Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lód, Sztuki, Sezon 2013/14

69 odpowiedzi w tym temacie

#61 neonek87

neonek87

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 09 luty 2014 - 08:52

CYTAT
Jutro coś skrobnę !

Chyba nic nie złowił ^^

Dzisiaj już jest niebezpiecznie iść na lód? Śniegu nie ma na polach itp. Na lodzie jest woda.

#62 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 10 luty 2014 - 11:01

Jak z pokrywą lodową w dolnośląskim?
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#63 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 11 luty 2014 - 10:42

Wczoraj udało mi się wyskoczyć na 4 godzinki na lód. Zacząłem od szukania okonia w "przydomowych" rejonach jeziora. Po wywierceniu kilku dziur na 3-4 m dotarłem do 2 metrowej wody, w której w końcu rybę znalazłem. Pierwsze wyszły okonie- nic szczególnego, ot pięknie wybarwione, zimowe patelniaki. Jako przyłów trafiały się też płotki. "Wisienką na torcie" byłby udany hol wyrośniętego garbuska- niestety miał więcej szczęścia niż ja i udało mu się spiąć z mormyszki.
Łowiłem na małą mormyszkę z ochotką.
W tygodniu może uda mi się jeszcze wyskoczyć z błystką.

PS. U nas lód ciągle mocny, grubość ok 25cm.

PS.2. Łowił ktoś ostatnio na jeziorze Śniardwy? W zatoce (Łuknajno) płoć już się pojawiła?

Użytkownik korgan edytował ten post 11 luty 2014 - 11:53

#64 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 265 postów

Napisano 11 luty 2014 - 15:38

CYTAT(korgan @ wto, 11 lut 2014 - 11:42) Wyświetl post
Wczoraj udało mi się wyskoczyć na 4 godzinki na lód. Zacząłem od szukania okonia w "przydomowych" rejonach jeziora. Po wywierceniu kilku dziur na 3-4 m dotarłem do 2 metrowej wody, w której w końcu rybę znalazłem. Pierwsze wyszły okonie- nic szczególnego, ot pięknie wybarwione, zimowe patelniaki. Jako przyłów trafiały się też płotki. "Wisienką na torcie" byłby udany hol wyrośniętego garbuska- niestety miał więcej szczęścia niż ja i udało mu się spiąć z mormyszki.
Łowiłem na małą mormyszkę z ochotką.
W tygodniu może uda mi się jeszcze wyskoczyć z błystką.

PS. U nas lód ciągle mocny, grubość ok 25cm.

PS.2. Łowił ktoś ostatnio na jeziorze Śniardwy? W zatoce (Łuknajno) płoć już się pojawiła?

Witam-koledzy również przyłączam się do pytania o "rybki" na zatoce w Łuknajnie, ostatni weekend byłem na jeziorze Legińskim za Reszlem, i powiem tak- TRAGEDIA,mam nadzieję że przy takiej pogodzie uda się jeszcze w ten wekeend wejść na Śniardwy icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

#65 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 11 luty 2014 - 19:57

A jednak coś złowiłem! icon_biggrin.gif. Więc zacznijmy od soboty. W sobotę wybrałem się na jez. Mikołajskie od strony promu. Na miejscu zobaczyłem kilku wędkarzy ale siedzieli na środku jeziora więc nie chciało mi się tam iść. Poszedłem łowić przy trzcinie na mormyszkę. Od 3 lat (albo więcej) przymierzam się do kupienia świdra i zawsze ktoś mi odradza - a jak nie będzie lodu? I głupi - ulegam. Na jeziorze było z 40cm lodu -.-. Zacząłem od blaszki wykułem 3 dziurki - efekty: małe okonki więc przerzuciłem się na mormyszkę zanęciłem i połowiłem troszkę płotek i trafiły się dwa okonki ~25cm. Z rozmów wędkarzy które ciągnęły się po całym jeziorze słyszałem że też nic nie bierze. Gdy schodziłem z lodu usłyszałem hałas jakby quada. Po odwróceniu się zobaczyłem człowieka jadącego maluchem przez środek jeziora icon_smile.gif. W niedzielę wyruszyłem z tatą na jez. Śniardwy od strony Łuknajna tym razem też na mormyszkę dziobały płocie ale przerzuciłem się na blaszkę i łowiłem okonki - rewelacji nie było. Co do płotek na Śniardwach to strach pisać... Ja ryby zabieram do domu - wymiarowe, ale chyba po raz pierwszy zobaczyłem prawdziwych mięsiaży łowili na spławiki płotki 10cm i każdą jedną brali : oo... szok a na lodzie siedziało ze 150 osób! I każdy za drobną płotką... Żadnej kontroli nawet nie było ... A potem każdy znosił pełne 5l wiadro. Więc póki co na płotkę nie polecam się tam wybierać bo nie ma wymiarowej. Co do lodu to łowiliśmy w wywierconych już dziurach ale pokusiłem się o "wypikowanie" jednej zajęło mi to (z tempą pierzchnią) z 15 minut lód plus minus 40 cm. Niestety teraz całe dnie jest odwilż icon_sad.gif... Oby jeszcze przymroziło icon_razz.gif

Użytkownik rusek edytował ten post 11 luty 2014 - 19:59

#66 dolar879

dolar879

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 14 luty 2014 - 11:08

No witam.Dawno mnie tu nie było. icon_smile.gif Na Śląsku plucha i juz lodu nie widac az nadto.Byłem pozucac spinem i małe szarpnięcia były ale to sporadycznie.Znajomi na tomiast na białą rybe sie nastawili bo twierdzą ze Zimy nie bedzie heh.Wybieram sie na kanał Gliwicki do znajomego bo zaprasza wiec sprzet spakowany tylko zeby była pogoda :smile:Na tomiast na własnym stawie troszke poszalałem tej zimy wkacu szczupaki i okonie brały jak szalone a w smaku pyszne.Wiec mam nadzieje ze szypko przyjdzie wiosna i zaczniemy kije wyginac icon_smile.gif

#67 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 265 postów

Napisano 17 luty 2014 - 08:08

Witam,-panowie był ktoś w ostatni weekend na Śniardwach??? icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

#68 robson5

robson5

Weteran

• Members
  • 265 postów

Napisano 27 luty 2014 - 13:10

Witam- panowie z okolic Mikołajek,-jest jeszcze szansa wejścia na lód w ten weekend???, bo nie chcę jechać na darmo przeszło 100km icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

#69 jabol

jabol

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 27 luty 2014 - 19:46

Witam.
Dzisiejszy wypad na Śniardwy bez rewelacji lód ok 30 cm , chodziłem za okoniem największy 22 cm.

#70 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 28 luty 2014 - 07:16

CYTAT(robson5 @ czw, 27 lut 2014 - 16:10) Wyświetl post
Witam- panowie z okolic Mikołajek,-jest jeszcze szansa wejścia na lód w ten weekend???, bo nie chcę jechać na darmo przeszło 100km icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Tak dzień w dzień przejeżdzam obok jeziora i siedzą tam ludzie. A dzisiaj -2,5oC jest także na pewno można wejść jednakże nie wiem jak z kruchością lodu ja bym nie właził icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych