam połowili grubo i ładne ryby.

#7 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 23 luty 2014 - 12:31

CYTAT(sułtan @ nie, 23 lut 2014 - 11:23) Wyświetl post
Sobota ,prawie wszystkie jednostki wyszły z Kołobrzegu i popłyneli na 3 kamienie ,wyniki od kilku szt do limit x 5 ale wielkość to prawie same bolki jeden gość miał 2 szt ok 3 kg ,ja byłem na Nurku .Wracając do portu szyper na radiu rozmawiał z kolegą który wracał z Borholmu to tam połowili grubo i ładne ryby.

Witam ponownie.Rejs odbył się w piątek na Hydrze jak zawsze z Kołobrzegu .Wyniki podobnie jak u kolegi sułtana.. Ryb już mniej jak ostatnio :evil:Zaloga jak zwykle zawodowo Pozdrawiam.

#8 Pablo1970

Pablo1970

Wędkarz

• Members
  • 78 postów

Napisano 23 luty 2014 - 13:41

Byłem w sobotę 22-02 na Athlonie. Duża fala i nie za specjalnie z wynikami . wszyscy poniżej 2 . Co do szypra i Athlona. Szkoda ale okazał mało wyrozumialości. Cały dzień słabe najazdy. Na koniec bum - ławica kazdy szarpał. Sam wyciągnołem dublecika i kilka innych. I to bardzo szybko, a tu!. 3 X Trąbka i zawijamy się. Ruszył z plantacji i koniec gadki . Po chwili dopiero nastały targi czy zostajemy . Oczywiście bez owocne bo nie wszyscy chcieli a zwłaszcza jak żuciliśmy pikery i znowu nic! A było tak dobrze. Wystarczało poczekać na ławicy. Sam już raczej nie popłynę na tej jednostce. Za mało empatii . Zdecydowanie mile wspomonam jednostkę , też z Kołka, mianowicie Hydrę. Gość jest klasa, dobrze napływa i jak trzeba zostać to nie skomle! A co ważne nie wzioł za to grosza więcej. Więc do następnego razu.

Użytkownik Pablo1970 edytował ten post 23 luty 2014 - 13:44

#9 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 24 luty 2014 - 22:10

CYTAT(Pablo1970 @ nie, 23 lut 2014 - 15:41) Wyświetl post
Byłem w sobotę 22-02 na Athlonie. Duża fala i nie za specjalnie z wynikami . wszyscy poniżej 2 . Co do szypra i Athlona. Szkoda ale okazał mało wyrozumialości. Cały dzień słabe najazdy. Na koniec bum - ławica kazdy szarpał. Sam wyciągnołem dublecika i kilka innych. I to bardzo szybko, a tu!. 3 X Trąbka i zawijamy się. Ruszył z plantacji i koniec gadki . Po chwili dopiero nastały targi czy zostajemy . Oczywiście bez owocne bo nie wszyscy chcieli a zwłaszcza jak żuciliśmy pikery i znowu nic! A było tak dobrze. Wystarczało poczekać na ławicy. Sam już raczej nie popłynę na tej jednostce. Za mało empatii . Zdecydowanie mile wspomonam jednostkę , też z Kołka, mianowicie Hydrę. Gość jest klasa, dobrze napływa i jak trzeba zostać to nie skomle! A co ważne nie wzioł za to grosza więcej. Więc do następnego razu.

Ja jak jade do kołobrzegu to tylko na Hydre. Uwarzam ,że jak jest dobrze to po co zmieniać.. icon_wink.gif Pozdrawiam.

#10 arturek43

arturek43

Wędkarz

• Members
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo pod różną postacią

Napisano 03 marzec 2014 - 08:07

01.03.2014 Rozpoczecie sezonu 2014. Kuter jak zawsze Nurek port Kołobrzeg.Wyjście o 4. Ryba jest daleko wiec 3h przelotu na łowisko.W trakcie rozmawiam z szyprem ze wyniki się już pogorszyły i już promocja się kończy. Pogoda jest okej malutka falka ciepło i słabiutki wiaterek,ale utrzymująca się cały czas mgła nas trochę niepokoi icon_sad.gif .Po dopłynięciu na miejsce patrze na echo a tam 45 m i malutki zapis,z którego wychodzą 2 dorsze na pokład.Zmiana miejsca i szukania zapisu. Mgla dalej się utrzymuje.Po pary najazdach każdy zaczyna dochodzić do wnioski ze dzisiaj nie jest ten dzień. icon_sad.gif Pływamy szukamy i w końcu pokazuje się jakiś większy zapis icon_smile.gif Na pokład wychodzą jakieś rybki a nawet dublety ,każdy zaczyna już mieć banana na twarzy .Tylko szybko się to kończy bo po poprawieniu napływu już są słabsze wyniki.Cały czas utrzymująca się mgła nie zachęca do pozytywnego nastawienia.Rybki wychodzą w 90% na przywieszkę czerwonego twistera z czarnym ogonkiem icon_smile.gif Podsumowując każdy połowił trochę sztuk i był zadowolony jak na te warunki które mieliśmy.Szyper przedłużył rejsik o godzinkę z nadzieja ze się coś poprawi.Dziękuje za jak zawsze super atmosferę i super podejście do tematu.Do następnego razu.

#11 amator52

amator52

Weteran

• Members
  • 281 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 11:48

Sezon 2014 otwarty !!!!!
Po kilku nieudanych terminach otrzymuje wiadomość (nareszcie) od Pani z kutra Hydra, że 02.03.14 o godz. 5,00 wypływamy na rejs 12 h w cenie 200 zł.
Rano po trzech godzinach przelotu Pan Irek (szyper i właściciel) informuje nas, że jesteśmy na "trzecich kamieniach", głębokość 34 m i uważać na pilkiery bo dno jest jak pumeks. Pierwsze dryfy przynoszą pierwsze rybki z czego połowa wraca do wody aby podrosnąć. Dorsze biorą na przywieszki z dominacją czerwonego koloru. Szybko i boleśnie przekonujemy się, że uwaga szypra nie była bezpodstawna i tracimy kolejne zestawy (moje straty to cztery pilkiery trzy przywieszki przez cały dzień). Po 1,5 h brania ustały i do południa szyper dwoił się i troił abyśmy mogli coś wydłubać (ja miałem wtedy 4 wymiarowe rybki) Po zmianie łowiska (przelot 0,5 h) sytuacja uległa poprawie, rybka zaczęła żerować a nam na twarzach pojawiły się banany. Kolejne napływy i jeszcze lepsze efekty, na pokład lądują dublety a triplety nie należą do rzadkości. Trafiają się też trochę starsze osobniki (u mnie 2,5 kg i 2kg). W ciągu 2 h mój wynik z czterech podnoś się do 35. Po 15 sygnał do powrotu ale Irek nie każe składać sprzętu gdyż jeszcze może spróbujemy wracając przez trzecie kamienie, bo okazało się, że cały czas płynęliśmy na północ i bliżej nam było do Bornholmu niż do Kołobrzegu. Na powrocie dołowiłem jeszcze cztery bolki i zakończyłem wędkowanie. Do portu dotarliśmy o 19,15 czyli ponad dwie godziny po czasie. Te dwie godziny dostaliśmy gratis za co szacun dla Pana Irka. Kuter, obsługa, właściciel to bez wątpienia pierwsza liga na polskim wybrzeżu. Promilowcy i splątania w normie a ciekawostką był połów dorszy (przez dwóch panów) na martwą uklejkę (z sukcesami).

#12 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 03 marzec 2014 - 18:47

CYTAT(amator52 @ pon, 03 mar 2014 - 12:48) Wyświetl post
Sezon 2014 otwarty !!!!!

Witam .
Gratuluję udanego rejsu , wreszcie ból zaspokojony . icon_biggrin.gif
Miałem też przyjemność wędkować na " trzecich kamieniach " tylko bez takich strat w zestawach - wiedząc o częstych zaczepach , zdjęliśmy kotwice z pilkerów ( robiły za ciężarki ) i łowiliśmy na same przywieszki ...... zaczepy sporadycznie a jak się trafił to w większości przypadków można się było uwolnić bez strat . icon_wink.gif
Z tymi " pumeksami " - skałkami bałtyckimi spotkałem się nie tylko w Kołobrzegu , na usteckich łowiskach również .
Pozdrawiam .

'

#13 margal

margal

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 17:13

CYTAT(stelmachowicz @ wto, 25 lut 2014 - 01:10) Wyświetl post
Ja jak jade do kołobrzegu to tylko na Hydre. Uwarzam ,że jak jest dobrze to po co zmieniać.. icon_wink.gif Pozdrawiam.

w sierpniu wybieram się na wczasy w okolice kołobrzegu i mam pytanie czy Hydra dobrze pływa też latem, czy robi wycieczki po bałtyku z wczasowiczami?
ps. jakiś czas temu spotkaliśmy się na Elvisie

#14 stelmachowicz

stelmachowicz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 12:38

CYTAT(margal @ sob, 08 mar 2014 - 19:13) Wyświetl post
w sierpniu wybieram się na wczasy w okolice kołobrzegu i mam pytanie czy Hydra dobrze pływa też latem, czy robi wycieczki po bałtyku z wczasowiczami?
ps. jakiś czas temu spotkaliśmy się na Elvisie

Witam. Zawsze się starają.. Ale kto jeżdzi to wie ,że ryby nie zawsze biorą tak samo a bałtyk to nie jezioro, że można być wszędzie..Ale na pocieszenie w zeszłym roku latem łapali nawet na 12 metrach z sukcesami.. icon_wink.gif Pozdrawiam.

Użytkownik stelmachowicz edytował ten post 09 marzec 2014 - 12:39

#15 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 13:55

CYTAT(stelmachowicz @ nie, 09 mar 2014 - 14:38) Wyświetl post
Witam. Zawsze się starają.. Ale kto jeżdzi to wie ,że ryby nie zawsze biorą tak samo a bałtyk to nie jezioro, że można być wszędzie..Ale na pocieszenie w zeszłym roku latem łapali nawet na 12 metrach z sukcesami.. icon_wink.gif Pozdrawiam.

Jeżeli chodzi o wody kołobrzeskie to latem na wakacjach (sierpień) miałem najlepsze wyniki od 7 do 9 limitów (łowienie na około 20 metrach). Polecam jednostkę Nera Uno z Dźwirzyna. Trzy razy z nimi pływałem i nigdy się nie zawiodłem.

#16 margal

margal

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 10:28

CYTAT(kondziu81 @ nie, 09 mar 2014 - 16:55) Wyświetl post
Jeżeli chodzi o wody kołobrzeskie to latem na wakacjach (sierpień) miałem najlepsze wyniki od 7 do 9 limitów (łowienie na około 20 metrach). Polecam jednostkę Nera Uno z Dźwirzyna. Trzy razy z nimi pływałem i nigdy się nie zawiodłem.

dziękuje za informacje. jeżeli to prawda to dobra wiadomość bo z Pogorzelicy miałbym bliżej.
Na forach znalazłem wiele nieciekawych postów o tej jednostce, ale może to stare historie.
pozdrawiam

#17 kondziu81

kondziu81

Weteran

• Members
  • 132 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 12:13

CYTAT(margal @ pon, 10 mar 2014 - 12:28) Wyświetl post
dziękuje za informacje. jeżeli to prawda to dobra wiadomość bo z Pogorzelicy miałbym bliżej.
Na forach znalazłem wiele nieciekawych postów o tej jednostce, ale może to stare historie.
pozdrawiam

Jeżeli chcesz połowić a nie być głaskanym po głowie to się nie zawiedziesz. Cena za 12 godzin 150zł.

#18 manolo

manolo

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 21:53

Witam,
Może trochę i wstyd,ale jeszcze rączki bolą
Kuter Foka, wypłynięcie o piątej, próby na płytszej wodzie nie dają efektów
Przelot na głębsze,ponad 50m.
I tam do końca rybki wychodziły,
Za niewielką dopłatą, przedłużamy rejs
I wszyscy z bananami wracamy do portu

Trochę przesadzone,że wszystkie jednostki wyszły
koło nas ciężko było dopatrzec kutra
A jak wyplywalismy,duzo kutrów stało w porcie
wracalismy-też stały

Widzieliśmy jak HYDRA wychodziła przed piątą ,
ale nie znam wyników
Może ktoś opisze wyprawę?
Pozdrawiam

#19 karollek

karollek

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 00:02

Witam. Chcial bym podzielic sie moja opinia po pierwszym w zyciu dorszowaniu. 9 marca bylem na kutrzze Hydra w kolobrzegu. Dotarlem na kuter okolo 4`30 i zaskoczylo mnie ze zaloga w pelni gotowa a wrecz juz pracuje. Pierwsze pytanie czy juz plywalismy ile wedek czy mamy pilkery i gdzie chcemy lapac! Przed 5 wyplyniecie i po jakiejs godzinie lapiemy pierwszy dorsz cieszy jak rower (w tych czasach quad) na pierwsza komunie! Po paru naplynoeciach o godzinie 8-9 wolaja nas na sniadanie a ja limit juz mam. Przeplyniecie jakies30-40 minut i lapiemy. Jak stanelismy na wrakach to odrazu pan Robert przyszedl i nas jako nowicjuszy pilnowal w razie zaczepu . Mielismy 12 godzinny rejs a lapac skonczylismy jakos 16.45 wiec bardzo milo a w kolobrzegu o 18. Ogolne wielkie dzieki za pomoc i pyszne jedzenie dla obslugi i szyprowi za fachowe szukanie ryby . Dzien zakpnczylem bananem na buzi i pyszna swierza ryba na kolacje. Pozdrawian Hydre i w czerwcu sie widzimy. Moze ktos wie czy Hydra plywa na borholm???
Pozdrawiam

#20 grocik7

grocik7

Weteran

• Members
  • 496 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 18:48

CYTAT(karollek @ pią, 04 kwi 2014 - 03:02) Wyświetl post
Witam. Chcial bym podzielic sie moja opinia po pierwszym w zyciu dorszowaniu. 9 marca bylem na kutrzze Hydra w kolobrzegu. Dotarlem na kuter okolo 4`30 i zaskoczylo mnie ze zaloga w pelni gotowa a wrecz juz pracuje. Pierwsze pytanie czy juz plywalismy ile wedek czy mamy pilkery i gdzie chcemy lapac! Przed 5 wyplyniecie i po jakiejs godzinie lapiemy pierwszy dorsz cieszy jak rower (w tych czasach quad) na pierwsza komunie! Po paru naplynoeciach o godzinie 8-9 wolaja nas na sniadanie a ja limit juz mam. Przeplyniecie jakies30-40 minut i lapiemy. Jak stanelismy na wrakach to odrazu pan Robert przyszedl i nas jako nowicjuszy pilnowal w razie zaczepu . Mielismy 12 godzinny rejs a lapac skonczylismy jakos 16.45 wiec bardzo milo a w kolobrzegu o 18. Ogolne wielkie dzieki za pomoc i pyszne jedzenie dla obslugi i szyprowi za fachowe szukanie ryby . Dzien zakpnczylem bananem na buzi i pyszna swierza ryba na kolacje. Pozdrawian Hydre i w czerwcu sie widzimy. Moze ktos wie czy Hydra plywa na borholm???
Pozdrawiam

http://www.hydra.kol...g.pl/oferta.php

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych