Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przynęta Na Płoć

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubsonel

kubsonel

Wędkarz

• Members
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i piłka nożna.

Napisano 28 kwiecień 2014 - 00:19

witam, na co najlepiej łapać duże Płocie? 1.Białas 2.kuku z aro. waniliowym 3.pinka?

#2 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 28 kwiecień 2014 - 07:53

CYTAT(kubsonel @ pon, 28 kwi 2014 - 03:19) Wyświetl post
witam, na co najlepiej łapać duże Płocie? 1.Białas 2.kuku z aro. waniliowym 3.pinka?

Czymś nieco grubszym trzeba im podsypać a potem to na hak zakładać, żeby drobnica tego nie wzięła.
Pamiętam , że rekordowo duża płoć poszła na ten przykład na gotowaną i ciętą w kostkę marchew ale kukurydza też może być (byle nie ta drobna). Czy będziesz to aromatyzował czy nie, to tylko taka jest różnica, że jak zaczniesz i ryby chcesz do tego przyzwyczajać, to potem trzeba się już tego trzymać.

Jak chcesz robactwo stosować, to także nie będę odkrywcą jak powiem, że do zanęty trzeba tego także dodać ale tu (w białe i pinkę) wchodzi praktycznie wszystko co jest w wodzie a roślinne przynęty przynajmniej eliminują z brań okonie, jazgarze, sumiki i inne drapieżne, które tam masz. Zamiast białych robaków możesz spróbować łowienia na kastery.

Z tym wszystkim trzeba tylko pamiętać o takich rzeczach jak miejsce do nęcenia (żeby mieć świadomość w jakie warunki podajemy - czy nie grzęźnie w mule lub obfitym zielsku) oraz żeby nie przesadzić z ilością tego żarcia, bo jakby nie było to wiosna jest nie lato i nęcenie bardziej symboliczne powinno być niż obfite. Raczej podnęcanie małymi porcjami (porcja jaką w jednej dłoni zmieścisz) co jakiś tam dłuższy czas.

#3 kubsonel

kubsonel

Wędkarz

• Members
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i piłka nożna.

Napisano 28 kwiecień 2014 - 15:30

A dodać aro. do kuku?

#4 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 17:03

Coś Ty Kubsonel uparł się na aromatyzowanie każdej przynęty? Bez tego niemożna? Ja łapię duże płocie bez tych dodatków i jest dobrze - wystarczy, że taka płoć jest w łowisku. W pierwszej kolejności musisz ją ściągnąć w pobliże twojego zestawu a potem podać na haku to , co im aktualnie dzisiaj podchodzi. Ja używam zanęty Traper płoć, do tego dodaje 1 kilo ziemi z kretowiska,płatki owsiane, prażone konopie, pęcak, lub pszenice,puszkę kuku, duże pudełko sparzonych pinek, które też zakładam na hak. Wszelkie ziarna wyeliminują małe ryby , które i tak będą pierwsze przy zanęcie. Jezeli łapię na kuku to prosto z puszki bez aromatyzowania. A próbowałeś zagnieść miękisz z bułki z dodatkiem 2-3 kropli zapachu wanili?? Urywasz kawałeczek tego ciasta i zagniatasz na haczyku w kształcie kropli . Kiedyś widziałem na pomorskiej rzece faceta ,który ciągnął piękne płocie. Z przynętą czaił się do końca , ale w końcu powiedział i pokazał. Łapał na gotowanego czerwonego buraka krojonego w małą kosteczkę . Sprawdziłem i się udało. Pokombinuj trochę , sprawdz, zobacz jak i na co łapią inni - a r o m a t y zostaw w spokoju , bo przedobrzysz i nic nie złapiesz.

#5 matchless

matchless

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 08:19

Nie jest do końca istotne na co łowić dużą płoć, ale jak ją zwabić. Nierzadko powodem tego, że łowi się samą drobnicę jest to, że nie potrafimy ściągnąć a co ważniejsze - utrzymać w łowisku tych grubszych. Jeśli duża płoć wejdzie w łowisko to łowić ją można na wszystko, niezależnie od rozmiaru przynęty. Ja najczęściej łowię na ochotkę, jeśli duża ryba zatrzyma się w zanęcie to pół kilogramowe płocie czy leszcze a nawet karpie będą brały czy to na ochotkę, pinkę, dużego białego czy też kukurydzę.

Problemy są tutaj dwa, takie najistotniejsze:

1. Jest BARDZO dużo drobnicy, duża płoć jest ale nie zostanie dopuszczona do przynęty bo następuje natychmiastowe branie mniejszej. Wtedy i tylko wtedy selekcjonujemy ryby wielkością przynęty.

2. Jest BARDZO dużo drobnicy, ale wielkiej płoci po prostu nie ma w łowisku. Bywa tak, że po prostu jej nie ma i już. Bywa również, że nie jesteśmy w stanie jej zatrzymać. Wtedy trzeba pomyśleć nad nieco grubszą (ale uwaga, nie należy przesadzić) zanętą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych