Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nizinny Flyfishing....

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 03 marzec 2014 - 18:59

Witam.
Mam nadzieję, że uda się rozkręcić jakoś ten wątek.
Chodzi mi o poławianie ryb, z którymi mucha na co dzień się nie kojarzy. Co oczywiście nie znaczy, że się nie da. Przyłowem podczas łowienia pstrągów w postaci kleni już miałem, zresztą te ryby doskonale biorą na woblerowe imitacje owadów, więc i sznurem można je z powodzeniem łowić- więc muszę spróbować icon_wink.gif Piankowe pasikoniki w drodze icon_wink.gif A inne ryby? Sprzęt który posiadam, powinien dać radę i za jakimiś wzdręgami, okoniami, niewielkiego streamerka boleniowego też powinien posłać, a nie ukrywam, że ten gatunek na muszkę mnie baaaardzo kusi. Na spining "kilka" tych rybek złowiłem i teraz zamarzyło mi się skusić jakiegoś do brania przy pomocy muchówki icon_smile.gif

Szczupaki również można z powodzeniem łowić muszką, ale to kwestia już innego, mocniejszego sprzętu, ale to musi zaczekać na inne czasy icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil

#2 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 20:52

Trafiłeś tym tematem w sedno tego czemu chcę się poświecić całkowicie w najbliższym czasie. Żona skutecznie blokuje finanse na kartę wędkarską, ale musimy być dobrej myśli icon_smile.gif

Problem w tym, że jak opłacę wszystko to będę dopiero pierwszy raz w życiu z muchówką nad wodą. Oczywiście cel to jeziora i rzeka Warta, bo jestem z okolic Konina.
Jako, że z muchówką zapoznałem się tyle co porzucałem chwilę na łące to w grę wchodzi na razie sucha, bo i taki mam zestaw z resztą.
Myślałem głównie o kleniu, masz Kamilu jakieś inne propozycje? Karp na suchą? Coś mi się nie wydaje, ale chętnie posłucham co o tym myślisz.

#3 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 22:05

Nizinny FlyFishing, który planuję i chciałbym uprawiać, mimo wszystko cały czas związana jest z wodą płynącą. Klenie, jazie i bolenie. Te 2 pierwsze na jakieś sucharki, ewentualnie mokre muszki, bolenie na niewielkie streamerki.
Klenie będę się starał kusić na klasyczne sucharki, min. chrusty na sarnie, ale też i wynalazki z twardej pianki, ukształtowane na pasikoniki, czy chrabąszcze.
Największym problemem może być zasięg rzutu i technika kładzenia sznura, aby nie spłoszyć ostrożnych ryb. Dodatkowo łowiąc na zakrzaczonym brzegu, może być problem z odprowadzaniem sznura, co w konsekwencji przeniesie się na odległości rzutowe. Ale kto nie ryzykuje... icon_wink.gif
Muchówkę nad Odrą już miałem, nawet rybska złowiłem. Nic, że były to małe ukleje. Początki bywają trudne icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#4 woder

woder

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 19:36

Klenie , jazie i bolenie bardzo chętnie zażerają chrusty z CDC .
Polecam obławianie główek i kamiennych raf nimfami , okonie i płocie bardzo dobrze reagują na różne kolory .
Co do bolenia na streamera to węda pod pache i oburącz trzeba zapierdzielać inaczej lipa.
Ciężko się łowi sucharkiem na stojącej , ale małe nimfki lub mokre to strzał w 10(po dobraniu muchy).
Z muchą jest podobnie jak z innymi metodami , trzeba znaleźć miejscówki i je systematycznie odwiedzać i obserwować .
Mucha jest "krótka"ale bardzo dokładna.

Załączone miniatury

• SAM_3145.JPG

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 07 marzec 2014 - 12:49

Nimfa jakoś mi nie leży. Ale to pewnie z braku umiejętności icon_wink.gif Na mokrą już kilka pstrążków połapałem, najlepiej mi się łowi sucharem. Piękne łowienie.
Łowił będę raczej tylko na Odrze, więc kwestia wody stojącej raczej odpada. A boleń....wiem, że łatwo nie będzie, ale to takie moje małe wędkarskie marzenie icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#6 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 20:33

Też się przymierzam do zrobienia kilku "robali" z pianki. Nie wiem czemu mam przeczucie, że coś tak konkretnego nie może pozostać niezauważone icon_smile.gif
CYTAT(Kamil Z. @ śro, 05 mar 2014 - 23:05) Wyświetl post
Muchówkę nad Odrą już miałem, nawet rybska złowiłem. Nic, że były to małe ukleje. Początki bywają trudne icon_wink.gif

Bylebym cokolwiek złowił po minimum kilku wypadach, bo obawiam się, że będę machał muchówką miesiąc i ją odstawię, bo nie będzie zachęty. Z tego też względu zacznę na rzece- myślę, że wiele błędów początkującego rzeka mi wybaczy, a gładka tafla jeziora niekoniecznie.

#7 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 14:42

Z jednej strony może u wybaczy, z drugiej strony ostrożne klenie(że nie wspomnę o boleniach, żeby je podejść na niewielką odległość), to też może nie być łatwe zadanie. Na razie aura pokazuje, że to chyba będzie dobry rok na smużaki. Woda ciągle niska, susza straszna- z boleniem może być ciężko.. Dużo łatwiej by było atakować interesujące miejscówki od strony wody, z jakiegoś środka pływającego- nie będzie problemu z odprowadzeniem sznura za siebie itd. A z brzegu to może być nieco skomplikowane.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 17:33

Odnośnie łowienia kleni, to dziś przyszła mała paczuszka z taką oto zawartością icon_wink.gif :

Zobaczymy, jak się ociepli, czy coś się do nich będzie podnosiło... icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#9 woder

woder

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 17:11

Odrzańska niespodzianka 27 cm.

Załączone miniatury

• 20140323382.jpg

#10 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 09:03

Karasek!
Nieźle icon_smile.gif Czytałem swego czasu opinie ludzi łowiących je z premedytacją. W odpowiednim łowisku z wzdręgami też powinna być zabawa icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#11 woder

woder

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 18:50

W zach.pomorskim mam takie łowisko ,czekam na weekend majowy i w pociąg.
Chodził jak szczupły 50 cm.

#12 hlehleblog.pl

hlehleblog.pl

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 11:45

Kamil, od kiedy na muchę się przerzuciłeś? icon_smile.gif

#13 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 17:20

Witaj Danielu! icon_smile.gif
Teraz będzie już 3, czy 4 sezon, jak próbuję swoich sił ze sznurem, aczkolwiek nadal spining pozostaje na 1 miejscu i z czasem poświęconym muszce różnie bywa. Co nie zmienia faktu, że widok pstrąga zbierającego suchara niezmiennie mnie hipnotyzuje icon_wink.gif
I dlatego chciałbym iść za ciosem i spróbować zmierzyć się z kleniojaziami i może boleniami? icon_smile.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#14 hlehleblog.pl

hlehleblog.pl

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 22:54

CYTAT(Kamil Z. @ śro, 09 kwi 2014 - 20:20) Wyświetl post
I dlatego chciałbym iść za ciosem i spróbować zmierzyć się z kleniojaziami i może boleniami? icon_smile.gif

Klenie już można fajnie łowić na mokrą muchę. Wrzuciłem niedawno relację na bloga. Nie ma tam instruktażu, ale sporo pytań się pojawiło, więc na dniach wrzucę co i jak.
Co do boleni ... temat trudny, a szczególnie w dużej rzece. Chociaż na Odrze podobno jest ich na tyle dużo, że powinno dać radę.
Ja łowiłem w małej rzecce i były momenty, że coś szło dziabnąć. Zazwyczaj po deszczach, gdy woda była zmącona. Normalnie jest jak kryształ i wtedy to już wyższa szkoła jazdy.

Użytkownik hlehleblog.pl edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 22:56

#15 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 23:45

Widziałem. Zaglądam Ci na bloga i czytam Twoje relacje icon_smile.gif
Chyba dla pełnej efektywności i zaangażowania powinienem jeździć nad wodę i nie brać w ogóle ze sobą spiningu, ale jakoś tak to mucha idzie na dodatek i często robi tylko za zbędny balast icon_sad.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#16 hlehleblog.pl

hlehleblog.pl

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 14:36

CYTAT(Kamil Z. @ czw, 10 kwi 2014 - 02:45) Wyświetl post
Chyba dla pełnej efektywności i zaangażowania powinienem jeździć nad wodę i nie brać w ogóle ze sobą spiningu, ale jakoś tak to mucha idzie na dodatek i często robi tylko za zbędny balast icon_sad.gif

Jeśli chcesz podszkolić się w muszce, to nie zabieraj spinningu !
Z drugiej strony nie próbuj łowić na muchę wtedy , gdy jest to trudne, bo się zniechęcisz.
Teraz będzie super czas na klenie i olej spinning. Zobaczysz, że będziesz łowić dwa razy więcej ryb. Niestety średni rozmiar nie powala icon_razz.gif

#17 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 20:46

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Szkoda, że już nie mieszkam we Wrocku, bo tam miałem łowisko, na którym łowiłem sporo ładnych kleni. I na muchę je panowie też łowili, ale ja wtedy "nie sznurkowy" byłem icon_wink.gif

Swego czasu na jednym odcinku górskiej rzeczki łowiłem na każdym wypadzie po kilkanaście, jak nie więcej, pstrągów w rozmiarze 25-40 cm, z reguły takie 33-37 cm. Frajda była nieziemska, a i przy okazji super trening precyzyjnego podania muchy, zacięcia w tempo, holu na bezzadziorach itd.

Jak na Odrze będzie utrzymywała się niska i czysta woda, to kleniki powinny się podnosić do sucharów(przynajmniej do Bromby będą na pewno startowały icon_wink.gif ) Brakuje mi kogoś, kto śmiga muchą i z kim mógłbym zaatakować moje mety. Zawsze raźniej, a i człowiek by się szybciej szkolił...

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#18 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:52

Jak to się mówi... pierwsze ukleje za płoty!
Już myślałem, że to jest jakaś wielka ściema z tym wędkarstwem muchowym i że to nie działa, aż nagle jak się potwór wyłonił z głębiny i dziabnął to mi się morda jeszcze długo uśmiechała icon_smile.gif Oj spodoba mi się to czuję, spodoba!

Zdjęcie_0028.jpg

P.S. Zdjęcie zrobiłem innym kołowrotkiem.

#19 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:36

No!
To teraz już z górki icon_biggrin.gif
Gratulacje pierwszych smoków icon_wink.gif

Napiętego sznura!
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#20 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:46

CYTAT(Kamil Z. @ wto, 11 mar 2014 - 19:33) Wyświetl post
Odnośnie łowienia kleni, to dziś przyszła mała paczuszka z taką oto zawartością icon_wink.gif :

Zobaczymy, jak się ociepli, czy coś się do nich będzie podnosiło... icon_wink.gif
Pozdrówka
Kamil

Kamil, nie gniewaj się proszę, ale czy to mają być te piankowe imitacje pasikoników???

Po mojemu porządna imitacja pasikonia wygląda tak:

pasikon.png

A jak już coś z chamskiego plastiku, to imitacja żuka gnojowego widoczna na dole zdjęcia icon_wink.gif
Вода это колыбель разумной жизни.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych