Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką Karpiówkę ?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlody 7

mlody 7

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 19:55

Witam serdecznie klubowicze icon_smile.gif a wiedz mam zamiar kupić karpiówke chciałbym sie was poradzić jaką karpiówke kupić , jaki kołowrotek z wolnym biegiem wybrać proszę was o jakieś propozycje mam zamiar wydać do 200 zl na wedkę , a co do kołowrotka jeszcze sie nad ceną nie zastanawiałem chciałbym abyście wy mi coś doradzili z góry dzieki i pozdrawiam

Użytkownik mlody 7 edytował ten post 05 styczeń 2014 - 19:56

#2 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 05 styczeń 2014 - 20:12

W tej cenie proponuję Daiwę Black Widow. Łowię na nie już kilka lat z powodzeniem.Podaj też zakres cenowy kręciołka, to może cos wybierzemy icon_wink.gif
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#3 masqo

masqo

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 21:35

CYTAT(arek2202 @ nie, 05 sty 2014 - 23:12) Wyświetl post
W tej cenie proponuję Daiwę Black Widow. Łowię na nie już kilka lat z powodzeniem.Podaj też zakres cenowy kręciołka, to może cos wybierzemy icon_wink.gif

Arku ty poławiasz na Czarne Wdowy. porównując do tego co parę miesięcy temu wystawiałeś do sprzedaży icon_mrgreen.gif (żarcik)
Ale tak poważnie sam mam kijki Black Widow o krzywej 3,5 lbs 3,9 m i nie są tak masakrycznie szytwne jak by się mogło wydawać - cała seria tych wędzisk jest o akcji semi-parabolicznej. Kręciołek to lepiej sobie kup jakiś z przednim hamulcem do 300 zł można wyhaczyć fajną Daiwe z przednim hamulcem ewentualnie takiego Spro 460 LCS http://www.sklep-kar...460-p-1318.html (do 200 zł). Choć usłyszałem że źle znoszą wodę - nie wiem, nie miałem potrzeby zatapiania ich.

#4 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:15

CYTAT(masqo @ nie, 05 sty 2014 - 22:35) Wyświetl post
Arku ty poławiasz na Czarne Wdowy. porównując do tego co parę miesięcy temu wystawiałeś do sprzedaży icon_mrgreen.gif (żarcik)

Na mnie właśnie "metka" nie robi wrażenia icon_wink.gif Miałem już TB Invader S-3K LC, teraz niedawno Greysy X Flite i nic mi tak nie przypasowało własnie jak DBW icon_wink.gif

CYTAT(masqo @ nie, 05 sty 2014 - 22:35) Wyświetl post
Ale tak poważnie sam mam kijki Black Widow o krzywej 3,5 lbs 3,9 m i nie są tak masakrycznie szytwne jak by się mogło wydawać - cała seria tych wędzisk jest o akcji semi-parabolicznej.

Jak dla mnie tylko 12 ft i 3 lbs, ale to już co komu pasuje icon_wink.gif Za 300 Okumki i po temacie icon_wink.gif
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#5 mlody 7

mlody 7

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 19:30

Rozumiem Arku dziekuje ci bardzo ,że doradziłeś mi jaki kij zakupić ,a na kołowrotek myśłe tak wydać na max 250 no może te 300 poleć mi coś sprawdzonego Arku bo o taką radę mi właśnie chodzi dziekuje ci pozdrawiam i życze dużych karpiątek w tym nowym roku icon_smile.gif

Użytkownik mlody 7 edytował ten post 06 styczeń 2014 - 19:32

#6 mlody 7

mlody 7

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 19:35

Arku a co do kija czy 3,6 sprawi się również dobrze ??

#7 BartasL2

BartasL2

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 21:06

CYTAT(mlody 7 @ pon, 06 sty 2014 - 20:35) Wyświetl post
Arku a co do kija czy 3,6 sprawi się również dobrze ??

witaj długość dobierz sobie jaka Ci pasuje. Jeżeli możesz wywozić to może być 12 ft jeżeli nie i musisz pocisnąć dalej to bierz 13 ft i 3,5 lbs (łatwiej osiągnąć większą odległość dłuższym kijem) a krzywa pozwoli dodatkowo zarzucać większe obciążenia. pzdr

Użytkownik BartasL2 edytował ten post 06 styczeń 2014 - 21:08

#8 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 22:11

Na moje "oko" 3,6 Ci zupełnie wystarczy, a krzywa 3 lbs wybaczy sporo w czasie holowania. Ja kręcę młynkami Okuma Power Liner 1060 i w tej cenie uważam, że są świetne. 5 lat gwarancji (2 na mechanizm podobno) i zapasowa, metalowa szpulka.

#9 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 07:57

CYTAT(BartasL2 @ pon, 06 sty 2014 - 22:06) Wyświetl post
witaj długość dobierz sobie jaka Ci pasuje. Jeżeli możesz wywozić to może być 12 ft jeżeli nie i musisz pocisnąć dalej to bierz 13 ft i 3,5 lbs (łatwiej osiągnąć większą odległość dłuższym kijem) a krzywa pozwoli dodatkowo zarzucać większe obciążenia. pzdr

Dłuższy kij wcale nie daje gwarancji dłuższego rzutu, mało tego - czasami może nawet skrócić odległość i mocno utrudniać wygode w rzucaniu.
www.carpholic.pl

#10 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:19

Odpowiadając na pytanie jak długość kija powinniśmy najpierw zapytać kolegę czy?
1. Jesteś dryblasem czy nie daleko odrosłeś od ziemi?
2. Jesteś szczypiorek czy bliżej ci do pakera?

Pytanka w żartobliwym tonie bo to nie pogrzeb by się smucić i płakać icon_mrgreen.gif

Mi raczej bliżej do dryblasa i szczypiorek też nie jetem więc wygodniej się łowi 13-kami niż 12.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#11 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:45

A ja zawsze myslałem, że wędkę dobiera się do metody i sposobu łowienia, a tu się okazuję, że i wzrost łowiacego potrzebny ? icon_wink.gif

Już widze te pytania do sprzedawcy:

Dzień dobry, chciałem kupić tanią i dobrą karpiówkę. Będę łowił na małych wodach, głównie z wywózki (czasami z rzutu). Mam 185 cm wzrostu, 90 kg wagi i 40 cm w bajcepsie icon_biggrin.gif Niech Pan coś doradzi... icon_mrgreen.gif

#12 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:46

A ja zawsze myslałem, że wędkę dobiera się do metody i sposobu łowienia, a tu się okazuję, że i wzrost łowiacego potrzebny ? icon_wink.gif

Już widze te pytania do sprzedawcy:

Dzień dobry, chciałem kupić tanią i dobrą karpiówkę. Będę łowił na małych wodach, głównie z wywózki (czasami z rzutu). Mam 185 cm wzrostu, 90 kg wagi i 40 cm w bajcepsie icon_biggrin.gif Niech Pan coś doradzi... icon_mrgreen.gif

#13 mlody 7

mlody 7

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 18:59

He he Arek ale dałeś czadu z tym bajcepsem ,waga i wzrostem icon_smile.gif ,a co do kolegi to mam 71kg wagi 181 cm wzrostu bajcepsa nie wiem nie mieżyłem icon_smile.gif . A tak juz na poważnie Arku pytanie całkiem z innej beczki chodzi mi również o parasol na zasiadki taki wiez zapinany z moskitierą taki w którym sie można z chronić przed komrami itp itd oglądałem troszke na allegro za takim sprzętem ,ale czytając opinie to jedni polecają inni zaś ze nie ty jako karpiarz napewno wybierasz sie na nocne zasiadki co ty uzywasz ?? co bys mi doradził ? pozdrawiam

#14 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 19:17

CYTAT(mlody 7 @ wto, 07 sty 2014 - 19:59) Wyświetl post
He he Arek ale dałeś czadu z tym bajcepsem ,waga i wzrostem icon_smile.gif ,a co do kolegi to mam 71kg wagi 181 cm wzrostu bajcepsa nie wiem nie mieżyłem icon_smile.gif .

Luzik icon_wink.gif u mnie dwa bajcepsy do kupy może dadzą 40 cm icon_wink.gif

CYTAT(mlody 7 @ wto, 07 sty 2014 - 19:59) Wyświetl post
A tak juz na poważnie Arku pytanie całkiem z innej beczki chodzi mi również o parasol na zasiadki taki wiez zapinany z moskitierą taki w którym sie można z chronić przed komrami itp itd oglądałem troszke na allegro za takim sprzętem ,ale czytając opinie to jedni polecają inni zaś ze nie ty jako karpiarz napewno wybierasz sie na nocne zasiadki co ty uzywasz ?? co bys mi doradził ? pozdrawiam

Tu niestety za bardzo nie pomogę. Parasol mam zwykły z Tandety (bez moskitiery). Na noclegownie lub schronieie przed siłami natury obieram albo namiot, albo brolly. To drugie rozwiązanie też Tobie proponuję. Łóżko wejdzie, wyśpisz się więc wygodnie, a wybierajac się na dzionek czy dwa, postawisz go w kilka minut. Chroni znacznie lepiej niż zwykła parasolka... NIesttey, cenowo już jest trochę gorzej,ale naprawde warto. W komplecie nierzadko moskiteirka i zawsze pcv szybka.

Użytkownik arek2202 edytował ten post 07 styczeń 2014 - 19:22

#15 mlody 7

mlody 7

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 19:24

ok rozumiem dzięki za pomoc i udzielenie rad kurde tak sie nastawiłem na ten parasol ale nie ma kto poradzić jakiegoś pewnego ,wypróbowanego który sie nie połamie ale nic dzieki za rade ARKU jeszcze raz pozdrawiam i dużych okazów życze w tym roku icon_smile.gif pozdrawiam

#16 masqo

masqo

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:07

mlody 7
Ale jak chcesz fachowo podchodzić do wyboru kijaszka RZUTOWEGO to bardzo ważnym elementem jest długość dolnika. Idealnie spasowane wędzisko jest wtedy, kiedy gdy prawą ( kiedy jesteś prawo-ręczny) ręką trzymasz za mocowanie kołowrotka na wędzisku a końcówka dolnika praktycznie dotyka pachy prawej ręki. Ale co ja tam wiem -w końcu jest to rada zasłyszana od Marka Hutchisona icon_mrgreen.gif
Więc nie tak biceps jak dlugość od ramienia do ręki jest bardziej istotna przy wyborze kija ktorym będziemy rzucać. Chociaż znam "profesjonalistów" rzutowych, co potrafią machnąc ręka ktorą trzyma się żyłkę- pozdro dla nich icon_mrgreen.gif Więc 3 grosze wrzucone przez kolegę Jaguara mają sens dotyczące wzrost -co za tym idzie długości całego wędziska

Użytkownik masqo edytował ten post 07 styczeń 2014 - 20:09

#17 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:22

młody7 - dzieki i wzajemnie icon_wink.gif

masqo - ale przecież długosc dolnika ma się nijak do dlugosci całkowitej wędki. Nie jest to zasadą, że dłuższy kij = dłuższy dolnik. Odległosc uchwytu kołowrotka od końca wedki bywa baaardzo rózna w kijach o tej samej długości. Zobacz to na wystawach sklepowych - ładnie to widać. W dodatku uwarunkowania konstrukcyjne nie zawsze pozwalają, jak napisał Czarny na uzyskanie wiekszego komfortu i dłuższego zasiegu. Dobrze zgrana konstrukcja blanku zapewnia jego odpowiednią sprężystość, a to już znacząco wpływa na zasięg rzutu. No bo cóż nam po dobrze dobranym dolniku, jeżeli cała siła przyłożona idzie na "naładowanie" wiotkiego kijka, który nijak nie oddaje tej siły lub mamy źle dobrany zestaw końcowy? Przecież tym sposobem powinny być też karpiówki o długości np 4,20 m icon_wink.gif które powinny słać zestawy jeszcze dalej.

Oczywiście biorąc pod uwagę wybór naprawde dobrego kija, musimy wziąć pod uwagę wszystkie te elementy począwszy od dolnika, a na przelotkach kończąc, a trzeba też wspomnieć o czynniku "niefizycznym", a mianowicie - wędka musi poprostu odpowiednio "leżeć" w ręce łowiącego. Sporo kijkow miałem w łapkach i naprawdę niektóre, choć świetnie skonstruowane i znakomicie wykończone, zupełnie mi nie "leżały", a inne wręcz odwrotnie icon_wink.gif Dla każdego wybór kija będzie więc sumą bardzo wileu róznych, czasami zgoła odmiennych czynników.

Użytkownik arek2202 edytował ten post 07 styczeń 2014 - 21:25

#18 masqo

masqo

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:02

CYTAT(arek2202 @ śro, 08 sty 2014 - 00:22) Wyświetl post
młody7 - dzieki i wzajemnie icon_wink.gif

masqo - ale przecież długosc dolnika ma się nijak do dlugosci całkowitej wędki. Nie jest to zasadą, że dłuższy kij = dłuższy dolnik. Odległosc uchwytu kołowrotka od końca wedki bywa baaardzo rózna w kijach o tej samej długości. Zobacz to na wystawach sklepowych - ładnie to widać. W dodatku uwarunkowania konstrukcyjne nie zawsze pozwalają, jak napisał Czarny na uzyskanie wiekszego komfortu i dłuższego zasiegu. Dobrze zgrana konstrukcja blanku zapewnia jego odpowiednią sprężystość, a to już znacząco wpływa na zasięg rzutu. No bo cóż nam po dobrze dobranym dolniku, jeżeli cała siła przyłożona idzie na "naładowanie" wiotkiego kijka, który nijak nie oddaje tej siły lub mamy źle dobrany zestaw końcowy? Przecież tym sposobem powinny być też karpiówki o długości np 4,20 m icon_wink.gif które powinny słać zestawy jeszcze dalej.

Oczywiście biorąc pod uwagę wybór naprawde dobrego kija, musimy wziąć pod uwagę wszystkie te elementy począwszy od dolnika, a na przelotkach kończąc, a trzeba też wspomnieć o czynniku "niefizycznym", a mianowicie - wędka musi poprostu odpowiednio "leżeć" w ręce łowiącego. Sporo kijkow miałem w łapkach i naprawdę niektóre, choć świetnie skonstruowane i znakomicie wykończone, zupełnie mi nie "leżały", a inne wręcz odwrotnie icon_wink.gif Dla każdego wybór kija będzie więc sumą bardzo wileu róznych, czasami zgoła odmiennych czynników.

I to co napisałeś powinno się pojawić na początku każdego działu - żeby początkujący wędkarze nie zadawali w kółko tych samych pytań dotyczących wyboru kija. Co do całego zacytowanego przez Ciebie postu zgadzam się z tobą zupełnie. Miałem na myśli tylko samą długośc dolnika -jako elementu dość istotnego przy wyborze kija do rzutów. Pozdrawiam icon_smile.gif

#19 mlody 7

mlody 7

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 20:25

Arku przeglądałem sobie troche neta co myślicz o takim zestawie ? chodzi mi oczywiście o zestwa karpiowy icon_smile.gif
http://allegro.pl/du...3825739524.html
http://allegro.pl/we...3839738008.html

#20 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 21:41

Wedka jak najbardziej ok, ale kręciołka szukaj innego i nie kombinuj...

Do wyboru:

Okuma Power Liner. - model dowolny 860 lub 1060/ ewentulanie 865-1065

Spro LCS 555- http://allegro.pl/20...3817356526.html

Oba w podobnej cenie i to sprawdzony sprzęt.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych