Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lód, Sztuki, Sezon 2013/14

69 odpowiedzi w tym temacie

#1 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 11:29

Witam was brać wędkarską.

I oto po raz kolejny tworzę ten temat. Forumowicze wiedzą już o co chodzi ale dla nowszych użytkowników profilaktycznie napiszę.
Temat składa się (nie ściśle) z 3 punktów:

1. Przygotowania - Czyli doradzamy innym w dokonaniu właściwych wyborów w przede wszystkim BEZPIECZNYM wędkowaniu i doborze sprzętu, chwalimy się naszym sprzętem może mamy coś niezawodnego od lat? A może mamy nowy nabytek?

2. Grubość lodu - gdy przychodzi (dziadek) mróz, a jeziora zastygają w bezruchu, na naszych twarzach pojawia się uśmiech i z niecierpliwością czekamy na odpowiednią grubość tafli lodowej, więc chwalimy się innym grubością lodu na naszych zbiornikach.

3. Połowy - mhmm... to jest to opisujemy wyprawy, umieszczamy zdjęcia , chwalimy się KAŻDĄ rybką nie zależnie od wielkości (oby wymiarowa!) to jest po prostu piękne. Jak co roku namawiam do wstawiania zdjęć.

No i na koniec chciałbym dodać kilka słow od siebie mianowicie proszę was o zachowania BEZPIECZEŃSTWA gdyż życie i zdrowie jest bardziej ważne niż ryby, więc nie warto głupio ryzykować. Mam nadzieje, że zima pokaże swoje walory i przymrozi, a ludzie którzy wejdą na lód za każdym razem z niego zejdą - cali i zdrowi, tylko troszkę przemarznięci.
Życzę wam mile spędzonych chwil na lodzie i połamania kija!

P.S: PROSIŁBYM O NIEZAKŁADANIE TEMATÓW O PODOBNEJ TREŚCI.

Temat ze zdjęciami TUTAJ

Użytkownik rusek edytował ten post 17 luty 2014 - 10:28

#2 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 08 listopad 2013 - 12:07

Ja tylko mam prośbę.
Skoro co roku zakładasz podobny temat to może napisał Byś jakiś artykuł na temat łowienia pod lodem?
Okraszony swoimi fotkami.
Ułatwi to początkującym dobór sprzętu i wykluczy masę nie potrzebnych pytań.
Więc zgodzisz się?

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#3 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 12:36

Hmm. Nie wiem czy znajdę czas aby pójść na ryby w tym roku, a co dopiero pisać artykuł... Mam mało czasu gdzyż jestem w klasie maturalnej ale nie wiem może gdy będę na rybach zrobię fotki a przy chorobie napiszę artykuł. Nic nie obiecuje.

usunąłem kilka postów poniżej bo nie wnosiły niczego do tematu
@Apostoł

#4 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 13 listopad 2013 - 14:58

CYTAT(rusek @ pią, 08 lis 2013 - 12:36) Wyświetl post
Hmm. Nie wiem czy znajdę czas aby pójść na ryby w tym roku, a co dopiero pisać artykuł... Mam mało czasu gdzyż jestem w klasie maturalnej ale nie wiem może gdy będę na rybach zrobię fotki a przy chorobie napiszę artykuł. Nic nie obiecuje.

usunąłem kilka postów poniżej bo nie wnosiły niczego do tematu
@Apostoł

Idea zakładania nowego tematu dla samego założenia nowego tematu i nie wnoszenie niczego na temat.

Może warto usunąć cały temat i poczekać, aż ktoś mający coś do powiedzenia (przy tym pewnie aktywnie łowiący pod lodem) założy taki w odpowiednim czasie?

Rusek, skoro jesteś w klasie maturalnej to wykaż się dojrzałością, a nie jak zwykle chęcią założenia popularnego tematu icon_rolleyes.gif

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 13 listopad 2013 - 15:26

CYTAT(korgan @ śro, 13 lis 2013 - 15:58) Wyświetl post
Rusek, skoro jesteś w klasie maturalnej to wykaż się dojrzałością, a nie jak zwykle chęcią założenia popularnego tematu icon_rolleyes.gif

Zwłaszcza, że co roku otwierane są wątki tematyczne, jak "spiningowe", "białoryb" itd, opisujące połowy danych gatunków, czy danymi metodami. Wątek "Podlodowe" również co roku jest zakładany...

Pozdrówka
Kamil

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#6 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 19:03

Popularnego - dodaj że stworzonego przeze mnie i tak mam chęć go założyć. A Ty widać typowo możesz iść na jakiegoś polityka bo byś chciał "podpierdzielić" coś co ktoś wymyślił. Cóż mi pozostało - modlić się za Ciebie abyś nie był zazdrosny czy coś w tym rodzaju. Powodzenia jeżeli chcesz to za rok nie napiszęe tego tematu i pozwalam zrobić to Tobie - może w końcu bedziesz miał co wpisać w swoje CV.
Pozdrawiam.

Użytkownik rusek edytował ten post 13 listopad 2013 - 19:08

#7 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 08:10

CYTAT(rusek @ śro, 13 lis 2013 - 19:03) Wyświetl post
Popularnego - dodaj że stworzonego przeze mnie i tak mam chęć go założyć. A Ty widać typowo możesz iść na jakiegoś polityka bo byś chciał "podpierdzielić" coś co ktoś wymyślił. Cóż mi pozostało - modlić się za Ciebie abyś nie był zazdrosny czy coś w tym rodzaju. Powodzenia jeżeli chcesz to za rok nie napiszęe tego tematu i pozwalam zrobić to Tobie - może w końcu bedziesz miał co wpisać w swoje CV.
Pozdrawiam.

To żeś chłopaku po mnie pojechał icon_lol.gif
Zdziwi Cię to, ale i bez Ciebie temat by powstał i ktoś "by go wymyślił".
Wg mnie temat powinien w pierwszym poście odnosić się do inauguracji sezonu podlodowego, ewentualnie opisywać przygotowania do niego. Masz coś do powiedzenia w temacie? Jako wędkarz podlodowy - teoretyk (lub początkujący- tego jeszcze nie rozgryzłem) pewnie nie...
Dowodem tego, że się nie mylę, jest założenie tematu na początku listopada, gdzie jeszcze nawet do przygotowań daleko icon_eek.gif

PS. Myślę, że modlić się za mnie nie musisz, a z "zazdrością czy czymś w tym rodzaju" radzę sobie znakomicie icon_smile.gif

PS.2. Życzę Tobie byś w moim wieku w CV mógł wpisać co najmniej to co ja.

PS.3. Ani Ty, ani ja nie potrzebujemy pozwolenia na założenie nowego tematu, tylko niech on coś wnosi w danej kwestii.

#8 Wojtek Kwidzyński

Wojtek Kwidzyński

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 10:55

Fajnie, że temat powstał bo sezon zbliża się wielkimi krokami. Do tej pory posty trochę "zjechały" z zagadnienia, więc wracając na odpowiednie tory, chciałbym podzielić się z Wami krótkim artykułem o podstawach, może komuś się przyda. http://fishexpert.pl...stwo-podlodowe/

#9 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 14 listopad 2013 - 18:01

Chłopie kiedy przestaniesz reklamować tą stronę?

Chcesz się podzielić artem to wpisz go tu a nie dawaj odnośnik do innego portalu.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#10 Wilk_Morski

Wilk_Morski

Weteran

• Members
  • 193 postów
  • Zainteresowania:Żyję z pszczelarstwa . Hoduję przepiórki,kaczki,bażanty i inny drób . Coraz rzadziej mam czas pomoczyć kija ...

Napisano 23 grudzień 2013 - 21:33

Wszedłem na ten temat w poszukiwaniu konkretnych informacji , przypomnień , porad sugestii .
Bo a nuż coś się jeszcze przypomni zanim Dziadek Mróz zetnie lustro wody .
Ale mam wrażanie , że forum schodzi na psy .
Liczy się tylko ilość tematów i ilość postów
Ewentualnie liczba wklejonych linków - czyli jawne spamowanie .
korgan ma rację . Powinni się udzielać ci , co mają coś do napisania .
A tak naprawdę , to na palcach można policzyć tych co wnoszą coś konstruktywnego - pożytecznego - wartościowego .
Tutaj nie ma nic takiego .
Spadam stąd .
Ryby są jak kobiety . Jednego dnia dają się podrywać , a kiedy indziej nie mają ochoty ;)

#11 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 12:58

CYTAT(Wilk_Morski @ wto, 24 gru 2013 - 00:33) Wyświetl post
Wszedłem na ten temat w poszukiwaniu konkretnych informacji , przypomnień , porad sugestii .
Bo a nuż coś się jeszcze przypomni zanim Dziadek Mróz zetnie lustro wody .
Ale mam wrażanie , że forum schodzi na psy .
Liczy się tylko ilość tematów i ilość postów
Ewentualnie liczba wklejonych linków - czyli jawne spamowanie .
korgan ma rację . Powinni się udzielać ci , co mają coś do napisania .
A tak naprawdę , to na palcach można policzyć tych co wnoszą coś konstruktywnego - pożytecznego - wartościowego .
Tutaj nie ma nic takiego .
Spadam stąd .

O jakie porady Ci chodziło bo chyba tylko posta chciałeś nabić? Zawsze jak ktoś pisał to otrzymywał odpowiedź często z linków z tego powodu bo jest tam opisane WSZYSTKO DOKŁADNIE więc po co przepisywać ? A z drugiej strony jak nie chce Ci sie czytać to nie wiem może pooglądaj jakiś film tylko czy potrafisz słuchać?

#12 Wilk_Morski

Wilk_Morski

Weteran

• Members
  • 193 postów
  • Zainteresowania:Żyję z pszczelarstwa . Hoduję przepiórki,kaczki,bażanty i inny drób . Coraz rzadziej mam czas pomoczyć kija ...

Napisano 31 grudzień 2013 - 16:56

CYTAT(rusek @ sob, 28 gru 2013 - 15:58) Wyświetl post
O jakie porady Ci chodziło bo chyba tylko posta chciałeś nabić? Zawsze jak ktoś pisał to otrzymywał odpowiedź często z linków z tego powodu bo jest tam opisane WSZYSTKO DOKŁADNIE więc po co przepisywać ? A z drugiej strony jak nie chce Ci sie czytać to nie wiem może pooglądaj jakiś film tylko czy potrafisz słuchać?

Nie lubię zaśmiecać forum , ale zrobię wyjątek .
Wk....sz mnie ! Żałosny jesteś !
Kiedy ja łowiłem ryby , to ty synku jeszcze na gówno papu mówiłeś .
I w zasadzie nie wiele się zmieniło , bo nadal jesteś w sprawach wędkarstwa zasmarkanym laikiem .
Więc to ty sobie poczytaj i pooglądaj filmiki , to może coś załapiesz , bo sam do tego forum absolutnie nic nie wnosisz prócz wirtualnego błota !
Cała twoja wiedza , to "podobno" , "słyszałem" , "pisali gdzieś" . . .
Sam przyznajesz , że nie masz nawet czasu na ryby . Oczywiste rzeczy są dla ciebie czarną magią .
Pytasz o coś a jak dostajesz konkretną poradę , to gały wybałuszasz z niedowierzania .
Kup sobie symulator , lub jakąś grę typu "fischman" i tam rób wyniki .
Każdy kiedyś zaczynał , ale nie każdy był takim pajacem jak ty .
Będąc kompletnie zielonym , to umiesz co najwyżej linka wstawić (nie mylić ze złowieniem lina - bo tego nie szybko doświadczysz) .
Zrób wszystkim przysługę i zniknij stąd z nowym rokiem .
Czego tobie i wszystkim Kolegom po kiju życzę

Ryby są jak kobiety . Jednego dnia dają się podrywać , a kiedy indziej nie mają ochoty ;)

#13 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:27

Więc tak: nie lubię kłamać jak wielu robi na forum uznając się za specjalistów więc piszę skąd to wiem - słyszałem czy wyczytałem. Gdybyś miał studia wiedziałbyś że tak się robi. Na studiach jeżeli nie podasz źródeł a znajdą coś takiego na necie to masz plagiat kolego. Więc ja Ci z nowym rokiem życzę wiedzy ogólnej - troszkę tylko tak żebyś z siebie pośmiewiska już więcej nie robił. Nie każdy jest urodzonym mówcą choć można się tego nauczyć np prezydent Wałęsa. Zwykły robotnik, a jednak nauczyli. Tak samo Ciebie da się wytrenować ale pewnie jak z budowy wracasz to już zmęczony i się nie chce i tylko by się piwko posiorbało i TV pooglądało. Teraz o mnie - masz rację nie poświęcam się całkowicie tej pasji łowię bo lubię umiem na tyle na ile mi wystarcza. Mówisz że starszy jesteś a jednak niczym się nie róźnisz od nastoletnich krzykaczy zwanych gimbazą. Tak proroczo powiem że jeżeli nie zmienisz swojego postępowania to gówno w życiu zobaczysz i gówno będzesz dalej miał w głowie tzn papu jak to niby mówiłem. A więc jeszcze jedno życzonko - człowieku wyjedź, wyrwij się z tego szamba gdzie jesteś, zmień otoczenie zwiedź coś poznaj nowe kultury, nowych ludzi, idz do teatru zobacz KULTURĘ! Świat nie kończy się na podwórku, pracy i wędkowaniu!! Pozdrawiam

#14 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:54

CYTAT(rusek @ pią, 03 sty 2014 - 11:27) Wyświetl post
Więc tak: nie lubię kłamać jak wielu robi na forum uznając się za specjalistów więc piszę skąd to wiem - słyszałem czy wyczytałem. Gdybyś miał studia wiedziałbyś że tak się robi. Na studiach jeżeli nie podasz źródeł a znajdą coś takiego na necie to masz plagiat kolego. Więc ja Ci z nowym rokiem życzę wiedzy ogólnej - troszkę tylko tak żebyś z siebie pośmiewiska już więcej nie robił. Nie każdy jest urodzonym mówcą choć można się tego nauczyć np prezydent Wałęsa. Zwykły robotnik, a jednak nauczyli. Tak samo Ciebie da się wytrenować ale pewnie jak z budowy wracasz to już zmęczony i się nie chce i tylko by się piwko posiorbało i TV pooglądało. Teraz o mnie - masz rację nie poświęcam się całkowicie tej pasji łowię bo lubię umiem na tyle na ile mi wystarcza. Mówisz że starszy jesteś a jednak niczym się nie róźnisz od nastoletnich krzykaczy zwanych gimbazą. Tak proroczo powiem że jeżeli nie zmienisz swojego postępowania to gówno w życiu zobaczysz i gówno będzesz dalej miał w głowie tzn papu jak to niby mówiłem. A więc jeszcze jedno życzonko - człowieku wyjedź, wyrwij się z tego szamba gdzie jesteś, zmień otoczenie zwiedź coś poznaj nowe kultury, nowych ludzi, idz do teatru zobacz KULTURĘ! Świat nie kończy się na podwórku, pracy i wędkowaniu!! Pozdrawiam

Młodzieżowe omg to chyba jedyny słuszny komentarz na powyższego posta icon_rolleyes.gif
Chłopaku, nie ucz ludzi z kilkukrotnie większym bagażem doświadczeń życiowych jak żyć. Nie oceniaj tych, którzy po dniu ciężkiej tyrki nie mają mocy na coś bardziej konstruktywnego niż oglądanie tv.
Załóżmy, że uda Ci się skończyć studia. Jesteś pewien, że znajdziesz pracę w zawodzie? Jesteś pewien, że będziesz miał z niej więcej satysfakcji lub pieniędzy niż pracownik fizyczny na budowie, czy chociażby rolnik pracujący dla samego siebie?
Życie jeszcze nauczy Cię pokory i szacunku do innych, a to forum chyba zaczęło to robić. Wcześniej widocznie nikt nie miał czasu...

#15 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 15:25

No i przez wasze klotnie Zima sie obrazila i lodu niema... icon_wink.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 15:55

Co Ty! icon_smile.gif
U mnie od 2 dni przymrozki, rano cienka warstwa śniegu na chodniku i samochodach, w ciągu dnia max 3 st. na plusie.
Mam nadzieję, że niedługo będę mógł zamieścić jakieś foty w "Podlodowe 2014". Uzbrojony jestem można by rzec po zęby, przydało by się jeszcze kilka gadżetów, ale zanim przyjdzie gruby lód, powinienem zdążyć to nadrobić icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#17 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 18:18

No Kamilu obys zdazyl wypróbowac Mormychy przed Sliderami icon_mrgreen.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#18 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:19

Czego sobie i Wam serdecznie życzę icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#19 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 07:25

U mnie przymrozki od kilku dni (w dzień i w nocy), niestety ostatnie opady śniegu (15cm) trochę namieszały...
Jak lód, kondycja i kobieta pozwolą to może w niedzielę przypomnę błystkom jak smakuje woda.

#20 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 11:25

Śnieg faktycznie nie jest wskazany icon_wink.gif Zalegająca warstwa na tafli lodu skutecznie ogranicza jego przyrost. Dlatego śnieg niech spadnie, ale później, a teraz by się przydało z 1,5-2 tygodnie po -5 w dzień, a w nocy poniżej -10 icon_wink.gif Pojawiła by się konkretne, mocna tafla, no i człowiek wreszcie by świder zaciągnął do roboty icon_biggrin.gif

@korgan, czasem chyba łatwiej o lód będzie, niż o zgodę drugiej połowy icon_wink.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych