Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shimano Speedmaster 270 Ax

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Pluciu

Pluciu

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 22 październik 2013 - 19:34

1. Pełna nazwa sprzętu
Shimano Speedmaster SSM 270 AX

2. Zdjęcie ogólne

Załączony plik  Shimano_111.jpg   171,27 KB   4 Ilość pobrań
3. Specyfikacja techniczna
Seria speedmaster szeroko była reklamowana przez dystrybutora Normark. Ładny i nowoczesny desting wędki zachęcał do zakupu zwłaszcza ,że wyszedł parę lat temu. Opis producenta:
Wprowadzenie w roku 2009 serii Shadow Diaflash z innymi drobnymi, choć znaczącymi ulepszeniami, wyniesie wędziska Speedmaster na nowe wyżyny spinningu. Przelotki T-Lite, korkowe rękojeści Power Cork oraz uchwyty kołowrotka Fuji IP to ozdoba serii złożonej z 20 modeli 2-częściowych wędzisk o długości od 1,80 do 3,60 m, wykonanych z włókna węglowego XT100+ Biofibre (z biowłóknami).
SpeedMaster Spinning AX 270 M Długość wędki: 2,7m ; Ciężar wyrzutowy: 10-30g ; Waga: 155g ; Dł. transportowa: 139cm ; Ilość sekcji: 2
Tu należy wspomnieć, że na długość kija wpływa bardzo długa rękojeść, bo tak naprawdę po skróceniu dolnika wychodni 260 cm (o tym dalej).

4. Czas użytkowania i częstotliwość użytkowania
Ja kij użytkuje chyba 3 lub 4 sezon. Kij nie miał łatwo, używany ciężko i w ciężkich warunkach.

5. Z jakim sprzętem najczęściej używam?
Wędka najlepiej spisuje się z młynkiem wielkości 4000 (Ja używałem z Robi Zauberem, Team Dragonem i innymi).

6. Zalety
Na pewno czułość blanku.
Kij jest bardzo czuły, doskonale wyczuwa się kontakt przynęty z dnem i rybami.

Mała liczba spadów.
Naprawdę nie przypominam sobie żeby ryba mi spadła. Wędka wybacza błędy wędkarzowi.

Moc blanku
Maksymalny ciężar główki jigowej, jaki ten kij obsługuje to 20gram + guma. Można rzucać cięższymi główkami, ale zacięcie ryby nawet na plecionce nie wchodzi w grę. Pomimo niewielkiego ciężaru wyrzutowego do łódki holowałem nim takie konary, cud że kij wytrzymał.

Uniwersalizm
Wędką można łapać na pewno wszystkie karpiowate drapieżniki, szczupaki, okonie. Do ciężkiego opadu się nie nadaje. Według mnie wędką powinni zainteresować się łowcy brzan i boleni. Patyk posyła niewielkie wabiki na duże odległości, a moc blanku jest zdumiewająca. Ja używałem go do połowu szczupaka na średnie gumy. Sprawdził się w 100 procentach.
Porządne przelotki

Kij ma przelotki Fuji
Nie do zdarcia przy odpowiednim użytkowaniu.

7. Wady
No i teraz długo i namiętnie.
Sama nazwa wędki jest zakłamaniem kij nie jest szybki.
Polskie znaczenie nazwy wędki( speed–szybki, master- pan władca) nie oddaje charakteru blanku. Nie jest żadnym x-fastem ani nawet fastem. Kij jest kluskowaty, ma piękne ugięcie.

Korek w wędce jest fatalny. Korek a właściwie szpachla, bo korka tam niezawiele wypłukuje się z czasem. A potem dziurawy jak szwajcarski ser korek pęka. Gorzej niż w kijach za 100 zł. To jest karygodne.

Źle zrobiony forgrip
Długi forgrip wędki ma wadę konstrukcyjną. Plastikowa tuleja oblepiona cienką warstwą korka kończy się w połowie. Dalej jest doklejony korek. Łatwo sobie wyobrazić co się stało z moim uchwytem po prostu pękł. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że korek urwał się już zimą na ostatnim moim wypadzie na ryby.

Zbyt długi dolnik

Dla jednych to jest mankament dla innych nie. Według mnie kij tej długości i mocy powinien mieć dolnik do łokcia. Wędka nie jest stworzona do walki z sumami i innymi wielkimi rybami.

Pękający lakier
Cóż wędka podczas łowienia pracuje. Po pewnym czasie nawet wędkom z pracowni lakier pęka.

8. Złapane ryby
Dużo szczupaków, głównie polowałem tym kijem na tę rybę. Sporo okoni, które łowiłem woblerami. Kijek sygnalizował każde branie naprawdę to jest naprawdę czuła wędka, oraz spory leszcz.

9. Uwagi końcowe

Czy warto kupić?.
Według mnie nie za cenę, którą zażyczył sobie producent. Za cenę 300 zł tak pod warunkiem, że będziemy się liczyć z problemami.

Ja swój spinning poddałem tuningowi.
Pęknięty forgrip skróciłem o połowę. Równo tam gdzie kończy się tuleja. Da się to zrobić nie zdejmując przelotki. Nie zmieniłem także, miejsca uchwytu kołowrotka, więc rozmieszczenie przelotek pozostało bez zmian. Dolnik skróciłem o 7 cm. Zważyłem koniec odciętej części i ciężarek o takiej samej masie wkleiłem. Tuning nadał wędce sportowego charakteru icon_evil.gif , i poprawił komfort łowienia.

10. Zdjęcia dodatkowe

Uchwyt przed zmianą
Załączony plik  speedm270.jpg   74,01 KB   3 Ilość pobrań

Uchwyt po zmianie
Załączony plik  Shimano_115.jpg   311,91 KB   5 Ilość pobrań

Po otrzymaniu od kuriera lub wyjściu ze sklepu otrzymujemy taki zestaw : tuba, pokrowiec, wędka.
Załączony plik  l_shimano_speedmaster_270_xh.jpg   24,41 KB   0 Ilość pobrań

Fot. LULEK, Forum Sumowe

Na zdjęciu model o wyższym ciężarze wyrzutu. Ja wędkę kupiłem z ,, drugiej ręki” i dostałem bez pokrowca i tubie od modelu 240. Tubę sprzedałem i po odliczeniu ceny gratisu i tuby wędka kosztowała mnie około 300zł.
Pierwsze wrażenia

Blank jest bardzo cienki, grubość wędki przy dolniku (trochę za długim) jest porównywalno do średnicy ołówka o okrągłym przekroju. Wędka jest dobrze wyważona i nie jest ciężka. Kij jest kluskowaty, ma piękne ugięcie.
Załączony plik  Shimano_126.jpg   202,51 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  Shimano_121.jpg   122,93 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  Shimano_124.jpg   109,9 KB   0 Ilość pobrań

Użytkownik Pluciu edytował ten post 26 styczeń 2014 - 10:49

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych