Skocz do zawartości

Zdjęcie

Parę Pytań O Pellet

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 10:14

1.Planuje zrobić pellet jak go przechować.
2.Czy miks od kulek mozna jako pellet bez gotowania zrobić.
3.Może znacie jakieś przepisy na pellet zanetowy?

#2 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 11:36

CYTAT(daniel_lisek @ nie, 20 kwi 2014 - 11:14) Wyświetl post

Odpowiem od końca listy;
3.nie mam nigdy pelletu nie robiłem.
2.Pewnie można tylko wypadało by użyć większej ilości mączek rybnych .
1.Pewnie tak jak kulki.

Nie wiem czy to jest opłacalny "biznes" bo tak jak pisałem trzeba by dać jakieś mączki rybne
więc taki mix cie wyjdzie pewnie ok 10 zł + jaja , a całkiem dobry pellet kupisz za 13-16zł
Ja używam peletu massive baits za 14 zł/kilo
Ale słyszałem na innym forum że można robić też kulki szybko rozpuszczalne na żelatynie.
Takich kulek nie gotujesz tylko starczy podsuszyć ,kulki szybciej pracują podobnie jak pelet.

#3 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 14:22

No wiem że to nie opłacalny biznes ale znalazlem przepis na kulki bez mąk rybnych oto on.
- 300g mąki kukurydzianej
- 300g mąki pszennej
- 200 g kaszy manny
- 150 g cukru
- 200g bułki tartej
- 50 g zmielonych nasion np. słonecznika
- 1/4 szklanki oleju słonecznikowego ( można rybnego)
- 1/4 szklanki miodu
- 50ml atraktora
- 5 jaj ( ewentualnie woda z łowiska, wykorzystywanie wody w tym przepisie nie wpływa zbyt znacząco na ciasto.)
Będe chciał zrobić na probe dość mało ,atraktor mam wanilja, myślałem o oleju z sardynek czy coś takiego...

#4 masqo

masqo

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 21:13

CYTAT(daniel_lisek @ nie, 20 kwi 2014 - 13:14) Wyświetl post

Fachowcem nie jestem ale parę peletów już miałem okazje przetestować i oto moje spotrzeżenia
ad. 1 Zrobić go zrobisz - bo to żadna sztuka tylko że będzie ci bardzo szybko pracował w wodzie(pellet robiony przez firmy specjalizujące się w zanętach jest zwykle sprasowany) twó jbędzie bardzo szybko się ropadał.
ad. 2. Tak powstawały pierwsze pellety bo czym że innym jest pellet jak nie ciastem do kulek bez gotowania ew. parowania
ad. 3. Znam jeden dobry przepis- kupujesz pellet CC Moore
http://www.rockworld...mix-pellet.html
i masz spokój uwierz mi nie będziesz w stanie zrobić dobrego pelletu w tych pieniądzach. Jak chcesz ekonomicznie bawić sie w karpiowanie to polecam kuku pastewną 1-1,5 zł/kg do tego aromaty (ryba, korzenny, owoc - tylko ich nie łącz) i sypać w zależności jaki duży jest zbiornik i jaka jest polucja karpia, amura i leszcza.

#5 kosiarz

kosiarz

Weteran

• Members
  • 111 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 21:40

Mączki rybne można dostać w sklepach zajmujących sie zaopatrywaniem rolników, tam ceny są o wiele niższe i wtedy było by to opłacalne, jajka można zastąpić albuminą.

#6 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 08:32

Ja chce zrobić mała ilość pelletu zobaczyc itp. no spoko npp na allegro pellet jest tani ale koszta przesyłki icon_sad.gif .

#7 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 08:35

CYTAT(masqo @ pon, 21 kwi 2014 - 00:13) Wyświetl post
ad. 1 Zrobić go zrobisz - bo to żadna sztuka tylko że będzie ci bardzo szybko pracował w wodzie(pellet robiony przez firmy specjalizujące się w zanętach jest zwykle sprasowany) twó jbędzie bardzo szybko się ropadał.

To można dać mniej nasion!

#8 masqo

masqo

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 12:11

CYTAT(daniel_lisek @ pon, 21 kwi 2014 - 11:35) Wyświetl post
To można dać mniej nasion!

Widzę, że masz gruntowna wiedzę z kulania tak kulek jak i pelletu. Jak kiedyś usłyszałem to od kilku osób które maja konkretne doświadczenie i sukcesy - "...kulasz we własnym zakresie nie dlatego żeby było taniej ale dlatego, że przynajmniej wiesz co w kulkach siedzi...". A nasion, suszonych robali i innych o grubej frakcji i tak dużo nie dasz bo jak dasz za dużo to ci się ciasto będzie rozpadać i zrobisz ch*ja nie wałki. Ale ja probuję ci tylko doradzić.
Ale rób pan pellet zrób go że 2 kg wydaj na to 25-30 zł (bo cała reszta składników ci zostanie) tylko zanim pojedziesz łapać te karpie olbrzymy to zrób test w szklance wody i zmierz jak długo trwa rozpad twojego specyfiku. Słabe pellety o średnicy 16 mm rozpadają się w wodzie o temp 16 st. Celsujsza ok. 4-5 godzin. dobre wytrzymują ok. 8 godzin.

Użytkownik masqo edytował ten post 21 kwiecień 2014 - 13:26

#9 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 17:22

CYTAT(masqo @ pon, 21 kwi 2014 - 15:11) Wyświetl post
Widzę, że masz gruntowna wiedzę z kulania tak kulek jak i pelletu. Jak kiedyś usłyszałem to od kilku osób które maja konkretne doświadczenie i sukcesy - "...kulasz we własnym zakresie nie dlatego żeby było taniej ale dlatego, że przynajmniej wiesz co w kulkach siedzi...". A nasion, suszonych robali i innych o grubej frakcji i tak dużo nie dasz bo jak dasz za dużo to ci się ciasto będzie rozpadać i zrobisz ch*ja nie wałki. Ale ja probuję ci tylko doradzić.
Ale rób pan pellet zrób go że 2 kg wydaj na to 25-30 zł (bo cała reszta składników ci zostanie) tylko zanim pojedziesz łapać te karpie olbrzymy to zrób test w szklance wody i zmierz jak długo trwa rozpad twojego specyfiku. Słabe pellety o średnicy 16 mm rozpadają się w wodzie o temp 16 st. Celsujsza ok. 4-5 godzin. dobre wytrzymują ok. 8 godzin.

Nie chce pelletu i kulek na haczyk tylko strzelac z procy zamiast konopi robakow. A jak będe łowił na kulki to pójdę do sklepu i kupie stoiczek.

#10 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 21 kwiecień 2014 - 21:33

Jeden słoiczek? Obawiam się, że moze nie wystarczyć...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#11 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 08:16

CYTAT(arek2202 @ wto, 22 kwi 2014 - 00:33) Wyświetl post
Jeden słoiczek? Obawiam się, że moze nie wystarczyć...

Nie rozumiem ciebie 1słoiczek kulek

#12 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:27

Ja w sumie też nie rozumieć. Tu piszesz, że nie łowisz na kulki, a temat obok pytasz, jakie kulki zakładać i o jakich smakach. Kup pastę pelletową (albo zrób) i będziesz miał do strzelania z procy zanętę pierwsza liga, a nie kombinujesz...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#13 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 16:19

CYTAT(arek2202 @ wto, 22 kwi 2014 - 17:27) Wyświetl post
Ja w sumie też nie rozumieć. Tu piszesz, że nie łowisz na kulki, a temat obok pytasz, jakie kulki zakładać i o jakich smakach. Kup pastę pelletową (albo zrób) i będziesz miał do strzelania z procy zanętę pierwsza liga, a nie kombinujesz...

Bo nigdy nie łowiłem ale chce spróbować! Na kulki

#14 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:35

CYTAT(daniel_lisek @ pon, 21 kwi 2014 - 18:22) Wyświetl post
A jak będe łowił na kulki to pójdę do sklepu i kupie stoiczek.

CYTAT(daniel_lisek @ wto, 22 kwi 2014 - 17:19) Wyświetl post
Bo nigdy nie łowiłem ale chce spróbować! Na kulki

Qźwa, to czego ja nie zrozumiałem?

CYTAT(daniel_lisek @ pon, 21 kwi 2014 - 09:32) Wyświetl post
Ja chce zrobić mała ilość pelletu zobaczyc itp. no spoko npp na allegro pellet jest tani ale koszta przesyłki icon_sad.gif .

Chcesz łowic na kulki - kupujesz gotowe, ale na pellet szkoda Ci kasy na wysyłkę? Przecież to kosztuje "grosze" w odniesieniu do ceny dobrych kulek... Allera masz w cenie około 5 zł za kilogram i taniej nic nie znajdziesz, a dobra zasiadka i w wodzie ląduje średnio 200 zł, a czasami więcej...

#15 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 05:03

CYTAT(arek2202 @ wto, 22 kwi 2014 - 23:35) Wyświetl post
Qźwa, to czego ja nie zrozumiałem?
Chcesz łowic na kulki - kupujesz gotowe, ale na pellet szkoda Ci kasy na wysyłkę? Przecież to kosztuje "grosze" w odniesieniu do ceny dobrych kulek... Allera masz w cenie około 5 zł za kilogram i taniej nic nie znajdziesz, a dobra zasiadka i w wodzie ląduje średnio 200 zł, a czasami więcej...

Po przemyslaniu zostaje przy wedkarstwie wyczynowym. Temat do zamkniecia.

#16 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 07:16

Nie ma się co zniechęcać, bo można wszystko zrobić stosunkowo tanim kosztem, ale jak to mawiają " nie od razu Kraków zbudowano", a i na efekty trzeba czekać czasami bardzo dłuuuugo...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych