Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzesełko Wędkarskie

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomsson

tomsson

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 19:44

Witam

Potrzebuje zakupić sobię krzesełko wędkarskie. Łowić częściej niż raz na rok zacząłem jakiś miesiąc temu. Przejrzałem internet i znalazłem u siebie na miejscu 2 typy. Chciałbym, abyście poradzili mi, bo nie chcę kupić badziewia. Ważę trochę ponad 70 kg.

http://allegro.pl/du...3638140309.html
http://allegro.pl/kr...3654739956.html

Czy to jest czegoś warte? Może macie jakieś swoje typy w podobnym przedziale cenowym?

Pozdrawiam

#2 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 03 listopad 2013 - 20:38

Fajne i porządne rzeczy robi Elektrostatyk icon_smile.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#3 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 21:10

Od kilku ładnych lat mam już Elektrostatyka F5R:
http://www.elektrost...pl/produkt/12,2 (trzecia pozycja)
Wcześniej przerabiałem też takie krzesełka ogrodowe, jak w podanych przez Ciebie linkach. Cieszę się, że w końcu zdecydowałem się dodać kilka złotych i kupić coś porządnego. Po mnie kilku znajomych też go zakupiło - wystarczyło, że raz w nim usiedli. Solidny, wygodny i niezawodny.
Tak na marginesie - ważę około 100 kg i nigdy nawet nie jęknął. Znajomy ma 130 kg i siedzi w nim już dwa lata.
Jak to mówią - szkoda kasy i czasu na półśrodki icon_wink.gif
Michał, 79', Okręg Konin

#4 tomsson

tomsson

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 21:39

No niby tak, ale nieporęczne to i ciężkie w transporcie niestety. A co z tych co zaproponowałem, połamią się?

#5 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 22:03

Wiesz, ja na ryby jeżdżę z wyładowanym do granic absurdu kombi - taki fotel nie robi więc na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia...
Co do podanych przez Ciebie krzesełek - jak ich nie zamoczysz gdzieś podczas deszczu i nie będziesz wykonywał zbyt gwałtownych ruchów, a do tego nie pozwolisz nikomu cięższemu siadać, to może trochę czasu upłynie, zanim będziesz musiał kupić następne. O ile Cię wcześniej szlag n ie trafi przy ustawianiu takiego sprzętu na nierównym podłożu.
Michał, 79', Okręg Konin

#6 Hellmen

Hellmen

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 22:33

Podzielam zdanie kolegi mikeus.Sam posiadam "elektrostatyk F5R",korzystam kilka lat i innego nie chcę.

#7 Wojtek Kwidzyński

Wojtek Kwidzyński

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 11:06

Cześć, mój znajomy jeździ z krzesełkiem podobnym do tych, które pokazałeś w linku. Używa go od kilku lat i dalej się trzyma. Jeżeli miałbyś wybierać z tych dwóch, to prawdopodobnie nie ma między nimi różnicy, poza kolorem i wzorem oparcia.

#8 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 04 listopad 2013 - 11:37

Ustawianie takich krzesełek na nierównym terenie to katorga, czasem trzeba kopać dziury w ziemi strasząc wszystkie ryby które akurat sobie w pobliżu stały. Ja polecam wyłącznie krzesła z regulacją nóżek ( i najlepiej oparcia ). F5R to bardzo dobry wybór moim zdaniem.

#9 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 13:26

Ja jeszcze podam taką alternatywę - post #14 tego tematu Siedziałem nie raz nie dwa na elektrostatyku FK2 i powiem że wygodny, ale ten ze zdjęcia jest nawet bym powiedział że wygodniejszy.Ja akurat kupiłem go za 50zł (używany) więc w moim przypadku też tańszy. Jedyna wada to właśnie to że nie ma regulowanych nóżek,ato często bardzo przeszkadza.
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#10 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 04 listopad 2013 - 14:27

Trzeba się jeszcze zastanowić w jaki sposób krzesło czy fotel będą eksploatowane. Ja łowię głównie batem i dużo operuję bez wstawania, potrzebuje sporo wygody i wszystko pod ręką. Jeśli ktoś łowi np. na grunt i fotel służy tylko do relaksu gdzieś obok to każdy leżak się w sumie nada icon_smile.gif

#11 tomsson

tomsson

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 15:02

No i chyba tak spróbuje zrobić, że kupie zwyczajny leżak i zobacze czy mi czasem nie wystarczy.

#12 lordmatej

lordmatej

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 17:03

Kolego widzę ze juz chyba wybrałeś,ale przemyśl jeszcze kwestie jak długo na tych na tych rybkach spędzasz,jak parę godzin to pol biedy,jak nocki lub dłużej to nie kupuj tego. Ja miałem to w rekach,sposób mocowania materiału i nity cienkie w tych plasikach narożnych skutecznie mnie zniechęciły. Dla dziecka,lekkiej osoby,na krótko,moooze być,a na poważnie to tylko elektrostatyk.

#13 tomsson

tomsson

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 18:02

Staram się do zakupów podchodzić z dystansem, bo wiadomo, że wydać pieniądze w błoto można bardzo łatwo. Raczej jak jeżdze na ryby to na kilka godzin, ale i tak głównie lubię spinningować, więc krzesełko przydaje się tylko jak robie przerwę i zarzucam sobie spławik icon_wink.gif. Pochodzę po sklepach i popatrzę co ciekawego mają.

Użytkownik tomsson edytował ten post 04 listopad 2013 - 18:03

#14 Andrew126

Andrew126

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 17:56

Polecam coś takiego http://allegro.pl/kr...3686462643.html , tylko na tej aukcji cena mocno przesadzona. Jesienią ubiegłego roku kupiłem w sklepie stacjonarnym za 160. Podobne, a może i identyczne są w ofercie trapera. Naprawdę wygodne, stabilne, solidne i stosunkowo lekkie 4,7kg. Elektrostatyk robi także bdb krzesła, ale są większe i cięższe.

#15 piter13

piter13

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 17:35

Może ja dodam swoje.Posiadam fotel,jak i krzesło firmy Elektrostatyk.Naprawde solidne rzeczy robi ta firma,fotela uzywam jak wyjezdzam,na kilka dni bo chce wygodnie siedziec.Krzesło używam głównie na wypady jednio dniowe,choc miałem również je na kilka dni i niemożna narzekac,siedzi się wygodnie.Do kolegi co pytał się o kzesła powiem tak dołóz 30 zł i kup krzesło elektrostatyka model F1 i bedzesz zadowolony.Cena z przesyłką 97 zł
http://allegro.pl/kr...3672567811.html

#16 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 804 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 01 marzec 2014 - 19:08

CYTAT(mikeus @ pon, 04 lis 2013 - 00:10) Wyświetl post
Od kilku ładnych lat mam już Elektrostatyka F5R:
http://www.elektrost...pl/produkt/12,2 (trzecia pozycja)
Wcześniej przerabiałem też takie krzesełka ogrodowe, jak w podanych przez Ciebie linkach. Cieszę się, że w końcu zdecydowałem się dodać kilka złotych i kupić coś porządnego. Po mnie kilku znajomych też go zakupiło - wystarczyło, że raz w nim usiedli. Solidny, wygodny i niezawodny.
Tak na marginesie - ważę około 100 kg i nigdy nawet nie jęknął. Znajomy ma 130 kg i siedzi w nim już dwa lata.
Jak to mówią - szkoda kasy i czasu na półśrodki icon_wink.gif

Mógłbyś zapodać wymiary transportowe tego F5R ?
C&R

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych